vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

81 επισκέπτες, 1 χρήστης
manoslykos

Twitter

Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #90 στις: Ιουλίου 29, 2017, 16:36 »
Είναι τόσο απαραίτητη η θήκη για το primo? :confused1:
Νομιζω ότι δύσκολα ξεβάφει - ξεφλουδιζει 

Αποσυνδεδεμένος sfk9039

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #91 στις: Ιουλίου 29, 2017, 18:13 »
Φύλαγε τα ρούχα σου να έχεις τα μισά!!! 2-3 ευρώ έχει στην τελική....

Αποσυνδεδεμένος chris 66

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #92 στις: Ιουλίου 29, 2017, 20:31 »
Καλημέρα και καλό Σ/Κ !
Κάτοχος από τη Δευτέρα του mod και δηλώνω ενθουσιασμένη, σε σχέση με το aspire zelοs που είχα είναι έτη φωτός μπροστά.
Μια βοήθεια θα ήθελα μόνο αν κάποιος άλλος γνωρίζει, το mod το χρησιμοποιώ σε λειτουργία power, πώς μπορώ να βλέπω το μετρητή εισπνοών και το χρόνο ;;;;;;  Όταν πατάω 4 φορές το κουμπί ατμίσματος με βγάζει πάλι σε ψηφιακό ρολόϊ να ρυθμίσω και ημερομηνία..... (δείξτε κατανόηση αν είναι χαζό το ερώτημα ευχαριστώ)  ;D
4 φορές το κουμπί ατμίσματος σε βγάζει στην οθόνη AMP με το + πας στο μενού που θέλεις

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #93 στις: Ιουλίου 30, 2017, 11:54 »
Είναι τόσο απαραίτητη η θήκη για το primo? :confused1:
Νομιζω ότι δύσκολα ξεβάφει - ξεφλουδιζει  (Image removed from quote.)
Και το πέσιμο ;

Αποσυνδεδεμένος xristinager

  • *
  • 45
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #94 στις: Ιουλίου 30, 2017, 12:04 »
 memostrikas
το πέσιμο τρέμω και εγώ, γιατί με τη γρατζουνιά δεν επηρεάζεται τπτ αλλά αν πέσει ασ'τα να πάνε......
Γι'αυτό αν κάποιος-α εντοπίσει κάπου θήκη ας μας ενημερώσει εεεεε  ;D

Αποσυνδεδεμένος vassilisk

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
  • •ΑΦΟΒΟΝΟΘΕΟΣ• •ΑΝΥΠΟΠΤΟΝΟΘΑΝΑΤΟΣ•
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #95 στις: Ιουλίου 30, 2017, 12:10 »
Μη φοβάστε τα πεσίματα, έχω κάνει εγώ κρας τεστΣ πριν από 'σας για 'σας. ΔΕ ΜΑΣΑΕΙ το μικρό λέμε!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #96 στις: Ιουλίου 30, 2017, 12:29 »
Σχετικό είναι αυτό που λες :)

Αποσυνδεδεμένος vassilisk

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
  • •ΑΦΟΒΟΝΟΘΕΟΣ• •ΑΝΥΠΟΠΤΟΝΟΘΑΝΑΤΟΣ•
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #97 στις: Ιουλίου 30, 2017, 12:33 »
Όλα σχετικά είναι σ'αυτή τη ζωή αδερφέ! Σχετικό είναι επίσης πως το κουκούλι θα το σώσει. 8)

Αποσυνδεδεμένος V2g

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #98 στις: Ιουλίου 30, 2017, 13:14 »
Ακριβώς εμένα 2 μοντακια μου έχουν χαλάσει όταν πέσαν κατακόρυφα  :wall: και με θήκη ενώ μου έχουν πέσει πάνω από χίλιες φορές πλάγιος χωρίς ν παθουν τίποτα 

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #99 στις: Ιουλίου 30, 2017, 14:11 »
Ίσως ότι βολικότερο με 18650 έχω πιάσει στα χέρια μου.
Μακάρι να διόρθωναν και τη φωτεινότητα της οθόνης.

Edit: Απ ότι καταλαβαίνω από βιντεάκια, η έκδοση SE θα έχει και ποιοτικότερο carbon αυτοκόλλητο. Πιο παχύ, πιο "τρισδιάστατο".

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #100 στις: Ιουλίου 30, 2017, 14:20 »
Στέλιο τι εννοείς δεν είναι φωτεινή  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #101 στις: Ιουλίου 30, 2017, 16:53 »
Έξω στον ήλιο, με την οθόνη των vtc mini και vtwo mini δε βλέπεις τίποτα. Το ίδιο και με αυτό.

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #102 στις: Ιουλίου 30, 2017, 17:54 »
Ίσως ότι βολικότερο με 18650 έχω πιάσει στα χέρια μου.
Μακάρι να διόρθωναν και τη φωτεινότητα της οθόνης.

Edit: Απ ότι καταλαβαίνω από βιντεάκια, η έκδοση SE θα έχει και ποιοτικότερο carbon αυτοκόλλητο. Πιο παχύ, πιο "τρισδιάστατο".

Οντως απο τα βιντεακια φαινεται οτι αλλαξαν και το carbon αυτοκολλητο. Φαινεται καλυτερης ποιοτητας.
Επισης σα να μου φανηκε οτι διορθωσαν και το κενο στο πορτακι της μπαταριας. Τουλαχιστον σε ενα απο τα βιντεο που ειδα και ειχε κοντινα πλανα και με τις 2 εκδοσεις διπλα διπλα.

Ειχα παραγγειλει αρχικα απο ft το evic primo mini. Μιας και αργουσε και δεν την ειχαν στειλει ακομα, την ακυρωσα και παρηγγειλα το primo se τελικα.

Περα απο το carbon που μου φαινεται καλυτερης ποιοτητας και το πορτακι που πιθανολογω οτι το διορθωσαν (μικρη σημασια και τα δυο), ο κυριοτερος λογος ηταν, οσο παραξενο και να φανει στους περισσοτερους, η οθονη!

Νομιζω δε χρειαζομαι τοσο μεγαλη οθονη, ειδικα οταν μιλαμε για ασπρομαυρη. Αν η πλακετα ηταν η dna 75c αλλαζε!!

Και επισης απο οτι ειδα στα βιντεο (καθως απο κοντα δε το χω δει), του primo mini η οθονη εχει καπως μπλε φωτισμο, σε αντιθεση με του se που εχει λευκο και η οποια μου "καθεται" καλυτερα στο ματι..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #103 στις: Ιουλίου 30, 2017, 18:12 »
Συμφωνώ για την οθόνη. Εφόσον δεν άλλαξε η ανάλυση δεν υπήρχε λόγος να μεγαλώσει. Μικρό το κακό...

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #104 στις: Αυγούστου 01, 2017, 09:01 »
Είκοσι μέρες συμβίωσης και άψογο καθ΄όλα. Όλοι οι RTA μου, κάθησαν πάνω του καλά (απλά μερικοί αφήνουν από μικρό έως μεγαλούτσικο κενό) και έπαιξαν επίσης καλά.
Τη Κυριακή έβαλα πάνω του για πρώτη φορά το nautilus 2 που συνήθως τον δουλεύω με το vtc. Δυο τζούρες και "atomizer short". Ξεβιδώνω, ξαναβιδώνω τον άτμο, δυο τζούρες καλές και πάλι "atomizer short".
Βρίσκομαι με γνωστό που ατμίζει με nautilus 2, τον βάζει πάνω στο primo μου, δυο τζούρες και "atomizer short".
Googlίζοντας "primo mini atomizer short" με πέταξε στα FAQ της Joyetech που αναφέρει αυτά.
"Why it displays “atomizer short” or “no atomizer found?
Because of the technology distinction, some of other branded atomizers are incompatible with Joyetech standard thread, and this may cause evic can’t detect atomizers. Meanwhile, after using for a period time, the dirty accumulated in eVic thread also may lead to this problem. Therefore, we recommend you select Joye…"
Δεν ξέρω αν αυτή η απάντηση της Joyetech αφορά και το primo mini, αλλά με λίγα λόγια δεν είναι συμβατοί με τον 510 του mod όλοι οι ατμοποιητές.
Έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα με primo mini / nautilus 2?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2331 240737 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:39
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4690 500574 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 20:49
από Xameno_Skli
Hashtag Shake and Vape 0 157 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12440 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 535 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7638 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21285 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1989 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5140 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1110808 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181788 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan