vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

192 επισκέπτες, 1 χρήστης
yiannisx

Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #375 στις: Ιουλίου 13, 2011, 16:04 »
Κατά την ταπεινή μου γνώμη (μάλλον)

Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #376 στις: Ιουλίου 13, 2011, 16:09 »
Χρησιμοποιώ τέτοια carto εδώ και 3-4 μήνες και με βεβαιότητα λέω ότι δε μου έχει χαλάσει κανένας κάτω της βδομάδας! Εγώ θα δεχθώ ότι η γεύση είναι η ίδια... θα συμφωνήσω ότι η συχνότερη αναπλήρωση είναι για κάποιους θέμα... όμως τα 8€ το 1 με 8€ τα 5, για κάποιους είναι πολύ σημαντικότερο., τη στιγμή κιόλας που διαρκούν το ίδιο (10 μέρες περίπου) :)

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #377 στις: Ιουλίου 13, 2011, 16:53 »
Κατά την ταπεινή μου γνώμη (μάλλον)
Σωστός trap. Χρησιμοποιείται στα ελληνικά φόρουμ που έχουν κόψει τα greeklish, στη θέση του "i.m.h.o"


Χρησιμοποιώ τέτοια carto εδώ και 3-4 μήνες και με βεβαιότητα λέω ότι δε μου έχει χαλάσει κανένας κάτω της βδομάδας! Εγώ θα δεχθώ ότι η γεύση είναι η ίδια... θα συμφωνήσω ότι η συχνότερη αναπλήρωση είναι για κάποιους θέμα... όμως τα 8€ το 1 με 8€ τα 5, για κάποιους είναι πολύ σημαντικότερο., τη στιγμή κιόλας που διαρκούν το ίδιο (10 μέρες περίπου) :)
Κι εγώ ανκ (αλλά και πολλοί φίλοι μου), το hybrid το χρησιμοποιώ 40 μέρες και μόλις πριν μια βδομάδα ξεκίνησα το Νο3. Ακριβώς επειδή 510 lr χρησιμοποίησα μόνον ένα, δεν έχω ολοκληρωμένη εικόνα . Το ότι έπεσε η απόδοσή του δικού μου στις 4 μέρες, δεν αποτελεί κριτήριο. (και γι αυτό δεν έγραψα κάτι αρνητικό στο τόπικ του 510 LR)
Απ'την άλλη πάλι, δεν αμφισβητώ αυτά που λές, απλά γράφω κι εγώ τη δική μου άποψη, μιας κι είχα την τύχη να επιλεχθώ για το review του Hybrid και πέρασα από όλα τα στάδια της συμβίωσης μαζί του... (εννοώ και τα καλά , αλλά και τα κακά)
Ελπίζω να μην παρεξηγήθηκε η γραφή μου.


(Μια λεπτομέρεια: Το Hybrid είναι στα 7€ και με την έκπτωση του φόρουμ έρχεται στα 6,30€.)

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #378 στις: Ιουλίου 13, 2011, 16:59 »
Και μια ακόμη μικρή λεπτομέρεια τα 510D έχουν 4.99$ τα 5 τεμχ ;)


Πάντως και τα 2 τα δούλεψα και εγω μια χαρά είναι, απλά κάποιες λεπτομέρειες κάνουν τη διαφορά, και απο αυτές επιλέγει και ο καθένας τι του αρέσει περισσότερο.

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #379 στις: Ιουλίου 13, 2011, 17:05 »
Τι μου θυμίζουν .... τι μου θυμίζουν  ;D ;D ;D
Αστα να πάνε Γιώργο... έχω μπλέξει άσχημα και δεν έχω προλάβει να κάνω σχεδόν τιποτα


Παιδια και εμενα στο 10ημερο+ μου είναι χωρίς τίποτα στο ενδιαμέσο, όταν πέφτει αρκετά η απόδοση τότε τα ανοιγω αν δεν βαριέμαι και σε ποσοστο 50% μου έχουν δώσει άλλες 4-5 μέρες χωρίς επιπλεόν θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vang3lis

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ατμιζων νικα!
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #380 στις: Ιουλίου 13, 2011, 17:18 »
  Γεια σας και απο εμενα παιδες! Εχω ενα προβλημα σχετικα με το Hybrid της Nobacco. Οταν το αγορασα ολα ηταν μια χαρα! Ουτε υγρο στο στομα, πολυ καλο χτυπημα στο λαιμο, πολυ ωραια γευση και πολυ καλη ποσοτητα ατμου!
Ειναι η 14η μερα που το εχω και τις 2-3 τελευταιες μερες ενιωσα να χανεται η αρχικη πολυ καλη και ουδετερη γευση Tobacco φερνοντας λιγο απο γευση καμμενου στο στομα (ελπιζω να μην ειναι κατι το ανθυγιεινο και παθουμε τιποτα) καθως βλεπω οτι ερχεται συχνα και υγρο στο στομα. Να σημειωσω οτι πριν ξεκινησω το Η.Τ εκανα 12 λεπτα στριφτα τσιγαρα την ημερα συνεπως και τωρα που ατμιζω δεν ειμαι συνεχεια με το Η.Τ στο στομα οποτε θα περιμενα καλυτερα αποτελεσματα... Ελπιζω να μην θελει καθε 10 μερες να αγοραζεις ατμοποιητες και να υπαρχει καποιος ευκολος και γρηγορος τροπος.. Παρακαλω τα φωτα σας καθως δεν εχω και τρομερη εμπειρια.... Συγχωρεστε με αν δεν ειναι το καταλληλο μερος να γραψω για τα τυχον προβληματα του Hybrid.
 Ευχαριστω προκαταβολικα.

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #381 στις: Ιουλίου 13, 2011, 17:24 »
Καλώς ήρθες.Για να μη ξαναγράφουμε τα ίδια και τα ίδια  πάλι, πάρε το νήμα απο την αρχή και θα σου λυθούν όλες οι απορίες. Καλή συνέχεια.

Αποσυνδεδεμένος aiamec

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #382 στις: Ιουλίου 13, 2011, 23:19 »
Αστα να πάνε Γιώργο... έχω μπλέξει άσχημα και δεν έχω προλάβει να κάνω σχεδόν τιποτα

btw το χιτώνιο σου είναι έτοιμο αν και μας βγήκε λίγο σφιχτό ....

Λοιπόν παίδες  .. τσίμπησα και γω ένα hybrid (ταιριάζει με το αμάξι μου ;D)
και 2 μέρες τώρα το μόνο προβληματάκι είναι κάποια ποσότητα υγρού στο στόμα μια δυο φορές  ...
Αν και νομίζω οφείλετε στην οριζόντια χρήση του τσιγάρου, διότι όσες φορές άτμιζα με κάθετη χρήση (η μπαταριά να κοιτάει προς τα κάτω) δεν είχα κάποιο πρόβλημα ...
Είδομεν ...

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #383 στις: Ιουλίου 13, 2011, 23:58 »
....
Λοιπόν παίδες  .. τσίμπησα και γω ένα hybrid (ταιριάζει με το αμάξι μου ;D )
και 2 μέρες τώρα το μόνο προβληματάκι είναι κάποια ποσότητα υγρού στο στόμα μια δυο φορές  ...
Αν και νομίζω οφείλετε στην οριζόντια χρήση του τσιγάρου, διότι όσες φορές άτμιζα με κάθετη χρήση (η μπαταριά να κοιτάει προς τα κάτω) δεν είχα κάποιο πρόβλημα ...
Είδομεν ...
Καλωσόρισες! :bye:
Έχεις δίκιο , το ίδιο παρατήρησε κι η γυναίκα μου που συνηθίζει να ατμίζει με το Hybrid προς τα πάνω. (Είπα να την βάλω στο ...ατμοκλάμπ, μπας και κόψει το κ.τ. κι εκείνη μαζί με μένα)
Μάλλον το Hybrid, προτιμάει τελικά το κλασσικό κράτημα προς τα κάτω, περισσότερο. (όπως κρατάμε μια πίπα π.χ.- να λείπουν τα σεξιστικά σχόλια παρακαλώ) :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος npapaduke

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #384 στις: Ιουλίου 14, 2011, 22:44 »
Παιδια ξερει κανενας αν μπορουν να φορεθουν 901 lr στο hybrid και αν ναι απο μπορουμε να τους προμηθευτουμε  ???


Σημερα πραγματοποιησα και εγω το πρωτο ανοιγμα ατμοποιητη υστερα απο 19 μερες ατμισματος. Κατα την διαρκεια καθαρισμου σε απιονισμενο νερο πεταξε αρκετα καταλοιπα(μαυρακια) απο το φυτιλι αλλα κατα τα αλλα κανενα σημαδι καμμενου-κιτρινου  στα υλικα.
Παντως το καθαρισμα το αποφασισα γιατι μετα την 17η μερα ειχε αρχισει να πεφτει αισθητα η αποδοση του.
Μετα τον καθαρισμο ειδα μια βελτιωση στην αποδοση αλλα δεν ειναι για πολλα ντουμανια και δυνατο χτυπημα. Κυριο χαρακτηριστικο μετα τον καθαρισμο ειναι οτι εσφιξε πολυ η τζουρα και δεν ξερω γιατι.
Σημειωτεον οτι τις 19 μερες συνεχους ατμισματος τον χρησιμοποιουσα εναλλαξ με δευτερο ατμο αρα ο χρονος χρησης ηταν μοιρασμενος. Ο ετερος ατμο συνεχιζει ακομα ακαθεκτος.
 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 15, 2011, 23:17 από npapaduke »

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5899
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #385 στις: Ιουλίου 16, 2011, 00:14 »
Σημερα ηρθε στα χερια μου ενα carto hybrid-e.
Mε μοναδικο σκοπο να τον τεσταρω στα 5 βολτ μιας και το αρχικο πακετο ειχε το σπειρωμα του 901 και ολα τα mod μου ειναι για 510.
Το δοκιμασα στα 4,8 βολτ με το mod του συμπολιτη sim ;D και περιτο να πω οτι κυριολεκτικα σκοτωνει.
Ελαφρια τζουρα......απιστευτη γευση και χτυπημα κουνκ-φου  :laugh1:
Οποιος εχει την δυνατοτητα ας το δοκιμασει  :yes: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #386 στις: Ιουλίου 16, 2011, 00:18 »
Σημερα ηρθε στα χερια μου ενα carto hybrid-e.
Mε μοναδικο σκοπο να τον τεσταρω στα 5 βολτ μιας και το αρχικο πακετο ειχε το σπειρωμα του 901 και ολα τα mod μου ειναι για 510.
Το δοκιμασα στα 4,8 βολτ με το mod του συμπολιτη sim ;D και περιτο να πω οτι κυριολεκτικα σκοτωνει.
Ελαφρια τζουρα......απιστευτη γευση και χτυπημα κουνκ-φου  :laugh1:
Οποιος εχει την δυνατοτητα ας το δοκιμασει  :yes: :thumpup:
Εφόσον δεν βγαίνει ακόμα σε lr, καιρός ήταν να τον δοκιμάσει κάποιος σε περισσότερα βολτ. Μπράβο Βαγγέλη  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5899
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #387 στις: Ιουλίου 16, 2011, 00:23 »
Επειδη μου μυριζει μινι συναντηση παλι  :laugh1: θα εχουν την ευκαιρια να το δοκιμασουν και αλλοι συνατμιστες ;) και να μεταφερουν τις εντυπωσεις :yes:

Αποσυνδεδεμένος fanis86

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #388 στις: Ιουλίου 16, 2011, 19:00 »
Παιδια καλησπερα και απο μενα.

Ειμαι ατμιστης μισο μηνα τωρα και μολις σημερα βρηκα το forum.
Μακαρι να το ειχα βρει πιο πριν ωστε να ειχα περισσοτερες γνωσεις για το τι θα αγοραζα.
Ευτυχως απο αυτα που διαβαζω για το hybrid μαλλον δεν πηγαν τα λεφτα μου τσαμπα.

Μετα απο 15 μερες συνεχομενης χρησης μου μπουκωσε ο ενας cartomizer(τελειως ομως)  και ψαχνω για οξυζενε ωστε να τον καθαρισω μηπως και σωθει. Δεν του ειχα κανει κανα απολυτως καθαρισμο ουτε καν φυσιμα.
Ευτυχως που σας βρηκα αλλιως παιζει και να το ειχα βαλει και στο πλυντηριο ρουχων για να το καθαρισω.

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #389 στις: Ιουλίου 16, 2011, 19:24 »
Φίλε φάνη δεν θα πρότεινα οξυζενέ διότι είναι τοξικό και δεν θα κάνει να το ατμίσεις...Δοκιμασε κάτι άλλο.....Να ρωτησω και εγς κάτι όμως.Στον ενα κάρτο του hybrid οταν γεμιζω τωρα το υγεο που βγαινει απο κάτω είναι πιο σκουροχρωμο απο το υγρο του μπουκαλιου μηπως παει για νεκροταφειο η αντισταση?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 190815 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1152123 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11314 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345903 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147537 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8274 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209219 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545603 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33101 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52767 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600797 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361253 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed