vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

97 επισκέπτες, 5 χρήστες
th3ofilos, gfilip, Buliwyf, lagoudakis, manoslykos

Twitter

Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)

Αποσυνδεδεμένος Smaug

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #45 στις: Νοεμβρίου 30, 2016, 18:05 »
Σκεφτόμουν να ξεκινήσω με τα εξής Rose 3 vs Hussar & Doggy vs Pitbull , μετά έλεγα για Νοpity vs Richelieu κοκ. τι λέτε? :)
To Rose V3 vs Hussar θα ήταν πολύ ενδιαφέρουσα κόντρα.

Αποσυνδεδεμένος Silas

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #46 στις: Νοεμβρίου 30, 2016, 20:26 »
Joe πολυ ωραιο νημα, τρομερες φωτογραφιες και απειρα thumbs up για τις μετρησεις με το παχυμετρο. 

Προσωπικα θα ηθελα να δω ενα vs αναμεσα σε φαινομενο και doggy2k16. Του φαινο, του πινω το αιμα καθημερινα και περιμενω 2k16 απο βδομαδα.  

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #47 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 10:40 »
Θα το κάνω και αυτό ;) .

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #48 στις: Δεκεμβρίου 02, 2016, 16:04 »
Για να κλείσω το θέμα (Le PitBull vs Le Mirage) από τη μεριά μου. Παραθέτω τις επίσημες ιστοσελίδες των κατασκευαστών.

 


« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 10, 2017, 00:13 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Kayfun 5 (by Svoëmesto) vs Taifun GT II Air (Smokerstore)
« Απάντηση #49 στις: Δεκεμβρίου 02, 2016, 16:11 »
Kayfun 5 (by Svoëmesto) vs Taifun GT II Air (Smokerstore)


[justify]Τα έχουμε δει και δεν χρειάζεται κάποια ιδιαίτερη ανάλυση. Ψυχρός και τελειομανής Γερμανός. Τίποτα λιγότερο από άριστη ποιότητα, αυτός κατασκευάζει και οι υπόλοιποι ακολουθούν. Δύο σπουδαία ατμιστικά ονόματα, δύο κατασκευαστές που δημιουργούν βουνά και κορυφές. Μπορεί να μην έχουν τη φινέτσα ενός Γάλλου, την κλασική ομορφιά ενός Έλληνα, τις υπερβολές του Αμερικάνου ή ακόμα και την αισθητική αιχμή ενός Ιταλού, έχουν όμως κάτι εξίσου σπουδαίο. Είναι μοναδικοί σε αυτό που θα προσφέρουν: ατμιστική ποιότητα.[/justify]

[justify]Συνοπτικά:[/justify]

[justify]Kayfun ίσον Svoëmesto. Εδώ μιλάμε για τον v5. Ποιότητα, κορυφαία υλικά, δεσίματα, ευκολία χρήσης, απόδοση, λειτουργίες. Στον v5 ειπώθηκαν πολλά, πάρα πολλά. Ενστάσεις, γκρίνιες, απογοητεύσεις, κι όλα αυτά είχαν να κάνουν κυρίως για τον αέρα. Ναι, είναι αεράτος, εκεί τον κατατάσσω κι εγώ σαν απλός ατμιστής. Πολλές αναφορές επίσης με πρόβλημα διαρροών, (πράγμα εξωπραγματικό για Kayfun). Μετά ακολούθησαν κι άλλες συζητήσεις, για το πώς αποδίδει τελικά, γιατί να είναι τόσο σύνθετος, είτε σε κομμάτια είτε σε πρόσθετα μέρη κ.ο.κ. Προσωπικά σαν χρήστης, τον απόλαυσα από την πρώτη στιγμή. Ήταν ο πρώτος μου ατμοποιητής όπου με έμαθε τι ακριβώς αναζητούσα στην εισπνοή, και δεν ήταν άλλη από την άνετη τσιγαρίσια, και άνω. Διαρροή είχα μόνο στην πρώτη μου επαφή, στο παρθενικό του άτμισμα, κι αυτό συνέβη διότι είχα “φάει” το ένα o-ring του deck. Έκτοτε δεν υπήρξε το παραμικρό δάκρυ. SS ή γυάλινο κουστούμι, πολλά o-rings, υπέροχα δεσίματα. Λειτουργικότατος όσο δεν πάει, κορυφαίο άτμισμα για μένα με προτίμηση στα καπνικά υγρά. Χτύπημα διαστημικό, ντουμάνι για όλα τα γούστα. Το πιο εύκολο στήσιμο μέχρι σήμερα, πολλές οι επιλογές σε σύρματα, πολλές ρυθμίσεις, και, αέρας, για κάθε τύπο ατμίσματος. Από την άλλη. Taifun GT II Air. Εδώ το μαρτυράει ήδη η ονομασία. Ακόμα πιο εύκολο το συμπέρασμα: Taifun + GT II + αέρας = απόλαυση. Σχεδιαστική ακολουθία με κάποιες -ίσως- άτσαλες πινελιές μόδας (βλ. το επιστόμιο φουγάρο). Αμέτρητες ρυθμίσεις, κορυφαία ποιότητα στα πάντα, απόδοση στα μέγιστα, και, αέρας. Ό,τι σύρμα κι αν του έχω βάλει μέχρι σήμερα έχει λειτουργήσει απίστευτα, ασταμάτητο παιχνίδι με βαμβάκι, κ.λπ κ.λπ.. Όποια επιλογή κι αν έχω κάνει, έχει δώσει απλόχερα υπέροχες εισπνοές. Με λίγα λόγια, είναι ένας Taifun. [/justify]


[justify]Επιλογή:[/justify]

[justify]Kanthal 0.4mm, 3mm πυρήνας, 6 σπείρες, 0.9Ω, 20w. Υγρό αναπλήρωσης Ammo (Bruine Epicee)[/justify]

[justify]1. Kayfun 5: 1) Γεύση: 10/10, 2) Χτύπημα: 10/10, 3) Ντουμάνι: 10/10, 4) Ανάλυση γεύσης: 9/10.[/justify]
[justify]2. Taifun GT II Air: 1) Γεύση: 10/10, 2) Χτύπημα: 9/10, 3) Ντουμάνι: 10/10, 4) Ανάλυση γεύσης: 9/10[/justify]


« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 10, 2017, 14:08 από Buliwyf »

Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #50 στις: Δεκεμβρίου 03, 2016, 01:52 »
άλλη μια ωραία μάχη , ευχαριστούμε  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #51 στις: Δεκεμβρίου 10, 2016, 21:41 »
[justify]Κλείνω κι αυτό το μικρό συγκριτικό (Kayfun 5 vs Taifun GT II Air) με τις επίσημες ιστοσελίδες των κατασκευαστών. [/justify]

 

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 10, 2017, 14:09 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
CloudOne (by Cloud Mods) vs Keras MTA Nano (by Atmizoo)
« Απάντηση #52 στις: Δεκεμβρίου 10, 2016, 21:53 »
CloudOne (by Cloud Mods) vs Keras MTA Nano (by Atmizoo)


[justify]Σε αυτό το συγκριτικό είναι μία πάρα πολύ καλή ευκαιρία για να τονίσω πως, ειδικά, η κάθε προσωπική βαθμολόγηση, έχει αρχή και τέλος τον χρήστη που κάνει το συγκριτικό, θέλω να πω δηλ. πως η κάθε αξιολόγηση δεν αφορά ντε φάκτο γεγονότα, ντε και καλά, κάλλιστα μπορεί να οδηγηθεί στα σκουπίδια. Στο ζουμί τώρα. Για τον CloudOne έχω πει τη δική μου άποψη. Είναι ένας σπουδαίος επισκευάσιμος ατμοποιητής 1ης γραμμής. Γεύση, υπέροχο ντουμάνι, καταπληκτικές ρυθμίσεις, ακόμα και στο στήσιμο, στο χτύπημα, θα τολμήσω να πω και στην γεύση-ανάλυση. Ένα ατμιστικό σχολείο, έτσι τον χαρακτηρίζω. Πλέον, αυτό που μπορώ να πω: δεν θα μπορούσα να μην τον έχω. Από την άλλη. Keras MTA Nano (Atmizoo by Atmizone). Ένας υπέροχος επισκευάσιμος, με 2 κουστούμια (Giga και Nano). Άριστες οι πρώτες εντυπώσεις. Πάρα πολύ καλή γεύση, άριστα και τα υλικά όπως και τα δεσίματα. Παιχνιδάκι η τοποθέτηση τής αντίστασης, ελάχιστη κατανάλωση. Στο τελευταίο (κατανάλωση), παίρνει άριστα! Λεπτά σύρματα, απλό οριζόντιο στήσιμο, λιγοστές σπείρες, μικροί πυρήνες, ελάχιστο βαμβάκι, λιγοστά και τα βατ. Όλα αυτά μας δίνουν μία τρομερή οικονομία υγρού, χωρίς να λείπει το παραμικρό, ούτε από ποιότητα στο άτμισμα ούτε σε ποσότητα ατμού, ούτε και σε τίποτε άλλο. Από κει και μετά. Μικρός χώρος deck (όχι τίποτα υπερβολικό, απλώς μικρός χώρος). Περιορισμένες δυνατότητες και ελάχιστες οι ρυθμίσεις από τον χρήστη. Για να μην κουράζω παραπάνω, πιστεύω πως δεν θέλει να ξεφύγει από τον εργοστασιακό του χαρακτήρα. Δεν είναι ο πρώτος ατμοποιητής με επισκευάσιμη κεφαλή που δέχεται και εργοστασιακή, είναι όμως τέτοια η κατηγορία του. Αφαιρώ την μεταλλική κεφαλή από τη βάση, ξεβιδώνω τον άνω δακτύλιο, στήνω, βιδώνω τον δακτύλιο και κλείνω τον ατμοποιητή, [να σημειώσω πως, χρειάζεται μικρή προσοχή στο κόψιμο των ακροδεκτών. Ο χώρος είναι 10mm και οι άκρες τής αντίστασης πρέπει να μην εξέχουν καθόλου / βέβαια, αυτό το καταλαβαίνουμε άμεσα γιατί δεν θα μπορεί να βιδώσει ο άνω δακτύλιος]. Συνοψίζοντας. Καταπληκτική αγορά και από έμπειρους και από λιγότερο έμπειρους ατμιστές. Ποιοτικότατο άτμισμα, μεγάλη οικονομία στα πάντα του, τσιγαρίσιος χαρακτήρας, απλός και όμορφος σχεδιασμός, μηδέν διαρροές, όμορφο χτυπηματάκι, υπέροχη γεύση.[/justify]




Επιλογή: kanthal 0.32mm, 2.5mm πυρήνας, 6 σπείρες, 1.15Ω, 14w. Υγρό αναπλήρωσης F.P. Signature Series.

1. CloudOne: 1) Γεύση: 10/10, 2) Χτύπημα: 9/10, 3) Ντουμάνι: 10/10, 4) Ανάλυση γεύσης: 9/10.
2. Keras MTA Nano: 1) Γεύση: 9/10, 2) Χτύπημα: 8/10, 3) Ντουμάνι: 8/10, 4) Ανάλυση γεύσης: 8/10.


   

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 10, 2017, 14:13 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #53 στις: Δεκεμβρίου 12, 2016, 14:36 »
Εγω που θελω vs armed me skyline τι θα γινει;εκτος απο το να τους παρω κ τους δυο!

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #54 στις: Δεκεμβρίου 12, 2016, 20:05 »
[justify]@chris03, καλησπέρα. Δυστυχώς, ο πόλεμος δεν σταματά ποτέ, κι εγώ π.χ., θέλω να δω τις πολεμικές μηχανές του φίλου drakmor, κι ας τον εμπιστεύομαι τυφλά. Όπως κι αν έχει, τα vs δεν είναι κριτήριο αγοράς, ίσως μόνο μία μικρή αποτύπωση αλήθειας του χρήστη. Πάντως κι εγώ θα ήθελα να τους δω δίπλα-δίπλα. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #55 στις: Δεκεμβρίου 12, 2016, 22:43 »
Σκαλιζω εγω γιατι σε τετοιο vs θα πεσουν κορμια εδω μεσα μιας κ υπαρχουν φανατικοι κ των 2!περα απο την πλακα ομως θα βοηθησει πολυ κοσμο που θα τα σκασει για εναν απο τους 2.φανταζεσαι να παρεις τον εναν κ να σε τρωει μεσα σου,μηπως ο αλλος ειναι πιο καλος!ολοι το εχουμε παθει.....

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #56 στις: Δεκεμβρίου 13, 2016, 00:00 »
Eνα μεγαλο μπραβο και απο μενα στον JoeBarTear για το εξαιρετικο νημα που ανοιξε αλλα και τις αξιολογησεις του! :respect: :thumpup: :thumpup:


Δεν ξερω γιατι μου ειχε ξεφυγει τοσο καιρο.


Ευχαριστιεμαι να  διαβαζω τα VS τοσο οσο και τις γευσιγνωσιες του Cruiser.


Ισως εαν οι βαθμολογιες εμπαιναν με μεγιστο το 100 εναντι του 10 να γινοταν ακομα πιο ''πολεμικο'' το σκηνικο! :))

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
The Hurricane v.1.3 vs The Hurricane v.2.0 (by E-Phoenix)
« Απάντηση #57 στις: Ιανουαρίου 11, 2017, 15:55 »
The Hurricane v.1.3 vs The Hurricane v.2.0 (by E-Phoenix)


[justify]Το πρώτο συγκριτικό τού 2017 και θ' αρχίσω αυτό το μικρό συγκριτικό με ένα παράπονο, ως καταναλωτής. Πέρα από το άτμισμα που λατρεύω, ποτέ δεν έχω συνδυάσει Ελβετό με έκπτωση στην ποιότητα. Στο συγκεκριμένο θέμα, στη συγκεκριμένη εταιρεία, μιλάμε για κορυφαίο άτμισμα και τίποτα λιγότερο. Όσοι φίλοι είχαν τη χαρά να δοκιμάσουν μία τέτοια ατμιστική εμπειρία, μπορούν εύκολα να επιβεβαιώσουν όσα λέω. Έρχεται, λοιπόν, το θέμα: Τι μέταλλο είναι; ss, ναι, αλλά τι ss; Στα τεχνικά χαρακτηριστικά τού v.1.3 είχαμε διαβάσει για ss316L, ενώ στον v.2.0 για ss, σκέτο. Αν ήταν κάτι άλλο απ' ό,τι έγραφαν τότε μιλάμε για εξαπάτηση κι όχι για απλό λάθος. Αν στη συνέχεια, στον επόμενο (v.2.0) αναγράφουν σκέτο ss, τότε οι ψύλλοι γίνονται πολλοί. Σταματάω εδώ, περιμένω το άμεσο μέλλον να δείξει την αλήθεια.[/justify]


[justify]Στο συγκριτικό τώρα. Απλώς κορυφαίο άτμισμα. Δύσκολα θα πέσουν από την κορυφή τους. Ο v.1.3 από τη μία, απίστευτη ρύθμιση αέρα (με σαφή τάση για χαρακτηρισμό ως αεράτου επισκευάσιμου). Γεύση, χτυπημα, ντουμάνι, σε υψηλά επίπεδα ποιότητας. Ό,τι κι αν γράψω θα είναι λίγο. Από την άλλη, ο νέος v.2.0. Άδικα -πιστεύω- να τον ταυτίζει κάποιος ως Junior. Είναι και Junior. Έχουμε πλέον ρύθμιση υγρών, αναπλήρωση υγρού από το πάνω μέρος, μεγάλη εισαγωγή αέρα με όμορφο δαχτυλίδι ρύθμισης καθώς και 3 διαφορετικούς θετικούς πόλους με ενσωματωμένη κεντρική οπή εισαγωγής αέρα (2, 3, 5mm). Εδώ να συμπληρώσω πως στα αρχικά μου σχόλια τον είχα αδικήσει τον v.2.0. Ο αέρας του δεν είναι τόσο μονόπλευρος όσο τον είχα χαρακτηρίσει. Αφιέρωσα αρκετή ώρα μαζί τους, σε ταυτόχρονη χρήση τους, και μπορώ να πω πως είναι απολαυστικότατος και στον αέρα του. Επίσης, στο ντουμάνι, ξεκάθαρος νικητής ο v.2.0. Δεν θα πω τίποτε άλλο, θα κλείσω με σκεπτικισμό. Αν με ρωτούσαν για να επιλέξουν κάποιον Hurricane, θα έλεγα ναι, αφού πρώτα ικανοποιηθούν ως αγοραστές. Ναι, θέλω να ξέρω και τι σκατά μέταλλο είναι. Τέλος. Αν πάλι, με ρωτούσαν, ποιον από τους 2 να επέλεγαν, θα έλεγα τον v.1.3. Αν τέλος μου έλεγαν πόσο πίσω μπορεί να είναι ο v.2.0, θα έλεγα καθόλου πίσω, είναι κορυφαίος.[/justify]


[justify]Επιλογή: kanthal 0.5mm, 6 σπείρες, 3mm πυρήνας, 0.55Ω, 25w. Υγρό αναπλήρωσης, Vaponaute (Over The Rainbow).[/justify]


[justify]The Hurricane v.1.3: 1) Γεύση: 10/10, 2) Χτύπημα: 9/10, 3) Ντουμάνι: 9/10, 4) Ανάλυση γεύσης: 10/10.[/justify]

[justify]The Hurricane v.2.0: 1) Γεύση: 10/10, 2) Χτύπημα: 9/10, 3) Ντουμάνι: 10/10, 4) Ανάλυση γεύσης: 10/10.[/justify]


« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 12, 2017, 00:42 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος phoenix

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #58 στις: Ιανουαρίου 11, 2017, 16:27 »
Ε τώρα εγώ τι να πώ; Ότι και να πώ θα είναι λίγο..
Μπράβο και ευχαριστούμε για αυτήν την παρουσίαση ουάνς μόρ :)








Συγγνώμη για το οφτόπικ μου αλλά πρέπει να το πώ...
Είμαι ο phoenix (και δεν είμαι καλά) και καθώς διάβαζα το χωρίς ίχνος ελέους VS..
μου πετάει και το spotify Rock you like a hurricane απο Scorpions......

ΤΥΧΑΙΟ;;;;

Είμαι ερωτευμένος και ας μην τους έχω δοκιμάσει καθόλου..

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Le Richelieu (by Volute Modz) vs MK Das Tank Ding (by Kopp Design)
« Απάντηση #59 στις: Φεβρουαρίου 19, 2017, 18:14 »
Le Richelieu (by Volute Modz) vs MK Das Tank Ding (by Kopp Design)

  


[justify]Κυριακή σήμερα, και είπα να δω κάτι επικό. Σε λίγες ημέρες θα μας κατακλύσουν τα 10μελα, η ανεκδιήγητη αυτή γνωστή ιστορία. Θ’ αρχίσουν τα υγρά αναπλήρωσης να είναι πολυτέλεια και θα σκεφτόμαστε 3 και 4 φορές πριν διαβούμε κάποιο ατμιστικό κατώφλι, και δυστυχώς, μας βλέπω να ξεροσταλιάζουμε έξω απ’ τις ατμιστικές βιτρίνες. Εδώ τώρα. Γαλλογερμανικός πόλεμος. Κορυφαίος δοκιμαστής υγρών εναντίον πολυεργαλείου ατμιστικών ονείρων. Από την αρχή δηλώνω ερωτευμένος με Richelieu. Τουλάχιστον με ό,τι εγώ έχω πιάσει μέχρι σήμερα. Δεν τον χρησιμοποιώ συχνά γιατί μου καταστρέφει την ατμιστική ηρεμία, γιατί δεν βάζεις ό,τι βρεις, γιατί δεν είναι για χόρταση, γιατί γιατί γιατί. Από την άλλη. Δεν χρησιμοποιώ συχνά ούτε τον Das. Γιατί; γιατί είναι απαιτητικός, γιατί θέλει χρόνο απ’ τον χρόνο που δεν θέλω να διαθέσω ακόμα, γιατί ζητάει σταθερή σχέση... Με σπουδαίες καινοτομίες και οι δύο, κορυφαίοι σε αυτό που βγάζουν, άνετα χαρακτηρίζονται ως συλλεκτικοί και πολύτιμοι στη μικρή ατμιστική ιστορία.[/justify]


[justify]Δεν χρειάζεται να επεκταθώ καθόλου και πουθενά. 22mm και οι δύο, o μεν Richelieu, 2 θαλάμους που σφραγίζουν, 10mm βάθος δεξαμενής με 1.7ml χωρητικότητα, 34.3mm ύψος, 2 πλευρικές εισαγωγές αέρα με (6)3+3 οπές των 1.5mm, ρύθμιση για μονή αντίσταση, για σφράγιση, για 2+ αντιστάσεις. Ο δε Das Tank Ding, 39mm ύψος, υβριδική λειτουργία με σφράγιση δεξαμενής των 3ml (+1ml), αλλά και με στάξιμο, 3x2 οπές-υποδοχείς (3mm, 2mm, 3mm), οριζόντιες ή κάθετες αντιστάσεις κι εδώ, μονή, διπλή ή τετραπλή, tank & dripper, εισαγωγή αέρα από ψηλά, με 3 οπές επί 2 των 2mm, ή 2 πλευρικές εισαγωγές των 8mm. Με λίγα λόγια, πανικός, και χωρίς να έχω πει τίποτα.[/justify]

[justify]Για το συγκριτικό τώρα. Ναι, εγώ μπορεί να λέω τα δικά μου. Ναι, μιλάμε πάλι για κορυφαίο άτμισμα. Εδώ όμως έχω τους δικούς μου διαχωρισμούς ίσως και ατμιστικές ιδιοτροπίες. Τον Richelieu, τον έχω πάνω απ’ όλους μέχρι σήμερα (για τους δικούς μου λόγους πάντα), π.χ., όταν πρόσφατα είχα δοκιμάσει -αρκετά μπορώ να πω, τον In’Sane (Athea Mods), είχα υποκλιθεί. Δεν τον έχω και πολύ θα ήθελα να τον έχω. Παρ’ όλα αυτά, έτρεξα πίσω στον Richelieu, τουλάχιστον μέχρι να πάψω να είμαι υποκειμενικός ή άδικος με όσα επιλέγω για τις γευστικές μου απολαύσεις. Το μέλλον θα δείξει, δεν ξέρω και δεν μπορώ να πω κάτι άλλο. Τέλος, ο Das Tank Ding, δεν είναι πίσω, είναι όμως με γευστικές κλειδαριές. Πρέπει πρώτα να βρεις τα κλειδιά.[/justify]




[justify]Επιλογή: Συνήθως οι επιλογές μου ήταν με λεπτά σύρματα (0.32mm, 0.36mm, 0.4mm), εδώ επέλεξα πιο χοντρά. Kanthal 0.5mm, διπλή, 6 σπείρες, 3mm πυρήνα, 0.55Ω, 25W (Nichrome-80, 0.5mm, διπλή, 10 σπείρες, 3mm πυρήνα, 0.35Ω, 20-25W). Υγρό αναπλήρωσης Jungle Trouble (Furiosa), Black Flag Risen - Enriched (Five Pawns). / (σημ. Οι εικόνες από τα παραπάνω στησίματα είναι απ’ τα σχετικά τους θέματα-νήματα).[/justify]

[justify]Le Richelieu: 1) Γεύση: 10/10, 2) Χτύπημα: 10/10, 3) Ντουμάνι: 10/10, 4) Ανάλυση γεύσης: 10/10.[/justify]

[justify]MK Das Tank Ding: 1) Γεύση: 10/10, 2) Χτύπημα: 10/10, 3) Ντουμάνι: 10/10, 4) Ανάλυση γεύσης: 10/10.[/justify]
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 12, 2017, 00:45 από Buliwyf »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2331 240823 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:39
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4690 500742 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 20:49
από Xameno_Skli
Hashtag Shake and Vape 0 171 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12482 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 560 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7658 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21311 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195609 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2011 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5154 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1110962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181831 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan