vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

181 επισκέπτες, 1 χρήστης
Sergios

Twitter

Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος tharg

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #435 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 16:32 »
Ευχαριστώ για την απάντηση urahara (δεν μπορώ να απαντήσω με πμ γιατί είμαι ακόμα noob εδώ μέσα  :D ) ! Τα έχω βάλει ήδη στο καλάθι τα προϊόντα που πρότεινες κ περιμένω μόνο μια διευκρίνηση για να στείλω την παραγγελία: Το 808D είναι το ίδιο με το 901 του Μ&Μ? Τα καρτος ταιριάζουν από το ένα στο άλλο?

Αποσυνδεδεμένος tsolias30

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #436 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 11:13 »
Ξεκίνησα με το βασικό πακέτο του Mini & More  όμως πολύ γρήγορα και μετά από ένα μήνα ατμίσματος συνειδητοποίησα ότι οι μπαταρίες μου τελειώνουν γρήγορα. Οπότε βουρ παραγγελία μπαταρία Hybrid (1100) και πλέον είμαι οκ ;)
Δύο μέρες τώρα ατμίσματος (όχι έντονου) και οι μπαταρία κρατά ακόμα!!! Είναι το άψογο πακέτο. Δεν έχω δοκιμάσει άλλα καρτό από τα Mini όμως η ευκολία που μου έδωσαν στο να κόψω το κ.τ. τα λέει όλα. Το χτύπημα που σου δίνει το MINI πραγματικά δεν μπορώ να το ξεχωρίσω από το κ.τ. Επίσης η μπαταρία του Hybrid είναι δύναμη. Πλούσιος ατμός και σίγουρος αφού για να σου έρθει υγρό στο στόμα  πρέπει να ρουφάς σαν τον Bob Marley!! :laugh1:
 Προσωπική άποψη πάντα!

Αποσυνδεδεμένος giannick

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #437 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 14:15 »
τρομερο φορουμ ,απιστευτο review .Με οδηγησε στο μινι&more k στη συνεχεια το συστησα σε φιλο. Ερωτηση υπαρχει αντιστοιχο για το mini-T της ovale? ενδιαφερεται ενας φιλος μου αλλα σε μια συντομη αναζητηση δεν βρηκα τπτ σχετικο

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #438 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 18:05 »
Με το M&M ένας νορμάλ ατμιστής, δεν βγάζει την ημέρα με τις δυο μπαταρίες με τίποτα! Επίσης η φόρτιση με τη ταμπακιέρα (PCC) είναι πολύ αργή.
Για δοκιμή, καλό είναι το πακετάκι, αλλά άν τελικά σας αρέσει το συγκεκριμένο ητ (που το βρίσκω εξαιρετικό) χρειάζεται οπωσδήποτε 2 ακόμα μπαταρίες, σύν τον φορτιστή USB, αλλιώς είναι σπάσιμο νεύρων (που θα οδηγήσει στο κτ). Εναλλακτικά κάποιος μπορεί να αγοράσει από τη nobacco, μόνο μπαταρίες, ατμοποιητές και τον φορτιστή USB ξεχωριστά και θα είναι ΟΚ με τα ίδια χρήματα όσο και το πακέτο.
Τέλος, απαραίτητο είναι και ένα επιστόμιο για τα κάρτο, μη ξεκινήσετε χωρίς αυτό!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 18, 2012, 18:16 από slammer »

Αποσυνδεδεμένος stoikon

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #439 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 18:17 »
Φίλε μου μήπως ατμίζεις πολύ; Ατμίζω 3 μήνες το M&M, και  3 μπαταρίες με υπέρ καλύπτουν. Συνήθως φτάνουν 2. :) :)

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #440 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 18:26 »
Να σου πώ....
Στή πράξη ποτέ δεν έχω εξαντλήσει τελείως 3 μπαταρίες από το πρωί μέχρι το βράδυ. Επίσης δύσκολα κατά την διάρκεια της ημέρας δεν θα έχω πρόσβαση σε ένα USB ώστε να φορτώσω κάποια από τις άδειες. Οριακά λοιπόν μπορεί να φτάνουν οι 3 μπαταρίες, με δεδομένο όμως ότι σιγά-σιγά θα πέφτουν οι μπαταρίες σε διάρκεια και για να καλύψουμε ειδικές καταστάσεις νομίζω ότι καλύτερα να έχει κάποιος 4 με 2 φορτιστές. Στην πράξη, και κατα 95% των ημερών 3 μπαταρίες με 1 φορτιστή είναι εντάξει.
Είναι όπως όταν βγαίναμε έξω βράδυ και ενω είχαμε γεμάτο πακέτο τσιγάρα, πέρναμε και άλλο ένα....
Εξάλλου το κόστος της μπαταρίας δεν είναι υψηλό, και προσωπικά προτιμώ να γλιτωσω το κόστος του πακέτου και να αγοράσω τα εξαρτήματα ξεχωριστά..... (αντί των 70 ευρώ του πακέτου, 4 μπαταρίες+2 φορτιστές+5 καρτο κοστίζουν 74 ευρώ και είσαι πιο πλήρης)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 18, 2012, 18:32 από slammer »

Αποσυνδεδεμένος Tegian

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #441 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 18:28 »
καλώς σας βρήκα παιδιά!
Έχω κ εγώ το M&M και μετά από σύγκριση με 2 άλλα η.τ. κατέληξα σε αυτό για "κύρια" συσκευή ατμίσματος. Το πρόβλημά μου όμως είναι η μπαταρία του.  Η μικρή διάρκεια σε συνδυασμό με την αργή φόρτιση είναι το μοναδικό μειονέκτημα που του βρίσκω. Υπάρχει κάποια μπαταρία passthrough που να ταιριάζει με στον ατμοποιητή του? Αν ναι, που μπορώ να τη βρω?

Οκ μετα απο παραθεση του φιλου Slammer σβηνω το μηνυμα γιατι δεν προσεξα ειναι οτι ειμαι στο επισημο review M&M.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 18, 2012, 18:40 από Tegian »

Αποσυνδεδεμένος stoikon

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #442 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 18:35 »
Οι μπαταρίες δεν χάνουν απόδοση.  3 μήνες και αποδίδουν σαν καινούριες. Το M&M το πήρα μόλις κυκλοφόρησε.

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #443 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 18:37 »
Μακάρι να βγούν τόσο καλές stoikon....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 18, 2012, 18:43 από slammer »

Αποσυνδεδεμένος Tegian

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #444 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 18:55 »
Με την ευκαιρια να σας πω κατι παιδια, γιατι ειμαι σιγουρος οτι διαβαζουν το foroum και ανθρωποι που ειναι της Nobacco. Πριν κανενα διμηνο πηρα το Μ&Μ και μπορω να πω οτι ειμαι ευχαριστημενος.

Ο οποιοσδηποτε το ψαξει το θεμα ομως λιγο παραπανω, μπορει να δει οτι μπορει να παρει το ιδιο πακετακι στο 1/4 της ελληνικης τιμης. Ο λογος που το λεω αυτο ειναι ρε παιδια μην ωθειτε τον κοσμο να αγοραζει απο εξω. Πρεπει να γινουμε ανταγωνιστικοι. Οταν ο ελληνας ξερει οτι απο αλλου θα το παρει πιο φθηνα δεν θα βαλει το χερι στην τσεπη.

Γιαυτο φτασαμε εδω που φτασαμε. Δεν ξερω ποσοι απο εσας το καταλαβαινουν αυτο. Το χρημα πρεπει να ανακυκλωνεται μεταξυ μας. Ειναι καιρος να ριξουμε τις τιμες και να αφησουμε τις αρπαχτες.

Αποσυνδεδεμένος giannick

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #445 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 20:29 »
ειναι το πρωτο μου ΗΤ εδω κ 20 μερες.to review με βοηθησε τρομερα.3 μπαταριες εξαρχης + το usb για απευθειας φορτιση.πιθανως να παρω κ 4η γιατι μενω,ειμαι συνεχως πιπιλα οπως μου λενε.Απλα  θα ηθελα ενα review ή το  link απο review για το mini-T για ενα φιλο που ειναι αναμεσα σ'αυτα τα δυο.ενα vs. επισης το mini-t  ειναι  to mini 510?ή ειναι αλλο?μπερδευτηκα....

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #446 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 03:46 »
Φιλε μου giannick,
σχετικα με τις ερωτησεις (ποστ 437,445) μαλλον δεν θα παρεις απαντηση απο το  επισημο REVIEW μιας και
μέσα στους πίνακες των εμπόρων απαγορεύονται οι αναφορές και η δημοσιεύσεις links που παραπέμπουν σε προϊόντα άλλων εταιριών
(Προς τα μέλη που δημοσιεύουν στους πίνακες εμπόρων).
Για κοιτα σε αλλη ενοτητα μηπως απαντηθουν οι αποριες σου  ;)  ;)  ;)




Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #447 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 15:02 »
Για την περίπτωση που ανέφερες, φίλε trikala, το σωστό link είναι εδω: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,49.msg111750.html#msg111750
Άλλο επίσημο review, άλλο πίνακας εμπόρου.
Αν και στο συγκεκριμένο θέμα έχουν το ίδιο αποτέλεσμα.

Αποσυνδεδεμένος ντουμανης

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #448 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 18:43 »
ξερει κανεις αν η μπαταρια του hydrid δινει την ιδια ταση στον ατμοποιητη του m&M με αυτη που δινει η μαμισια μπαταρια?

Αποσυνδεδεμένος panosfl22

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #449 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 20:34 »
δεν ξερω αν δινει μεγαλυτερη ταση η hybrid, αλλα εχει μεγαλη διαφορα στο χτυπημα απο την mini & more μπαταρια!
μπορει να φταινε και τα mha(μιλιαμπερ) :dontknow:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115833 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824338 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507321 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8927 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154746 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568752 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243850 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294159 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1749 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762742 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1115 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4008 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem