vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

114 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, Blackwolf, stsoulos

Twitter

Skyline by e-smokeguru

Αποσυνδεδεμένος dimitrisd

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1365 στις: Απριλίου 26, 2017, 09:23 »
Φιλε Δημητρη ειναι μια λογικη και αυτή που παραθέτεις. Σκεψου ομως οτι δεν παραγονται ολοι οι high end  ατμοποιητες κατα χιλιαδες   ουτε ο guru ειναι svoemesto. Ολοι θελουμε να υπήρχε μεγαλη διαθεσιμότητα αλλα οι συνθήκες δεν το επιτρεπουν πάντα. Αλλωστε  και ο ιδιος ο κατασκευαστής, με τον οποίο δεν γνωριζομαι καν, θα ηθελε και αυτός να βγαλει 2000 ή κ περισσοτερα κομματια στην αγορα τα οποία κ παλι θα ξεπουλούσαν αμεσως και μεγαλύτερο κερδος θα ειχε. Φιλικά σου αναφερομαι, καλημέρα.

Στάλθηκε από το SM-T535 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Για να απευθυνθεις στην παγκόσμια αγορά πρεπει να εισαι svoemesto. Αλλιώς πούλα στη γειτονιά σου . Καλημέρα και σε σένα

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1366 στις: Απριλίου 26, 2017, 09:33 »
Και γιατί δεν αγοράζεις από τον svoemesto που έχει τα πάντα άμεσα διαθέσιμα και ψάχνεσαι με τον ευκαιριατζή?

Αποσυνδεδεμένος dimitrisd

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1367 στις: Απριλίου 26, 2017, 09:35 »
Απο κει αγοράζω

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1368 στις: Απριλίου 26, 2017, 09:37 »
Εξαιρετική επιλογή :thumpup:

Οι χαρακτηρισμοί και η χολή για τον Skyline που κολλάνε τωρα?

Ήρθε και σε υποχρέωσε κανένας να αγοράσεις Skyline?

Ή όπως πάντα στην Ελλάδα πρέπει να πεθάνει η κατσίκα του γείτονα για να είμαστε όλοι ευχαριστημένοι?

Αποσυνδεδεμένος dimitrisd

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1369 στις: Απριλίου 26, 2017, 09:41 »
Διαπίστωση εκανα Δεν αναφερθηκα μονο  σ αυτον αλλα γενικότερα . 

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1370 στις: Απριλίου 26, 2017, 09:44 »
κι εγώ θα συμφωνήσω.....το 1993 (Μάρτιο) πήρα το πρώτο μου αυτοκίνητο
το οποίο είχα παραγγείλει Οκτώβρη του 1992...
Βέβαια κι εγώ απο την συνοικιακή επιχείρηση mazda πήγα ν' αγοράσω ο μάπας και τους τα είπα χοντρά.... "αν δεν μπορείτε να καλύψετε την ζήτηση να πουλάτε μόνο στην Ιαπωνία και στην κορέα ρε..."

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1371 στις: Απριλίου 26, 2017, 09:44 »
Αν δεν μπορει οικονομικα να καλυψει τη ζητηση , προκειται για ευκαιριατζη οχι κατασκευαστη
O ατμοποιητής ειναι αναξιος λογου , διοτι δεν μπορει να υποστηριχτει απο τον κατασκευαστη !!!!

Συγνώμη αλλά δεν αναφέρθηκες γενικότερα αλλά συγκεκριμένα σ αυτόν.

Φυσικά ξαναλεω οτι μπορείς να έχεις παντα την άποψή σου αλλά ειλικρινα δεν καταλαβαίνω τον λόγο για τους χαρακτηρισμούς.

Και σε μενα δεν αρέσει ας πούμε ο Phenomenon αλλα δεν βγήκα να χαρακτηρίσω τον Gus αλήτη και ευκαιριατζη. Απλά αγόρασα από τον Leo.

Αποσυνδεδεμένος dimitrisd

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1372 στις: Απριλίου 26, 2017, 09:46 »
60000 ευρώ που τα εισέπραξε απο προηγούμενες πωλήσεις . Τώρα με τα λεφτά αυτής της παρτίδας θα βγάλει και την επόμενη κλπ.Τζαμπα μάγκες δηλαδή.Βεβαια εχουμε δεί και χειρότερα να προπληρώνεις για να το φτιάξει ο 'κατασκευαστής'

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1373 στις: Απριλίου 26, 2017, 09:48 »
ΟΚ δεν μένει παρά να συμφωνήσω μαζί σου.

ΘΑΝΑΤΟΣ στον esmokeguru

ΝΑ ΠΕΘΑΝΟΥΝ ΟΙ ΠΡΟΔΟΤΕΣ


Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1374 στις: Απριλίου 26, 2017, 09:50 »
Όλη αυτή η συζήτηση όμως δεν είναι για εδώ εφόσον δεν αφορά μόνο τον Skyline.
Μπορεί να γίνει στο ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ? πχ.

:offtopictelos:

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1375 στις: Απριλίου 26, 2017, 10:00 »
Δεν νομίζω οτι είναι off topic η συζήτηση. Μιλάμε ξεκάθαρα και συγκεκριμένα για τον Skyline και τον κατασκευαστή του. Τον φίλο δεν τον έχει κουράσει γενικά το ΗΤ αλλά ο Skyline και ο κατασκευαστής του που δεν έφτιαξε 200,000 κομμάτια να είναι διαθέσιμα ανα πάσα στιγμή όποτε θελήσει ο καθένας από τον καναπέ του σπιτιού του. Την ίδια στιγμή που ο έμπορος που έχει κάνει την επένδυση μπορέι να λάβει κατασχετήριο από τη εφορία για ΦΠΑ που δεν μπορέι να αποδόσει επειδή έχει κλείσει τα χρήματα στην κατασκευή, εμείς από την παραλία που πινουμε τσίπουρα ή κάνουμε διακοπές να μπορούμε από το κινητό να παραγγείλουμε και εναν ατμοποιητή επειδή έτσι μας ήρθε εκείνη τη δεδομένη στιγμή.

Δεν πάει έτσι παιδιά πιά. Στην Ελλάδα του 2017 ζούμε όχι στην Ελλάδα του Παπανδρέου.

Και όπως έλεγε και ο παππούς μου στη μάνα μου: "Νύφη, όπως τα βρήκες τα πράγματα, όχι όπως τα ήξερες"
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 26, 2017, 10:14 από pugsang »

Αποσυνδεδεμένος ελιοτ

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1376 στις: Απριλίου 26, 2017, 10:09 »
Αν και κατα το παρελθοςν εχω γραψει αρνητικα σχολια για την τιμη του (και τα υποστηριζω ακομα αυτα) ειναι αλλο πραγμα η διαθεσιμοτητα ενος προιοντος, αφενος δεν υπαρχουν τα περιθωρια για σοβαρες επενδυσεις στη χωρα μας, μετα απο την τιμη του δεν τα παντελωνιαζει ολα ο κατασκευαστης αλλα υπαρχουν φοροι, εξοδα κατασκευης (που βεβαια δεν ειναι 100 ευρω οπως θεωρησε καποιος αλλος φιλος) κερδος στο καταστημα της λιανικης κτλ.

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1377 στις: Απριλίου 26, 2017, 10:12 »
Μωρέ το ξέρω, αλλά αφού λέει ότι στην τελική το λέει για όλους όσους βγάζουν λίγα κομμάτια...
Να πάρει αμπάριζα όλα τα νήματα με ελληνικούς ατμοποιητές ή ξένους κατά παραγγελία να γράψει το ίδιο;

Τα ίδια παράπονα γίνονται-γίνονταν και με τους Τηλέμαχους, τον Eviva και αρκετούς ακόμα.
Να αρχίσουμε να γεμίζουμε τα νήματα με χαρακτηρισμούς; (απαράδεκτο κατ' εμέ).
Να "μαλώνουμε" επειδή δεν καταλαβαίνουν όλοι την αγορά; Επειδή δεν σκέφτονται τα ρίσκα του κάθε κατασκευαστή; Επειδή δεν ξέρει κανένας μας τι συμφωνία έχει γίνει με την γραμμή παραγωγής; Δεν νομίζω να έχουν όλοι αποκλειστικά εργοστάσια που να δουλεύουν μόνο γι' αυτούς.

Όπως λέει και ο λαός... Άντρα θέλω, τώρα τον θέλω!
Κι αυτή η συζήτηση δεν πρόκειται να τελειώσει ούτε εδώ, ούτε αλλού ποτέ  :dontknow:





Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1378 στις: Απριλίου 26, 2017, 10:13 »
Για την τιμή του οτι είναι υπερβολικά υψηλή συμφωνώ και εγω. Εγώ συγκεκριμένα τον αγορασα 2ο χέρι γιατί δεν ήθελα ή δεν μπορούσα να διαθέσω τα 175,00 ευρώ της αρχικής του τιμής. Αλλά αυτό είναι άλλο πράγμα με το αν είναι ανάξιος λόγου ο ατμοποιητής ή ευκαιριατζής ο κατασκευαστης του.

Και επειδή είδα μετά το post του gipsy.

ΟΚ. Off topic τέλος από εμένα.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 26, 2017, 14:18 από pugsang »

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 591
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1379 στις: Απριλίου 26, 2017, 10:19 »
@pugsang  φιλε δεν είναι ετσι , το εμποριο εχει αλλους νομους και ειδικα όταν απευθυνεσαι στην παγγοσμια αγορα , γνωμη μου ετσι χωρις παρεξηγηση !

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116493 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824742 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507722 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9000 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154969 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569024 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244084 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294429 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1830 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762977 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1186 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4076 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem