vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

79 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, bloodlessz, maprix

Twitter

Nautilus 2 by Aspire

Αποσυνδεδεμένος mathimatikos1966

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #990 στις: Ιουλίου 07, 2018, 20:52 »
Αυτό με το άνοιγμα με έκανε να τον παροπλίσω .
Βέβαια καταλαβαίνω ότι και εγώ τον έσφιγγα αρκετά αλλά αυτό για μένα ανεπίτρεπτο .
Μιά λύση ήταν να << βρέχω >> τα  λαστιχάκια με pg αλλά σε δουλειά να βρισκόμαστε .......
Τον γέμιζα , άτμιζα και μετά από 2 ώρες άρχιζε η μάχη να τον ανοίξω ........
Τον άφησα στη γωνία και ησύχασα .

Υ.Γ Για να μην τον αδικώ όμως τελείως από γεύση με την 0.8  ..... πετάει !!!!

Αποσυνδεδεμένος JohnT

  • **
  • 244
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #991 στις: Ιουλίου 07, 2018, 21:12 »
Και επειδη απο γευση πραγματικα πεταει ειναι μονιμα μεσα στο τσαντακι μου με καινουρια αντισταση σε περιπτωση που ειμαι εξω και παθει κατι ο επισκευασιμος που εχω στο μοντ. Ο συγκεκριμενος ατμοποιητης ειναι οτι πρεπει για αυτη την δουλεια. 

Αποσυνδεδεμένος kos

Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #992 στις: Ιουλίου 07, 2018, 21:20 »
Kαλυτερα να τον κάνανε να γεμίζει απο κάτω όπως στον παλιό αφού για να τον γεμίσεις σωστά ουσιαστικά πρέπει να τον βγάλεις  όποτε το γέμισμα από πάνω από την στιγμή που τον βγάζεις από το mod χάνει όλη την ουσία του  δεν σε διευκολύνει σε κατι .
Ο παλιός ειναι πολύ καλύτερος μηδέν διαροές  και ο triton mini   σε σχεδίαση είναι κλάσεις ανώτερος από όλους με λίγο χειρότερη γεύση.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #993 στις: Ιουλίου 07, 2018, 21:34 »
 Ο παλιός nautilus δεν έχει διαρροές, είναι άψογος, αλλά πάσχει τη γεύση  :(

Αποσυνδεδεμένος kos

Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #994 στις: Ιουλίου 07, 2018, 21:50 »
Η 1.8 ίδια γεύση μου δίνει εμένα η οποία είναι καλή για τα δικά μου γούστα  .
Η 0,7 πιο γευστική αλλά καίει  τόσο λάδι που σε 2 ml tank πάλι τον καθιστά δύσχρηστο καθώς τελειώνει πάρα πολύ γρήγορα το υγρό  και πρέπει να γεμίζεις συνεχεία με τα γνωστά κόλπα

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #995 στις: Ιουλίου 07, 2018, 22:03 »
Προφανώς χρησιμοποιεί ο καθένας μας ό,τι του ταιριάζει   :yes:

Κι εγώ το nautilus 2 τον έχω μόνο για ώρα ανάγκης.

Αποσυνδεδεμένος anarxaki

  • **
  • 444
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ναι, εγώ είμαι :)
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #996 στις: Ιουλίου 07, 2018, 23:03 »
Δεν είναι λάδι, είναι γλυκερίνη.
Είναι λογικό να καταναλώνει περισσότερο υγρό, αφού όσο χαμηλότερα τα ohm τόσο μεγαλύτερη η παραγωγή ατμού. Από πού θα τον βγάλει τον ατμό; Από την τσέπη του;

Για το πρόβλημα του ανοίγματος της καμπάνας, υπάρχουν διάφορες λύσεις: Να μην το σφίγγουμε τόσο πολύ. Να κοιτάξουμε το o-ring μήπως έχει φαγωθεί και μπαίνει στα αυλάκια. Να βρέχουμε μια στο τόσο το o-ring με λίγη γλυκερίνη (σκέτη, τα αρώματα στα υγρά μπορεί να διαβρώσουν το λαστιχάκι). Να βάλουμε ένα άλλο καλύτερο o-ring ή και να το βγάλουμε εντελώς.
Καλό θα είναι να έχουμε πάντα μαζί μας αυτή τη λαβίδα που δεν ξέρω πώς λέγεται. 1 ευρώ την έχουν στο ebay, 5 στην Ελλάδα (ίσως και πιο φτηνά αν δεν ήταν κεραμικό). Κανένας ατμοποιητής δεν μπορεί να τα βάλει μαζί της
https://www.vape-room.gr/share.php?product_id=574&name=SMALL-TOOL-%CE%9A%CE%B5%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%A4%CF%83%CE%B9%CE%BC%CF%80%CE%B9%CE%B4%CE%AC%CE%BA%CE%B9

Αποσυνδεδεμένος kos

Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #997 στις: Ιουλίου 07, 2018, 23:19 »
Αφού είναι γλυκερίνη εντάξει εγώ νόμιζα βάζεις ελαιόλαδο .
Το ίδιο πράγμα λέμε. Χαμηλή αντίσταση καίει πολύ 2 ml tank λόγω κανονισμών κακός συνδυασμός για τσιγαρισιο ατμοποιητή ειδικά   άμα είσαι όλη μέρα έξω συν  απίστευτη προσοχή και στο γέμισμα πολύ φασαρία όταν ο παλιός καταλήγει να είναι πιο εύκολος και απροβλημάτιστος

Αποσυνδεδεμένος anarxaki

  • **
  • 444
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ναι, εγώ είμαι :)
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #998 στις: Ιουλίου 07, 2018, 23:27 »
Το ξέρω ότι λέμε το ίδιο, δεν θεωρώ πως δεν ξέρεις τι ατμίζεις. Απλώς, όταν το λέμε «λάδι» μπροστά σε άλλους, με την παραπληροφόρηση που υπάρχει εκεί έξω, εν αγνοία μας συντηρούμε τον μύθο ότι ατμίζουμε ποιος ξέρει τι επικίνδυνες ουσίες.

Το τι αντιστάσεις θα βάλεις εξαρτάται από το τι θες. Αν θες πνευμονικές τζούρες, δεν μπορείς να παραπονιέσαι για την κατανάλωση. Γύρνα το στις τσιγαρίσιες να είσαι ευτυχισμένος άνθρωπος σαν τον άντρα μου που περιμένω 2 μέρες τώρα να αδειάσει το τανκ για να τον πλύνω. Την ίδια ώρα εγώ γεμίζω 3 φορές τη μέρα τον Skyline που_δεν_λέμε_πόσα_ml_χωράει.

Αποσυνδεδεμένος ROD

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #999 στις: Ιουλίου 08, 2018, 00:13 »
Ήμουν έξω έβλεπα το Ρωσία - Κροατια . Σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες . Θα δοκιμάσω να βρέχω τα λαστιχακια με σκέτο υγρό , γιατί αν είναι να μπλέκω με λαβίδες .... Πάντως από γεύση μια χαρά είναι και ρυθμίζει και εύκολα τη τζούρα όπως τη θέλω . Μόνο το άνοιγμα είναι θέμα, ειδικά όταν είμαι έξω και πρέπει να κάνω ολόκληρη διαδικασία για να ξεβιδωσω ενώ έχω δουλειά πχ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 08, 2018, 00:28 από santa2 »

Αποσυνδεδεμένος realizum

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #1000 στις: Ιουλίου 08, 2018, 03:34 »
Μόνο εμένα δεν έχει ξετρελάνει μέχρι στιγμής ο Nautilus 2? Τα υγρά μου φέρνουν άτονα ή κάπως διαφορετικά στη γεύση. O Aspire PockeX που έχω είναι μακράν πιο γευσάτος απο τον Ναυτίλο 2. Μου έκανε εντύπωση και δε το περίμενα αυτό. Μέχρι στιγμής έχω δοκιμάσει 0.7 - 1.6 (λίγο γιατί χάλασε μάλλον) και 1.8. Περιμένω να έρθει και η 1.2 την άλλη εβδομάδα.

Το τριμπέκα πχ όταν βγάζω τον ατμό, μου αφήνει μια αίσθηση μετάλλου...! Ενώ στον PockeX είναι πολύ πολύ γευσάτο. Το Double Apple βγάζει μια γλύκα στην εκπνοή, αλλά στον Ναυτίλο είναι πιο ξηρό και άτονο.
Παρότι είδα παρακάτω οτι σε εσένα εστρωσε,εμένα δεν παύει να με εκνευρίζει επειδή είναι αποτυχημένη επιλογή. Δεν τον χάρηκα καθολου και πήγε συρταρι πολύ γρήγορα. Άτονα τα υγρά εκτός της... σκέτης βάσης. Μόνο τη βάση τόνιζε τόσο πολύ και τον είχα μόνο για αυτό ετσι να τον δουλευω. Μετά πηγα σε επισκευάσιμο και ησύχασα.

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #1001 στις: Ιουλίου 08, 2018, 14:15 »
Η πανοπλία του κολλάει λόγω αύξησης θερμοκρασίας. Τότε, το ξεβίδωμα της πανοπλίας του (όπως είναι βιδωμένος πάνω στο mod) γίνεται:
  • είτε με το να βάλετε το νύχι του αντίχειρα στην εγκοπή του δαχτυλιδιού του airflow για κόντρα και να ξεβιδώσετε την πανοπλία (θα φαγωθεί το νύχι σας σίγουρα στο τέλος)
  • είτε με το να κρατάτε πάντα στην τσέπη σας έναν συνδετήρα, να ισιώνετε την άκρη του σύρματός του και να την χώνετε σε μία από τις τρύπες αέρα για κόντρα, καθώς θα ξεβιδώνετε την κολλημένη πανοπλία. Μετά, ξαναδιπλώνετε το σύρμα του συνδετήρα στην αρχική του θέση, για να μην σας τρυπήσει όταν τον ξαναβάλετε στην τσέπη σας.

Αποσυνδεδεμένος nikosgia

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #1002 στις: Ιουλίου 08, 2018, 18:47 »
Mου εβγαλε την Πιστη μεχρι να καταλαβω πως να μην μου δημιουργει προβλημα ο nautilus2...αλλα τα καταφερα  μονο και μονο γιατι απο γευση ειναι απαιχτος  :thumpup:

1. οταν τον γεμισεις για πρωτη φορα (εκτος του οτι φυσικα τον γεμιζεις μεχρι εκει που αρχιζει το σπειρωμα) θα τον βιδωσεις μεχρι εκει οπου ΔΕΝ θα χρειαστει να σφιξεις ....Αναποδη στροφη απαγορευεται δια ροπαλου... :)) μονο οταν τον ξεβιδωνεις

2. Καθε φορα σε καθε γεμισμα θα κανεις το ιδιο...μεχρι που απο καποια γεμισματα και μετα θα καταλαβεις οτι ολο και περισσοτερο θα πρεπει να βιδωνεις -πραγμα που σημεινει οτι οι στροφες εχουν "χαλαρωσει" αδοκιμος ορος βεβαια αλλα τελος παντων 

3. Οταν γεμιζεις ο αερας καλυτερα να ειναι κλειστος...

4. Κατα την μεταφορα παντα να ειναι σε καθετη θεση ...οχι αναποδα ουτε πλαγια ...

5. Αν παρολα αυτα καποια φορα χρειαστει καποιο "ζορι " για να ανοιξει το πρωτο πραγμα που θα κανεις πριν γεμισεις ειναι να βεβαιωθεις οτι δεν εχει ξεβιδωσει η αντισταση....

Αυτα....Δεν ειναι και λιγα , αλλα με τον nautilus που μπλεξαμε..... :))

Αποσυνδεδεμένος teopanta1

  • **
  • 154
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #1003 στις: Ιουλίου 28, 2018, 17:30 »
Έπαιρνα αντιστάσεις για τον nautilo 2 από το Monte Christo σε πολύ καλή τιμή από ότι είδα τώρα δεν έχει έχουμε κάποια εναλλακτική με καλές τιμές; συγκεκριμένα αγόραζα την πεντάδα bvc 0,7 στα 9,90. Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 314
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nautilus 2 by Aspire
« Απάντηση #1004 στις: Ιουλίου 29, 2018, 01:23 »
Εγώ στο σαιτ τις ειδα διαθεσιμες και μαλιστα παραγειλα με 8,90 τη πενταδα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499487 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7363 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20925 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194756 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1665 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4817 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180862 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2073 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1464 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25505 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy