vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #225 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 23:52 »
Μαλιστα κυριοι..αλλα το εμφανισιακο του πως ειναι?? γιατι ειναι βασικο να περναει χαλαρα χωρις να με κοιτανε διαφοροι με υφος "καλα αυτο το κοριτσακι που παει το τσιμπουκι αυτο??σαν τον προπαππου μου σε μια φωτογραφια του 1800 ειναι!!"
και αυτο το λεω γιατι εγω θελω να το κραταω ως επι το πληστον σαν κ.τ. και οχι οπως ολα τα η.τ.!! και η μπαταρια του υβριδικου ειναι μεγαλη!!!

εχω καταντησει κουραστικη!!! Ζητω εκ των προτερων συγνωμη!!!

Sent from my Liquid using Tapatalk

Εμείς να δεις πως κοιτάμε τους διάφορους με κ.τ. στο χέρι...  ;D

Σκοπεύω να πάρω χριστουγεννιάτικο δώρο στην κυρά μου το εν λόγω Mini & More... Το είδα από κοντά και είναι καλαίσθητο κομψό και πολύ όμορφο...και απλό στην χρήση με αυτόματη μπαταρία!

ο ΓΙΓΑΝΤΑΣ και η μινι!  ;D  :tongue_smilie:

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 13, 2011, 23:57 από DonVito »

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #226 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 23:54 »
Δικιο εχεις petra!!αλλα αυτο που με φοβιζει ειναι οτι θα το παρατησω αν ειναι να γινομαι σημειο αναφορας!!
Παντως θα παω σε ενα μαγαζι τους για να το δω εκει..
Σημερ btw τουσ επαιρνα τηλ στα κεντρικα και εβγαζε μνμ οτι μιλαει ολη την ωρα!!!!
 

Sent from my Liquid using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #227 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 00:22 »
Σωστά ;) Το μήνυμα του vagelis m ήταν το τελευταίο πριν αρχίσουν να μιλάνε για παραγγελίες από εξωτερικό ;D

Και μετά από αυτήν την παρέμβαση ας επιστρέψουμε στο θέμα μας ;)

Δε το πρόσεξα :eyesplash:
Ζητάω συγνώμη.  :-[

Στο θέμα μας,λοιπόν.
Η εναλλακτική της μπαταρίας hybrid αντί του m&m,είναι μια πολύ καλή επιλογή.
Όπως είπε και ο συνονόματος,είναι και πολύ καλή οικονομική λύση για κάποιον που ξεκινά την αγορά ενός η/τ.
Ειδικά για κάποιον που δεν θεωρεί τον εαυτό του "hardcore" καπνιστή-ατμιστή,είναι πολύ καλή λύση.
:) :bye:

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #228 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 00:28 »
θα ηθελα να με βοηθησετε σε μια απορια που εχω μιας και σκεφτομαι να παρω το mini & more,
σορρυ αν ακουστει λιγο χαζη η ερωτηση μου αλλα επειδη ως τωρα εχω συνηθισει μονο σε τανκ και επειδη θελω να ελεγχω την ποσοτητα των ml που ατμιζω..
σε ενα καρτο απο οτι εχω διαβασει αν το αφησεις να στεγνωσει τοτε θα σου χαλασει, σωστα?
πρεπει δηλαδη συχνα πυκνα να ριχνω υγρο? γενικα με μπερδευει το θεμα των καρτο ενω στο τανκ βλεπω ποσο εχει μεσα και αναλογως πραττω..στο καρτο τι κανουμε?

Αποσυνδεδεμένος vaios61

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #229 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 00:33 »
Οταν θελει υγρο εχει λιγοτερο ατμο και αλλοιωνεται η γευση του υγρου :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #230 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 00:39 »
Μια ερώτηση στους έχοντες κάρτο m&m με hybrid μπαταρία: έχουν την ίδια διάμετρο?
Σόρι αν υπάρχει ήδη κάποια φωτό και δεν την έχω δει  :D

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #231 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 00:40 »
σε ευχαριστω vaio61 για την γρηγορη ανταποκριση σου  :)

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #232 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 00:46 »
Μια ερώτηση στους έχοντες κάρτο m&m με hybrid μπαταρία: έχουν την ίδια διάμετρο?
Σόρι αν υπάρχει ήδη κάποια φωτό και δεν την έχω δει  :D
Όχι δεν έχουν την ίδια διάμετρο.

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #233 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 00:48 »
Ευχαριστώ πολύ Ωμέγα

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #234 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 01:17 »
θα ηθελα να με βοηθησετε σε μια απορια που εχω μιας και σκεφτομαι να παρω το mini & more,
σορρυ αν ακουστει λιγο χαζη η ερωτηση μου αλλα επειδη ως τωρα εχω συνηθισει μονο σε τανκ και επειδη θελω να ελεγχω την ποσοτητα των ml που ατμιζω..
σε ενα καρτο απο οτι εχω διαβασει αν το αφησεις να στεγνωσει τοτε θα σου χαλασει, σωστα?
πρεπει δηλαδη συχνα πυκνα να ριχνω υγρο? γενικα με μπερδευει το θεμα των καρτο ενω στο τανκ βλεπω ποσο εχει μεσα και αναλογως πραττω..στο καρτο τι κανουμε?

Εγώ κάθε μισή ώρα ατμίσματος συμπληρώνω λίγες σταγόνες μέχρι να υγρανθεί το πάνω μέρος του πολυεστέρα. 2-4. Αν περιμένεις να φτάσει το υγρό στον πάτο για να το καταλάβεις, μάλλον θα τον κάψεις γρήγορα τον κάρτο. Πάντως, αν έμαθες σε τανκ, νομίζω ότι θα σου φανεί πιο εύκολο το κάρτο. Δεν στάζει, δεν έχει διαρροές, δεν έχει διακυμάνσεις απόδοσης, δε θέλει μαγικά κόλπα συντήρησης. Μόνο λίγο φύσημα δυνατό προς τα έξω 2-3 φορές την ημέρα μετά από κάποιο γέμισμα. Συντήρηση 0. Σε σύνολο διάρκειας ζωής δεν ξέρω να σου πω αν κάρτο αξίας 8 ευρώ κρατούν όσο ένας άτμο ίσης αξίας, αλλά σίγουρα όταν πέσεις σε ελαττωματικό δεν θα κλάψεις.

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #235 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 01:34 »
@ Petra  :bye:

Όταν λές φύσημα εννοείς από την μεριά που κουμπώνει η μπαταρία? και το φυσάς αφού το γεμίσεις? και για ποιο λόγο?  :D

Αποσυνδεδεμένος apoplous

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • DD+ODYSSEUS -dual coil-mini&more-egoT-want-titan
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #236 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 01:40 »
oxi απο την πλευρά που κουμπώνει η μπαταρία, απο το επιστομιο
ο λόγος ειναι για να φύγουν υπολειματα υγρού και να ξεμπουκωση το carto

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #237 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 01:42 »
Εγώ κάθε μισή ώρα ατμίσματος συμπληρώνω λίγες σταγόνες μέχρι να υγρανθεί το πάνω μέρος του πολυεστέρα. 2-4. Αν περιμένεις να φτάσει το υγρό στον πάτο για να το καταλάβεις, μάλλον θα τον κάψεις γρήγορα τον κάρτο. Πάντως, αν έμαθες σε τανκ, νομίζω ότι θα σου φανεί πιο εύκολο το κάρτο. Δεν στάζει, δεν έχει διαρροές, δεν έχει διακυμάνσεις απόδοσης, δε θέλει μαγικά κόλπα συντήρησης. Μόνο λίγο φύσημα δυνατό προς τα έξω 2-3 φορές την ημέρα μετά από κάποιο γέμισμα. Συντήρηση 0. Σε σύνολο διάρκειας ζωής δεν ξέρω να σου πω αν κάρτο αξίας 8 ευρώ κρατούν όσο ένας άτμο ίσης αξίας, αλλά σίγουρα όταν πέσεις σε ελαττωματικό δεν θα κλάψεις.

petra μου καπου εκει ειναι το θεμα μου..οντως εχω μαθει σε τανκ αλλα με 0 διαρροες,ουτε μου σταζει ουτε κανενα προβλημα...!
και οπως προειπα θελω να ελεγχω το ποσα ml θα ατμιζω οποτε με τον καρτο μαλλον θα χασω στο μετρημα ε?

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #238 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 01:55 »
oxi απο την πλευρά που κουμπώνει η μπαταρία, απο το επιστομιο
ο λόγος ειναι για να φύγουν υπολειματα υγρού και να ξεμπουκωση το carto

 :sign_oraios:  σ' ευχαριστώ!!!  ;)

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #239 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 01:59 »
petra μου καπου εκει ειναι το θεμα μου..οντως εχω μαθει σε τανκ αλλα με 0 διαρροες,ουτε μου σταζει ουτε κανενα προβλημα...!
και οπως προειπα θελω να ελεγχω το ποσα ml θα ατμιζω οποτε με τον καρτο μαλλον θα χασω στο μετρημα ε?

Αν κατάλαβα καλά από τα γραφόμενα σου χρησιμοποιείς ήδη συνδυασμό καρτο/tank?
αν ναι, σκέτο κάρτο θες να χρησιμοποιήσεις λόγω μικρότερου μεγέθους?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102943 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176796 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22363 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285473 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209567 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68757 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315763 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15625 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126959 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95284 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem