vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

211 επισκέπτες, 8 χρήστες
manoslykos, john67, Giannis.B, azografos, camber, Mulder, lagoudakis, danys620

Twitter

Augvape Merlin RTA

Αποσυνδεδεμένος ivris

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Augvape Merlin RTA
« Απάντηση #255 στις: Απριλίου 03, 2017, 01:13 »
φιλε το θεμα ειναι πως δεν εχουμε διαρροες απο το αυλακι του αερα αλλα κατω απο τη βαση γυρω απο τον πολο.σε τι πυρηνα χρειαζεται στησιμο?εγω στηνω σε 2,5
και εγω και αλλοι με 2.5 στηνουν.
Οσον αφορα την υροποιηση κατω απο τον μερλιν στην βαση, αυτο γινεται λογο υγροποιησης και ατμου που φυλακιζεται στην εξοδο του αερα και του δαχτλυλιδιου.
Και παλι μιλαμε για υγροποιηση δηλαδη ενα δαχτυλιδι υγρο κατω απο την βαση.
Αν μιλαμε για διαροη απο εκει , 100% ειναι το στησιμο σου και 100% φταιει οτι δεν στουμπωνεις το βαμβακι.
Στο μονο deck στουμπωνεις βαμβακι στις θεσεις τους,γεμιζεις το tank και με το που κλεισεις το καπακι το βαμβακι εξαφανιζεται λογω πιεσης αλλα και παλι λειτουργει.
σε διαφορετικη περιπτωση εχεις διαροη απο οπου θες...

Αποσυνδεδεμένος Bocler

  • **
  • 254
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Augvape Merlin RTA
« Απάντηση #256 στις: Απριλίου 03, 2017, 04:19 »
@alex23 & john-mojito

Δοκιμάστε να ΜΗΝ σφίγγεται το deck στη βάση του ατμό ως εκεί που δεν έχει αύριο...σφίγγουμε μέχρι να τερματίσει και τέλος!
Όταν βάζουμε την αντίσταση, κρατάμε το deck για να μην ξεβιδωσει...
Διαρροές Τελος  ;)

Υ.Γ. κατά τα αλλά ισχύουν τα παραπάνω που γράφουν και τα παιδια

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Augvape Merlin RTA
« Απάντηση #257 στις: Απριλίου 03, 2017, 10:26 »
Είπα να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό αυτή την φορά στον μερλινάκο.Ενα στήσιμο που είδα εδώ στο φόρουμ για phenomeno το προσάρμοσα και μπήκε στον μέρλιν.Οι φωτογραφίες δείχνουν 5 σπείρες αλλα τελικά έκανα 7 σπείρες με ss 0.40 σύρμα 0,70 ωμ 21 βατ.Μπόλικο βαμβάκι μιας και είναι 2 πυρήνες μαζί τωμ 2mm.Σύνολο 4mm αλλα παράλληλη η αντίσταση και όχι στρογγυλή.Μου βγάζει ωραία γεύση αν και χάνει λίγο από την κλασσική.Θα δοκιμάσω και με κάνθαλ να δω διαφορές.

Αποσυνδεδεμένος mixalis90

  • ***
  • 822
  • Φύλο: Άντρας
  • !ΣΥΝΝΕΦΑ ΑΤΜΟΥ!
Απ: Augvape Merlin RTA
« Απάντηση #258 στις: Απριλίου 03, 2017, 17:10 »
καλησπερα παιδες..φαχνω φαχνω να βρω το ιδανικο στισημο για το μερλιν...τι προτεινετε..θελω γευση και ντουμανι :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος vasilisgs

  • **
  • 211
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Augvape Merlin RTA
« Απάντηση #259 στις: Απριλίου 03, 2017, 18:41 »
Alldaynews.....k.kosta moy
Θα το δοκιμασω καποια στιγμη το παραπανω.

Παιδες για γευση κσι ντουμανι βγαλτε τελειως το βιδακι και βαλτε clapton, fused klp παιξτε στα 35-45watt και μετα ξαναμιλαμε....!

Αποσυνδεδεμένος alex23

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Augvape Merlin RTA
« Απάντηση #260 στις: Απριλίου 03, 2017, 19:16 »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σχετικά με διαρροές.Ο merlin 4ml έχει pressfit deck οπότε δεν ξεβιδώνει.
@alex23 δοκίμασε τα παρακάτω. Σφίξε καλά τον 510 πόλο με ένα κατσαβιδάκι. Η αντίσταση να μπει ανάμεσα στις 2 κάθετες βίδες του velocity deck. Το βαμβάκι κόψτο ακριβώς πάνω εκεί που τελειώνει το o-ring στη βάση. Τοποθέτησε όλο το βαμβάκι στις τρύπες αλλά προσοχή να μην στουμπώσει.

Αν θες, βάλε φώτο με το στήσιμο σου, δείξε μας σε ποιο σημείο κόβεις το βαμβάκι κτλ.


Έκανα το στήσιμο που μου είπες για το βαμβάκι με 3,5 πυρίνα και kgd βαμβακι ποσοτητα-λωρίδα 1,5 φορά το πάχος της αντίστασης το εκοψα ακριβώς πάνω εκεί που τελειώνει το o-ring στη βάση μέχρι στιγμής ελάχιστες διαρροές εώς καθόλού δεν έχω κάνει αναπλήρωση ακόμα.. θα δείξει! Βάζω και φωτό για να δείτε που έχω διαρροή όταν αρχίζει και στήσιμο τώρα αλλα δέν ανεβαίνουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 03, 2017, 19:27 από alex23 »

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Augvape Merlin RTA
« Απάντηση #261 στις: Απριλίου 04, 2017, 01:05 »
Αν δεις ότι έχεις ακόμα διαρροές κόψε λίγο πιο μακρύ το βαμβάκι. Επίσης όταν τοποθετείς το βαμβάκι στην αντίσταση πρέπει να βεβαιωθείς ότι φέρνει μια μικρή αντίσταση όταν το τραβάς.
Εδώ είμαστε να βοηθήσουμε. Τον έχω καιρό τον μεγάλο merlin και πίστεψε με είναι απροβλημάτιστος.

Αποσυνδεδεμένος Capt_Yolo

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Augvape Merlin RTA
« Απάντηση #262 στις: Απριλίου 11, 2017, 18:42 »
Εφτασε και σε μενα ο μαγος... το πρωτο στησιμο πηγε ακλαφτο, μιας και η σταθμη του υγρου κατεβαινε πιο γρηγορα και απο τον Αβοκαντο, οχι απο την καταλανωση αλλα απο τις διαρροες. Αφου εβαλα το μεγαλο reducer, εστησα ξανα με 26agw κανθαλ, 7 σπειρες, 3mm πυρηνα, και αφου αφρατεψα το βαμβακι και βεβαιωθηκα οτι καλυπτει καλα τις τρυπες, εκανα την δευτερη προσπαθεια ατμισματος. 

Ηταν καλυτερα την δευτερη φορα, αλλα και παλι διεκρινα διαρροη στη βαση του πολου μεσα απο τα air flows. 

Αλλο θεμα που αντιμετωπισα ηταν το βιδωμα του μονου ντεκ στην βαση, σαν να μην επιαναν καλα τα πασα και πηγαινε να στραβοβιδωσει... 

Θα δειξει ο καιρος πως θα εξεληχθει η σχεση μας!  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Augvape Merlin RTA
« Απάντηση #263 στις: Απριλίου 19, 2017, 23:17 »
Σήμερα έστησα το  merlin mini που τον είχα παραλάβει πριν το Πάσχα, έβαλα το  βιδακι που περιορίζει τον αέρα από τα δύο  που έχει το μεγαλύτερο  kanthal 0,35  1 ohm πρώτο στήσιμο, πολύ ωραία τζούρα τσιγαρισια  (παρόμοια με του  doggystyle)  με αρκετό  πυκνό ντουμανι η  γεύση είναι  μέτρια δεν έχει την ένταση που  περνώ από άλλους ατμοποιητές  αλλά μπορεί να στρώσει μετά από μερικές μέρες. Έχετε να μου προτείνετε κάνα στήσιμο που του ταιριάζει? Η ρύθμιση τον υγρών που πρέπει να είναι για υγρά 50-50 pg-vg? 

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Augvape Merlin RTA
« Απάντηση #264 στις: Απριλίου 19, 2017, 23:31 »
o mini δεν εχει  ρυθμιση υγρων.

Αποσυνδεδεμένος Rbmkn4

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Augvape Merlin RTA
« Απάντηση #265 στις: Απριλίου 22, 2017, 16:53 »
παρελαβα εχτες το http://www.gearbest.com/accessories/pp_464167.html

Το οποιο ειναι γυαλι κοντυτερο απο το μανισιο του Merlin, και συνοδευεται απο κοντυτερη καμιναδα.
Φερνει τη χωρητικοτητα στα 3ml και τη γευση ακομα πιο μπροστα.

Απο εχτες λοιπον, δεν τον εχω αποχωριστει και ειναι μονιμα πανω. 
Ξαναζω τον ερωτα μου.

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Augvape Merlin RTA
« Απάντηση #266 στις: Απριλίου 22, 2017, 18:32 »
Έχω δοκιμάσει τον μεγάλο merlin με το kit που τον κάνει περίπου 1-1.5 cm κοντύτερο. Σε γεύση δεν είδα τρομερή διαφορά αλλά σε εμφάνιση είναι σούπερ!
Μιλάμε πάντα για τον original merlin και ναι όντως, από εμφάνιση τον κάνει σούπερ!

Αποσυνδεδεμένος John-mojito

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
  • keep calm and vape on
Απ: Augvape Merlin RTA
« Απάντηση #267 στις: Απριλίου 22, 2017, 19:49 »
παρελαβα εχτες το http://www.gearbest.com/accessories/pp_464167.html

Το οποιο ειναι γυαλι κοντυτερο απο το μανισιο του Merlin, και συνοδευεται απο κοντυτερη καμιναδα.
Φερνει τη χωρητικοτητα στα 3ml και τη γευση ακομα πιο μπροστα.

Απο εχτες λοιπον, δεν τον εχω αποχωριστει και ειναι μονιμα πανω.
Ξαναζω τον ερωτα μου.
φιλε το περιμενω και εγω το τζαμακι αυτο.γινεται ποιο ωραιοςς??

Αποσυνδεδεμένος apollwnas21

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάλτε να πιούμε...
Απ: Augvape Merlin RTA
« Απάντηση #268 στις: Μαΐου 03, 2017, 20:45 »
Καλησπέρα, γνωρίζει κάποιος για το μέγεθος των βιδών στο μονό deck, του merlin mini.
Η αν ξέρει κάποιος το μέγεθος του allen key?

Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
Απ: Augvape Merlin RTA
« Απάντηση #269 στις: Μαΐου 03, 2017, 21:58 »
Τον περιμένω κ εγώ τον μεγάλο,πάει για αντικαταστάτης του subtank mini για καθημερινή χρήση εκτός σπιτιού.Με τόσα που διάβασα με ανεβάσατε, ελπίζω να είναι αρκετά καλύτερος του γεροsubtank!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246357 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572256 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1939 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8075 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122085 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 708 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 418 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326878 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8638 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298066 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827684 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511840 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios