vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος krmhlds

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #765 στις: Απριλίου 08, 2015, 17:52 »
Έχεις δοκιμάσει και τους δύο; 

Αποσυνδεδεμένος Εξατμιστής

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • http://www.deeptechno.fm/
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #766 στις: Απριλίου 19, 2015, 23:01 »
Καλησπέρα!
Θέλω να αποκτήσω έναν δεύτερο καλό ατμοποιητή. Ίσως και να βιάζομαι καθότι νέος ατμιστής αλλά έχω αποφασίσει να δοκιμάσω τη τύχη μου και σε επισκευάσιμο.
Εμπειρία ιδιαίτερη στο χώρο δεν έχω όπως καταλαβαίνετε για να έχω απόλυτη εμπιστοσύνη στο τι να επιλέξω. Αυτή τη στιγμή ατμίζω με έναν delta 23 όπου πράγματι είμαι πολύ ευχαριστημένος.  Θέλω λοιπόν να περάσω σε επισκευάσιμο ο οποίος να έχει τη δυνατότητα να μου προσφέρει πολλά περισσότερα από όλα όσα μου δίνει αυτός που τώρα χρησιμοποιώ. Όχι για να βάλω τον delta στο συρτάρι. Απλά θέλω να απολαύσω το πάθος μου στο φουλ!
Δεν θέλω να αρχίσω τα πειράματα δίνοντας χρήματα για αγορές που ίσως μετανιώσω γι αυτό και ζητώ τη συμβουλή των πιο έμπειρων προκειμένου να κινηθώ σε σίγουρα και σωστά μονοπάτια. Τα πειράματα αργότερα που θα έχει έρθει και η εμπειρία..
Το mod που χρησιμοποιώ είναι το istick30.


 

Αποσυνδεδεμένος dimgr

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #767 στις: Απριλίου 19, 2015, 23:05 »
KAYFUN LITE PLUS  γνήσιο οχι μαιμου
οτι αλλο και να παρεις , εκει θα καταληξεις  :)

Αποσυνδεδεμένος Εξατμιστής

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • http://www.deeptechno.fm/
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #768 στις: Απριλίου 19, 2015, 23:13 »
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Θα περιμένω ασφαλώς να δω αν θα υπάρξουν και άλλες προτάσεις μέχρι τότε ξεκινώ καπάκι την αναζήτηση πάνω σε αυτό που μου προτείνεις.
Αλήθεια πως καταλαβαίνω πως δεν είναι μαϊμού;

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #769 στις: Απριλίου 19, 2015, 23:14 »
Συν μια ψήφος στον kayfun lite plus, απόλυτα ικανοποιημένος από αυτή μου την αγορά. Για χάρη του άφησα στην άκρη δυο subtanks κι έναν magma τους οποίους χρησιμοποιώ λιγότερο πλέον, και πιο πολύ για να ξεκουράζω τον kayfun που τον έχω κάνει μόνιμο αξεσουάρ στο αριστερό μου χέρι!
Δεν είναι ο καλύτερος σε όλα, αυτό δεν θα το βρεις πουθενά εννοείται. Πρόκειται όμως για ένα πολύ πολύ καλό "πακέτο" αυτός ο ατμοποιητής και αν είσαι λάτρης του απλού αλλά και ουσιαστικού ταυτόχρονα, θα τον λατρέψεις όπως εγώ και πιθανότατα θα σκέφτεται να πάρεις και δεύτερο για να μην ξεμείνεις ποτέ απ'αυτό το "πράγμα".. :D

Αποσυνδεδεμένος Εξατμιστής

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • http://www.deeptechno.fm/
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #770 στις: Απριλίου 19, 2015, 23:25 »
2 Ψήφοι στο ίδιο πράγμα τόσο σύντομα είναι προφανώς μια καλή αρχή για ξεκίνημα. Πως καταλαβαίνουμε αν είναι γνήσιο?

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #771 στις: Απριλίου 19, 2015, 23:30 »
KAYFUN lite plus αλλα  και kayfun V4 μιας και ειναι η τελευταια βερσιον αλλα μονο κλωνο για αρχη μιας ο 4 ειναι ακριβος σαν αυθεντικος

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #772 στις: Απριλίου 19, 2015, 23:31 »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #773 στις: Απριλίου 20, 2015, 10:15 »
Συμφωνώ και εγώ με lite+ αυθεντικό η με 4 κλώνο, συνήθως αυτούς προτείνω σε αντίστοιχες περιπτώσεις.
Με το καλό να πας και σε dripper :)

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #774 στις: Απριλίου 20, 2015, 11:06 »
Για αυθεντικό, Kayfun Lite plus, αν και το απόλυτο value for money της εποχής, κατά τα γνώμη μου πάντα, είναι ο κλώνος του Kayfun v4.

Αποσυνδεδεμένος marios-arv

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #775 στις: Απριλίου 20, 2015, 11:47 »
Τον κλώνο από πού κατά προτίμηση να τον πάρουμε;

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #776 στις: Απριλίου 20, 2015, 12:01 »
Σημασία δεν έχει το μαγαζί που θα τον αγοράσεις, αλλά ο κατασκευαστής του κλώνου.
Ρίξε μια ματιά στις τελευταίες 10-15 σελίδες του νήματος με τους κλωνους Kayfun v4 και θα πάρεις μια ιδεα τι κυκλοφορεί.
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,24618.0.html
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 20, 2015, 19:37 από Nemesis_rds »

Αποσυνδεδεμένος Madbaron

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #777 στις: Απριλίου 20, 2015, 13:15 »
Καλησπερα ,Επειδη το καλοκαιρι ερχεται και οι βόλτες θα αυξηθούν σκέφτομαι την αγορά ενος επισκευασιμου με μικρη διαμετρο (14-15mm) ωστε να μην κανω παραχώρηση στη γευση αλλα και να ειμαι διακριτικος στις εξοδους μου. Εκτος αν εχετε κατι αλλο να μου προτείνετε ειμαι αναμεσα σε Σοφια με slim tank και kayfun mini 2.1 ES clone της tobeco.
Τα αρνητικα της Σοφιας στο μυαλο μου ( αυτα που με απασχολουν δλδ) ειναι η τιμη ( αφου με τα παρελκομενα drip tip+ ετοιμες αντιστασεις τανκακι) παει κοντα στα 100 ευροπουλακαι εχω ηδη δωσει πολλα για ατμο και 2ον οτι οι ετοιμες αντιστασεις που υπαρχουν διαθεσιμες ειναι η στα 1,2 Ω που ειναι λιγα σχετικα με αυτες που ατμιζω (1,6Ω)  η 1,8 που ειναι πανω απο το δικο μου.Θετικα δε θα πω,νομιζω ειναι γνωστα.
Ο Kayfun της tobeco προφανως εχει στα θετικα του το οτι ειναι Kayfun (με τον v4 αυθεντικό εχω ξετρελαθεί) την τιμη,το οτι τiς αντιστασεις του τις φτιάχνω εγω ακριβώς οπως θελω αλλα σαν κλωνος δεν ξερω πως θα μου βγει κι εχω ακουσει διαφορα για διαροες κτλπ...
Για να προλάβω φιλους συνατμιστες ξερω οτι και τις αντιστασεις της Σοφιας μπορω να τις φτιαχνω εγω αλλα δε θελω να μπω στη διαδικασια επισκευης κεραμικου+ non res-res-non res αφου δεν την κατεχω και υπαρχουν ετοιμες ...
Ακουω γνωμες λοιπον  :)

Αποσυνδεδεμένος Εξατμιστής

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • http://www.deeptechno.fm/
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #778 στις: Απριλίου 20, 2015, 15:43 »
Παρατηρώ τις απαντήσεις σας με ενδιαφέρον και βλέπω πως όλοι συγκλίνετε στον kayfun.
Σήμερα πέρασα από το κατάστημα που προτιμώ και είχα την ευκαιρία να ατμίσω τον lemo. Μου άρεσε πολύ η γεύση που μου έδωσε αν και το υγρό ήταν DIY (MAXX-BLEND). Πήρα και λίγο προκειμένου να το ατμίσω στον delta μου έτσι ώστε να έχω ένα πιο σωστό μέτρο σύγκρισης με ίδιο υγρό πλέον. Η αντίσταση επίσης ήταν στα ίδια ohm και τα watt εκεί που ατμίζω και εγώ περίπου. Οπότε γίνεται ακόμα πιο εύκολη η κατάσταση για μια πρώτη σύγκριση.
Τον kayfun lite plus είχα την ευκαιρία να τον δω, όχι όμως και να τον ατμίσω. Διάβασα σε προηγούμενες σελίδες του νήματος πολύ καλά λόγια για τον lemo.
Εσείς λοιπόν που έτυχε να ατμίσετε και τους 2 πιστεύετε πως με kayfun lite θα πάρω περισσότερα πράγματα ή είμαστε σε ίδια κατηγορία ατμοποιητών. Όσων αφορά τον v4 ωραίος ρε παιδιά αλλά σε αυτή τη φάση δεν ψάχνω για κάτι τόσο μπελαλίδικο και εξεζητημένο. Μη ξεχνάμε πως ετοιμάζομαι για την πρώτη μου επαφή με το συγκεκριμένο είδος ατμοποιητών και δεν θα ήθελα να με κουράσει ούτε να με μπερδέψει χωρίς ωστόσο να αναγκαστώ να κάνω εκπτώσεις σε γεύση και απόλαυση.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #779 στις: Απριλίου 20, 2015, 16:19 »
Erlprinz nano. Καλύτερος από τον καυφούν, στα πάντα, εκτός από το συγχωρώ όλα τα λάθη στο στήσιμο και την ποικιλία αξεσουάρ. Ορίτζιναλ έχει 40 ευρώ και νομίζω ισχύει και η έκπτωση, συν άλλα 7 αν πάρεις τα νανο κιτ από vapesin. Είναι πανάλαφρος, μικρός και ταιριάζει με όλα τα μοντ, ακόμη και το 20ρι στικ, που έχει ευπάθεια στον πόλο (σ΄αυτόν το έχω μόνιμα) Το στήσιμό του θέλει 2 πραγματάκια να προσέξεις και θα πετυχαίνει πάντα. Γεμίζει από πάνω πανεύκολα.
Αλλιώς, όπως σου είπαν οι άλλοι, kayfun lite+ ορίτζιναλ.
ο 4ρης είναι η περίπτωση ατμοποιητή με 600 εξαρτήματα και 852 και μισό orings. Ορίτζιναλ δεν πλησιάζεται και κλώνος μπορεί να σε παιδέψει κι άντε μετά να ψάχνεις στο νήμα αν έχει θέμα το ορινγκ νο12 ή το 15 και 3/8. Στην τελική, αν μπορώ να ατμίσω πολύ καλά με 10 εξαρτήματα, δε βρίσκω το λόγο να το κάνω με 500.


Δες τον εδώ σε istick10 και πιο κάτω με καυφουν νανο ροζ (τα τανκ είναι βαμμένα - το εργοστασιακό είναι ημιδιάφανο)










 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102799 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176765 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 520 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 358 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22344 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285423 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209563 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68746 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315732 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15611 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126927 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95266 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem