vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

96 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, gfilip, Yakinthos, lounik, pngtszs1976, maprix, Aoratix

Twitter

Κλώνοι του Doggystyle 2K16

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #795 στις: Δεκεμβρίου 28, 2016, 15:47 »
Κάνε μία αντίσταση περίπου στο πλάτος του airflow με τις σπείρες πολύ κοντά μεταξύ τους χωρίς να αγγίζουν.
Και δεν θα υποχρεωθείς στον drakmor.

Αποσυνδεδεμένος Silas

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #796 στις: Δεκεμβρίου 28, 2016, 15:55 »
Scooby, ακριβως τα ιδια περναγα και εγω με τον τηλεμαχο απο ενα σημειο και μετα. Σε καινουριο στησιμο μετα απο λιγο επαιρνα καμμενο, το υγρο μαυριζε και γενικα το ατμισμα ηταν απαισιο. 

Hotspot. 
Η απαντηση ( στην περιπτωση μου τουλαχιστον ) ηταν hot spots. Στο 99% των περιπτωσεων, ειτε εστηνα μικρο ειτε με ανοιχτες σπειρες, ειχα hot spot. Απο την στιγμη που το καταλαβα και αρχισα να στηνω με πυρωμα και χτενισμα δεν εχω κανενα προβλημα. Βεβαια επειδη δεν με ψηνει και πολυ το πυρωμα, εχω αφησει στην ακρη πια τον τηλεμαχο. 

Νομιζω πως για καποιο λογο που δεν μπορω να φανταστω, ευθυνεται ο πολος του ατμο, γι αυτο. Σε τρεις φαινομενους, σε εναν magma και kayfun, δεν ειχα ποτε καποιο αντιστοιχο προβλημα ειτε στησω μικρο ειτε ανοιχτες σπειρες. Στον τηλεμαχο εχω διαρκως σε οτι στησιμο και να κανω μετα απο πτωση του ατμο. 

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #797 στις: Δεκεμβρίου 28, 2016, 16:08 »
Μην τρελένεστε ρε παιδιά με το dry burn σε κάνθαλ, δε θα πάθετε τίποτα. Scooby θα στο πω ωμά και χωρίς παρεξήγηση, οι αντιστάσεις σου στις φωτο έχουν το χάλι τους κατασκευαστικά και θεωρώ το hot spot δεδομένο στην περίπτωσή σου  και προσωπικά το θεωρώ πιο "επικίνδυνο" να ρουφάς τη μαυρίλα και το καμμένο, από το να κάνεις dry burn στην αρχή.
Μέχρι να μάθεις να φτιάχνεις σωστά πηνία, συστήνω να πυρώνεις το coil ώστε να είσαι σίγουρος ότι ανάβουν ομοιόμορφα οι σπείρες και ξέχνα το να είναι πιο κοντά οι ακριανές σπείρες και πιο αραιές οι μεσαίες. Αυτά είναι κουταμάρες. Την ποσότητα του βαμβακιού θα τη βρεις εύκολα με 2-3 δοκιμές.
Φιλικά στα γράφω και με διάθεση να βοηθήσω, δεν σου πουλάω εξυπνάδα, μη με παρεξηγήσεις. :)

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #798 στις: Δεκεμβρίου 28, 2016, 16:14 »
Ενταξει, εχουμε γραψει ολοι καμμια 10αρια μηνύματα στα οποία προφανώς θέλουμε να πούμε αυτά που ο φίλος Ribot είπε σε 5 γραμμές.

Αμα ο άνθρωπος είναι στρατιωτικός και τα λεει τσεκουράτα....

:thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ScoobySTi

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #799 στις: Δεκεμβρίου 28, 2016, 17:05 »
 :respect: θεοι :)). νομιζω αυτο χρειαζομουν. εναν να μου πει οτι ειναι χαλια οι αντιστασεις μου. τι να παρεξηγησω? αυτη τη στηγμη ατμιζω την τριτη αντισταση που εχουν φτιαξει αυτα τα χερια. και μιλαμε για χερια που ουτε μ$#@$ια δε μπορω να τραβηξω χωρις να τραυματιστω :laugh1: θα βρω χρονο και θα ασχοληθω μονο με αυτο γιατι προς το παρον ειμαι σε φαση να στρηψω μια στα γρηγορα για να φυγω λες και το κανω χρονια. προπατζης γαρ και εννοειτε οποιος γουσταρει κερναω καφεδακι στο πρακτορειο με η χωρις μαθημα. παντως για το dry burn με αυτα που διαβαζω ενιωσα λιγο οτι αμα το κανω θα παθω ποδαγρα στο αριστερο μου ματι, συφιλη στην πατουσα και θα μου καει το βιντεο την ιδια μερα, γιαυτο και απεφευγα. και επισεις πιστευα οτι αν υπαρχει hot spot θα φανει πριν πειρωσει το συρμα. και τελος να πω οτι νιωθω πως οντως περα την κουλαμαρα μου αυτο το πραγματακι στηνεται μονο του και δε θελω να φανταστω την περιπτωση να ειχα στα χερια μου κανα φαινομενο η εβιβα. θα ειχα προκαλεσει πυρκαγια :idiot1: ευχαριστω πολυ για την βοηθεια. θα το βρω. υποσχομαι :-[

Αποσυνδεδεμένος Lycos

Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #800 στις: Δεκεμβρίου 28, 2016, 17:14 »
Respect και σε σένα.  Αν είσαι κοντά αν Αναργύρους,  Καματερό,  ευχαρίστως να πέρναγα για ένα ταχύρρυθμο μάθημα αν και πιστεύω υπάρχουν άπειρα βίντεο.
Tip: το dry burn βοηθά και να ενώσω όμορφα τις σπείρες εκτός από το να εντοπίζω τα Hotspot.

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 29, 2016, 03:43 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #801 στις: Δεκεμβρίου 28, 2016, 17:25 »
Υπάρχουν και τα coilers.... δεν χρειάζεται να το κάνεις με τα χέρια....

Αποσυνδεδεμένος ScoobySTi

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #802 στις: Δεκεμβρίου 28, 2016, 17:27 »
μπα... χαλανδρι ειμαι. δεν τις κολλαω τις σπειρες γιατι και παλι με οσα εχω διαβασει mc κανουν οι αλητες, οι μαλλιαδες, αυτοι με τα σκουλαρικια, και οι κουμουνιστες :laugh1:. η απλα πιστευω οτι ειναι πιο δυσκολο και να το φτιαξω και να το χειριστο οποτε δεν προσπαθησα καν τουλαχιστον για την ωρα. πιστευω οτι οταν το βγαζω το πλενω, το στριβω, καπου το τσακιζω και εκει διμιουργω hot spot. θα προσπαθησω να του φερθω ευγενικα, θα κανω και τα πυρωματα μου και θα επανερθω με καινουριες φωτο και αποριες :yes:

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #803 στις: Δεκεμβρίου 28, 2016, 17:30 »
φιλε μου μια συμβουλη
μην πλενεις τις αντιστασεις πετατις και φτιαξε καινουρια
ειναι πιο γρηγορα, καλυτερο αποτελεσμα(γευση) και ετσι θα μαθεις να στριβεις καλα
ειναι φτηνο το συρμα

εχει ριξει στριψιμο ο ribot ...

Αποσυνδεδεμένος ScoobySTi

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #804 στις: Δεκεμβρίου 28, 2016, 17:36 »
slammer ειναι καλυτερα λες...? μια φορα το εκανα και την επλυνα απλα να δοκιμασω να βαλω αλλιως το βαμβακι. μιση μερα την ειχα ατμισει. την λυπηθικα

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #805 στις: Δεκεμβρίου 28, 2016, 17:48 »
Θα ανεβάσω βίντεο αύριο βράδυ για στήσιμο στον doggy και θα γίνεις expert.

Αποσυνδεδεμένος ScoobySTi

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #806 στις: Δεκεμβρίου 28, 2016, 17:57 »
drakmor εχω δει περιπου 1629 βιντεο. αμα ειναι κουλος ο ανθρωπας... κριμα ολοκληρο βιντεο μονο για την ασχετοσυνη μου.. κατσε κανε εκει τις μαχες που περιμενουμε ολοι με την γλωσσα εξω μπροστα στον υπολογιστη σαν nerds που περιμενουν να δουν πρωτοι το σιταρ wars η κανα καινουριο κυκλο thrones.. λες και αμα χασουμε καμια σταση της Καλιση θα μας καταργησουν τα συρματα.. ;)

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #807 στις: Δεκεμβρίου 28, 2016, 17:59 »
Δεν μπορω να καταλαβω που κολλας φιλε μου;Επειδη δεν εχω διαβασει αν εχεις γραψει τον τροπο που στηνεις,για πεσμας λιγο,σε τι στηνεις με τι συρμα τι διατομες κτλπ.

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #808 στις: Δεκεμβρίου 28, 2016, 18:12 »
Πάρε ένα Coil Master jig v4 ή κάποιο παρόμοιο να κάνεις την δουλειά σου σαν άνθρωπος..




Και επίσης έναν οδηγό πως θα κάνεις μες το εργαλείο αντίσταση με ανοιχτές σπείρες


Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #809 στις: Δεκεμβρίου 28, 2016, 18:19 »
Tελικά επειδή το ξεβίδωμα με πίεση για αναπλήρωση υγρού δεν είχε πάντα επιτυχία και ήταν κουραστικό, άλλαξα o-ring (έβαλα ένα καλής ποιότητας svoemesto) και πλέον αφαιρώ κάθε φορά το δαχτυλίδι όταν πρόκειται να συμπληρώσω υγρό. Σε γενικές γραμμές ο sxk κλώνος είναι άθλιος στο θέμα αναπλήρωσης υγρού , το ίδιο και το αρχικό o-ring που τρώγεται για πλάκα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115292 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 823929 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506976 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8879 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154561 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568496 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243578 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293938 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1687 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762558 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1062 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3974 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem