vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

149 επισκέπτες, 5 χρήστες
Mimhsdr, Tem, Aoratix, zalaros, azografos

Twitter

Boge LR510 Cartomizers

Αποσυνδεδεμένος Fugazi

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • Τζιτζίς
Απ: Boge LR510 Cartomizers
« Απάντηση #585 στις: Μαΐου 06, 2013, 15:08 »
εχω σκαρτη πενταδα και κανω πειραματα,τις προαλες εκανα δυο τρυπες με καρφι,δουλεψε μια χαρα για ολη τη μερα το αφησα πανω στο βαμο(ορθιο) το βραδυ και το πρωι πλημμυρα  :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος darkeid

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
    • VapeClub
Απ: Boge LR510 Cartomizers
« Απάντηση #586 στις: Μαΐου 14, 2013, 16:34 »
Πρέπει να το λιωσες στο κοπάνημα  :fight_fryingpan:  και να έσπασες το πλαστικό καλαμάκι στο κέντρο , διότι boge που με 2 τρύπες να πλυμμηρίζει λόγω χαλαρού σέρα (απορροφητικού υλικού) εξαιρετικά σπάνιο.

Το τελευταίο boge που δοκίμασα ήταν με 4 τρύπες από puncher και πάλι μετά από 5-6 δρακοτζούρες στέγνωνε και τράβαγα τζούφιες.


   
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 14, 2013, 16:52 από darkeid »

Αποσυνδεδεμένος pavlos0160

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Boge LR510 Cartomizers
« Απάντηση #587 στις: Μαΐου 29, 2013, 23:52 »
Καλησπερα, λεω να παραγγειλω Boge 510D και 510DXXL απο fabvape, ξερετε αν ειναι καλα?? Επισης θα παρω αυτο το puncher http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/product&path=25_29&product_id=454 και αυτο το τανκ http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/product&path=25_29&product_id=453 φαινεται καλης ποιοτητας, το εχει παρει κανεις, ειναι οντως καλο??

Απ: Boge LR510 Cartomizers
« Απάντηση #588 στις: Μαΐου 30, 2013, 00:12 »
εξι μηνες ατμιζω 5-7 μλ αποκλειστικα με μπογκε.
λοιπον ...το πολυ να μου κρατησει  2 μερες.μετα πεφτει η ποιοτητα κατακορυφα.
εσεις που λετε για 10 15 μερες τι εννοειτε;οτι αν βαλεις ενα καινουργιο μπογκε διπλα σε ενα 3 ημερων δεν θα καταλαβετε διαφορα;

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Boge LR510 Cartomizers
« Απάντηση #589 στις: Μαΐου 30, 2013, 00:18 »
τελικα η ποιοτητα τους τελευταιους 6 μηνες εχει πεσει δραματικα,πεταμενα χρηματα ειναι πια

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Boge LR510 Cartomizers
« Απάντηση #590 στις: Μαΐου 30, 2013, 00:39 »
Αντι για  boge εχω ακουσει καλα λογια για τα carto της smoktech.. Και λεω ακουσει γιατι εχω δοκιμασει μονο για λιγες τζουρες και αυτο πριν απο καιρο.. Δν ειχα δοκιμασει αντοχη.. Αλλα ατομα που τα χρησιμοποιουν λενε οτι θυμηζουν τα boge πριν απο 1 χρονο..δηλ αντοχη γυρω στις 10-15 μερες με μεση καταναλωση υγρου γυρω στα 3ml..
Τωρα απο εκει και περα... Ο Θεος του carto μαζι μας...

Sent from my GT-I9100


Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Boge LR510 Cartomizers
« Απάντηση #591 στις: Μαΐου 30, 2013, 01:01 »
Και πράγματι είναι.. (λάθος νήμα να το πω μεν, αλλά )Τα smokteck για τανκ όσα έχω πάρει ξεπερνάω τη βδομάδα σε όλα, τις δυο βδομάδες επίσης στα περισσότερα. Τα giant super δε θυμάμαι πως τα λέει, δεν ξέρω πως μπορεί να πεθάνουν!
 
αν βαλεις ενα καινουργιο μπογκε διπλα σε ενα 3 ημερων δεν θα καταλαβετε διαφορα;
Καλά, πάντα καταλαβαίνεις διαφορά καινούργιο με έστω μίας ημέρας άτμισμα, σε οτιδήποτε ατμοποιητή έχω ατμίσει όμως ισχύει αυτό, από επισκευάσιμους εργοστασιακούς dripping και carto. Δεν λες ότι πέθανε κι όλας. Το boge το τελευταιο (που πράγματι πέθανε σε δύο μέρες) όταν λέω πέθανε, εννοώ μπούκωσε, πάταγες το κουμπί, διάβαζε την αντίσταση αλλά αυτός δεν έκανε τίποτα, ρούφαγες με τεράστια δυσκολία μόνο υγρό, πέθανε.

Αποσυνδεδεμένος pavlos0160

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Boge LR510 Cartomizers
« Απάντηση #592 στις: Μαΐου 30, 2013, 22:40 »
Δεν μου λετε επειδη σκεφτομαι να αγορασω μια πενταδα boge αυτα ξερετε αν ειναι καλα, http://www.liberty-flights.co.uk/product.asp?id=108 τα εχει δοκιμασει κανενας??

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Boge LR510 Cartomizers
« Απάντηση #593 στις: Μαΐου 30, 2013, 22:51 »
λοττο ειναι φιλε μου

Αποσυνδεδεμένος darkeid

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
    • VapeClub
Απ: Boge LR510 Cartomizers
« Απάντηση #594 στις: Μαΐου 30, 2013, 23:07 »
εξι μηνες ατμιζω 5-7 μλ αποκλειστικα με μπογκε.
λοιπον ...το πολυ να μου κρατησει  2 μερες.μετα πεφτει η ποιοτητα κατακορυφα.
εσεις που λετε για 10 15 μερες τι εννοειτε;οτι αν βαλεις ενα καινουργιο μπογκε διπλα σε ενα 3 ημερων δεν θα καταλαβετε διαφορα;


Καθόλου περίεργο εφόσον το καρτο είναι μούφα , ακόμα πιο λογικό αν δουλεύει πιπίλα ώς ένα και αποκλειστικό εργαλείο ατμιστή. Το boge της φωτό από πρίν δούλεψε απροβλημάτιστα ακριβώς όπως αναφέρω πιο πάνω σε eVic 4+V για 7 ημέρες μέχρι να αρχίσει να μην δίνει γεμάτη γεύση.

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Boge LR510 Cartomizers
« Απάντηση #595 στις: Μαΐου 31, 2013, 01:38 »
Δεν μου λετε επειδη σκεφτομαι να αγορασω μια πενταδα boge αυτα ξερετε αν ειναι καλα, http://www.liberty-flights.co.uk/product.asp?id=108 τα εχει δοκιμασει κανενας??

Φιλε μου,επειδη εχεις γεμισει ολα τα νηματα,και οκ εισαι νεουδι στο χωρο και ψαχνεσαι και καλα κανεις, αφησε με ομως να σου ξεκαθαρισω κατι..
Το αν ενα προιον ειναι " καλο " ή " κακο" ειναι αποκλειστικα στον ανθρωπο..εγω λατρευα τα  carto της kanger, σε αλλους ομως δεν αρεσαν καθολου και αγοραζαν τα boge.. Δεν ειμαστε ολοι ιδιοι και λογω αυτων των διαφορετικων γουστων υπαρχουν και τοσα διαφορετικα προιοντα. Παει αυτο...
Τωρα, ειδικα στο θεμα των cartomizer πραγματικα ειναι λαχειο η κατασταση.. Ακομα και μεσα απο την ιδια την boge να αγορασεις υπαρχει πιθανοτητα να βγει μαπα το καρπουζι.. Και αυτο γιατι υπαρχει και η πιθανοτητα να υπαρξει αστοχια υλικου.. Και ειδικα στα carto,ειδικα αυτο το καιρο, υπαρχεκ μεγαλη..
Συμπερασμα:στην περιοχη σου δεν υπαρχει εστω 1 μαγαζι με ηλεκτρονικο τσιγαρο? Αν υπαρχει, πηγαινε και αγορασε απο εκει 1 carto να το δοκιμασεις.Αν εισαι ικανοποιημενος, ξαναπας..αν οχι δεν ξαναπας..γιατι μην τρελαθουμε τωρα, ενα carto κοστιζει 1,5 με2 € σε ολα σχεδον τα καταστηματα η.τ.
Θα μου πεις τωρα οτι θελεις να παρεις ποσοτητα και λυπασαι τα λεφτα αν ειναι μαπα το καρπουζι.. Και θα σου πω,δεκτο, αλλα ειναι ενα ρισκο που πρεπει να παρεις αν θελεις να αγορασεις φθηνοτερα..

Αυτα απο μενα..ελπιζω να σε καλυψα και να ξεκαθαρισα καποια πραγματα..

Υγ: το οτι καποιος μπορει να ειχε ψωνιζει πριν απο 6 μηνες απο 1 μαγαζι 1 προιον δε σημαινει οτι τωρα το προιον αυτο θα ειναι ιδιο.. Εξαρταται στην παρτιδα,ειδικα οταν μιλαμε για ενα προιον απο Κινα.. Μην περιμενεις και εσυ στανταρ ποιοτητα σε ολα τα αναλωσιμα.. Carto αγοραζεις..οχι iphone για να εχεις την ιδια ποιοτητα παντα!!!

Sent from my GT-I9100


Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Boge LR510 Cartomizers
« Απάντηση #596 στις: Μαΐου 31, 2013, 07:16 »
Δεν μου λετε επειδη σκεφτομαι να αγορασω μια πενταδα boge αυτα ξερετε αν ειναι καλα, http://www.liberty-flights.co.uk/product.asp?id=108 τα εχει δοκιμασει κανενας??

Δοκίμασε αυτούς: http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/product&path=25_29&product_id=89

Αποσυνδεδεμένος pavlos0160

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Boge LR510 Cartomizers
« Απάντηση #597 στις: Ιουνίου 04, 2013, 16:10 »
Πηρα μια 10αδα boge 510D LR απο fabvape το τανκ που εχει 17 ευρω, τρυπιτιρι συν ποσα αλλα πραγματα, συνολο 50 ευρω παραγγειλεια(μαζι με την εκπτωση) με καναν δωρο και 2 510D XXL τρυπημενα, χθες τα παρηγγειλα σημερα ηταν εδω, οι τυποι πολυ γρηγοροι και καθολου φραγκοφονιαδες οπως τα περισσοτερα φυσικα καταστηματα που τσιγκουνευονται να σε δωσουν 1 μλ να δοκιμασεις. Ανοιξα 2 τρυπες σε ενα boge απο φυσικο καταστημα που το πηρα αλλα οταν τραβουσα τζουρα ακουγοταν ενα μπρ μπρ μπρ σαν να ειχε υγρο, αυτο σημαινει υπερτροφοδοσια?? Ξανα δοκιμασα με boge του fabvape με 1 τρυπα και  :fight_shot_bandana:  Τις τρυπες πως τις ανοιγω, βιδωνω το puncher μεχρι το πρωτο κρακ που σημαινει οτι μπηκε ή να κανω και καμια γυρα την βιδα ακομα??

Αποσυνδεδεμένος panosded

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Boge LR510 Cartomizers
« Απάντηση #598 στις: Ιουνίου 04, 2013, 17:29 »
όπως διαπιστωσες και εσύ δεν υπάρχει κάτι στανταρτ στο πόσες τρύπες θα κανεις αλλα και πόσο μεγάλες θα ειναι δηλαδή πόσο θα βιδωσεις το cart punch. παίζουν μεγάλο ρόλο τα υγρά που κανεις πόσο παχυρευστα ειναι αλλα και το πως ατμιζεις,
απότομη και δυνατή τζουρα η αργή και μακροσυρτη. αν δεις  με την μια τρύπα στο μέγεθος που την εχεις ανοίξει τώρα είσαι ok αστην. διαφορετικά συνήθως το cartο punch εγώ τουλάχιστον το έφθανα  λίγο πριν το τέλος και ανάλογως το υγρό μου άνοιγα και δεύτερη και Τρίτη τρύπα. τέλος όπως έχει αναφερθεί και πιο πάνω τα carto ειναι λίγο λαχείο. και μια συμβουλη πάντα καλό γέμισμα στην αρχή.

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Boge LR510 Cartomizers
« Απάντηση #599 στις: Ιουνίου 04, 2013, 18:27 »
Καλό είναι πάντως κατά τη γνώμη μου να προτιμάς δεύτερη τρύπα από το να μεγαλώνεις τη μία, γιατί υπάρχει πάντα η πιθανότητα να τρυπήσεις την αντίσταση, πιο πιθανό τον κεντρικό κύλινδρο που την περιβάλλει, ή ακόμα πιο πιθανό να στραβώσεις το μέταλλο του carto όπου να σου δημιουργεί πρόβλημα στο βάλε βγάλε από το τανκ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115757 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824228 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507265 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8912 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154703 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568695 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243769 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294118 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1732 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762680 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1101 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3998 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem