vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

210 επισκέπτες, 6 χρήστες
camber, grag, white varadero, Milarepa, JohnDag, lagoudakis

Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #405 στις: Ιουλίου 18, 2011, 15:47 »
To echo απο ivape κ το hybrid-e απο nobacco ειναι το ιδιο κ το αυτο,απλως αλλαζει η επωνυμια!

Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #406 στις: Ιουλίου 18, 2011, 16:17 »
α οκ δεν το ξερα γιατι δεν τα εχω ψαξει, αφου δεν μ αφορουν προς το παρων. Παντως και εγω ειχα το ιδιο προβλημα με τις παραγγελειες... Τελικα επικυρωθικε η παραγγελια οταν αφησα κενο στις σημειωσεις, ετσι βεβαια χανεις την εκπτωση του φορουμ...

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #407 στις: Ιουλίου 18, 2011, 16:21 »
α οκ δεν το ξερα γιατι δεν τα εχω ψαξει, αφου δεν μ αφορουν προς το παρων. Παντως και εγω ειχα το ιδιο προβλημα με τις παραγγελειες... Τελικα επικυρωθικε η παραγγελια οταν αφησα κενο στις σημειωσεις, ετσι βεβαια χανεις την εκπτωση του φορουμ...

Παρ τους τηλεφωνο κ ενημερωσε τους κ για την εκπτωση καθως κ για το προβλημα στο site τους.Σημερα τα ξημερωματα(4πμ) δουλευε παντως,μπορει να κανουν αναβαθμηση στα προϊοντα.  :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #408 στις: Ιουλίου 18, 2011, 17:02 »
δεν με ενδιεφερε και τοσο για την εκπτωση αφου πηρα μονο 2 καρτο, δεν θα γλιτωνα και κανενα μεγαλο ποσο. Καλο ειναι παντως να το φτιαξουν...

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #409 στις: Ιουλίου 19, 2011, 13:52 »
Ευχαριστω parpen αλλα ρωτησα στη nobacco και μου ειπε οχι. Ξερεις καπου αλλου να πουλανε αν οντως βγαινουν 901lr

Δεν ξέρω τι σου είπαν στη Nobacco αλλά εγώ βίδωσα κανονικότατα 901 LR στη μπαταρία του Hybrid.


Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #410 στις: Ιουλίου 19, 2011, 13:58 »
Μήπως σου είπαν οτι η μπαταρίες ειναι αυτόματες και ανοικτές απο πάνω, οπότε αν υπάρχουν διαρροές απο τον Ατμο θα χάσεις την εγγυήση της μπατάριας γιατι να μην κάνει δεν το νομίζω αν και δεν τον εχω δοκιμάσει

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #411 στις: Ιουλίου 19, 2011, 15:12 »
Και του 901 οι μπαταρίες αυτόματες είναι (ήταν μάλλον γιατί κανένας δεν τις χρησιμοποιεί πια).
Λογικά δεν πρέπει να υπάρχει πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #412 στις: Ιουλίου 19, 2011, 19:16 »
Αρα μπορει να γινει?Δηλαδη 901-510 ανταπτορας κ βαζεις στις Hybrid μπαταριες οποιον ατμοποιητη θες.Σωστα?

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #413 στις: Ιουλίου 20, 2011, 15:22 »
Σήμερα ο ενας απο τους 2 καρτο του Hybrid μου βγηκε εκτος λειτουργειας να σημειωσω οτι ποτε δεν τον ειχα αφησει να στεγνωσει και στις 3 πρωτες μερες του εκανα και το σχετικο του μπανακι!! Το πακετο του Hybrid το ειχα παραλαβει στις 11/7 οποτε και ειναι εντος εγγυησης επικοινωνησα με το τεχνικο τμημα που ομολογουμενος ειναι ευγενεστατο και αμεσως θα προβουν σε αντικατασταση του (καλου κακου πριν παθει τη ζημια λες και το περιμενα τους ειχα καλεσει να δωσο παραγγελια για 2 καινουργιους + επιστομια). Μπραβο στη Nobacco για το αμμεσο
bαck up τους!!

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #414 στις: Ιουλίου 20, 2011, 15:43 »
Αρα μπορει να γινει?Δηλαδη 901-510 ανταπτορας κ βαζεις στις Hybrid μπαταριες οποιον ατμοποιητη θες.Σωστα?
Μόνο αν ο ατμο στις τζούρες "ρουφάει" αέρα από κάτω κι όχι απ'το πλάι,  για να ενεργοποιήσει τον αυτόματο διακόπτη της μπαταρίας και να δώσει ρεύμα. (π.χ. ο Α2 ταιριάζει σαν σπείρωμα 510, αλλά ρεύμα δε θα έχει αφού η τζούρα δεν δίνει υποπίεση στον πόλο, η οπή αερισμού βρίσκεται στο πλάι του άτμο ) ;)

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #415 στις: Ιουλίου 20, 2011, 16:30 »
Μόνο αν ο ατμο στις τζούρες "ρουφάει" αέρα από κάτω κι όχι απ'το πλάι,  για να ενεργοποιήσει τον αυτόματο διακόπτη της μπαταρίας και να δώσει ρεύμα. (π.χ. ο Α2 ταιριάζει σαν σπείρωμα 510, αλλά ρεύμα δε θα έχει αφού η τζούρα δεν δίνει υποπίεση στον πόλο, η οπή αερισμού βρίσκεται στο πλάι του άτμο ) ;)
Kαταλαβα,ευχαριστω συνονοματε.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος apocalypse

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #416 στις: Ιουλίου 20, 2011, 20:02 »
Εγώ δοκίμασα έναν 901 απλό (από funstore) πάνω στην μπαταρία του hybrid και ενώ βίδωνε μια χαρά δεν δούλευε γιατί δεν ακουμπούσαν οι κεντρικές επαφές.
Ο πόλος του ατμοποιητή ήταν αρκετά βαθιά και ο πόλος της μπαταρίας δεν εξέχει αρκετά.
Μετά από μια σύντομη γνωριμία του ατμοποιητή με το κολλητήρι (μια λεπτή στρώση καλάι) έπαιξε.

Σε dripping με drip tip που το δοκίμασα μου βγαίναν τα πνευμόνια στο ρούφηγμα για να ενεργοποιηθεί η μπαταρία, μάλλον λόγω της μεγάλης τρύπας, οπότε έγινε και εκεί μια παρέμβαση (το πιπάκι του hybrid πάνω από το drip tip).

Έχοντας κάνει όλη την δουλεία, μια ώρα μετά τον πλυμήρισα - η μπαταρία την έβγαλε, ο άτμο όχι.....

Αποσυνδεδεμένος aelaras

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • 306DCA,vision eternity,,A7,AIOLOS,AGA-Tv2,GINI..
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #417 στις: Ιουλίου 23, 2011, 01:46 »
καλησπέρα forum :). έχω έναν προβληματισμό σχετικά με τους hybrid atomizer..μπορεί νάναϊ και η ιδέα μου xaxaxa.. τελοσπάντων..τι θέλω να πω..σε καμια περίπτωση μετά από χρήση 2-3 ημερών ΔΕΝ είναι καλύτεροι από τα tank...με τίποτα..παραγωγή ατμού ένα 20% σε sxesi με τα tank. η απόδοση μετά τις 2-3 μέρες πέφτει κατακόρυφα.δοκίμασα 5 atomazer hybrid-e με τα ίδια αποτελέσματα...ναι μεν δεν χαλάει o atomizer αλλα σφίγγει τόσο η τζούρα tou που γίνετε ενοχλητικό. to το καλο του είναι βεβαια ότι δεν έχει καθόλου διαρροές.εγώ πάντως προτιμώ καλο ατμό και ας έχω που και που καμια χαρτοπετσέτα.  :)  ego-t lr :)) !! olee

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #418 στις: Ιουλίου 23, 2011, 03:15 »
καλησπέρα forum :). έχω έναν προβληματισμό σχετικά με τους hybrid atomizer..μπορεί νάναϊ και η ιδέα μου xaxaxa.. τελοσπάντων..τι θέλω να πω..σε καμια περίπτωση μετά από χρήση 2-3 ημερών ΔΕΝ είναι καλύτεροι από τα tank...με τίποτα..παραγωγή ατμού ένα 20% σε sxesi με τα tank. η απόδοση μετά τις 2-3 μέρες πέφτει κατακόρυφα.δοκίμασα 5 atomazer hybrid-e με τα ίδια αποτελέσματα...ναι μεν δεν χαλάει o atomizer αλλα σφίγγει τόσο η τζούρα tou που γίνετε ενοχλητικό. to το καλο του είναι βεβαια ότι δεν έχει καθόλου διαρροές.εγώ πάντως προτιμώ καλο ατμό και ας έχω που και που καμια χαρτοπετσέτα.  :)  ego-t lr :)) !! olee

Αν κ ειναι το ιδιο atomizer βαλε την παρατηρηση στο σχετικο του Hybrid-e.Δευτερον,φιλε συνατμιστη,αυτο που λες για τον ατμοποιητη εχεις απολυτο δικιο αλλα πιστευω λογο του οτι χρησιμοποιω κ τα 2 ειδη(Hybrid με αυτοματη μπαταρια κ Hybrid-e με ego) εχω δει οτι αυτο συμβαινει μονο στους τυπου -e.Αντιθετα στο κλασσικο δεν καταλαβαινει μια κ εχω 3 ατμο να φανταστεις απ τα οποια τα 2 ειναι σχεδον αχρησιμοποιητα.Κ 100% (προσωπικα τουλαχιστον) οι Hybrid οι κλασσικοι σε χτυπημα κ ατμο εχουν τους tank τους NR(για τους LR δεν εχω ιδεα) για χαβαλε!!!Βεβαια ειναι κ γουστα αυτα.  ;)

Αποσυνδεδεμένος aelaras

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • 306DCA,vision eternity,,A7,AIOLOS,AGA-Tv2,GINI..
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #419 στις: Ιουλίου 23, 2011, 18:12 »
έτσι που μου τα λες θα με κανεις να αγοράσω και τον hybrid για να τον δοκιμάσω..αν αντέχει και είναι και χωρίς διαρροές να μείνω s αυτόν. έτσι πως πάμε θα ανοίξουμε κατάστημα σε λίγο από τα πολλά μοντέλα στο ράφι :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 190798 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1152072 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11290 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345886 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147527 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8260 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209181 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545588 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33088 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52750 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600784 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361233 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed