vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

167 επισκέπτες, 2 χρήστες
Mimhsdr, camber

Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #330 στις: Ιουλίου 09, 2011, 16:06 »
Τελικα κ εμενα μετά το καθαρισμό που εκανα στον καρτο για να το δοκιμασω παει για νεκροταφειο τωρα ο ιατροδικαστης τι θα πει δεν ξερω παντως για εμενα θα ηθελα μια ενημερωση για την διαρκεια ζωης των καρτο ετσι ωστε να ξερουμε περιπου ποτε θα χρειαζεται αντικατασταση απο το να περιμενουμε να τραβαμε καμμενο και για εμενα που ειμαι 3 εβδομαδων ατμιστης μου ειναι λιγο δυσκολο να το παρω χαμπαρι.

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #331 στις: Ιουλίου 09, 2011, 16:07 »
Εγώ πάντως είδα κι απόειδα κι είπα να κάνω ένα μπανάκι και στους 2 hybrid-e για να δούμε τι παίζει. ΈΠεσε λοιπόν ασετόν και φύσημα που θα ζήλευε και ο κακός ο λύκος...

Στέγνωσαν ένα βραδάκι ολόκληρο, ο ένας επαναγέμισε και η απόδοσή του ήταν σαν καινούργιος αλλά μέσα στην ημέρα μου έδωσε πάλι λίγο καμένο - μια ιδέα καμένου δηλαδή. Δυσάρεστο πάντως. Και για να πω την αλήθεια επέστρεψα στον αγαπημένο μου tybe B τον οποίο θεωρώ και best με μόνη αδυναμία τις "εκρηκτικές" διαρροές μόλις πιάσει θερμοκρασία...
...εγώ πάλι θα έλεγα να μην ξαναβάλεις ασετόν, είναι ακραία τοξικό και αλλοιώνει όλα τα υλικά που έχουν σχέση με νάυλον. :thumpdown: 
Οινόπνευμα και οξυζενέ καλύτερα...

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #332 στις: Ιουλίου 09, 2011, 16:13 »
Τελικα κ εμενα μετά το καθαρισμό που εκανα στον καρτο για να το δοκιμασω παει για νεκροταφειο τωρα ο ιατροδικαστης τι θα πει δεν ξερω παντως για εμενα θα ηθελα μια ενημερωση για την διαρκεια ζωης των καρτο ετσι ωστε να ξερουμε περιπου ποτε θα χρειαζεται αντικατασταση απο το να περιμενουμε να τραβαμε καμμενο και για εμενα που ειμαι 3 εβδομαδων ατμιστης μου ειναι λιγο δυσκολο να το παρω χαμπαρι.
Τι ακριβώς πρόβλημα αντιμετωπίζεις, γιατί χτες βράδυ νομίζω έγραψες ότι το αφού καθάρισες και το δοκίμασες, ήταν όλα οκ.

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #333 στις: Ιουλίου 09, 2011, 16:51 »
Ναι το δοκιμασα κ δουλευψε αλλα σημερα αφου ξεκινησα ηταν τελειως νεκρό.Επειδη νευρίασα και ηδη είχα παρει εναν καινουργιο λεω δεν τον ξεκανω να δω τι είχε!! προσπαθησα να τον ανοιξω αλλα δεν ηξερα πως μπορει να γίνει αυτό τον αχρηστευσα τελειως.βεβαια η αντισταση ηταν λιγο μαυρη.Για αυτον τον λογο ειπα για την ενημερωση που θα επρεπε να ξερουμε ποσο περιπου κραταει ο καρτο ετσι ωστε να μην ρουφαμε καμμενο.και να αποτυπωσω μια απορια να μου δωσεις τα φωτα σου??πω μπορει να γεμισω τον καρτο και να ξεκινω το ατμισμα και μετα απο λιγεσ τζουρες να νιωθω μια ξεραϊλα στον λαιμο μου με τιον σκεψη οτι μπορει να ειναι καμμενο...(αλλα γεματος)

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #334 στις: Ιουλίου 09, 2011, 16:57 »
Με σωστή χρήση εγώ εχω ακόμα σε λειτουργία τον δεύτερο απο το πρώτο πακέτο, βέβαια μου έχουν αντικαταστιση και άλλους 4ης απο Nobbacco ώς τώρα.
Αυτο που κάνω πλεόν και έχω ησυχάσει είναι ότι δεν τον αφήνω να αδειάσει (γεμίζω δύο φορές την ημέρα), δεν τον πεθαίνω στο ρούφηγμα (με το που νιώθω ότι ανεβάζει θερμοκρασία τον αφήνω ένα τρίλεπτο πριν την επόμενη τζούρα και αν δώ στο γέμισμα ότι απο κάτω βγαίνει υγρό με κατάλοιπα καύσης (εννοώ αρκετά όχι 1 δείγμα ) απο την αντίσταση τον αντικαθιστώ ο μέσος όρος χρήσης πάνω απο 1 1/2 μπουκαλάκι των 15Ml για μένα τουλάχιστον

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #335 στις: Ιουλίου 09, 2011, 17:06 »
Εγω τον γεμιζω το πρωι στο ξεκινημα της ημερας αλλα ουτε και εγω τον πεθαινω στην τζουρα και βεβαια δεν τον αφηνω να στεγνωσει κ λογω της ζεστης που κανει το εσωτερικο οσο να ναι στεγνωνει οποτε ριχνω σταγονιτσες.Δηλαδη λες πως ενας καρτο διαρκει για ενα μπουκαλακι των 20 ml περιπου?

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #336 στις: Ιουλίου 09, 2011, 17:14 »
Εχω ένα που μου έχει βγάλει 2 2/1 μπουκαλάκια liquid dream-royal steam και δεν δείχνει να έχει διάθεση να πεθάνει μετα απο 35 μέρες.
Γενικά τα έφτυναν αυτοι που παίδευα οι υπόλοιποι πήγαν μια χαρά, έχω πάντα δύο μαζί μου και τους αλλάζω ανα 2-3 ώρες στη χρήση μεταξύ τους.
Αν δείς πολλά κατάλοιπα στο υγρο που θα σου στάξει στο γέμισμα τον αλλάζεις, αν δείς και δεν σου δίνει πολύ ατμό κάνείς αυτό που πρότενε ο vangos και αν δεν στρώσει τον αλλάζεις επίσης
Δεν νομίζω ότι είναι πρακτικο να ασχολήσε πολύ με κάτι που φαίνετε οτι δεν δουλεύει καλά γιατί στο τέλος απ τα υγρά που θα δαπανήσεις για τον παλίο και τον καινούργιο που σίγουρα θα ανοίξεις θα σου έχει στοιχίσει λιγότερο να τον αλλάξεις απο την αρχή

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #337 στις: Ιουλίου 09, 2011, 17:19 »
προς το παρον ο πρωτος που εχω απο το starter pack δεν μου δινει καταλοιπο στο γεμισμα μετα απο 2ο μερες περιπου οποτε θα ειναι μια χαρα!Στον δευτερο ειναι καινουργιος οποτε καλο του ατμισμα...Σας ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες

Αποσυνδεδεμένος npapaduke

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #338 στις: Ιουλίου 10, 2011, 23:53 »
Φιλοι συνHybridistes (και μη) , καλησπερα  :bye:
μετα απο 2 εβδομαδες συνεχους και εντονης χρησης αφου ειναι το μονο Η.Τ που ατμιζω μεχρι στιγμης παρατηρησα απο χθες το φαινομενο να αδυνατιζουν αισθητα το Throat hit και η παραγωγη καπνου. (εννοειται οι συγκρισεις με το ιδιο υγρο Royal steam 18mg). Αν τραβας 2-3 τζουρες για ζεσταμα και στην επομενη καταπινεις στρωνει προσωρινα. Στις 2 αυτες εβδομαδες κανενα αλλο προβλημα περαν μιας προσωρινης παυσης λειτουργιας του ενος ατμο.
Η χρηση που του κανω ειναι εναλλαγη των 2 ατμο κατα την διαρκεια της ημερας  και συχνα γεμισματα χωρις να περιμενω γευση καμμενου.
Σημερα μαλιστα ακολουθησα τις συμβουλες του Vangos σχετικα με τον πολο του ατμο, ειδα στη αρχη μια βελτιωση αποτομη αλλα μετα παλι "επεσε" η αποδοση.
Αναρωτιεμαι λοιπον ειναι φυσιολογικη εξελιξη για τους ατμο η εγω αρχιζω και το συνηθιζω και ηρθε ο καιρος τοσο συντομα να παω σε mod καταστασεις? ( Ηδη εχω αναφερθει σε σχετικο θεμα του φορουμ).
Επισης αξιοσημειωτο ειναι οτι και στις 2 μπαταριες παρατηρω μια χαλαρωση εσωτερικα, δηλαδη με τις διαφορες κινησεις του χεριου κατα το ατμισμα τις αισθανομαι σαν να ψιλοκουνανε οι μπαταριες μεσα, και ειδικα στην μια ειναι πιο εντονο το φαινομενο.
Περιμενω τα σχολια σας η αναλογες εμπειριες σχετικα  ;)



Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #339 στις: Ιουλίου 11, 2011, 01:24 »
Μετά απο 32 μέρες οι μπαταρίες είναι συνεχίζουν δυνατά σε εμένα χωρίς κανένα σημάδι κώποσης και παρόλο που υποθετω οτι το gel μέσα ειναι στριμένο στο χέρι δεν μπορώ να καταλάβω κουνημα, το μόνο που μου κάνουν φυσιολογικα πιστευω ότι αν τις βαλω στο φορτιστη χωρις καθάρισμα και φύσημα στον πολο της θεωρει φουλ

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #340 στις: Ιουλίου 11, 2011, 01:50 »
Αμα δοκιμάσεις να κουνήσεις την μπαταρία κ στα δυο νιωθεις κατι να πηγαινει δεξιά αριστερά.Οσο αναφορά το royal steam που εχω κ εγω στα 9mg  δεν αποδίδει οσο καπνό θα ήθελα.Τωρα τελειώνω κ τον virginia και παω για νεες δοκιμές.Παντως με τους άτμο του με μπερδευουν λίγο στην απόδοση.Προχθές αγόρα τον πρώτο σε αντικατάσταση άτμο και δεν μπορώ να πω πως είμαι κ απόλυτα ευχαριστημένος....Μάλλον πρέπει να κανουμε την προσευχή μας τι άτμο θα πετύχουμε...Ισως να πρέπει να το κοιτάξουν αυτό στην nobacco

Αποσυνδεδεμένος ahilleas

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #341 στις: Ιουλίου 11, 2011, 18:55 »
εκατσα και διαβασα ολη την ενοτητα για να συγκρινω τις αποψεις μου και με υπολυπους χρηστες hybrid.
στις 15 μερες που το χρησιμοποιω,δεν εχω κανενα προβλημα,εναλασοντας 2 Carto.δεν βλεπω την αναγκη πλυσιματος,απεναντιας,οσο περναει ο καιρος μου δινει πιο ωραια γευση.(τουλαχιστον ετσι νομιζω...)βεβαια δεν τον αφηνω ποτε να στεγνωσει,και δεν ξεληγωνω τις μπαταριες.το μονο μου προβλημα ειναι με το υγρο στο στομα....αναφερθηκε στην ενοτητα για 2 καθαρισματα στο πιπακι ημερεσιως.εγω του κανω 15 και παλι υγρο τρωω....μηπως φταιει που τον γεμιζω πολλες φορες να μην στεγνωσει?(ποτε δεν γεμιζω μεχρι να σταξει απο κατω.εμπειρικα βρηκα την καταναλωση μου σε σταγονες και του ριχνω 20 ανα 5ωρο).

Αποσυνδεδεμένος npapaduke

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #342 στις: Ιουλίου 11, 2011, 23:18 »
Billakos πιστευω οτι αυτο με τους ατμο ειναι ενα θεμα, αλλα ειναι αναμενομενο αφου μιλαμε για εισαγομενες παρτιδες απο κινα που προφανως δεν ελεγχονται για ποιοτητα αλλα στελνονται με το "τσουβαλι". Τωρα και η Nobacco ειναι δυσκολο να ελεγξει εναν εναν τους ατμο οποτε ειναι ευχαριστο τουλαχιστον που ειναι σοβαροι και φερεγγυοι στο θεμα της εγγυησης.

Ahilleas oσον αφορα το θεμα με τα πιπακια και την διαρροη υγρου νομιζω οτι πρεπει να φταιει το συχνο γεμισμα που κανεις γιατι εγω με ιδια χρηση και οχι συχνο καθαρισμα αντε να εχω καταλοιπα υγρου 1-2 φορες ημερησιως.

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #343 στις: Ιουλίου 11, 2011, 23:23 »
Αμα δοκιμάσεις να κουνήσεις την μπαταρία κ στα δυο νιωθεις κατι να πηγαινει δεξιά αριστερά.Οσο αναφορά το royal steam που εχω κ εγω στα 9mg  δεν αποδίδει οσο καπνό θα ήθελα.Τωρα τελειώνω κ τον virginia και παω για νεες δοκιμές.Παντως με τους άτμο του με μπερδευουν λίγο στην απόδοση.Προχθές αγόρα τον πρώτο σε αντικατάσταση άτμο και δεν μπορώ να πω πως είμαι κ απόλυτα ευχαριστημένος....Μάλλον πρέπει να κανουμε την προσευχή μας τι άτμο θα πετύχουμε...Ισως να πρέπει να το κοιτάξουν αυτό στην nobacco

Επειδή έτυχε σήμερα και ήμουνα απο εκεί ρώτησα για τις μπαταρίες, πάρτους ένα τηλ. η πήγαινε απο εκει να τις δούνε το πιθανοτέρο είναι να στις φτιάξουν σε δύο λεπτα.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #344 στις: Ιουλίου 11, 2011, 23:30 »
Εγω,παντως,ειμαι υπερ ευχαριστημενος απ τους Hybrid ατμο μου(3 εχω) κ τον Ηybrid-e(απλα εχει λιγο πιο σφιχτη τζουρα) κ κανενας ως τωρα,δηλαδη 1μηνα+ περιπου,δε μου χει δημιουργησει προβλημα!Στο επιστομιο τα υγρα που κατα διαστηματα μαζευει ειναι υγρασια απ τον ατμο που εγκλοβιζεται μεσα κ γι αυτο καλο θα ηταν κατα τη διαρκεια της μερας απλως  φυσας το επιστομιο απ τη κατω μερια(οχι απο εκει που εισπνεουμε)κ σκουπιζεις κ τελος.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 190835 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1152155 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11333 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345947 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147548 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8289 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209242 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545665 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33117 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52781 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600809 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361298 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed