vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

280 επισκέπτες, 2 χρήστες
Sergios, john67

Twitter

επιθυμία για κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #255 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 11:12 »
Δεν ειναι οτι εχει χαθει η απολαυση απλα,trap, φανταζομαι οσοι εχουν δοκιμασει τσιγαρο μετα απο καποιο καιρο αποχησ, εχουν νιωσει την αηδια του στο πετσι τουσ. Εμενα σε καποια φαση που με ειχαν προδωσει οι μπαταριεσ μου και πηγα να αναψω κατεληξα να κανω εμετο στην τουλετα... Απο εκεινη την στιγμη αυτη η ιδεα τησ απολαυσησ του τσιγαρου αντικαταστηθηκε απο την αποστροφη..!

Αποσυνδεδεμένος porto13

  • **
  • 363
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #256 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 11:13 »
Εγω παιδια ειμαι 50 μερες ατμιστης και χωρις ΚΤ.Ποτε μεχρι σημερα δεν μου περασε απ το μυαλό να "ανάψω".Λετε να την εχω σκαπουλάρει,η ειναι νωρίς ακόμα??

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #257 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 11:18 »
ποτε δεν ειναι νωρισ.... ποτε δεν ειναι αργα....
Παντωσ πιστευω οτι τον πρωτο καιρο ειναι στο μυαλο σου πιο πολυ.. μετα δεν το πολυ σκεφτεσαι..

Αποσυνδεδεμένος Viliana

  • **
  • 229
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Άτομο παρφαί και περικολόζο :P
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #258 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 11:24 »
Χωρίς να θέλω να είμαι πεσιμίστρια ή κάτι τέτοιο απλώς ρεαλίστρια παίζει ρόλο και η φάση(και ο χαρακτήρας βεβαίως βεβαίως) στην οποία βρίσκεσαι για το αν θα το σκεφτείς ή θα σου έρθει πιο έντονα...
Όταν ήμουν καλά ψυχολογικά τον 1ο καιρό με το η.τ δεν μπόρεσα να κάνω τσιγάρο ολόκληρο..Μετά μου ήρθαν κάποια πράγματα στραβά και το πρώτο που έπιασα ήταν ο καπνός μου..2-3 μέρες γ@μήθηκ@ στα τσιγάρα.
Μετά με επιασε και τσιγαρόβηχας μ αποτελείωσε και αϊσιχτίρισα τη στιγμή που τα έκανα.
Παρόλ'αυτά δεν απογοητεύομαι πλέον δεν κάνω..
Δεν είμαι και το υπόδειγμα ατμίστριας αλλά δεν με ενδιαφέρει ξέρω ότι έχω κάτι καλύτερο ξεροκέφαλη πάντα ήμουν :tongue_smilie: και επιτρέπω μερικά παραστρατηματακια στον εαυτό μου άλλωστε και 1 τσιγάρο να γλιτώσω είμαι ικανοποιημένη(κάτι το οποίο δεν παίζει μιας που μέχρι τώρα έχω γλιτώσει 1100 τσιγάρα) ;)

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #259 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 11:31 »
πιεση σε αυτο το θεμα δεν πρεπει να παιζει Viliana.. Σε αυτο επιμενω... Αυτο που εξω παρατηρησει απο εμενα και απο γνωστουσ μου ειναι οτι μετα απλα δεν θελεισ να καπνισεισ... Και ναι μπορει σε καποια περιεργη φαση να θελησεισ, δεν ειναι ουτε κακο ουτε περιεργο, αλλα σε καποια φαση, επισησ θα το παρατησεισ ξανα...

Εγω ειχα κανει διαλλημα 2,5 χρονια περιπου με τσιγαρο.!!! αλλα ξαναγυρισα στον ατμο για τα καλα... (ειδικα τωρα που υπαρχουν σοβαρεσ συσκευεσ).

Οπωσ ειπα, δεν χρειαζεται πιεση, να ατμιζεισ επειδη αυτο θελεισ και αυτο επιλεγεισ...

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #260 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 11:34 »
@ urahara Το ιδιο πράγμα λέμε ουσιαστικά φίλε μου, όταν δεν υπάρχει απόλαυση δεν έχεις λόγο να ξαναγυρίσεις εκει, τώρα αν θέλετε την αντικαθιστούμε με την αποστροφή ;)


Είναι ύπουλος εχθρός όμως και δεν εχει να κάνει με το χρόνο, γνωρίζω πρώην καπνιστές που το έχουν κομμένο 20 χρόνια και μου λένε οτι κάποιες φορές έχουν την επιθυμία να ανάψουν ενα..


Εγω εχω 11 μήνες που το έκοψα, επιθυμία δεν εχω αλλά εχω μια φαγούρα και δοκίμασα 2-3 φορές όμως δεν εχει να μου πει κάτι,το η-τ είναι απολαυστικό και με καλύπτει.


Νομίζω εχει να κάνει περισσότερο με παλιές αναμνήσεις που έχουμε απο αυτό παρά με ανάγκη, εγκεφαλικό είναι το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #261 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 11:39 »
εγω θα πω τη δικη μου εμπειρια οσο αφορα την επιθυμια για τσιγαρο γενικοτερα, ειτε εισαι καπνιστης ειτε ατμιστης.
εδω θ αναφερθω ως καπνιστης γιατι τοτε τετοιος ημουν του λογου μου !!!

οταν επειτα απο τροχαιο επρεπε να ειμαι καθηλωμενος στο κρεβατι του πονου λυσαγα για να καπνισω...
τη πρωτη ημερα υπεφερα απ τους πονους, τη δευτερη χειρουργηθηκ.... 3-4-5 ημερα αρχιζα να ηρεμω αλλα ολο αυτο το διαστημα τρογωμουν απιστευτα να καπνισω και δεν μπορουσα, δεν γινοταν. οταν την 6 ημερα πηρα ενα αναπηρικο καοτσακι κ καλα για να κανω μια βολτα στο προαυλιο κ καλα να χαζεψω,,, ειχα σκασει να κανω τσιγαρο,,,, ομως οταν εφτασα εξω απ το νοσοκομειο, ειδα ηλιο, κοσμο και πηρα μια βαθεια αναπνοη ανακουφισης, δεν μου εκανε κεφι να καπνισω, ολο αυτο ηταν απλα μια καψουρα που ειχα λογω και καλα στερησης που ενιωθα επειδη δεν μπορουσα να κανω κατι που ηθελα....

τελικα καπνισα αλλα δεν ηταν αυτο το ζητουμενο....

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #262 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 11:48 »
Μπραβο ρε Dark Angel....
Αυτο που εγραψεσ ταιριαζει σε τοσεσ καταστασεισ.....!

Προσπαθω να το μαθω απεξω να το λεω σε ανθρωπουσ που το χρειαζονται... Απο την αρχη ωσ το τελοσ... απλα τελειο.!!!
Σε ευχαριστώ πολύ!!!!! Μίλησα με την ψυχή μου για αυτό "άκουσες"  κ τι είπα! ;)

Αποσυνδεδεμένος kleovoylos

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #263 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 21:16 »
Όχι μόνο δεν έχω καμία επιθυμία για κ/τ , αντιθέτως με ενοχλεί πλέον και η μυρουδιά του ακόμα.
Πιστεύω οτι ήμουν γεννημένος ατμιστής, απλά άργησα να το ανακαλύψω ;D

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #264 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 22:11 »
εγω παιδια εκλεισα 2 μερα χωρις κτ και μπορω να πω οτι δεν μου λειπει καθολου το στριφτο που εκανα,βεβαια νιωθω καποια υπερκινητικοτητα αλλα οκ ::)...παντως μετα απο 30 χρονια καπνιστης χωρις να το εχω κοψει ουτε ωρα τα περιμενα δυσκολα τα πραγματα,λετε να γλυτωσα τοσο ευκολα;

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #265 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 22:14 »
και γω το ίδιο ειχα παθει μετα απο 27 χρονια τσιγαρο! Εντύπωση μου χε κανει! Παντως μη ζορίζεσαι! μην το δείς σαν αγγαρεία! και να σου ρθει κανε ενα θα ελεγα! Εφόσον δε σου λειπει στην αρχή, δεν υπαρχει λογος να μη συνεχίσεις ετσι! μονο αν έβλεπες οτι σου λειπει τρελλα και το ηθελες συνεχεια θα επρεπε να ανησυχησεις.!

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #266 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 22:29 »
και γω το ίδιο ειχα παθει μετα απο 27 χρονια τσιγαρο! Εντύπωση μου χε κανει! Παντως μη ζορίζεσαι! μην το δείς σαν αγγαρεία! και να σου ρθει κανε ενα θα ελεγα! Εφόσον δε σου λειπει στην αρχή, δεν υπαρχει λογος να μη συνεχίσεις ετσι! μονο αν έβλεπες οτι σου λειπει τρελλα και το ηθελες συνεχεια θα επρεπε να ανησυχησεις.!
εγω τρελαθηκα 5η μερα για τσιγαρο!! οταν το αναψα,στη 2η τζουρα νομιζα οτι ρουφαγα τασακι...
και εγω ατμιστης που δεν το ηξερα ημουν... :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #267 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 22:59 »
και γω το ίδιο ειχα παθει μετα απο 27 χρονια τσιγαρο! Εντύπωση μου χε κανει! Παντως μη ζορίζεσαι! μην το δείς σαν αγγαρεία! και να σου ρθει κανε ενα θα ελεγα! Εφόσον δε σου λειπει στην αρχή, δεν υπαρχει λογος να μη συνεχίσεις ετσι! μονο αν έβλεπες οτι σου λειπει τρελλα και το ηθελες συνεχεια θα επρεπε να ανησυχησεις.!
ειμαι πολυ αισιοδοξος οτι θα τα καταφερω,τα περιμενα πιο δυσκολα,μην πω μεγαλη κουβεντα βεβαια μια και εχουν περασει μονο 48ωρες...παντως το πιο που ζορι ειναι λιγο το πρωι με τον ελληνικο καφε αλλα οχι κατι τρομερο

Αποσυνδεδεμένος iceberg

  • **
  • 223
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #268 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 23:03 »
Τόσα χρόνια καπνιστής όπως όλοι μας φίλε μου την ίδια ακριβώς δυσκολία θα είχες και κάθε φορά που άλλαζες μάρκα τις πρώτες μέρες.
Αυτό σου συμβαίνει και τώρα...λίγο επιμονή και δε θα αλλάζεις το ηλεκτρονικό σου με τίποτα!!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #269 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 23:10 »
φυσικα θελει λιγο υπομονη,αλλωστε το εχω παρει εγωιστικα και δεν θελω να κανω πισω ::)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 27 6299 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117319 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825445 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508555 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155335 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569436 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244459 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294905 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1976 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763411 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1302 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog