vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

469 επισκέπτες, 7 χρήστες
manoslykos, Buliwyf, Sergios, I.P, goran, paiktaras, Jorge

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1890 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 13:12 »
Τους άτμο που έχεις δυστυχώς δεν τους έχω δοκιμάσει για να καταλάβω ακριβώς τα γούστα σου, πάντως δύο καλές επιλογές σε "αεράτους τσιγαρίσιους" όχι πολύ όμως, είναι ο erlprinz και ο hc με πολύ καλή γεύση και οι δύο. Είναι από καλά υλικά και σε σχετικά καλή τιμή αν θεωρήσεις ότι δεν είναι κλώνοι.

Αποσυνδεδεμένος niknith

  • **
  • 184
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1891 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 11:22 »
ο squape r(s) μακραν η καλυτερη γευση κατα την γνωμη μου παντα.

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1892 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 11:35 »
niknith, μάλλον τον οδηγείς στη καταστροφή... :)
Δεν θα αντέξω να περιμένω για κανένα λόγο οπότε θα ήθελα κάποια πρόταση για να πάρω κάποιον από Ελλάδα χωρίς να καταστραφώ οικονομικά :)) 

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1893 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 15:06 »
Αχεμ, βλέπω είναι οικονομικό μοντέλο το squape r(s) :laugh1:


Άλλη πρόταση?  ;)



Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1894 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 16:06 »
γιατι εχεις αποκλεισει τον kayfun lite plus clone (tobeco k hcigar)που προτιμουν οι περισσοτεροι.χαιρονται τα χερια να στηνουν αντιστασεις.φουλ παραμετροποιησιμος.συγχωρει κ λαθη.
ο ερλπρινζ που σου προτεινε ο μανκαρ επισης.απο πρωτο χερι σου λεω οτι εχει δικιο.ευκολος με πολυ καλη γευση κ χτυπημα κ αρκετα διακριτικος κ οικονομικος.
τελος αν θελεις κατι παιχνιδιαρικο που εχει ευρος απο αερατη τσιγαρισια ως φουλ αερατο ειναι κ ο γκομπλιν μινι που πορει να το εχεις σε κανα δυο μερες απο αγγελιες του φορουμ κ μαλιστα πολυ φτηνα.

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1895 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 16:48 »
Όσον αφορά τους kayfun δεν τους απέκλεισα ποτέ απλά τους φοβάμαι μιας και έχω διαβάσει από δω κι από ΄κει για σφιχτή τζούρα, κάτι το οποίο αν ισχύει δεν το θέλω καθόλου. Υπόψιν έχω τη χειρότερη σχέση με ναυτίλο. Μετά από τότε τρόμαξα. Για το ναυτίλο mini που έχω περιμένω την επισκευάσιμη από gb όπου να ναι και αν αυτή δεν διορθώσει την τζούρα του που απεχθάνομαι πάει όπως είναι για πούλημα  ::) . Και έχω ακούσει σε όποιον κάνει ναυτίλο να του προτείνουν kayfun, εξού και ο φόβος μου :hmmm: .
Για τους άλλους που έιπε ο mankar δεν σχολίασα κάτι, απλά περιμένω να ακούσω και καμιά άλλη άποψη για να αποφασίσω τι θα κάνω. Το goblinaki πάντως το έψηνα καιρό χωρίς να γνωρίζω τι εστί και τα χούγια του.  8)

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1896 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 16:53 »
Αφου εχεις αποκλεισει τον subtank mini και εγω goblin mini θα σου προτεινα αν και στη θεση σου θα περιμενα λιγο γιατι βγαινει σε λιγο ο goblin mini v2 που αντιμετωπιζει καποια απο τα προβληματα του πρωτου.

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1897 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 17:23 »
επειδη εχω γκομπλιν μινι κ δεν εχω τρελαθει κιολας, ειδικα απο αποψη γευσης (βασικα το προβλημα μου ειναι οτι ειναι ξεκαθαρα για διπλη αντισταση την οποια δεν αντεχω για πολυ.οταν στηνω μονή, μου φαινεται σαν να χανεται ο μισος ατμοποιητης σε ολα τα επιπεδα).θα σου ελεγα να δοκιμασεις τον ερλπρινζ τον οποιο εχω ευχαριστηθει πολυ εδω κ τρεις μερες που τον εχω.η τζουρα στα πιο σφιχτα της ειναι νομιζω πιο αερατη απο τον κλωνοκαυφουν λαιτ που εχω κ μπορεις να την ανοιξεις αρκετα περισσοτερο.κ απο γευση ειναι σουπερ.σαφως καλυτερη του γκομπλιν κατα τη γνωμη μου.λιγο πιο αραιο ντουμανι ισως, αλλα μη φανταστεις καμια εξωφθαλμη διαφορα.
μη σε παρω κ στο λαιμο μου βεβαια.

Αποσυνδεδεμένος ioan

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1898 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 18:36 »
Εγώ πάντως τον goblin mini τον στήνω πάντα με διπλή αντίσταση (3μμ διαμετρο) και μου δίνει πολύ καλή γεύση κ μπόλικο ντουμανι. Με  μονή που τον έχω δοκιμάσει χάνει πολύ σε γεύση κ νομίζω ότι είναι εξαιτίας του εξαρτήματος που κλείνει τη μια θεση αντίστασης. Βέβαια επειδή είμαι του πιο χαλαρου ατμισματος δεν τον έχω για όλη την ώρα αλλά δεν το μετανιωσα που τον αγορασα. Το μέγεθος του είναι κορυφή κ σε κάνα μήνα που θα μου έρθει το smpl θα γινει σούπερ σετακι. :D
Τώρα για επιλογή ατμοποιητη σε σχετικά χαμηλή τιμή δεν ξέρω αν υπάρχουν πολλές επιλογές με μόνη αντίσταση για χαλαρό ατμισμα. Κ εγω σε αναζητηση ειμαι. Η αλήθεια είναι ότι τελευταία βγαίνουν κατά κόρον μοντέλα με διπλές κ κάτι τρύπες αέρα τεράστιες.. Α, περιμενω κ κλώνο φαινομενο να δω τι λέει. Κ θα ήθελα να δοκιμασω κ kv4 (κλώνο φυσικά) αν κ το μέγεθος του κ τα πολλα κομμάτια του με απωθούν κάπως..
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 15, 2016, 18:50 από ioan »

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1899 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 18:49 »
Ωραία , οπότε άκυρος και ο goblin μιας και δεν θέλω να μπλέξω με διπλές αντιστάσεις από τώρα γιατί πιθανόν να απελπιστώ. Υπόψιν...δεν έχω πρόβλημα και sub ohm να είναι ο RTA αρκεί να παίζει κάτω από τα 70-75w...

Αποσυνδεδεμένος ioan

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1900 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 19:01 »
Φίλε πάντως ο goblin (mini) στήνεται πολύ εύκολα με διπλή λόγω του ντεκ που έχει ξεχωριστή τρυπουλα για κάθε σύρμα. Πανευκολο το να περάσεις τις αντιστάσεις. Το μόνο που θέλει τρόπο είναι το πως θα βάλεις το βαμβάκι. Εγώ τώρα τον έχω στα 0,8Ω κ στα 20w 4v. Αντε να ανεβω μέχρι τα 25w. Θα σου έλεγα να δεις κ αλλά προϊόντα της ud όπως bellus, goliath, zephyrus αλλά δεν τους έχω δοκιμάσει. Πάντως παίζουν μέχρι 40€ Ελλάδα αν δεν κάνω λάθος κ κάνουν για το στυλ που θες. Κ αυτοί όμως είναι κυρίως για διπλές. Εμένα μου είχε τραβήξει την περιέργεια ο goliath αν δεν κάνω λαθος που παίρνει κ κάποιες κεφαλές με κεραμικό που μπορείς να τις στησεις μόνος σου. Ριξτου καμία ματιά.

Σημ. όσον αφορά το goliath. Ελλάδα τον βρήκα με μια γρήγορη αναζήτηση σε 2 άγνωστα e-shop για εμένα κ στην τιμή των 69€ (!!!) ενώ στα γνωστά κινεζομαγαζα (gb,ft) παίζει στα 30$. Δεν ξέρω αν είναι καλή επιλογή ποσό μάλλον για κάποιον αρχάριο ή για κάποιον που δεν θα έχει τον χρόνο κ την υπομονή να ασχοληθεί να το μάθει αλλά αυτες οι κεφαλές με το κεραμικό μου τράβηξαν την περιέργεια καθώς πολλά έχω ακούσει περί γευσης κεραμικού κ δεν έχω δοκιμάσει ακομα κεραμικό. Μπορεί να μη βοηθησα καθόλου αλλά καλή καρδιά
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 15, 2016, 19:29 από ioan »

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1901 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 22:25 »
Και τον bellus και το goblin τους ζαχάρωνα και τους δύο καιρό τώρα, απλά δεν ξέρω αν θα τα βγάλω πέρα αν μπω αμέσως στα βαθιά  ::) . Λες να την παλέψω?  :-\
Έχω κοζάρει και τον griffin , αλλά δεν έχω διαβάσει κανενός εντυπώσεις εδώ στο φόρουμ και δεν ξέρω τι ρόλο βαράει κι αυτός.

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1902 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 22:37 »

Αποσυνδεδεμένος ioan

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1903 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 22:43 »
Αν μπορείς να στησεις μια αντίσταση τότε γιατί να μη μπορείς να στησεις δύο? Το αν θα σου αρέσει το ατμισμα με δύο αντιστάσεις κ ότι αυτό συνεπάγεται (κατανάλωση υγρου κ ρευματος, ποσότητα σύρματος κ βαμβακιού) είναι άλλο θέμα. Πάντως σε ντεκ τύπου goblin mini ή velocity είναι πανεύκολο να στησεις διπλές γιατί βιδωνεις μια-μια τις αντιστάσεις. Από εκεί κ πέρα ανάλογα τον ατμοποιητη θέλει κ την ανάλογη ποσότητα κ σωστή τοποθέτηση του βαμβακιου. Εκεί θες λίγο προσοχή αλλά δόξα τον Αλλάχ   υπάρχουν πολλά βίντεο για όλους τους ατμοποιητες. Το καλύτερο είναι να πας να δοκιμασεις σε κάποιο κατάστημα αν μπορείς πριν πάρεις κάτι. Έτσι θα ρισκαρεις λιγότερο να κανεις μια λάθος αγορά.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1904 στις: Φεβρουαρίου 18, 2016, 18:22 »
Σημερα δυστυχώς μου διαλυθηκε στα χερια ο expromizer απο τον οποιο δεν εμεινα δυσαρεστημενος απο το ατμισμα του μιας και ειμαι της σφικτης τζουρας, το ατυχημα συνεβη μολις προσπαθησα να βγαλω το drip tip για καθαρισμα, ευτυχως με εσωσε ο kayfun ο οποιος ειναι και ο αγαπημενος πολλων, το θεμα ειναι οτι αναζητω για καινουργια αγορα κατι σε επισκευασιμο που να μοιαζει με τους προηγουμενους 2,καμια καλη προταση;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102543 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176719 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 517 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 355 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22322 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285356 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209554 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68711 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315717 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126887 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95256 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem