vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

172 επισκέπτες, 4 χρήστες
yiannisx, lagoudakis, Milarepa, camber

Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #360 στις: Ιουλίου 13, 2011, 02:09 »
...
Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος ?
...εγώ προσωπικά, δε δοκίμασα άλλο τρόπο. Και τους δύο που άνοιξα, τους "ξεκούμπωσα" κουνώντας δεξιά -αριστερά , πάνω -κάτω (χιαστί δλδ) δίνοντας μοχλό με την μπαταρία.
Να τονίσω ότι, επειδή η διαδικασία ήταν σχετικά εύκολη στα δικά μου καρτο, αν ζορίζετε πολύ τα σπειρώματα, είναι επικίνδυνο να συμβεί το μοιραίο και εκτός από ένα (ήδη βλαμμένο και φτηνό) καρτο, να χάσετε και μια (καλή και ακριβή) μπαταρία! :(

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #361 στις: Ιουλίου 13, 2011, 06:15 »
Βρε παιδια 3 ατμοποιητες hybride e ως τωρα (οι δυο επεστραφησαν και αντικατασταθηκαν)
και οι τρεις μαξιμουμ κανονικη λειτουργια ΤΡΕΙΣ μερες....
Ντρεπομαι να τους παρω  τηλεφωνο παλι για αντικατασταση........
Τι μπορει να συμβαινει? ειναι θεμα στοκ?
υπαρχει κανενα κολπο οταν μπουκωνουνε να τους επαναφερω εστω και προσωρινα????????

Αν και δεν το εχω δοκιμασει το συγκεκριμενο καρτο, προσωπικα δεν το πολυπιστευω οτι κραταει περοσσοτερο. Προς το παρων κανω τα καρτο 510d, και δεν μου κρατανε πανω απο 1-2 μερες. Σημασια εχει βεβαια ποσο υγρο ατμιζουμε και οχι ποσες μερες λεμε οτι μας κραταει. Ισως αν του ριξεις βραστο νερο μεσα να ξεμπουκωσει αν και δεν νομιζω οτι θα κρατησει και για πολυ ακομη

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #362 στις: Ιουλίου 13, 2011, 09:01 »
Εγώ υπολογίζω πως έχω ξεπεράσει τα 40 ml με αυτό τον Hybrid.

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #363 στις: Ιουλίου 13, 2011, 09:46 »
Ακριβως δεν ειναι κολλημένη, είναι ενα συρμα εξωτερικα απο το πλαστικο και ενα εσωτερικα, απλα θελει προσοχη να μην ακουμπησουν οι πολοι μεταξύ τους
Αντίσταση εβαλα την παλια, δεν ειχε τίποτα

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #364 στις: Ιουλίου 13, 2011, 10:05 »
...εγώ προσωπικά, δε δοκίμασα άλλο τρόπο. Και τους δύο που άνοιξα, τους "ξεκούμπωσα" κουνώντας δεξιά -αριστερά , πάνω -κάτω (χιαστί δλδ) δίνοντας μοχλό με την μπαταρία.
Να τονίσω ότι, επειδή η διαδικασία ήταν σχετικά εύκολη στα δικά μου καρτο, αν ζορίζετε πολύ τα σπειρώματα, είναι επικίνδυνο να συμβεί το μοιραίο και εκτός από ένα (ήδη βλαμμένο και φτηνό) καρτο, να χάσετε και μια (καλή και ακριβή) μπαταρία! :(
Μαλλον ο καλυτερος τροπος ειναι να γυρισω στον παληο κλασσικο 510 .......
Αυτοι τουλαχιστον  υπαρχει περιπτωση να σου κρατησουν και πανω απο βδομαδα....
Με τους HYBRIDE E δεν το βλεπω....

Αποσυνδεδεμένος docma

Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #365 στις: Ιουλίου 13, 2011, 10:14 »
Ως προς το άνοιγμα του καρτο του Hybrid: Αφαιρέστε με τσιμπιδάκι το απορροφητικό υλικο από πίσω,κρατήστε με πένσα και πανάκι το σώμα του,και μετά με ένα κατσαβίδι σπρώξτε προς τα πάνω λίγο λίγο από δυο μεριές και θα βγεί.Προσοχή σε ποια σημεία θα βάζετε το κατσαβίδι,να ποιάνει μόνο μέταλλο.

Αποσυνδεδεμένος ahilleas

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #366 στις: Ιουλίου 13, 2011, 11:54 »
απ τη χαρα της αγορας(hybrid) στην απογοητευση.
μετα απο 20 εως 25 ml ατμισματος,ο συγκεκριμενος ατμοποιητης ριχνει την αποδοση του κατα πολυ....
θελει χειρουργειο.τον εσφαξα λοιπον κι εγω,αλλα απορω με τους πρωλαλησαντες που λεν οτι ξεπακτωνει με απλη πιεση....
εγω εβγαλα το αποροφητικο υλικο απο πισω,δοκιμασα με κατσαβιδι να το σπρωξω (ανεπιτυχως)
και τελικα το διπλωσα με πανακι το επιασα σε μεγγενη και με κατσαβιδι και σφυρι με δυσκολια καταφερα
να το χωρισω.μετα βεβαια μπενοβγενει για πλακα! ;D
διαπιστωσα οτι η αποδοση πεφτει λογω επικαλυψης της αντιστασης απο μαυρα καταλοιπα,τα οποια μειωνουν δραστικα τη θερμαντικη της ικανοτητα.....
αν καθαριστει σωστα και φυγουν τα καταλοιπα και ξαναμοντασιστει σωστα,δουλευει οντως σαν καινουργιος
με ωραιο χτυπημα και τραβηγμα!
θελει προσοχη στο μονταρισμα,ωστε η αντισταση με το φυτιλι να εχει τον (αερα) της που λεμε,
μην ειναι πιεσμενα το ενα πανω στο αλλο δηλαδη,για να τραβαει ωραια και ανετα μετα.
το θεμα ειναι οτι για να τα κανω αυτα εφαγα μιση μερα και δεν ξερω αν ειμαι διατεθιμενος να το ξανακανω.... :hmmm:

Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #367 στις: Ιουλίου 13, 2011, 12:04 »
Κι εγώ στις 10 μέρες πάπαλα... άσχημη γεύση κι άλλες φορές καθόλου απόδοση. Η λύση είναι πάλι πίσω στα κλασσικά carto 510 LR! Και πιο φθηνά και πιο καλά!

Αποσυνδεδεμένος ahilleas

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #368 στις: Ιουλίου 13, 2011, 12:15 »
Κι εγώ στις 10 μέρες πάπαλα... άσχημη γεύση κι άλλες φορές καθόλου απόδοση. Η λύση είναι πάλι πίσω στα κλασσικά carto 510 LR! Και πιο φθηνά και πιο καλά!
θελω να σε ακολουθησω.εχεις την καλοσυνη να μου δωσεις topic για reviw του συγκεκριμενου να τον
δω,γιατι ως νεος ατμιστης εχω μαυρα μεσανυχτα...μονο το hybrid ξερω καλα πλεον...

Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #369 στις: Ιουλίου 13, 2011, 12:17 »
Ορίστε φίλε http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2134.0.html
Χρόνος καλής λειτουργίας 1 εβδομάδα και άνω! Με δυνατό χτύπημα και καλή γεύση του υγρού... και φθηνό!

Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #370 στις: Ιουλίου 13, 2011, 14:32 »
Σημερα ειχα ενα ατυχες(?) συμβαν με τον καρτο του hybdrid. Οπως ατμιζα λοιπον, βλεπω το λεντακι να αναβοσβινει και να μην παραγει ατμο το ητ.Βαζω την μπαταρια για φωρτηση και βιδωνω την αλλη μπαταρια στο καρτο. Τραβαω τζουρα και μου βγαζει καμμενο. Τι στο καλο λεω ποτε τελειωσε το υγρο?!! το πρωι το ρεφιλαρα!! :@ Βγαζω το πιπακι προσθετω 5 σταγονες υγρου, και αρχιζει το καρτο να σταζει απο κατω. Νταξ΄λεω παμε για αλλα, παει το καρτο. Το αφηνω 2-3 λεπτα και το ξαναδοκιμαζω. Εκλεισα τις τρυπουλες με τα χερια μου για να γινει πιο σφηχτη η τζουρα και  αποτελεσμα? Ατμος διπλασιος απο πριν και γευση οπως την πρωτη φωρα που το ατμισα. Αναγεννηθικε το καρτο. Τωρα τι εφτεξε? No idea...

Edit: Καθε φορα που "τρωω" καμενο(2 φορες), η μπαταρια αδειαζει. Μηπως ευθηνεται η μπαταρια για το καμενο? :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 13, 2011, 14:49 από legend7gr »

Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #371 στις: Ιουλίου 13, 2011, 14:52 »
Υπάρχει μεγάλη περίπτωση!

Αποσυνδεδεμένος aiamec

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #372 στις: Ιουλίου 13, 2011, 15:51 »
Εδώ κάνει μπανάκι μέσα σε απιωνισμένο νερό
(Image removed from quote.)

Τι μου θυμίζουν .... τι μου θυμίζουν  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #373 στις: Ιουλίου 13, 2011, 15:56 »
Κι εγώ στις 10 μέρες πάπαλα... άσχημη γεύση κι άλλες φορές καθόλου απόδοση. Η λύση είναι πάλι πίσω στα κλασσικά carto 510 LR! Και πιο φθηνά και πιο καλά!
...πιο φθηνά , ναι φίλε ανκ, πιο καλά κ.τ.τ.μ.γ. μόνο σε χτύπημα (και οι "D"για στάξιμο, για όσους το προτιμούν) και τίποτε άλλο.
Κι εξηγούμαι: Ούτε χωρητικότητα, ούτε γεύση καλύτερη  (όσο είναι και τα δύο καινούργια). Είχα ένα LR πριν καναδυό βδομάδες και δεν διαπίστωσα -πέραν του χτυπήματος- κάτι "καλύτερο" σε σχέση με τα Hybrid. Ακόμα κι η απόδοσή του έπεσε στο 4ήμερο.  :hmmm:
Αντίθετα τα πάει πολύ καλά το Dual coil 510 εδώ κι έξι μέρες, αλλά μόνο για καπνιστικά υγρά, όπως έγραψα κι εδώ. :thumpup:
Τέλος πάντων , επειδή εδώ είναι τόπικ σχετικό με το Hybrid, τα δικά μου καρτο (αλλά και όσων γνωστών μου τα έχουν προτιμήσει) αν δεν εμφανίσουν πρόβλημα τις πρώτες 3-4 μέρες, έχουν ζωή σαφώς πάνω από 10 μέρες. Και (πάλι θα ξαναγράψω ότι) καλύπτονται απ'την εγγύηση. ;)

Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #374 στις: Ιουλίου 13, 2011, 16:01 »
Τι σημαίνει κ.τ.τ.μ.γ. ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 190814 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1152122 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11314 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345895 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147534 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8272 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209218 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545601 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33098 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52765 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600793 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361251 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed