vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

77 επισκέπτες, 2 χρήστες
Tol1as, ThioVag

Twitter

Οι τιμές των υγρών ΠΦ και ΜΦ (προ φόρου / μετά φόρου)

Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι τιμές των υγρών ΠΦ και ΜΦ (προ φόρου / μετά φόρου)
« Απάντηση #285 στις: Μαΐου 02, 2017, 22:31 »
Έχει δοκιμάσει κανείς τα υγρά της LiQuid; Ρωτάω γιατί και η τιμή τους (3,25€/10ml) και οι αναλύσεις τους (Diacetyl, Acetyl Propionyl & Acetoin <1ppm) είναι πολύ ενδιαφέροντα!
Μια χαρά υγρά είναι, έχω δοκιμάσει σχεδόν όλη τη σειρά Cloud μου αρέσουν ιδιαίτερα τα Νο3, Heisenberg και Νο5, έχω δοκιμάσει επίσης και μου άρεσαν τα Strawberry & Lime, Choc-a-Nana και κάποια καπνικά. Σε γενικές γραμμές πολύ τίμια υγρά.

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι τιμές των υγρών ΠΦ και ΜΦ (προ φόρου / μετά φόρου)
« Απάντηση #286 στις: Μαΐου 02, 2017, 23:46 »
Μόλις πήγα να παραγγείλω, αλλά 4 από τα 10 που θέλω είναι εξαντλημένα οπότε τα περιμένω γιατί 60€ για δωρεάν αποστολή μόνο για υγρά είναι λίγο υπερβολή και 2Χ2,50 διπλή αποστολή courrier για 40€ παραγγελία ακόμα πιό υπερβολή. Όταν τα δοκιμάσω review στο σχετικό νήμα ;)

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 02, 2017, 23:53 από gipsy »

Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Οι τιμές των υγρών ΠΦ και ΜΦ (προ φόρου / μετά φόρου)
« Απάντηση #287 στις: Μαΐου 02, 2017, 23:59 »
Δεν ξέρω πόσοι απο σας έχετε πρόβλημα με το ποσοστό συγκέντρωσης νικοτίνης στις νικοτινουχες βάσεις άλλα καλώς υπάρχουν τα συγκεκριμένα όρια που υπάρχουν , γιατι πολύ απλα υπάρχει και ενα ποσοστό ( αφού μπορούμε ολοι να έχουμε πρόσβαση στην αγορά τους ) που ειναι μ@##κες και θα κανουν τη μ@##κία τους , η την αμελεια στη φυλαξή της ,  καλα να παθουν λέει ο φίλος μας " low of natural selection " και νομίζει οτι δεν τον αφορά ενα τετοιο ενδεχομενο αφού λοιπόν το βλέπει ετσι κυνικά μάλλον θα καταλάβει αν του πούμε οτι   θα ρθεί παλι αυριο μεθαυριο ο χ νομοθέτης και θα σου απαγορεύσει τελείως την αγορά νικοτινουχας βάσης με αφορμή καποια περιστατικά , ουτε καν περιστατικά , θα τον αφορά τότε ;  Μόνο ετοιμα υγρά θα σου πει αν θές νικοτινη και θα σου βάλει και το οριο σε αυτα μεχρι 6mg. γιατί... ετσι , οπως αποφασισε τα τανκ των αυτμοποιητων να χωράνε μεχρι 2ml.  

Το θέμα έχω την εντύπωση οτι μας απασχολεί κυρίως για τις τιμολογιακές διαφορές που προέκυψαν , συμφωνούμε , διαφωνούμε.
 
Και ενα αλλο που διαβασα και δεν μου πολυάρεσε ηταν αυτά περί σας τα λέγαμε να στοκάρετε και ποιος γελάει τελευταίος και ποιος "νίκησε" λές και εχουμε καποιο ματς που τελειωσε , τι να πουμε κι εμεις που ξεκινησαμε τώρα ; Η θέλουμε να ξεκινήσουμε τωρα ; Δεν μας αφορά το θέμα ; Δεν αφορά ολους οσους ατμίζουν αλλα δεν ειναι στο " σκληρό πυρηνα " της "ατμιστικής κοινοτητας" που οπως  φανταζομαι οι περισσοτεροι γνωρίζεστε, αν οχι ολοι προσωπικά, παρα πολλοί μεσω ενεργής συμμετοχής εδώ στο φορουμ η σε μέσα κοινωνικής δικτύωσης με ομάδες και τα λοιπά;




« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 03, 2017, 00:25 από Orion »

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι τιμές των υγρών ΠΦ και ΜΦ (προ φόρου / μετά φόρου)
« Απάντηση #288 στις: Μαΐου 03, 2017, 00:06 »
Φυσικά και μας αφορά και είναι ένας από τους βασικούς λόγους που μας ώθησαν στην δημιουργία συλλόγου (ναι ξέρω τσουρέκια με το σύλλογο ε?)

Κάποια στιγμή πρέπει να ξεπεραστεί η παιδαριώδης εντύπωση πως επειδή κράξαμε σε ένα ΜΚΔ ή σε ένα φόρουμ, κάτι θα αλλάξει από μόνο του.

Απ: Οι τιμές των υγρών ΠΦ και ΜΦ (προ φόρου / μετά φόρου)
« Απάντηση #289 στις: Μαΐου 03, 2017, 00:21 »
Τσουρέκια μας τα έκανε ο ΣΕΗΗΤ που ήταν γενικά ανύπαρκτος και τώρα πλέον άχρηστος.
Κατάφεραν να είναι below nothing!
Μέχρι και το σκέτο νερό θα φορολογηθεί και θα χαίρονται για την νίκη!
Δεν ντρεπόμαστε λέω εγώ!
Επειδή βάζεις νερό στην κατσαρόλα και εισπνέεις ατμούς πρέπει να πληρώσεις φόρο;
Πέρσι το χειμώνα έβρασα περίπου 80 λίτρα νερό.
Χρωστάω 8000 ευρώ;
Αν τα κάνω μακαρονάδα μετά;
Αν έχει αλάτι μέσα θα μου κοστίσει παραπάνω;
Ποιός δουλεύει ποιόν;

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης Γ

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής από Φεβ 2013
Απ: Οι τιμές των υγρών ΠΦ και ΜΦ (προ φόρου / μετά φόρου)
« Απάντηση #290 στις: Μαΐου 03, 2017, 00:33 »
Ο ΣΕΕΗΤ κάθε άλλο παρά ανύπαρκτος ήταν. Η απαγόρευση διασυνοριακών αγορών ήταν δικός του δάκτυλος, εάν δεν κάνω λάθος. Και εκπροσωπεί τους παραγωγούς και καταστηματάρχες, όχι εμάς.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 03, 2017, 00:40 από Βασίλης Γ »

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι τιμές των υγρών ΠΦ και ΜΦ (προ φόρου / μετά φόρου)
« Απάντηση #291 στις: Μαΐου 03, 2017, 00:35 »
Την δουλειά του κάνει ο ΣΕΕΗΤ, και η δουλειά του είναι να προωθεί τα συμφέροντα των εμπόρων ειδών η.τ. και μάλιστα όπως φαίνεται την κάνει εξαιρετικά.

Εσύ τι ακριβώς περιμένεις από τον ΣΕΕΗΤ να κάνει για εσένα;

Θα μας τρελαίνετε μου φαίνεται.

Αποσυνδεδεμένος dimokritos

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι τιμές των υγρών ΠΦ και ΜΦ (προ φόρου / μετά φόρου)
« Απάντηση #292 στις: Μαΐου 03, 2017, 00:37 »
δυστυχώς η φυσική επιλογή έχει χάσει την αποτελεσματικότητα της στον δυτικό πολιτισμό (..). 

εντελως παράλογο και ανούσιο να βάζεις πλαφόν στη νικοτίνη με αυτόν τον τρόπο. ιδίως, όταν βρίσκεις σύμφωνη μερίδα κόσμου που το επικροτεί επικαλούμενο κακή χρήση απο αφελείς ή αυτοκτονικους, είναι απλά απογοητευτικό.

πόσο μαλλον στον παραλογισμό αυτό, να παραθέτουμε ενδοχομενο πολλαπλάσια παραλόγο περί καθολικής απαγόρευσης νικοτίνης...  

εγώ θα μπορούσα να αγοράσω 1000 μπουκαλακια booster, να βρω τρόπο να εξάγω ή να συμπυκνωσω τη νικοτίνη και να την καταναλωσω. όπως επίσης να κοψω τις φλεβες μου με το μαχαίρι για το ψωμί. ή μηπως να τα τροχισουμε ωστε να μην μπορούν να κόψουν ουτε νερό?.. 

καθαρά λοιπόν φοροεισπρακτική τακτική καθώς το κράτος έχει χάσει τον προνοιακό του χαρακτήρα. και δεν θα τον βρει τουλάχιστον για οσο υπάρχουμε εμεις

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης Γ

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής από Φεβ 2013
Απ: Οι τιμές των υγρών ΠΦ και ΜΦ (προ φόρου / μετά φόρου)
« Απάντηση #293 στις: Μαΐου 03, 2017, 00:45 »
Ας ξεχωρίσουμε την εφαρμογή της ευρωπαϊκής νομοθεσίας (μπουκαλάκια των 10ml με μέγιστο 20mg νικοτίνη), από την εφαρμογή του ΕΦΚ, που είναι καθαρά ελληνική απόφαση.

Αποσυνδεδεμένος dimokritos

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι τιμές των υγρών ΠΦ και ΜΦ (προ φόρου / μετά φόρου)
« Απάντηση #294 στις: Μαΐου 03, 2017, 00:46 »
μεγάλο χωριό η ευρώπη

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι τιμές των υγρών ΠΦ και ΜΦ (προ φόρου / μετά φόρου)
« Απάντηση #295 στις: Μαΐου 03, 2017, 00:55 »
Γιατί η ευρωπαϊκή πολιτική πιστεύεις δεν επηρεάζεται από την PM και σία??
Και δεν εννοώ την pink mule :)) :)) Μακάρι να επηρεαζόταν από αυτήν! :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος dimokritos

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι τιμές των υγρών ΠΦ και ΜΦ (προ φόρου / μετά φόρου)
« Απάντηση #296 στις: Μαΐου 03, 2017, 01:01 »
φυσικά και επηρεάζεται. υπερ των εταιρειών βέβαια. δεν χτυπάς τον πελάτη σου. στον ανταγωνιστή στρεφεσαι

Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Οι τιμές των υγρών ΠΦ και ΜΦ (προ φόρου / μετά φόρου)
« Απάντηση #297 στις: Μαΐου 03, 2017, 01:12 »
δυστυχώς η φυσική επιλογή έχει χάσει την αποτελεσματικότητα της στον δυτικό πολιτισμό (..).

εντελως παράλογο και ανούσιο να βάζεις πλαφόν στη νικοτίνη με αυτόν τον τρόπο. ιδίως, όταν βρίσκεις σύμφωνη μερίδα κόσμου που το επικροτεί επικαλούμενο κακή χρήση απο αφελείς ή αυτοκτονικους, είναι απλά απογοητευτικό.

πόσο μαλλον στον παραλογισμό αυτό, να παραθέτουμε ενδοχομενο πολλαπλάσια παραλόγο περί καθολικής απαγόρευσης νικοτίνης...  

εγώ θα μπορούσα να αγοράσω 1000 μπουκαλακια booster, να βρω τρόπο να εξάγω ή να συμπυκνωσω τη νικοτίνη και να την καταναλωσω. όπως επίσης να κοψω τις φλεβες μου με το μαχαίρι για το ψωμί. ή μηπως να τα τροχισουμε ωστε να μην μπορούν να κόψουν ουτε νερό?..

καθαρά λοιπόν φοροεισπρακτική τακτική καθώς το κράτος έχει χάσει τον προνοιακό του χαρακτήρα. και δεν θα τον βρει τουλάχιστον για οσο υπάρχουμε εμεις






Μέσα στα πλαισια του προνοιακού χαρακτήρα του κράτους που θα συμφωνησω μαζί σου , δυσλειτουργεί  , δεν ειναι και η προστασία του πολίτη του ; 
Η φυσικη επιλογή ισχύει στη ζουγκλα , οχι στις οργανωμενες κοινωνίες , ο ανθρωπος δημιουργησε κοινοτητες ανθρώπων γιατί αυτή ηταν η αναγκη του , θέλουμε δεν θέλουμε και με ολα τα στραβά τους εχουμε μάθει να ζουμε σε αυτες τις συνθήκες ,  στο κατω κατω φίλε μου αν εσύ κανεις καμια μ@##κία (γιατι ανθρωποι ημαστε και κανουμε λαθη και συνήθως κανουμε και λάθη οχι μόνο απο απροσεξία και βλακεία ,αλλα και απο υπερβολική σιγουρία παρακαμπτοντας "στοιχεία" προσοχής και συγκεντρωσης ) και παθεις καμια νικοτινιαση θα σε τρέξουν σε κανα νοσοκομείο ακόμα και με το παρόν έλειμμα προνοιακή πολιτικής ,
 Η φυσική επιλογή οπως θα ηθελες(?) να υπάρχει τι αποτέλεσμα θα είχε ; Αντί για ατμισμα να πας για λιβάνισμα ; 



Αποσυνδεδεμένος Bocler

  • **
  • 254
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι τιμές των υγρών ΠΦ και ΜΦ (προ φόρου / μετά φόρου)
« Απάντηση #298 στις: Μαΐου 03, 2017, 02:06 »
Εγώ βρε παιδιά, τόσα χρόνια στο ατμισμα, δεν έχω ακούσει για κάποιο κρούσμα νικοτινιασης ή κάποιο ατύχημα γενικά όπως ακούς πχ για μπαταρίες που σκάνε και μοντακια..εντάξει έχω ακούσει για κάποιο παιδάκι (τραγική ανευθυνότητα γονέων) στην αμερική!?! βεβαια.
Πολύ φοβάμαι τώρα, και μακάρι να βγω ψεύτης, ότι σύντομα θα ακούσουμε ότι έγινε η μ@@@@α....και αυτό διότι με τους "υπεροχους" ειδικούς και τις "υπέροχες" ιδέες τους, κάνανε τον κάθε σχετικό και άσχετο, πανικόβλητο και μη, να τρέξουν να προμηθευτούν τρελές ποσότητες νικοτίνης....ακόμα και 100αρες...που στην καλύτερη περίπτωση θα μάθουμε τι κάνει στον οργανισμό η ληγμένη και στην χειρότερη.... 
Γιατί, κακά τα ψέματα, το κακό μπορεί να συμβεί και στον πιο έμπειρο και ας το έχει κάνει χιλιάδες φορές (βλ. ξυλουργούς χωρίς δάχτυλο, χειριστές τροχού κτλ)....απλά οι πιθανότητες έχουν ανεβεί κατά πολυ!!! 

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι τιμές των υγρών ΠΦ και ΜΦ (προ φόρου / μετά φόρου)
« Απάντηση #299 στις: Μαΐου 03, 2017, 02:26 »





Μέσα στα πλαισια του προνοιακού χαρακτήρα του κράτους που θα συμφωνησω μαζί σου , δυσλειτουργεί  , δεν ειναι και η προστασία του πολίτη του ;
Η φυσικη επιλογή ισχύει στη ζουγκλα , οχι στις οργανωμενες κοινωνίες , ο ανθρωπος δημιουργησε κοινοτητες ανθρώπων γιατί αυτή ηταν η αναγκη του , θέλουμε δεν θέλουμε και με ολα τα στραβά τους εχουμε μάθει να ζουμε σε αυτες τις συνθήκες ,  στο κατω κατω φίλε μου αν εσύ κανεις καμια μ@##κία (γιατι ανθρωποι ημαστε και κανουμε λαθη και συνήθως κανουμε και λάθη οχι μόνο απο απροσεξία και βλακεία ,αλλα και απο υπερβολική σιγουρία παρακαμπτοντας "στοιχεία" προσοχής και συγκεντρωσης ) και παθεις καμια νικοτινιαση θα σε τρέξουν σε κανα νοσοκομείο ακόμα και με το παρόν έλειμμα προνοιακή πολιτικής ,
 Η φυσική επιλογή οπως θα ηθελες(?) να υπάρχει τι αποτέλεσμα θα είχε ; Αντί για ατμισμα να πας για λιβάνισμα ;
Προστασία και πρόληψη θα ήταν να μην μου βάζει εμπόδια στο άτμισμα και να με στρέφει πίσω στο τσιγάρο.Δεν έχει να κάνει με την ασφάλεια κανενός ο νόμος.Ισα ίσα που σε προτρείνει να πας πίσω στον καρκίνο.

Οσο για την φυσική επιλογή, μια χαρά λειτουργεί με μοναδική εξαιρέση το οτι έχουμε φάρμακα πλέον και δεν πεθαίνουμε δεξιά αριστερά λόγο αδύναμου ανοσοποιητικού.

Το αποτέλεσμα του να πάθεις νικοτινίαση είναι μια ζαλάδα που θα φύγει μετά απο μερικά λεπτά.Ναι αν το πιείς το μπουκαλάκι δεν θα περάσεις καλά και αν είσαι λίγα κιλά μπορεί και να πας για λιβάνισμα.

απο την άλλη όμως και η βενζίνη που βάζεις στο αμάξι σου σκοτώνει αμα την πιείς, να αρχίσουν τα βενζινάδικα να σου πουλάνε με το σταγονόμετρο και αυτά?

Συγγνώμη κύριος μονο 10ml επιτρέπει να σου βάλω, αν θές μπορώ να σου βάλω και άλλα 10 σε άλλο δεπόζιτο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 571730 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1760 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7923 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121419 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 651 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 365 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326489 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8533 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297499 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827500 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511396 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9533 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios