vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

59 επισκέπτες, 2 χρήστες
george kotsopoulos, trabaman

Twitter

Boge LR510 Cartomizers

Αποσυνδεδεμένος cash

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
  • FIGHT FOR AEK..... PREPARE FOR GLORY....
Απ: Boge LR510 Cartomizers
« Απάντηση #375 στις: Οκτωβρίου 15, 2012, 16:03 »
Εχω παρει απο Atmistique δυο φορες και δεν εχω καποιο προβλημα .


Τυχη ? Δεν ξερω .


Εχω παραγγειλει και απο Health Cabin .


Περιμενω να μου ερθουν .


Αν εχω προβλημα θα το αναφερω .


Φιλοι μου ομως που εχουν παρει εδω και καιρο δεν εχουν προβλημα .


Μια μερα που ξεμεινα στην δουλεια και μου εδωσαν δεν ειχα κανενα προβλημα .

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Boge LR510 Cartomizers
« Απάντηση #376 στις: Οκτωβρίου 15, 2012, 16:29 »

ολα καλα μωρε.και τι θα κανουμε?καθε δυο η τρεις μερες αλλαγη.εμεις να ειμαστε καλα.
μην γκρινιαζετε.
Δέν είναι καθε δυο τρείς μερες ρε συ Γιώργο! Με τη δική σου χρήση προφανώς θα σου κρατάνε και πολύ περισσότερο! Εγώ, που συμπληρωματικά σε επισκευάσιμο θέλω τα κάρτο, και πάλι , θα έπρεπε να αλλαζω κάθε μέρα. Και κάθε μερα, η "φασαρία" του τάνκ δέ λεει!  Τη δεύτερη μέρα παντως, είναι το πράγμα αλλιώς. Η Αν θές μετά απο 5-6ml. καταλαβαίνεις οτι δέν ειναι το έξοδο, ακόμα και αν ηταν κάθε μέρα.
Αλλα η ψιλοταλαιπωρία του τάνκ, και πάνω απ όλα οι ΠΟΛΛΕΣ πλέον αστοχίες! Πολλές όμως.
Λύση δέν θα βρεθεί, εκτός αν τα ξαναλλάξουν.
Για αυτό πρότεινα πιο πάνω οποιος εχει κάποια ουσιαστική πρόταση για εναλλακτική να ανοίξουμε ένα νέο νήμα ή να το πάμε στα παλαιότερα γενικά νήματα.
Είναι κρίμα όμως να βλέπεις να χαλάει η ποιότητα αποκάτι που άν και τόσο φτηνό, ήταν πάντα η σταθερά, και το σημείο αναφοράς!

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Boge LR510 Cartomizers
« Απάντηση #377 στις: Οκτωβρίου 15, 2012, 16:45 »
εγω παντως απο τα 40 που εχω αγορασει μονο 2 ειχαν προβλημα καμενου.με κρατανε 4-5 μερες με 5-6ml την ημερα

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Boge LR510 Cartomizers
« Απάντηση #378 στις: Οκτωβρίου 15, 2012, 16:48 »
Όσα δοκίμασα δουλεύαν μια χαρά για μια βδομάδα και μετά τα πετούσα γιατί χαλούσε η γεύση κάπως
Με 2ml/day

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Boge LR510 Cartomizers
« Απάντηση #379 στις: Οκτωβρίου 15, 2012, 17:00 »
εμενα στην τριτη μερα αρχιζει να σφιγει η τζουρα.το περναω μια βελονα χοντρη και παει αλε 2 μερες.το παρατηρησε κανεις αυτο;

Αποσυνδεδεμένος s0undc10ud

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Lift Your Skinny Fists Like Antennas To Heaven
Απ: Boge LR510 Cartomizers
« Απάντηση #380 στις: Οκτωβρίου 15, 2012, 17:15 »
Πρίν απο λίγες μέρες παρέλαβα απο HC 65 κομμάτια (13 πεντάδες). 9 πεντάδες LR, 2 πεντάδες SR και 2 πεντάδες XXL LR. 




Ο λόγος που παρήγγειλα τόσα πολλά ήταν γιατί τη τελευταία φορά που είχα παραγγείλει 4 πεντάδες ήταν άψογα.
Στην καινούρια παρτίδα όμως έχει αλλαχτεί το υλικό συγκράτησης του υγρού-σφουγγαράκι. Πριν ήταν πιο 'πυκνό' και διαφορετικής υφής.
Η αλλαγή αυτή έχει ως αποτέλεσμα μία πολύ πιο αεράτη τζούρα αλλά κυρίως αλλαγή της γεύσης!

Δεν μπορώ να περιγράψω την καινούρια γεύση αλλά σίγουρα είναι κάτι δυσάρεστο και σε συνδιασμό με την υπερβολικά αεράτη σε σχέση με παλιά τζούρα, μιλάμε για μία διαφορετική κατασκευή που δε θυμίζει σε τίποτα απο πλευράς γεύσης και τζούρας τα παλιά Boge που κάποιοι από εμάς θυμόμαστε..
Εγώ τουλάχιστον θα στραφώ στραφώ στα Dual Coils. Έχω βαρεθεί με τις αστοχίες των Boge και δεν είμαι καθόλου μα καθόλου fan του Λόττο!



Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Boge LR510 Cartomizers
« Απάντηση #381 στις: Οκτωβρίου 15, 2012, 17:21 »
Τα ίδια κουτάκια έχω και επάνω έχουνε μια χρυσάφι στρογγύλη ταινία που κλείνουνε και από ότι μου είπανε αυτήν είναι η Ά ποιότητα!!

Αποσυνδεδεμένος s0undc10ud

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Lift Your Skinny Fists Like Antennas To Heaven
Απ: Boge LR510 Cartomizers
« Απάντηση #382 στις: Οκτωβρίου 15, 2012, 17:23 »
Από που τα προμηθεύτηκες Κώστα..; Το έχω ξανακούσει αυτό με την χρυσαφή ταινιούλα αλλά δεν τα έχω δει πουθενά.  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Boge LR510 Cartomizers
« Απάντηση #383 στις: Οκτωβρίου 15, 2012, 17:26 »
που θα τα βρουμε αυτα κωστα;

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Boge LR510 Cartomizers
« Απάντηση #384 στις: Οκτωβρίου 15, 2012, 17:36 »
Ακόμα όμως και αν ισχύει αυτό που λέει πιο πανω ο SEB, οτι παίρνουμε ίσως στην Ελλάδα τα Β διαλογής, το κάνει και το HC?????
Είναι δυνατόν να στέλνει το μαγαζί πλέον άλλα σε μάς και αλλα σε αλλες χώρες?
Κοντεύει να θεωρηθεί συνομωσία!
Θα τους θεωρήσω μεν αθώους μεχρι αποδείξεως του εναντίου, αλλα και ηλίθιους που αλλάξανε την ομάδα που κερδίζει!

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Boge LR510 Cartomizers
« Απάντηση #385 στις: Οκτωβρίου 15, 2012, 17:41 »
s0undc10ud πηρα και εγω σημερα 1 πακετακι SR  και εχει σιλικονενια ταπουλα,οχι σφουγγαρακι οπως τα αλλα πιο πριν.τι διαφορα εχουν αυτα τα SR? εχουν καλο ντουμανι αλλα απο γευση μετρια θα ελεγα :confused1: τα χρησιμοποιω εκτος τανκ.

Αποσυνδεδεμένος s0undc10ud

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Lift Your Skinny Fists Like Antennas To Heaven
Απ: Boge LR510 Cartomizers
« Απάντηση #386 στις: Οκτωβρίου 15, 2012, 17:45 »
Σωστός ο Alex.

Απλά να τονίσω ιδιαίτερα το γεγονός ότι όταν κάτι είναι κινέζικο χωρίς αποκλειστικό δίκτυο διανομής...............τρέχα γύρευε!

Όλοι γνωρίζουμε την ικανότητα και την συνήθεια των Κινέζων στο να αντιγράφουν λεπτομερώς διεθνή προϊόντα.. Πόσο μάλλον τα δικά τους.....  :))
Εκεί που κατασκευάζονταν όλα τα Boge σε ένα εργοστάσιο, παίζει μετά την τεράστια ζήτησή τους να κατασκευάζονται και σε άλλα 5.
10 cents να κερδίζουν στο κομμάτι χρησιμοποιώντας διαφορετικά φθηνότερα υλικά στην κατασκευή μιας νέας παρτίδας, μιλάμε για μεγάλη αύξηση κερδών.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Boge LR510 Cartomizers
« Απάντηση #387 στις: Οκτωβρίου 15, 2012, 17:55 »
alex ειλικρινα δεν θα μου φαινοταν καθολου παραξενο να αποστελονται σε αλλες χωρες καποιες παρτιδες β διαλογης και η Α διαλογης να ειναι για Αμερικη και Αγγλια  :dontknow:
Οταν ξεκινησα να ασχολουμαι με τα καρτο λογω του Μιχαλη trap που ειχε κανει την πατεντα (τανκ απο σύριγγα) εφαγα το κολλημα γιατι μου ειχε δωσει ενα καρτο boge  lr που μου κρατησε εναμιση μηνα χρησης στα 5 βολτ και το αποσυρα απο την λειτουργια του οχι γιατι εσφιξε η τζουρα η χαλασε η γευση αλλα γιατι φοβηθηκα το πως θα ειναι μεσα.
Η αληθεια ειναι απο τοτε δεν μπορεσα να βρω παρτιδες που να με κρατησουν πανω απο 10 μερες.Αλλα εστω και δεκα μερες να κρατανε ειμαι ευχαριστημενος.

Αποσυνδεδεμένος s0undc10ud

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Lift Your Skinny Fists Like Antennas To Heaven
Απ: Boge LR510 Cartomizers
« Απάντηση #388 στις: Οκτωβρίου 15, 2012, 18:05 »
s0undc10ud πηρα και εγω σημερα 1 πακετακι SR  και εχει σιλικονενια ταπουλα,οχι σφουγγαρακι οπως τα αλλα πιο πριν.τι διαφορα εχουν αυτα τα SR? εχουν καλο ντουμανι αλλα απο γευση μετρια θα ελεγα :confused1: τα χρησιμοποιω εκτος τανκ.

Δήμητρα προφανώς αναφέρεσαι στην ταπούλα από σιλικόνη που είναι δεξιά απ' το carto στην φώτο που σου έβαλα παρακάτω..
Η αλλαγή στην οποία αναφέρομαι είναι στο εσωτερικό υλικό γεμίσματος μέσα στο carto.


H ταπούλα από σιλικόνη δεν είναι παρά ένα προστατευτικό για το εσωτερικό του cartomizer ή για όσους θέλουν να τα χρησιμοποιήσουν έτσι εκτός tank και χωρίς κάποιο drip tip.
Τα SR (Standard Resistance) απλά έχουν μεγαλύτερη Ωμική αντίσταση από τα LR (Low Resistance). Για την Twist σου είναι μια χαρά στα κατάλληλα volt.
Εγώ συνηθίζω να τα δουλεύω μεταξύ 4.6-4.8. Αλλά αυτό είναι κάτι τελείως υποκειμενικό..

Απ: Boge LR510 Cartomizers
« Απάντηση #389 στις: Οκτωβρίου 15, 2012, 18:06 »
Παιδιά, sorry που θα σας απογοητεύσω, αλλά εγώ δοκίμασα και αυτά με το χρυσό στρόγγυλο αυτοκόλλητο πάνω και αυτά δεν κρατάνε πάνω από 2-3 μέρες...
 
Εκπληκτική γεύση και χτύπημα αλλά για 2-3 μέρες (10-15ml) το πολύ. Μετά φεύγει το χτύπημα,,,, Ατμίζονται βέβαια, δεν καίγονται, αλλά δεν σου κάνει πια κέφι και θέλεις να το αλλάξεις για να ξαναέχεις την αίσθηση του νέου κάρτο. :(

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 39 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:02
από chkontog
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1878 248176 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 30, 2024, 19:28
από ThioVag
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 181269 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:12
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 267 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 238 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573063 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2338 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8493 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123369 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 975 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 682 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327985 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99