vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

101 επισκέπτες, 4 χρήστες
Milarepa, manoslykos, camber, Tem

Twitter

Tί ατμοποιητή προτιμάτε, ιδιοκατασκευής ή εμπορίου?

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Tί ατμοποιητή προτιμάτε, ιδιοκατασκευής ή εμπορίου?
« Απάντηση #60 στις: Ιουλίου 01, 2012, 22:41 »
Επισκευασιμο.
Ο λογος ειναι και για εμενα οτι ενα τυποποιημενο προιον θα ηταν εντελως τυχαια η απολυτη εμπειρια και αυτο ακομα δεν εχει βγει και ουτε θα βγει ποτε.
Ο λογος που δεν θα βγει ειναι οτι σαν ανθρωποι που ειμαστε συνηθιζουμε σε μια αποδοση και θελουμε μετα το κατι διαφορετικο. Επιπροσθετα η επιθυμια αλλαζει με τον καιρο.
 Ο τυποποιημενος ομως ατμοποιητης δεν μπορει να προσαρμοστει σε αυτη την αλλαγη παρα μονο ο επισκευασιμος.
Ετσι λοιπον αυτον θα ψηφιζα. Το κοστος ειναι ο χρονος που θα χρειαστει ενας χρηστης να το φερει στα μετρα του, αλλα αυτο ειναι και η γλυκα που εχει.
Αν τωρα καποιος δεν εχει την θεληση να ασχοληθει, θα πρεπει να αρκεστει σε κατι τυποποιημενο και μετα απο αρκετες αλλαγες και χρηματα να καταληξει σε καποιον του εμποριου που θα πλησιαζει περισσοτερο στα δικα του ατμιστικα γουστα.

Αυτα !

Αποσυνδεδεμένος nikos tsaf

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tί ατμοποιητή προτιμάτε, ιδιοκατασκευής ή εμπορίου?
« Απάντηση #61 στις: Ιουλίου 01, 2012, 22:44 »
Εδω και σχεδον 1.5 χρονο μονο επισκευασιμο.
Και πληρη ικανοποιηση στο ατμισμα στα μετρα μου και σχεδον μηδενικο κοστος χρησης. (αποσβεση τσακ μπαμ ;)  )
Τωρα αυτο που εχω ακουσει απο πολλους οτι δεν εχουν χρονο δεν μπορω να το καταλαβω. Τι ειναι αυτο που απαιτει τοσο χρονο και δεν μπορειτε να τον διαθεσετε; Τεσπα οποιου του περισσευουν κανει οτι καταλαβαινει ::)
ποιος είναι ο επισκευασιμος σου;

Απ: Tί ατμοποιητή προτιμάτε, ιδιοκατασκευής ή εμπορίου?
« Απάντηση #62 στις: Ιουλίου 01, 2012, 22:48 »
Σκεφτόμουν για επισκευάσιμο αλλά με τον Vivi Nova τα χω όλα δεν χρειάζομαι ... άλλες σπείρες
 :dance2: :dance2: :dance2:

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tί ατμοποιητή προτιμάτε, ιδιοκατασκευής ή εμπορίου?
« Απάντηση #63 στις: Ιουλίου 01, 2012, 22:50 »
ποιος είναι ο επισκευασιμος σου;
Το περισσοτερο διαστημα χρησιμοποιησα Α2 και επειτα ΦΑΤ , Οδυσσεα και  out of stock.
Εισης να πω οτι εχω δοκιμασει αρκετους (οχι ολους βεβαια) αλλα για μενα και εναν να εχεις φτανει και περισσευει  ;)  τα υπολοιπα ειναι στο  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: Tί ατμοποιητή προτιμάτε, ιδιοκατασκευής ή εμπορίου?
« Απάντηση #64 στις: Ιουλίου 01, 2012, 22:52 »
Εγώ χρησιμοποιώ και τους 2 τύπους , αρκεί και οι του εμπορίου , να μπορούν να επισκευαστούν πλήρως (Ce4+ , eGo-C)  ;)

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Tί ατμοποιητή προτιμάτε, ιδιοκατασκευής ή εμπορίου?
« Απάντηση #65 στις: Ιουλίου 01, 2012, 22:56 »
Βλέπω πως αν και παλιά η ψηφοφορία αρχίζει να ζωντανεύει...
Οπότε να πω σαν πιο έμπειρος πλέον χρήστης πως και τώρα αν ψήφιζα ξανά επισκευάσιμο θα διάλεγα!
Ο λόγος είναι πως η ποιότητα κατασκευής, το γεγονός πως ο χρήστης φέρει σχεδόν το 90% της απόδοσης καθώς και η παραμετροποίηση που μπορεί να δεχθεί.
Και ειδικά τώρα, σε σχέση με παλιότερα, οι επιλογές και τα είδη έχουν αρχίσει να αυξάνουν θετικά προς το χρήστη, π.χ. ατμοποιητές φίλτρου, mess-τανκ, φιτίλι-τανκ, κλπ.
To κόστος δε το θεωρώ πολύ μικρότερο, μιας και οι δοκιμές αλλά και οι αλλαγές "πατσίζουν" τη διαφορά σε σχέση με του εμπορίου.
Τέλος, αν δεν υπήρχαν οι επισκεύασιμοι δε θα υπήρχε εξέλιξη, όπως συμβαίνει και με τα mods-μπαταριοθήκες.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Tί ατμοποιητή προτιμάτε, ιδιοκατασκευής ή εμπορίου?
« Απάντηση #66 στις: Ιουλίου 01, 2012, 22:58 »
Επισκευάσιμος με τα μπούνια. (και ενα καρτο απο δίπλα παντα για αλλαγη γευσης.)
Αλλα ο επισκευάσιμος ειναι το σταθερό λόγω παραμετροποίησης!
Και εγω δεν καταλαβαίνω τα περι χρόνου. Τα περι φασαρίας και αν δεν πιάνουν κάποιου τα χέρα του ή βαριέται τα πειράματα το καταλαβαίνω.
Παρ όλα αυτά, μονο με εναν επισκευάσιμο μπορείς να φέρεις το ατμισμα στα δικά σου μέτρα.

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tί ατμοποιητή προτιμάτε, ιδιοκατασκευής ή εμπορίου?
« Απάντηση #67 στις: Ιουλίου 01, 2012, 23:01 »
10 εως 12 ωρες εργασιας και  παιδια ισως
Και εγω στα ιδια ειμαι φιλε μου αλλα νομιζω οτι 5 λεπτα την εβδομαδα εχει να ασχοληθει ο οποιοσδηποτε  8)

Αποσυνδεδεμένος LKLO330

  • **
  • 312
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tί ατμοποιητή προτιμάτε, ιδιοκατασκευής ή εμπορίου?
« Απάντηση #68 στις: Ιουλίου 01, 2012, 23:08 »
για τα 5 λεπτα φανταζομαι οτι κανεις δεν λεει οχι απο θεμα χρονου αλλα μεχρη να φτασω να ψαξω λιγο  για τον ποιο επισκευασιμο θα παρω τι σιρματα θα παρω πως τα τον φταιξω και να κανω και τουσ πειραματισμους θα εχει περασει ενα ευλογο διαστημα. αποτε οπως καταλαβαινεις το να κανεις την αρχη ειναι λιγο δυσκολο και οχι η πορεια μετα

Αποσυνδεδεμένος λυκος

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tί ατμοποιητή προτιμάτε, ιδιοκατασκευής ή εμπορίου?
« Απάντηση #69 στις: Ιουλίου 01, 2012, 23:10 »
Επισκευάσιμος με τα μπούνια. (και ενα καρτο απο δίπλα παντα για αλλαγη γευσης.)
Αλλα ο επισκευάσιμος ειναι το σταθερό λόγω παραμετροποίησης!
Και εγω δεν καταλαβαίνω τα περι χρόνου. Τα περι φασαρίας και αν δεν πιάνουν κάποιου τα χέρα του ή βαριέται τα πειράματα το καταλαβαίνω.
Παρ όλα αυτά, μονο με εναν επισκευάσιμο μπορείς να φέρεις το ατμισμα στα δικά σου μέτρα.
    γεια σου φιλε  μου ο μαριος απο κυπρο ειμαι πιο επισκευασημο μου συστυνεις γιατι βαρε8ικα τον εκο σ και που τον βρισκω α τον 8ελω να εχει γερο χτυπημα ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tί ατμοποιητή προτιμάτε, ιδιοκατασκευής ή εμπορίου?
« Απάντηση #70 στις: Ιουλίου 01, 2012, 23:13 »
για τα 5 λεπτα φανταζομαι οτι κανεις δεν λεει οχι απο θεμα χρονου αλλα μεχρη να φτασω να ψαξω λιγο  για τον ποιο επισκευασιμο θα παρω τι σιρματα θα παρω πως τα τον φταιξω και να κανω και τουσ πειραματισμους θα εχει περασει ενα ευλογο διαστημα. αποτε οπως καταλαβαινεις το να κανεις την αρχη ειναι λιγο δυσκολο και οχι η πορεια μετα
ΟΚ λοιπον φιλε μου. Σε καταλαβαινω καπως ετσι σκεφτομασταν ολοι οταν ξεκινησαμε. Επειτα απο ενα ευλογο διαστημα που σου δινω, θα ειμαι εδω να τα ξαναπουμε, ετσι απλα  ;)

Αποσυνδεδεμένος LKLO330

  • **
  • 312
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tί ατμοποιητή προτιμάτε, ιδιοκατασκευής ή εμπορίου?
« Απάντηση #71 στις: Ιουλίου 01, 2012, 23:16 »
καλά εννοείται όπως είπα και στο αρχικό μήνυμα ότι αργότερα ίσως αλλάξω γνώμη ... πρακτικά περιμένω τον Αύγουστο που θα πάρω με τη σύζυγο καμιά βδομαδουλα άδεια

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Tί ατμοποιητή προτιμάτε, ιδιοκατασκευής ή εμπορίου?
« Απάντηση #72 στις: Ιουλίου 01, 2012, 23:19 »
Επισκευάσιμος μόνο.
Ξεκίνησα με Α2 classic (σταθερή αξία)δεν υπήρχε και άλλος τότε, συνέχισα με Α2 mT.
Στη συνέχεια Οδυσσέας, FAT, IATTY, steam machine.


Εχουν πέσει στα χέρια μου και αρκετοί άλλοι επισκευάσιμοι στα χέρια μου και ο καθένας ξεχωριστά έχει την χάρη του...

Να πω και ποιος είναι ο καλύτερος για μένα;  :))

Αποσυνδεδεμένος Discordia

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
  • Εμπόριο όπλων και Εgo-T. Προσιτές τιμές, Εχεμύθεια
Απ: Tί ατμοποιητή προτιμάτε, ιδιοκατασκευής ή εμπορίου?
« Απάντηση #73 στις: Ιουλίου 01, 2012, 23:43 »
Αρη ξερουμε.. ;D :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tί ατμοποιητή προτιμάτε, ιδιοκατασκευής ή εμπορίου?
« Απάντηση #74 στις: Ιουλίου 01, 2012, 23:45 »
πλεον μονο επισκευασιμους, κλασσικο ξεκινημα με α2 classic τον οποιο τον ελιωσα, στην συνεχεια περασα απο οδυσσεα - genesis - iatty - steam machine - penelope , ο αγαπημενος μου ειναι ο ιαττυ αν και τελευταια ζαχαρωνω που και που την πηνελοπη.  ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499318 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7305 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20869 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194595 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1609 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4765 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109239 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180599 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2023 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1433 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25381 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy