vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

182 επισκέπτες, 3 χρήστες
chkontog, Mimhsdr, camber

Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #345 στις: Ιουλίου 12, 2011, 01:19 »
Αυτή τη στιγμή τον δουλεύω παράλληλα με eGo και καρτο 510 D για αλλαγή γεύσεων.
Λοιπόν κάθε φορά που αποσυναρμολογώ τις μπαταρίες και στα δύο, αυτό που χαίρομαι στον Hybrid είναι ότι θέλει μόλις μια βόλτα στρίψιμο και βίδωσε. Ποιος ο λόγος για τρεις και τέσσερις βόλτες στα σπειρώματα ένωσης;  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #346 στις: Ιουλίου 12, 2011, 08:00 »
Προχθές Κυριακή, αποφάσισα να κάνω μπάνιο τον EGO-T που έχω σε χρήση και για να μην ανοίγω καινούργιο, ξέθαψα από το συρτάρι έναν 510 LR με driptip αφού δεν θα έβγαινα από το σπίτι. Δεν άντεξα περισσότερο από 15 λεπτά. Στη συνέχεια θυμήθηκα πως είχα έναν ολοκαίνουργιο 901 που δεν είχα δοκιμάσει.
Βιδώνω απευθείας στη μπαταρία του Hybrid , driptip και βουρ. Καλύτερη γεύση, δεν μπορώ να πω, αλλά στα 10 λεπτά επάνω, βίδωσα τον Hybrid και συνέχισα με αυτόν το υπόλοιπο της ημέρας, αν και πολυχρησιμοποιημένος και ελαφρώς πεσμένος σε απόδοση, ωστόσο αυτός ο μειωμένος σε απόδοση Hybrid μου έδινε περισσότερα από τους LR 510 και 901. Θεωρώ πια τους ατμούς τους πολύ ζεστούς για τα γούστα μου.
Όταν τελειώσουν οι T που έχω, το σκέφτομαι σοβαρά να κατευθυνθώ σε αυτούς (αν δεν έχει βγει κάτι καλύτερο μέχρι τότε)

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #347 στις: Ιουλίου 12, 2011, 21:11 »
Σήμερα το πρωί παρέλαβα το Hybrid και εδώ και 6 ώρες ατμίσματος με τον πρώτο Carto και με υγρό Johnson Greek French Vanilla με νικοτίνη 24mg έχω να πω τα εξής: Πολύ καλή παραγωγή ατμού με έντονο hit, καθόλου υγρό στο στόμα, καμία γεύση καμμένου γενικά πολύ καλές εντυπώσεις στο σύνολο!! Το μόνο που θέλω να επισημάνω με το συγκεκριμένο υγρό είναι αρκετή δόση ζάλάδας στην συνεχόμενη χρήση   :o

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #348 στις: Ιουλίου 12, 2011, 21:13 »
Κατεβασε τα mg (γνωμη μου)

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #349 στις: Ιουλίου 12, 2011, 21:31 »
Βρε παιδια 3 ατμοποιητες hybride e ως τωρα (οι δυο επεστραφησαν και αντικατασταθηκαν)
και οι τρεις μαξιμουμ κανονικη λειτουργια ΤΡΕΙΣ μερες....
Ντρεπομαι να τους παρω  τηλεφωνο παλι για αντικατασταση........
Τι μπορει να συμβαινει? ειναι θεμα στοκ?
υπαρχει κανενα κολπο οταν μπουκωνουνε να τους επαναφερω εστω και προσωρινα????????

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #350 στις: Ιουλίου 12, 2011, 21:38 »
Κατεβασε τα mg (γνωμη μου)

Tοστόςςςς  ;)

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #351 στις: Ιουλίου 12, 2011, 22:15 »
Βρε παιδια 3 ατμοποιητες hybride e ως τωρα (οι δυο επεστραφησαν και αντικατασταθηκαν)
και οι τρεις μαξιμουμ κανονικη λειτουργια ΤΡΕΙΣ μερες....
Ντρεπομαι να τους παρω  τηλεφωνο παλι για αντικατασταση........
Τι μπορει να συμβαινει? ειναι θεμα στοκ?
υπαρχει κανενα κολπο οταν μπουκωνουνε να τους επαναφερω εστω και προσωρινα????????

Καπετάνιε για ρίξε μια ανάλυση του υγρού που ατμίζεις.

Αποσυνδεδεμένος varonos 199

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #352 στις: Ιουλίου 12, 2011, 22:27 »
καλησπερα!μολις εβαλα τον ατμο. σε μαπαταρια 650 τησ ovale μεχρι τορα ολα καλα κανενα προβλιμα για να δουμαι..

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #353 στις: Ιουλίου 12, 2011, 22:27 »
Καπετάνιε για ρίξε μια ανάλυση του υγρού που ατμίζεις.
11αρI καραμμελα της NOBACCO

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #354 στις: Ιουλίου 12, 2011, 22:37 »
11 μέρες κάρτο, ειχε αρχίσει να πεφτει η απόδοση αλλά δουλεύε ακόμα, όποτε είπα να το ξεκοιλιασω να το μπανιαρω και να το κρατησω για δεύτερο μετά στο σπίτι

Εδώ κάνει μπανάκι μέσα σε απιωνισμένο νερό


και εδώ είναι είναι το περιτύλιγμα, εντωμεταξή επείδη στην αρχή της μέρας είχα αποφασίσει να το πετάξω το άφησα να στεγνώσει για αυτό βγήκε λίγο κάψιμο


και εδώ είναι η αντίσταση μετά απο ένα καθάρισμα με νυστέρι και μυτοτσίμπιδο για να φύγουν τα πολλά κατάλοιπα, η αντίσταση επανήλθε πλήρως και σφυρίζει σαν καινούργια, το φυτίλι τώρα δεν ξέρω τι θα κάνει στη γεύση όταν το γεμίσω μετά το στέγνωμα, αν το δω και δεν έρχετε μέσα σε 2-3 λεπτά θα τον πετάξω


** πατώντας επάνω οι φώτος μεγαλώνουν





Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #355 στις: Ιουλίου 13, 2011, 00:10 »
Καινούργιο φιτίλι και ένα μικρο κόψιμο της παλιάς αντίστασης (απο 3,4 την πήγα 2,8Ω)
Τελικά αλλάζει πάρα πολύ εύκολα
Αλλά η δοκιμή μου βγήκε αποτυχία γιατί δεν την έσφιξα σωστά στο φυτίλι επειδή το έκανα βιαστικά και δεν ήθελα να χαλάσω 3ml υγρού οπότε μου έφερε ένα ελαφρύ καμένο.
Στο επόμενο που θα ανοίξω (σε καμιά 10αρια μέρες υποθέτω) θα βγάλω και φώτος απο το πως έκανα την αλλαγή στο φιτίλι



Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #356 στις: Ιουλίου 13, 2011, 00:34 »
 :thumpup:
Ερώτηση: Όταν έκοψες την αντίσταση, πώς την ξανακόλησες?

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #357 στις: Ιουλίου 13, 2011, 00:40 »
:thumpup:
Ερώτηση: Όταν έκοψες την αντίσταση, πώς την ξανακόλησες?

 :dontknow: :dontknow: :dontknow:  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #358 στις: Ιουλίου 13, 2011, 01:20 »
:thumpup:
Ερώτηση: Όταν έκοψες την αντίσταση, πώς την ξανακόλησες?
...δεν είναι κολλημένο το συρματάκι της αντίστασης φίλε cobolt, είναι απλά σφηνωμένο με το μονωτικό λαστιχένιο δαχτυλίδι του κεντρικού αφαλού που κάνει επαφή με το θετικό πόλο της μπαταρίας. ;)
Ήθελα κι εγώ να φτιάξω νέα αντίσταση όταν τά'παιξε ο πρώτος καρτο , αλλά δεν έχω διαθέσιμο σύρμα χρωμιονικελίνης  :( (και δεν βρήκα και στα μαγαζιά ηλεκτρονικών εξαρτημάτων στην Αθήνα που ρώτησα) 

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #359 στις: Ιουλίου 13, 2011, 01:21 »
:thumpup:
Ερώτηση: Όταν έκοψες την αντίσταση, πώς την ξανακόλησες?

χαχα μας έχει κάνει ο cetin χειρούργους :)) :))


Εγώ πάντως ρε παιδιά όσες φορές προσπάθησα να τον ανοίξω σταμάτησα, γιατί αν βάζω τη μπαταρία σα μοχλό νοίωθω οτι πάει να σπάσει η μπαταρία στα πάσα της και δε λέει για ένα ατμο που έχει πεθάνει να χαλάσεις και μπαταρία
Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 190838 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1152157 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11336 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345947 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147549 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8292 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209242 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545665 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33117 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52781 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600813 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361301 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed