vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

133 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, aragiannis, dvelev, grag

Twitter

Κλώνοι του Doggystyle 2K16

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #3570 στις: Μαΐου 21, 2017, 11:23 »
Εγώ φίλοι μου όπως έχω ξανα γράψει έκανα την πορεία στους επισκευασιμους ως εξής.
Doggy fodi kv3.
Ο fodi χτύπημα με τίποτα για πρώτος από ψιλό υγρασία αλλά κ τρώει σαν δαμαλι.
Ο doggy έγινε το σχολείο μου τον λάτρεψα,το στήνω με κλειστά μάτια κ πάντα σωστά.
Αγοράζοντας το kv3 άρχισα τις βλασφημιες με το ντεκ μικρές βίδες κ γενικά μου έβαλε δύσκολα σαν αρχάριος.
ΑΛΛΑ το smooth ατμισμα ο πυκνός ατμός στα 11 βαττ που θέλω ήταν αποκάλυψη.
Από τότε οι doggy μπήκαν συρτάρι.
Με έμαθε ο doggy αλλά πλέον δεν μπορώ να τον ατμισω.εχω κάνει προσπάθειες λόγο αυτονομίας να μπουν ξανά στην ζωή μου αλλά όχι.
Πλέον είμαι ένας οπαδός του kv3.

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #3571 στις: Μαΐου 21, 2017, 11:28 »
Διαφωνώ, εμένα έχει πρόβλημα από αριστερά προς τα δεξιά (είμαι αριστερόχειρας) :laugh1:
Το βαμβάκι ούτως ή άλλως πρέπει να το λεπτύνω με στρίψιμο (Kendo Vape Cotton - Gold Edition), οπότε ισχύει το κλασικό να περνάει και προς τις 2 κατευθύνσεις σφικτά χωρίς να παραμορφώνει την αντίσταση. Ίσως λεπταίνω λίγο τις άκρες όπως είπα για να χωράει πιό άνετα στα κανάλια του υγρού. Μετά την υπερβολή των 3mm βάζω (ψιλο-οριακά πάλι) 2,5mm το ίδιο σύρμα με 7 σπείρες με πιό χαμηλή αντίσταση. Τέλος περί του πού ακουμπάει το βαμβάκι, έχω κάνει πολλά στησίματα μέχρι σήμερα με πλέον extreme να κατεβαίνει το βαμβάκι στα κανάλια και χωρίζοντάς το στα δύο να πηγαίνει κι απ' τις 2 πλευρές του ντεκ λίγα χιλιοστά! Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο και το είδος του βαμβακιού...

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #3572 στις: Μαΐου 21, 2017, 11:45 »
απο προχτές τον έχω με 40άρι σύρμα 3άρι πυρήνα στα 0.8και 17 βαττ
...ακόμα μια όμορφη διάσταση ατμίσματος....

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #3573 στις: Μαΐου 21, 2017, 19:31 »
... Φαινόμενο δεν είναι ο doggy, το έχω ξαναγράψει αυτό, αλλά και οι kayfun δεν είναι…
 

Εν τω μεταξύ βέβαια, ανακάλυψα τον unfollow και ξεκίνησε μια νέα μακροχρόνια σχέση (μέχρι την επόμενη φυσικά...) αλλά τους doggy μάλλον δεν θα τους στείλει για πάντα στο συρτάρι. Θα πρέπει απλώς να αποδεχτούν το γεγονός ότι θα είναι πλέον τα δεύτερα βιολιά στην ορχήστρα... :)
Θα συμφωνήσω 100%.
Απροβλημάτιστος βέβαια, πάντα, στα δικά μου χέρια. Ορινγκς, καμπάνες, κλπ... ολα δουλεύουν ρολόι.

Αποσυνδεδεμένος doctor_pan

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #3574 στις: Μαΐου 22, 2017, 21:55 »
Καιρό είχα να τα ατμίσω τα σκυλάκια μου.
Έμπλεξα με ντριπεριές, σκουονκιές και πνευμονικές τζούρες.
Τους έβγαλα, τους έπλυνα, τους άλλαξα βαμβακοσύρματα κι έβαλα στον ένα supreme και στον άλλο tribeca.
Είχα ξεχάσει πόσο αποδίδουν αυτά τα μικρούλια...
Απόλαυση!!! :love_hearts:

Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #3575 στις: Μαΐου 22, 2017, 22:15 »
καθόλου να μην ακουμπά ;)
το έχουμε εξαντλήσει γιατί :)) :))

CP συμφωνώ .... κι εγώ αυτό προσπαθώ να καταλάβω απο φίλους που λένε για καθόλου γεύση...ατμίζοντας βέβαια επι το πλείστον σκέτη βάση  ;D
Εγω το κανω οπως αυτος ο ασχετος στο βιντεο απο 9.20 και μετα ) ;D και δουλευει , βασικά δουλευει γενικά και οπως  ......πρέπει να κανεις μεγάλη " μαστοριά" για να σου βγάλει προβληματα ο ντογκυ

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #3576 στις: Μαΐου 22, 2017, 22:43 »
....και υποθέτω το ευχαριστιέσαι κι όλας μια χαρά...
το πρόβλημα που ακριβώς είναι δεν καταλαβαίνω....
επειδή τον στήνει έτσι ο reviewer οτι είναι και το μοναδικό στήσιμο;

Κι εγώ έτσι τον έστηνα 2 μέρες ...πριν του κόψω τα μουστάκια και βρω την υγειά μου ;)
Φαντάζομαι δεν έχει και βίντεο να σου δείξει μετά 1,5 τανκάκι πως είναι...πιθανολογώ βλέπεις το δικό σου μια χαρά :)
Στον δικό μου του πάει το κοντό μουστάκι... κι αν χρειαστεί να τον ξυρίσω για να γίνει καλύτερος θα το κάνω κι αυτο....

...με το "άσχετος" (για τον reviewer) δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις...
Οι εμπειρίες οι δικες σου μου είναι περισσότερο χρήσιμες απο ενός ρηβιούερ ;)




Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #3577 στις: Μαΐου 22, 2017, 22:55 »
Εχω την εντυπωση οτι δεν ειναι ρηβιουερ  , μπορει και να κανω λάθος αλλα νομιζω είναι ο "σκυλοεκτροφέας"
αλλα δεν έχει σημασία και πολύ αφου δουλευει παντοιοτρόπως ,  εγώ με κομμενα μουστακια μου εκανε στις πρωτες τζουρες υπερτροφοδοσια μη φανταστείς , μια δυο τραβηξιες , ετσι δεν μου κανει ποτέ , θα τον φτιαχνω μουστακαλή :)) , πουθενά δεν ειναι το προβλημα , ολοι είμαστε ευχαριστημένοι.  

την 3αρα ( πυρήνας ) αντισταση που την έστησες ; στο δευτερο πάτωμα ;  ;D

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #3578 στις: Μαΐου 22, 2017, 23:21 »
Ο κατασκευαστής είναι κι εγώ απο κεί έκανα το πρώτο μου στήσιμο,
...στο ρετιρέ...για να 'χει και την απαραίτητη θέα 8)

Το μακρύ βαμβάκι αυτό που εξυπηρετεί είναι να μαζεύει το πλεονάζoν υγρό απο το ντεκ, όμως, μετο μακρύ βαμβάκι υπήρχαν πάντα κατάλοιπα που μάυριζαν πάνω στο ντεκ και κατ' επέκταση το υγρό.
Το αντίστοιχο κόλπο δοκίμασε κι ένας φίλος (επιτυχώς απ' ότι ανέφερε)
με "μουστάκια" στο ντεκ του fodi. Βέβαια εκεί εξυπηρετούσε στο να μαζεύει το υγρό και να μην πηγαίνει στις τρύπεςτου αέρα και δημιουργεί μικροδιαροές.

Τουλάχιστον και τους 2 τρόπους που δοκίμασα στον ντογκυ,
ο κοντομούστακος έπαψε να "λερώνει" και να ξερνάει προς τα πάνω...

Απλή παρατήρηση.... ημερών... αυτό ανέφερα.... δεν χρειάζομαι κάτι άλλο :)

« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 22, 2017, 23:38 από nikosallos »

Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #3579 στις: Μαΐου 22, 2017, 23:31 »
Πάντως το παρών νημα έχει "ξετιναξει" ;D το κατασκευασμα του και ας προκειται για κλωνο ( ους ) μάλλον να τον ειδοποιούσαμε να κανουμε και μια προσπαθεια ολοι μαζι να μεταφραστουν τα γραφόμενα κατι σαν οδηγός για το σκύλο, με αντάλλαγμα απο ενα γνησιο για κάθε πόστερ ; ε τι λέτε ; :))   ( θα θέλαμε )

Αποσυνδεδεμένος TasmanR

  • **
  • 137
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #3580 στις: Μαΐου 22, 2017, 23:45 »
 :thumpup: :))

Αποσυνδεδεμένος GnF

  • **
  • 345
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #3581 στις: Μαΐου 23, 2017, 00:14 »
τον έχω λιώσει το σκύλο μία αβδομάδα τώρα με ss 316l 28awg στα 0.8 σε μηχανικό. Νομίζω θα μείνει μόνιμα έτσι.

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #3582 στις: Μαΐου 24, 2017, 07:29 »
Τι να πώ συνατμιστές μου, για αυτόν τον αναμφισβήτητα value for money φοβερό ατμο θα προσθέσω και εγώ την ψήφο μου σε αυτούς που το υποστηρίζουν και εγώ τέτοιο στρογγύλεμα γεύσεων δεν έχω ξαναδεί. Θα το πώ και ας με βαρέσετε μου είναι αδύνατο να ξεχωρίσω παραπλίσιες γεύσεις κάτι που με άλλους ατμο μου είναι εύκολο. και να το τονίσω ότι για τα λοιπά πλεονεκτήματα του μου είναι καθημερινής χρήσης.

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #3583 στις: Μαΐου 24, 2017, 09:32 »
το στρογγύλεμα γενικά που όντως κάνει...είναι μειονέκτημα ή πλεονέκτημα;
γιατί σε κάποια υγρά εγώ το βρίσκω πλεονέκτημα....

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #3584 στις: Μαΐου 24, 2017, 09:50 »
Συμφωνώ! Ειδικά σε κάτι υγρά που σου αρέσουν την μια μέρα και τα απεχθάνεσαι την άλλη... ;)


ΥΓ. Να το κοιτάξεις αυτό Νικολάκη!  :laugh1:


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499214 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 137 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1590 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4743 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180489 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1999 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25330 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy