vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

253 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, razen, teo77, Βασίλης Γ, mathimatikos1966

GG Τηλέμαχος Armed

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #570 στις: Οκτωβρίου 28, 2017, 22:31 »
Γιατι δυσκολα;
Γιατί είναι σαν βαρέλι ρε Πανάγο, τι γιατί? :laugh1:
Για τον ατμο πάντως είναι γεγονός ότι έχει αρκετά νέα στοιχεία που δεν έχουμε ξαναδεί αλλά αυτό είναι στοιχείο που χαρακτηρίζει τον κατασκευαστή, το διαρκές ψάξιμο δηλαδή να εφαρμόσει τις ιδέες του και μπράβο του.
Ως προς το βασικότερο ζητούμενο, τη γεύση, παραμένω επιφυλακτικός μέχρι να τον δοκιμάσω. Είμαι από αυτούς που θεωρούν επιεικά μέτριους τους προηγούμενους Τηλέμαχους σ' αυτό τον τομέα οπότε οι διθύραμβοι των τζιτζικάδων δεν με συγκινεί.
Όπως και να 'χει, εύχομαι οι κάτοχοι να τον απολαύσουν. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 911
  • Φύλο: Άντρας
GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #571 στις: Οκτωβρίου 28, 2017, 22:46 »
Μια ερώτηση προς τους κατόχους ... λέει κάπου το ατσάλι απο το οποίο κόβεται ;


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Nikrom

  • ***
  • 519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #572 στις: Οκτωβρίου 28, 2017, 22:58 »
Αν δεν κανω λαθως 303L :confused1:

Αποσυνδεδεμένος valerou

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #573 στις: Οκτωβρίου 28, 2017, 23:05 »
Γιατί είναι σαν βαρέλι ρε Πανάγο, τι γιατί? :laugh1:
Για τον ατμο πάντως είναι γεγονός ότι έχει αρκετά νέα στοιχεία που δεν έχουμε ξαναδεί αλλά αυτό είναι στοιχείο που χαρακτηρίζει τον κατασκευαστή, το διαρκές ψάξιμο δηλαδή να εφαρμόσει τις ιδέες του και μπράβο του.
Ως προς το βασικότερο ζητούμενο, τη γεύση, παραμένω επιφυλακτικός μέχρι να τον δοκιμάσω. Είμαι από αυτούς που θεωρούν επιεικά μέτριους τους προηγούμενους Τηλέμαχους σ' αυτό τον τομέα οπότε οι διθύραμβοι των τζιτζικάδων δεν με συγκινεί.
Όπως και να 'χει, εύχομαι οι κάτοχοι να τον απολαύσουν. :thumpup:
Τζι, τζι, τζι  :)) :)). [member=13664]Ribot[/member] τον πήρα πιο πολύ για την ευκολία και για το καινοτόμο deck, για την γεύση δεν είμαι ειδικός όπως εχω πει, οταν τον βρεις όμως δοκίμασε τον και πες μου εντυπώσεις. Εμενα μέχρι στιγμής με ικανοποιεί. Βασικά μονο γλυκά τον εχω βάλει μέχρι τώρα.

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 911
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #574 στις: Οκτωβρίου 28, 2017, 23:06 »
Αν δεν κανω λαθως 303L :confused1:
Thanks mate !


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #575 στις: Οκτωβρίου 28, 2017, 23:50 »
...για την γεύση δεν είμαι ειδικός όπως εχω πει, οταν τον βρεις όμως δοκίμασε τον και πες μου εντυπώσεις.
Ούτως ή άλλως δεν θεωρώ κανέναν ειδικό στη γεύση, είναι πολύ υποκειμενική υπόθεση, οπότε το προηγούμενο σχόλιό μου αφορά τα δικά μου γούστα κι αν θες μετράω τη γνώμη λίγων κι εκλεκτών που τους γνωρίζω προσωπικά κι έχω διαπιστώσει ότι ταιριάζουμε σ' αυτά τα γούστα. Οπότε τι εντυπώσεις να πω και για ποιον να φανούν χρήσιμες? Το πολύ πολύ να πω ότι εμένα μου αρέσει ή δε μου αρέσει η απόδοση της γεύσης κι αυτό περιττό το θεωρώ. Πιστεύω ότι περισσότερο χρήσιμα είναι τα σχόλια που αφορούν τον τρόπο λειτουργίας, το στήσιμο κ.λπ.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #576 στις: Οκτωβρίου 29, 2017, 00:59 »
[justify][member=18199]valerou[/member], καλησπέρα και πάντα καλοάτμιστος. Με όσα λέει ο Ribot παραπάνω, καταλαβαίνεις πού μας έχει γραμμένους εμάς τους υπόλοιπους... (αστειεύομαι βέβαια), όπως κι αν έχει, εγώ ασφαλώς και διαφωνώ σε πάρα πολλά από αυτά, (βέβαια, αυτό δεν σημαίνει πως δεν σταματάω να τρέχω συχνότατα στους διαδρόμους του vaping.gr για να δω μήπως μου ξέφυγαν τίποτα Ribot-κουβέντες). / Οι κάτοχοι GG, έχουν κάθε λόγο να νιώθουν τυχεροί, το συγκεκριμένο όνομα μόνο τυχαίο δεν είναι, και σε παγκόσμιο ατμιστικό επίπεδο, όχι μόνο εδώ, αν και δεν μπορώ να επεκταθώ σχεδόν καθόλου γιατί θα εκτεθώ άσχημα με τα ελάχιστα που εγώ γνωρίζω ως χρήστης. [/justify]

[justify]Για τα υπόλοιπα, όποτε μπορώ το σημειώνω, προσωπικά, για μένα πάντα, η γεύση είναι α ν τ ι κ ε ι μ ε ν ι κ ό τ α τ η. Η απόδοση σε αυτό το κομμάτι που ονομάζουμε “γεύση” είναι όπως ο Ήλιος με την κυρία Σελήνη. Έχω το ίδιο υγρό, έχω 2 επισκευάσιμους, έχω και τον Joe, ε, έρχεται η μέρα και η νύχτα. Στοπ. / τα “μα” και τα “μου” πάνε εύκολα περίπατο, ας έχω φάει και τζατζίκι, ας έχω και τα ρουθούνια για σέρβις. Ο ένας θα φτάσει στο 10 κι ο άλλος στο 1000, κι ο Joe ας κελαηδάει. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος valerou

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #577 στις: Οκτωβρίου 29, 2017, 01:43 »
[member=16029]JoeBarTeam[/member] η κάθε άποψη είναι καλοδεχούμενη και σεβαστή. Πάντα διαβάζω με προσοχή τους παλιούς εδω μέσα γιατί κατ εμέ το ΗΤ είναι και εμπειρία.  Άτομα όπως εσύ και ο [member=13664]Ribot[/member] με έχετε γλυτώσει απο ανούσιες και άχρηστες αγορές. Μπορεί να μην συμφωνώ πάντα σε καποια θέματα αλλά πάντα διαβάζω με προσοχή αυτα που γράφετε(ώρες ώρες όμως εσένα σε χάνω, και φτιάχνω καφέ για να σε ξαναδιαβάσω  :tongue_smilie:).
Στα του ατμο τώρα. Τον έχω 2 μέρες ακόμα και οπως καταλαβαίνεις η άποψή μου είναι ακόμα υποκειμενική, κάποια πράγματα όμως σε κάθε ατμο τα καταλαβαίνει κάποιος κατευθείαν. Ναι είναι κτηνάκι αλλα δεν με χαλάει καθόλου, είναι ποιοτικός, στεγανός, εύκολος (πότε βγάλαμε τελευταία φορά το τανκακι σε καφετέρια, χωρίς να χρειαστούμε χαρτοπετσέτα?),  και με το deck του να φτιάχνω οτι αντίσταση θελω, και να μην με τιμωρεί καθόλου αν κάνω κάποιο λάθος. Προς Θεού δεν τον εκθειάζω,ούτε είμαι τζιτζικακιας  ;D, ο πρώτος μου GG είναι, το αρνητικό πού εντόπισα (μέχρι στιγμής) διορθώθηκε με ένα αξεσουάρ, και βέβαια αν εντοπίσω και άλλα εδώ είμαστε. Και εγώ προσπαθώ όπως βοηθήθηκα εδω μέσα, έτσι να βοηθήσω. Και να πειράζω τον @cprogue φυσικά  :laugh1:.


Υ.Γ. Όσο για την γεύση, είναι γευστικότατος. Την ανάλυση δεν την έχει τόσο αλλά είναι πολύ πλούσια.

Υ.Γ.2 Πού να τον εκθείαζα κιόλας τι θα έγραφα.  :sfyrigma:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #578 στις: Οκτωβρίου 29, 2017, 10:03 »
Για τα υπόλοιπα, όποτε μπορώ το σημειώνω, προσωπικά, για μένα πάντα, η γεύση είναι α ν τ ι κ ε ι μ ε ν ι κ ό τ α τ η. Η απόδοση σε αυτό το κομμάτι που ονομάζουμε “γεύση” είναι όπως ο Ήλιος με την κυρία Σελήνη. Έχω το ίδιο υγρό, έχω 2 επισκευάσιμους, έχω και τον Joe, ε, έρχεται η μέρα και η νύχτα.
Έχεις και τον Joe, μόνο, όχι και το Μάκη και τον Μπάμπη και τη Μαρία. Εσύ θα βαθμολογήσεις με 10 τον Χ και 8 τον Υ επισκευάσιμο, ο Μπάμπης ανάποδα, ο Μάκης που είναι των genesis θα βάλει 7άρια και στους δύο κι η Μαρία από ένα 9ράκι.
Η κρίση του καθενός είναι πάντα υποκειμενική λοιπόν αλλά δεν επιμένω άλλο μιας και ήδη είμαστε offtopic.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #579 στις: Οκτωβρίου 29, 2017, 11:34 »
[justify][member=13664]Ribot[/member], καλημέρα. Συγγνώμη στους φίλους που δίνω μικρή συνέχεια στο “εκτός θέματος”, δύο λέξεις και κλείνω κι εγώ, όμως πρέπει να συμφωνήσω σε αυτό που λες παραπάνω. Όντως, 10 χρήστες, 10 διαφορετικές γνώμες. Απλώς, πάντα θέλω να είμαι από τη μεριά των επισκευάσιμων κάθε φορά, (δεν ξέρω αν έχει κατασκευαστεί ατμιστικό γευσιόμετρο, όμως πολύ θα το ήθελα ένα τέτοιο μηχανάκι). [/justify]


Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #580 στις: Οκτωβρίου 29, 2017, 11:49 »
Οι κρίσεις δεν είναι απλώς προσωπικές, αλλά κυμαίνονται και γι' αυτόν τον ίδιο εγκέφαλο στην πορεία του χρόνου.
Οπότε με "μέτρο" και οι ενθουσιασμοί και οι απορρίψεις. 
Καλή Κυριακή να έχετε όλοι.

Αποσυνδεδεμένος niknith

  • **
  • 184
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #581 στις: Οκτωβρίου 30, 2017, 00:27 »
Καλησπερα.Να πω κι εγω τη γνωμη μου.Εχω και τον Armed και τον Eagle.Δικη μου γνωμη(το τονιζω)ο Eagle υπερτερει και σε γευση και σε χτυπημα και ειναι και λιγο πιο ευκολος γενικως.Ναι ειναι λιγο μεγαλος.Πιστευω οτι 23αρης θα ηταν πιο ωραιος αισθητικα.Δεν ξερω βεβαια αν ο συγκεκριμενος μπορει να βγει 23αρης.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #582 στις: Οκτωβρίου 30, 2017, 14:53 »

Και για μας τους βόρειους, διαθέσιμος και στο Atmistique o Τηλέμαχος Armed Eagle. Εδώ...


Αποσυνδεδεμένος valerou

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #583 στις: Οκτωβρίου 30, 2017, 15:04 »
Και έλεγα θα ησυχάσουμε απο αυτόν σε αυτό το νήμα αλλά που τέτοια τύχη. Τι έγινε Σέρλοκ? Γλυκοκοιτάμε τον eagle? Είναι μεγάλος για σενα και τους (un)followers σου.
Πωπω τι έγραψα πάλι  :respect: :respect: :laugh1: :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 30, 2017, 15:10 από valerou »

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #584 στις: Οκτωβρίου 30, 2017, 15:18 »
Αυτοσυγχαίρεται... :laugh1:

Έξω όμως από πλάκα, δεν καταλαβαίνω γιατί δεν έχετε ανοίξει ακόμα ένα νήμα για τον eagle και γράφουμε στου armed. Να, εσύ Αντρέα που τον έχεις και τον έχεις παρουσιάσει ήδη, αν βγάλεις και μερικές φωτογραφίες θα είναι έτοιμο το αρχικό ποστ.  :dontknow:


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343114 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206832 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542136 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31297 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50470 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597823 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358442 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11870 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193350 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1440 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1438 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593926 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios