vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

116 επισκέπτες, 6 χρήστες
Sergios, Tem, soulplayer, gfilip, chkontog, vasim

Twitter

Παρενέργειες από αλλαγή γεύσης και από αυξομειώσεις νικοτίνης..

Αποσυνδεδεμένος sebastian

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΑ ΖΩΑ
σ`ευχαριστώ πολύ

και τα 2 υγρά που έβαλα τα ατμίζω περίπου 2 μήνες
το θέμα μου είναι ότι και τώρα που έχω να ατμίσω καμιά ώρα (2 τζούρες είχα κάνει) νιώθω αυτή την ``γλυκάδα``         

???

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Θα σε ρωτησω αν εχεις αυτες τις μερες παρει καποιο φαρμακο για ιωση ειτε για καποιον αλλο λογο ναι? Μερικα φαρμακα εχουν αυτην την απιστευτη παρενεργεια να εχεις δλδ μια αηδιαστικη γλυκεια γευση στο στομα για τρεις με τεσσερεις μερες!!! Στο λεω γιατι το επαθα πριν απο λιγο καιρο κ ηταν οτι χειροτερο!!! Εαν τα  υγρα αυτα που ατμιζεις δεν στο παρουσιαζαν για δυο μηνες ναι? τοτε κατι αλλο μαλλον φταιει.  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 25, 2011, 01:42 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος yianniss

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας

μηπως η γλυκαδα οφειλεται σε διαρροη? ερχεται δλδ vg στο στομα?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 10, 2011, 22:16 από yianniss »

Αποσυνδεδεμένος reefdiver

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • Τρία πουλάκια καθονταν....ΚΑΝΑΒΕΡΑΛ γωνία...
    • santorini rooms
Γεια σας παιδιά.
χαιρομαι που βρήκα το φόρουμ αυτό, μιας και ειμαι "νεοπας" στο ατμισμα. (μολις τρεις βδομάδες εχω ξεκινήσει).

Εχω δύο θεματακια.
Το πρωτο αφορά την γεύση.
κανω χρηση υγρών στα 16mg νικοτίνη και δύο διαφορετικές "μίξεις" υγρών. 
α)καπνικό με βανίλια και
β) καπνικο με μηλο   ..............(όλα της nobacco σε συνδιασμό με το Giant)
Tι ειναι αυτη η γλυκιά γευση που δεν μου αρέσει ??  (τα καθαρίζω τα επιστόμια κανονικά, δεν είναι υπολείμματα ατμού δηλαδή....)

Το Δεύτερο θέμα, και σοβαρότερο (θεωρώ),
ειναι οτι απο την ημερα που ξεκίνησα (3-11-2011), αυτον τον φορητό "ναργιλέ"  :))
συχνά μουδιάζει το αριστερό μου χερι..........
δεν εχω κανει εξετασεις για ζάχαρο, και αυτο το μούδιασμα στο χέρι με φοβιζει τόσο, που το επόμενο υγρο που θα παρω, θα ειναι απο την "συλλογη"  Plan B   (για να αποφυγω την γλυκόλη(?) )

Το σιγουρο ειναι οτι σύντομα πρεπει να παω να κανω καμιά γενική αίματος........

Μήπως υπάρχει κανεις με το παραπάνω σύμπτωμα να με ενημερώσει σχετικά ???


Ευχαριστω πολυ
Ιωσηφ - Πειραιάς


υγ> ζητω συγνωμη εκ των προτέρων,  αν εχουν απαντηθεί σε καποιο αλλο thred οι ερωτησεις μου (απλά δεν το εψαξα και πολυ ακόμα  :wall:........οπότε σε τετοια περίπτωση,δωστε μου το link αν σας ειναι ευκολο).
εχω διαβασει αυτο > http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3185.0.html
και αυτό >> http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1493.0.html
αλλα δεν ξερω "τι παίζει" τελικά.

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
φιλε μου για το μουδιασμα στο χερι μπορει να ευθυνονται πολλα μπορει και τιποτα, απευθυνσου σε καποιον γιατρο για το συγκεκριμενο καλυτερα :yes:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
@ reefdiver

καλή κ όμορφη μέρα να έχεις,

Θα σου πω οτι τα περισσότερα υγρά δλδ αυτά που εγω ατμίζω απο Nobacco ναι? αφήνουν αυτή την γλυκάδα που λες κ αυτό είναι που αρέσει σε μένα γιατί δεν αντέχω γενικά τις "στεγνές κ σκληρές" γεύσεις...

Αλλάζεις υγρά κ θα απαλλαχτείς απο αυτό το θέμα που δεν είναι σοβαρό.

Το άλλο που λες για το μούδιασμα στο αριστερό χέρι πρέπει να το κοιτάξεις σίγουρα ... το μούδιαμα  αυτό μπορεί να το προκαλέσει κ ενα απλό αυχενικό σύνδρομο ναι? Μπορούν πολλά να στο προκαλέσουν μα δεν θα αποκλείσουμε κ το θέμα της καρδίας ναι?

Για αυτό το καλλίτερο που θα είναι να κάνεις? να πας το συντομότερο σε έναν καλό γιατρό κ να κάνεις καρδιολογικό τέστ ώστε να αποκλείσεις το θέμα της καρδιάς.

Μπορεί να έχεις απλά πρόβλημα στα νέυρα κ να στο προκαλλεί αυτο είτε κάτι που να έχει να κάνει με το άγχος ναι? Δεν είμαι γιατρός κ για αυτό σου λεω να πας κ να το κοιτάξεις ώστε να μην έχεις υπόνοιες  κ σου κάνουν την ζωη σου δύσκολη ναι?

Εύχομαι να μην είναι κάτι σοβαρό κ να κάνεις όμορφα ταξίδια στον κόσμο του ατμίσματος  ;)

Αποσυνδεδεμένος reefdiver

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • Τρία πουλάκια καθονταν....ΚΑΝΑΒΕΡΑΛ γωνία...
    • santorini rooms
Ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση σας.

Θα παω να κοιταχτω  ;D


Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν έχει καμία σχέση το μούδιασμα του χεριού σου με το ζάχαρο.
Δεν είναι σύμπτωμα το ζαχάρου αυτό. ;)

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Εδω και 2 μερες λογω του λαιμου μου δεν μπορω να ατμισω με τιποτα νικοτινη.Απο χτες κανω υγρα χωρις νικοτινη για να μη βηχω.Σημερα το πρωι ομως ειχα φλεγματα και μαλιστα πρασινα οπως ηταν τοτε που καπνιζα.Να ανησυχω;

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Πάνο μια από τα ίδια είμαι κι εγώ.
Μάλλον έχεις κρυώσει..
Δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος ανυσηχίας. ;)






Το παρόν κλειδώθηκε,
Η συνέχεια εδώ:
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα"


« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 22, 2016, 20:06 από Atmos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 35 6837 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:28
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8832 1118036 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:21
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 295627 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825842 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 509156 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9234 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155597 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569787 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244723 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 2065 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763765 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1384 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog