vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

349 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, Jorge, camber

Twitter

Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ
« Απάντηση #45 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 00:16 »
Είναι γεγονός ότι λείπει ένα check-list "βασικού" σεταρίσματος και για τους δύο (σόρρυ, τέσσερις) επισκευάσιμους
ατμοποιητές... :hmmm: 

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ
« Απάντηση #46 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 00:54 »
Εν μέρη έχεις δίκιο, εν μέρη γιατί η πληροφορία υπάρχει όλη μέσα στο post του IAtty (που αφορά τον ΙΑττυ) αλλά βέβαια ποιος θα διαβάσει 91 σελίδες για να σταχυολογήσει τις 20 που του χρειάζονται.
Αυτο δεν μπορεί να γίνει σε φόρα πιστεύω πάντως, αν υπήρχε και wiki παράλληλα μόνο.
Για αυτό δεν ξέρω τι δυνατότητες μπορούν να υπάρξουν απο την διαχείριση, εγώ πάντως και υποθέτω και αρκετοί άλλοι θα μπορούσαμε να συμβάλουμε ουσιαστικά σε αυτό μιας και ούτως η άλλως τα γράφουμε

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ
« Απάντηση #47 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 00:59 »
Το έκανα μια φορά αλλά τότε που τα διάβαζα δεν μπήκα στην διαδικασία να τα κρατήσω ξεχωριστά. Τώρα μόνο που το σκέφτομαι με πιάνει πονοκέφαλος!
Νομίζω όμως ότι από τους πιο έμπειρους θα μπορούσε να γίνει. Νομίζω θα συνέβαλλε στα μέγιστα για όλους τους υπόλοιπους αυτό. Άπειρους κ μη

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ
« Απάντηση #48 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 01:06 »
Θα μπορούσε να ξεκινήσει ένα νήμα κάποιος, για τον καθένα από τους 3 ατμο (το οποίο πάνω απ ολα θα μείνει καθαρό), στο οποίο θα γίνετε περιγραφή με απλά λόγια σε 3 βασικά σετ. Όπως είδατε τις τελευταίες μέρες, είναι αρκετοί πια οι νέοι χρήστες και όπως και να το κάνουμε χρειάζονται ένα ΠΕΡΙΕΚΤΙΚΟ χέρι βοηθείας. Ποια θα είναι αυτά? ας αποφασίσουν οι έμπειροι ας γίνει μια ψηφοφορία.
Σαν νέος (δυστυχώς μόνο στο άτμισμα), δεν είναι και πολύ εύκολο να βγάλεις άκρη μέσα στ αντίστοιχα νήματα.

Μία ξεχωριστή κατηγορία με όλες αυτές τις οδηγίες προς ναυτιλομένους, θα ήταν το ιδανικό

Θα μου πεις ξεστραβώσου όπως κάναμε και εμείς, είναι μία άποψη κι αυτή...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 16, 2011, 01:13 από sirkonsta »

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
    • GG-GoldenGreek
Απ: Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ
« Απάντηση #49 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 02:14 »
Η πίεση υγρού (περισσότερο υγρό - μεγαλύτερη πίεση) στο τεπόζιτο και αντίστροφα, παίζει ρόλο στην ποιότητα του ατμού και την γεύση σίγουρα, με λιγότερη χωρητικότητα δεν ξερω ποσο μεγάλη διαφορά θα μπορούσε να έχει απο τον Α2-Τ.


Ζήτησα απο τον Ατμό να το μεταφέρει εδώ, καταρχήν τον ευχαριστώ, απο εκεί και πέρα γράφετε ότι θέλετε που να αφορά το θέμα σύγκρισης τον ατμοποιητών και τον σχολιασμό του αρχικού μου πόστ, μην το κάνουμε όμως σκουπίδι είναι κρίμα για τον χρόνο που δαπανούμε όλοι μας στα ποστ μας.

Δεν τιθεται θεμα πιεσης αλλα τροπου τροφοδοσιας cv. Ο Ιαττυ περιβαλεται απο υγρο ολη την ωρα, οταν ο Α2 προσπαθει να αντλησει υγρο απο το σφουγγαρι

Συγχώνευση μηνυμάτων: Οκτωβρίου 16, 2011, 02:19

Συμφωνω εν μερει, αλλα ρε παιδια τα 5μλ ειναι ενοχλητικα πολλα! Θα πρωτιμουσα αν γινοταν ο ιαττυ να ειχε 2μλ χωριτηκοτητα και να ηταν και μικροτερος... Εξαλου για καποιον που κανει 2 μλ την μερα τι εγινε αν επανατροφοδοτει τον ατμο 2 φορες την μερα στον Α2? Και αν εχεις 4-5μλ στον ιαττυ και θες να αλλαξεις γευση τι κανεις? μεταγγιση?

Ή κανεις drip ή ακομα καλυτερα του βαζεις μονο τα 2 ml που θελεις legend

Συγχώνευση μηνυμάτων: Οκτωβρίου 16, 2011, 02:23
για τα μλ δεν σχολιαζω για μενα ειναι μια χαρα με τον α2 ειμουνα με το μπουκαλι στην τσεπη  .... απλα θελω να πω οτι για μενα δεν νομιζω φιλε μου αλεξ οτι υπαρχει νοιμα στο πιος ειναι καλιτερος .... αν και εγω εχω πει ανιχτα και με θερμη πολες φορες την γνομη μου και αυτο το εκανα πιο πολι( αφου δοκιμασα και τους δυο και μαλιστα οντας κατοχος του α2 μια βδομαδα τουλαχιστον ΠΡΙΝ εκφερω ανιχτα την γνομη μου) γιατι θεορισα αδικια για τον ΙΑΤΤΥ :respect: αυτα που διαβαζα ... αλλα το νοιμα ειναι μονο ενα !!!!!!!!!!!!!! πως να ξεφιγουμε απο τον εφιαλτι του κανονικου τσιγαρου αν καπιος το κανει με α2 τοτε αυτος ειναι ο καλιτερος αν το κανει με giant toτε ειναι αυτος καλιτερος και παει λέγοντας .... ΑΥΤΟΣ ειναι ο σκοπος και το νόημα τα αλλα ειναι θέμα γούστου (διαβασα καπου αυτα που εγραφε ο φιλος Γαβριλος οταν το προτοεκοψε  και Θυμήθηκα και τα δικα μου και εν τελεί αυτο μετράει μονο !

Ολα τα GG ειναι φτιαγμενα για να δινουν απολυτη ελευθερια στον χρηστη, γι'αυτο και θελουν λιγη σπουδη παραπανω. Δεν ειναι καθολου ευκολο να πιασεις την ιδεα μιας κατασκευης που να δινει στο χρηστη ολες τις λειτουργιες.

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 16, 2011, 02:23 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ
« Απάντηση #50 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 03:32 »
Θα μπορούσε να ξεκινήσει ένα νήμα κάποιος, για τον καθένα από τους 3 ατμο (το οποίο πάνω απ ολα θα μείνει καθαρό), στο οποίο θα γίνετε περιγραφή με απλά λόγια σε 3 βασικά σετ. Όπως είδατε τις τελευταίες μέρες, είναι αρκετοί πια οι νέοι χρήστες και όπως και να το κάνουμε χρειάζονται ένα ΠΕΡΙΕΚΤΙΚΟ χέρι βοηθείας. Ποια θα είναι αυτά? ας αποφασίσουν οι έμπειροι ας γίνει μια ψηφοφορία.
Σαν νέος (δυστυχώς μόνο στο άτμισμα), δεν είναι και πολύ εύκολο να βγάλεις άκρη μέσα στ αντίστοιχα νήματα.

Μία ξεχωριστή κατηγορία με όλες αυτές τις οδηγίες προς ναυτιλομένους, θα ήταν το ιδανικό

Θα μου πεις ξεστραβώσου όπως κάναμε και εμείς, είναι μία άποψη κι αυτή...


Έχω δεσμευτεί γι αυτό,φίλε μου,και είμαι στα τελειώματα για ένα καθαρό νήμα για τον Α2 και για Α2-Τ.Με πληροφορίες και κάποιο μπούσουλα για σεταρίσματα tips,links,κλπ.
Μέσα στη βδομάδα θα είναι έτοιμο.
 :)

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ
« Απάντηση #51 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 09:49 »

Έχω δεσμευτεί γι αυτό,φίλε μου,και είμαι στα τελειώματα για ένα καθαρό νήμα για τον Α2 και για Α2-Τ.Με πληροφορίες και κάποιο μπούσουλα για σεταρίσματα tips,links,κλπ.
Μέσα στη βδομάδα θα είναι έτοιμο.
 :)

Εχω και γω εναν Α2 που μου χε στειλει ο Panos  :respect:  και δεν τον εχω δοκιμασει-σεταρει ακομα γιατι εχετε μπλεξει τα μπουτια σας με τοσες σελιδες και νηματα για A2, οποτε ποιος καθεται να διαβασει 100+ σελιδες συνολικα για να βγαλει νοημα??  :wall:
Απο που να αρχισεις και που να τελειωσεις δηλ..  :dontknow:
Αντε steam, θα περιμενουμε τοτε.  :)

Αποσυνδεδεμένος iguasu

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ
« Απάντηση #52 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 15:06 »
επειδη κι εγω διαβασα πολυ κι ακομα μαθαινω να σεταρω τον Α2 που εχω, καλο θα ηταν να ανοιχτει ενα νημα οπου θα γραφει ενα βασικο σεταρισμα και επειτα να προστιθενται αποκλειστικα και μονο παραλλαγες, τιπς και πατεντες απο ατομα που πειραματιστηκαν π.χ. για να βελτιωσουν γευση-χτυπημα-ατμο-κλπ

πιστευω ετσι πολυ γρηγορα θα φτιαχτει οδηγος για νεους η υποψηφιους χρηστες

υ.γ.: εχω μαθει απ εξω κ το σεταρισμα του Ιαττυ κι ας μην εχω....που θα παει, αμα θελει η Μερκελ, θα αποκτησω... :idiot1:

εντιτ: εγινε ηδη;;;  http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3479.msg105117/topicseen.html#new
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 16, 2011, 15:21 από iguasu »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ
« Απάντηση #53 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 17:56 »
Οι επιθυμίες σας πραγματοποιούνται πριν τις ανακοινώσετε.  :thank_you2:

Αποσυνδεδεμένος porto13

  • **
  • 363
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ
« Απάντηση #54 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 10:59 »
Ενταξει,ισως ειμαι off topic,αλλα μια και μιλάμε για επισκευασιμους ατμο,θα ηθελα να ρωτησω εαν καποις απο εσας εχει δοκιμασει αυτο το φιτιλι (δεμενες οι δυο ακρες του)


Και ο λογος είναι οτι αύριο θα εχω στα χέρια μου το MOD ORION και σκέφτομαι να δοκιμάσω αυτόν τον τρόπο..

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ
« Απάντηση #55 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 11:03 »
Η σωστη ερωτηση θα ηταν " υπαρχει καποιος που δεν το εχει δοκιμασει ? "  :))  Καλες δοκιμες με το νεο εργαλειο και κρατα μας ενημερους .

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ
« Απάντηση #56 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 11:41 »
Εγω δεν το εχω δοκιμασει αλλα τι διαφορα μπορει να κανει;  :hmmm: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ
« Απάντηση #57 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 11:49 »
Καλυτερη τροφοδοσια και αποφυγη κλεισιματος τρυπας αερισμου :yes:

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ
« Απάντηση #58 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 11:51 »
Παιζει να ειναι το μονο που δεν εχω δοκιμασει στον Α2.Αντε θα το κανω κι αυτο με πεισατε...
Κανονιστε μη βγαλετε αλλες πατεντες παλι γιατι χτες πηρα 5 μετρα φυτιλι μην το φαω κι αυτο σε ενα μηνα...  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος porto13

  • **
  • 363
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Α2 Α2-Τ και ΙΑΤΤΥ
« Απάντηση #59 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 11:54 »
Δλδ,εγω που θα αρχίσω απο αυριο τις δοκιμές,ποσα μετρα να αγοράσω??κανα χιλιόμετρο φτάνει??? :wall: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176633 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 511 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285200 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209525 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68655 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315557 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126826 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem