vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

422 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, thanos1071, Jorge, trabaman, manoslykos, vsotos, camber

Twitter

Κλώνοι του Doggystyle 2K16

Αποσυνδεδεμένος leftk14

  • **
  • 250
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1305 στις: Ιανουαρίου 13, 2017, 12:59 »
Δεν ειναι τοσο τραγικο το γεμισμα. Ουτε απο το mod τον βγαζω, ουτε αφαιρω το airflow control. Για εναν ατμο με την αποδοση- εμφανιση , χωρις ιχνος διαρροων και φυσικα την τιμη οταν μιλαμε για τον κλωνο δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιο ελαττωμα 'η αρνητικο. 

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1306 στις: Ιανουαρίου 13, 2017, 13:27 »
@dxdydz:
Αφού κατάφερες να βρεις μόνο δύο θετικά και τέσσερα αρνητικά σε αυτόν τον ατμοποιητή... προσκυνώ.  :respect:

1) Έχεις δίκιο, συμφωνώ, στο 2017 είμαστε. Όχι τόσο τραγικά όσο τα λες βέβαια, αλλά συμφωνώ.
2) Αυτό δεν είναι απαραίτητα πρόβλημα. Επίσης το έχουν οι μισοί επισκευάσιμοι και βάλε (μη σου πω οι περισσότεροι).
3) Αν θες ένα ατμοποιητή για πνευμονικές παίρνεις άλλον. Δεν παίρνεις Doggy.
4) Δεν έχει ρύθμιση για την τροφοδοσία του υγρού, διότι πολά απλά δεν την χρειάζεται! Η τροφοδόσία του είναι για σεμινάριο.
Αυτό όχι μόνο δεν είναι αρνητικό, είναι το μεγαλύτερο θετικό του. Θα έπρεπε να αποτελεί παράδειγμα για όλους τους κατασκευαστές.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 13, 2017, 13:53 από e-spy »

Αποσυνδεδεμένος Gatilaras

  • **
  • 230
  • Φύλο: Άντρας
  • Που πας ρε γιδα μες την καταιγιδα χωρις μπλοκε?
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1307 στις: Ιανουαρίου 13, 2017, 13:34 »
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 13, 2017, 13:52 από e-spy »

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1308 στις: Ιανουαρίου 13, 2017, 13:37 »
όχι ρε παιδιά, ειπα οτι ειμαι ευχαριστημένος. αλλά οταν διαβαζει κανείς τις τελευταίες σελίδες δημιουργείται η αίσθηση οτι δεν υπάρχει άλλος ατμο σαν αυτόν και οτι ειναι κάτι το απίστευτο. την άποψη μου παραθέτω και λέω πως εκτός από τις πολύ καλές εντυπώσεις που έχουν χιλιογραφτεί υπάρχουν και κάποια αρνητικά.. εν πάσει περιπτώσει εσείς 'οπως κι εγώ που τον έχω δε χρειαζόμαστε την κριτική μου.. είναι πιο πολύ γι αυτούς που σκέφτονται να τον πάρουν.. εσείς έχετε άλλη άποψη και γράφετε μόνο θετικά.. εγώ βλέπω και κάποια αρνητικά και θεώρησα καλό να τα γράψω..

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1309 στις: Ιανουαρίου 13, 2017, 13:41 »
Δώσε του λίγο χρόνο. Έχουν γραφτεί αυτά, κάποια είναι ίσως ελλείψεις αλλά όχι προβλήματα.
1) Γεμίζει από κάτω σε 15 δεύτερα χωρίς κίνδυνο διαρροών και μετακίνησης βαμβακιού.
2) Έχει πλαστικό τανκ χωρίς μεταλλική προστασία όπως οι περισσότεροι από τους καλούς ατμοποιητές για τους οποίους συζητάμε στο φόρουμ. Και τα γυάλινα τανκ σπάνε και πολύ εύκολα μάλιστα.
3) Αγοράσαμε MTL ατμοποιητή, αυτοί που κάνουν και για DTL ταυτόχρονα, συνήθως είναι σαν τα λάστιχα παντός καιρού, ούτε στο βρεγμένο πιάνουν καλά ούτε στο στεγνό.
4) Η ρύθμιση υγρών όπως έχω ξαναγράψει γίνεται αυτόματα.
Εμένα περισσότερο με εκνευρίζει η εισαγωγή του αέρα στο κούφιο center pin, νομίζω οτι προσθέτει θόρυβο και δεν αφήνει την τζούρα να γίνει βελούδινη όπως ας πούμε στο Φαινόμενο ή τον c1.

Επίσης γιατί να μας νοιάζει περισσότερο αν ραγίζει το τανκ με τα όξινα υγρά και λιγότερο, αν, ας πούμε του γνήσιου είναι πιστοποιημένο πλαστικό ενώ του κλώνου που αγοράσαμε είναι από ανακυκλωμένες συσκευασίες δεν ξέρω και εγώ τι;

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1310 στις: Ιανουαρίου 13, 2017, 13:43 »
Το θέμα είναι ότι έβαλες αρνητικά σε πράγματα που είναι κατηγορίες 
πχ ναι είναι αρνητικό ένας τσιγαρίσιος να μην είναι πνευμονικός (και το ανάποδο)

Αποσυνδεδεμένος CaptainMorgan

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1311 στις: Ιανουαρίου 13, 2017, 13:52 »
Έχοντας παραλάβει μόλις πριν λίγες ώρες κι εγώ τον κλώνο της sjmy επιτέλους από 3fvape ( παραγγελία από 26/11... :angry_orange: )
και έχοντας ήδη εδώ και λίγες μέρες των κλώνο της sxk από FT ( ενώ μπήκε πολύ αργότερα ως παραγγελία ) να πω δυό κουβέντες. Το ότι δεν έχει ρύθμιση η καμπάνα μόνο ως θετικό το βλέπω εδώ. Ούτε θέμα ποιότητας μπαίνει για τα σπειρώματα όπως πχ σε άλλους άτμο ούτε πονοκεφαλιάζεις για την καλύτςερη πιθανή θέση. Και η τροφοδοσία άψογη. Το πλαστικό τανκ όντως σε "κόβει" ίσως από κάποια υγρά, από την άλλη δεν θα μπορούσε να έχει αυτή τη στεγανή απλότητα με γυάλινο. Το ότι "δεν κάνει" για DL θετικό το θεωρώ όχι από πλευράς προσωπικού γούστου αλλα από την άποψη ότι ο άτμο έχει ξεκάθαρη κατεύθυνση. Πολλές φορές, ατμοποιητές που πάνε να κάνουν λίγο από όλα, στο τέλος δεν καταλήγουν πουθενά :tongue_smilie:
Μόλις τελειώσω με το μπάνιο του θα επανέλθω και για τους δύο και με 2-3 ίσως ερωτήσεις ως αρχάριος στους επισκευάσιμους.

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1312 στις: Ιανουαρίου 13, 2017, 13:58 »
είναι θέμα οπτικής..
για μένα τόσο ο μέρλιν όσο και ο ταιφουν 3 αποδίδουν εξαιρετικά και σε mtl και σε dtl.
υπάρχουν άλλοι που υπόσχονται οτι κάνουν και για μτλ κ dtl και δε κάνουν καλά τίποτα από τα 2 ή μόνο το ένα.
Αυτός υπόσχεται μτλ και το κάνει πάρα πολύ καλά. 
αν δε πετύχω το βαμβάκι σε κάποιους άτμο.. το κάνω πχ.. πολύ πηχτό μπορώ να δώσω παραπάνω τροφοδοσία και να σώσω το στήσιμο μου
αν το κάνω πολύ αραιό μπορώ να μειώσω τροφοδοσία και να μαι πάλι μια χαρα.
αν είμαι στο αεροπλάνο μπορώ να κλείσω τελείως τη τροφοδοσία και να μη γεμίσω τις τσέπες μου υγρα..
εσύ μπορεί να μη βλέπεις θετικά σε αυτές τις επιλογές.. εμένα όμως μου αρέσει να τις έχω.. και θεωρώ θετικό ένας ατμο να τις έχει και αρνητικό ένας άλλος να μη της έχει.

ο doggy είναι πανέμορφος πολύ μικρός εύκολος αξιοπιστος με πολύ ωραία γεύση. αλλά για μένα έχει κάποια αρνητικά.. για το δικό μου τρόπο ζωης και τις δικές μου ανάγκες. Αν εσένα δε σε επηρρεάζουν ή δε τα θεωρείς αρνητικά ..καλώς και τότε πράγματι είναι ο τέλειος ατμο για σένα. Για μένα είναι πάρα πολύ καλός αλλά με κάποια αρνητικά-περιορισμούς. 

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1313 στις: Ιανουαρίου 13, 2017, 14:02 »
Τελικά δεν βλέπω πλέον κανένα αρνητικό στο γεγονός ότι η αναπλήρωση υγρού γίνεται από κάτω. Μια διαδικασία λίγων δευτερολέπτων.

Αποσυνδεδεμένος CaptainMorgan

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1314 στις: Ιανουαρίου 13, 2017, 14:06 »
βρε @dxdydz, εγώ απλώς λέω ( όπως και οι προηγούμενοι συμφρουμίτες φαντάζομαι ) ότι τα ίδια πράγματα μπορεί να είναι θετικά ή αρνητικά από την πλευρά που τα βλέπει κάποιος και ανάλογα με τις ανάγκες του. Θέμα οπτικής, συμφωνούμε. Το σίγουρο είναι ότι με αυτό το πραγματάκι, σε αυτή τη τιμή, κανείς δε βγαίνει χαμένος  8)

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1315 στις: Ιανουαρίου 13, 2017, 14:17 »
ναι συμφωνώ απόλυτα μαζί σου :)

άλλωστε κι εμένα προσωπικά δε με ενοχλούν τα αρνητικά που έγραψα (εκτός από το γέμισμα.. αυτό πραγματικά με ενοχλεί :eyesplash:)
απλά επειδή έβλεπα γραμμένα παντού τα θετικά να ξέρουν και την άλλη μεριά του νομίσματος πριν τον αγοράσουν.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1316 στις: Ιανουαρίου 13, 2017, 14:20 »
Το πρόβλημα σ' έναν διάλογο ξεκινάει όταν κάποιος εντοπίζει αρνητικά σημεία γι' αυτόν και οι υπόλοιποι ενθουσιασμένοι κάτοχοι προσπαθούν να τα αντιστρέψουν! Αυτό ποτέ δεν το κατάλαβα προσωπικά. Σώνει και ντε να μην υπάρχουν αρνητικά!

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1932
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1317 στις: Ιανουαρίου 13, 2017, 14:24 »
Έχ κι άλλου ένα πδε μαρές, κι καένας δε ντούπι ακόμα....
Οι πιρσσότιρ απτιμάς, πήραμαν ένα ματζαφλάρ ποχ όνουμα 2Κ16 του 2017... Νταξ, ντιμουντέ, πλεν κι στου χουριόμ!   :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1318 στις: Ιανουαρίου 13, 2017, 14:25 »
Θα κάνουν upgrade. Το ξέρετε στο χωριό σου αυτό ή να σε στείλω σε άλλο νήμα; :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος leftk14

  • **
  • 250
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1319 στις: Ιανουαρίου 13, 2017, 14:40 »
Δεν είπαμε ότι δεν υπάρχουν αρνητικα.. Απλά είναι λίγα και τα αγνοείς.. Ειδικά όταν πρόκειται για κάτι που στοιχιζει 10€

Sent from my M3s using Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176692 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 352 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22315 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285303 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209549 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68698 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315642 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126867 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95253 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem