vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

444 επισκέπτες, 6 χρήστες
camber, marauder800, pngtszs1976, thanos1071, Barbapaidi, sakissalonika

Precice plus by Super T Manufacturing

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Precice plus by Super T Manufacturing
« Απάντηση #225 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 15:51 »
Ευχαριστω Διονυση. Ο πολος ειναι ρυθμιζομενος? Ανεβοκατεβαινει? Το Ρ500 ειναι οριακο σε μεγεθος για μενα. Κριμα που ειμαι μακρια και δεν εχω την δυνατοτητα να δω ενα απο κοντα και να παρω μια ιδεα για την αισθηση που εχει. Να παραγγειλω ενα ακριβο μοντ στο σακι δεν λεει καθολου μετα το Μνημονιο 2.
Εχει κανελις φωτο Precise με τον Α2?

Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
Απ: Precice plus by Super T Manufacturing
« Απάντηση #226 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 16:03 »
Ο επάνω πόλος στο + ρυθμήσει το μέγεθος της μπαταρίας 18500 ή 18490 με ο-ριν στον αρνητικό πόλο.
Στον αρνητικό πόλο επίσης ρυθμίζεις το πάτημα του κουμπιού (σε τι βάθος θέλεις να έχεις επαφή στον πόλο) με Hrodiumένα ροδελάκια.... 
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 14, 2012, 16:09 από DIONYSIS »

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Precice plus by Super T Manufacturing
« Απάντηση #227 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 16:11 »
Καταλαβα, αλλά εννοουσα κατι αλλο. Παραδειγμα, οταν εχεις τον οδυσσεα πανω, και ο πολος του οδυσσεα εχει βγει εξω ενα χιλιοστο, μπορεις να κατεβασεις πιο κατω τον πολο του precise για να κατσει πανω ο οδυσσεας προσωπο, ή θα υπαρχει μεγαλο κενο μεταξυ precise και οδυσσεα?

Και μια ακομα ερωτηση. Το precise εχει ελατηριο ασφαλειας σε περιπτωση βραχυκυκλωματος ή το κουμπι κανει απευθειας επαφη με την μπαταρια?
Το φαρδυ ελατηριο ειναι μονο για την επαναφορα του κουμπιου?

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • **
  • 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Precise P16,P+18500,Little Sister, A2 drip, VPX SS
Απ: Precice plus by Super T Manufacturing
« Απάντηση #228 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 16:11 »
Υπάρχουν tips για να αποδώσει τα μέγιστα το Precise.

Γυάλισμα με autosol και dremel (με το μαλακό άσπρο κυλινδράκι) :

1) Εσωτερικά το κάτω καπάκι (του διακόπτη)
2) Το κουμπί του διακόπτη εξωτερικά
3) την επιφάνεια του κουμπιού εκεί που βιδώνει η επιροδιωμένη επαφή


Αυτό γίνεται 1 φορά και τέλος.

Όποιος δεν παίρνει 4,03V υπό φορτίο με 2Ω ατμοποιητή και IMR ας το κάνει.

Τις επιροδιωμένες επαφές δεν τις πειράζουμε.

Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
Απ: Precice plus by Super T Manufacturing
« Απάντηση #229 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 16:13 »
Καταλαβα, αλλά εννοουσα κατι αλλο. Παραδειγμα, οταν εχεις τον οδυσσεα πανω, και ο πολος του οδυσσεα εχει βγει εξω ενα χιλιοστο, μπορεις να κατεβασεις πιο κατω τον πολο του precise για να κατσει πανω ο οδυσσεας προσωπο, ή θα υπαρχει μεγαλο κενο μεταξυ precise και οδυσσεα?

Και μια ακομα ερωτηση. Το precise εχει ελατηριο ασφαλειας σε περιπτωση βραχυκυκλωματος ή το κουμπι κανει απευθειας επαφη με την μπαταρια?
Το φαρδυ ελατηριο ειναι μονο για την επαναφορα του κουμπιου?
οταν εχεις τον οδυσσεα πανω, και ο πολος του οδυσσεα εχει βγει εξω ενα χιλιοστο, μπορεις να κατεβασεις πιο κατω τον πολο του precise για να κατσει πανω ο οδυσσεας προσωπο, ή θα υπαρχει μεγαλο κενο μεταξυ precise και οδυσσεα?  :nope: (βάζεις 2πλό οριγκάκι στεγανοποίησης στον πόλο του Οδυσσέα και έρχεται εκεί που θές...εγώ θεωρώ ότι δε χρειάζεται γιατί νορμάλ έχει κενό ικανό για ωραία τζούρα...και δεν είναι άσχημο..)

κανει απευθειας επαφη με την μπαταρια?
Το φαρδυ ελατηριο ειναι μονο για την επαναφορα του κουμπιου?
 :yes:
Δε βραχυκλώνει εύκολα μέσα στο μόντ....ίσως αν σου ξελασκάρει και φύγει η βίδα του πόλου και κάτσει κάποια ροδέλα έτσι ώστε να κλείνει μόνιμα το κύκλώμα....πράγμα απίθανο...απλά σφύγκεις καλά τη βίδα)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 14, 2012, 16:20 από DIONYSIS »

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Precice plus by Super T Manufacturing
« Απάντηση #230 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 16:18 »
Εχω ακριβως την ιδια εκδοση Α2 με το ιδιο επιστομιο  :D Με το φαλτσο καπακι στο precise θα εδειχνε ισως καλυτερα αλλά θα ηταν ασχημο με τον οδυσσεα.

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Precice plus by Super T Manufacturing
« Απάντηση #231 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 16:21 »
Δεν θελω να το κανουμε debate (ειδικα οταν μιλαω με φιλους) αλλά εφοσον το precise δεν εχει ελατηριο ασφαλειας για βραχυκυκλωμα, γιατι υπηρξε αντιδραση στο σεταπ του Γκαμπριελ οταν εβγαλε το ελατηριο στο στελθ για να ανεβει η αποδοση του?

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • **
  • 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Precise P16,P+18500,Little Sister, A2 drip, VPX SS
Απ: Precice plus by Super T Manufacturing
« Απάντηση #232 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 16:33 »
Καταλαβα, αλλά εννοουσα κατι αλλο. Παραδειγμα, οταν εχεις τον οδυσσεα πανω, και ο πολος του οδυσσεα εχει βγει εξω ενα χιλιοστο, μπορεις να κατεβασεις πιο κατω τον πολο του precise για να κατσει πανω ο οδυσσεας προσωπο, ή θα υπαρχει μεγαλο κενο μεταξυ precise και οδυσσεα?

Και μια ακομα ερωτηση. Το precise εχει ελατηριο ασφαλειας σε περιπτωση βραχυκυκλωματος ή το κουμπι κανει απευθειας επαφη με την μπαταρια?
Το φαρδυ ελατηριο ειναι μονο για την επαναφορα του κουμπιου?

Bersekero

Το Precise το παίρνεις σαν γκάτζετ επειδή σου αρέσει (σε όποιον αρέσει).

Και λειτουργικά είναι τόσο καλό όσο μπορεί να είναι ένα μηχανικό mod.

Από ποιότητα κατασκευής και αίσθηση στο χέρι απλά δεν υπάρχει άλλο.

Αν όμως το κύριό σου κριτήριο είναι η λειτουργικότητα, τότε πας αναγκαστικά σε Provari.

(Κατά τη σεβαστή, ταπεινή, κ.λ.π. κ.λ.π.  προσωπική μου άποψη και φιλικά πάντα).

Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
Απ: Precice plus by Super T Manufacturing
« Απάντηση #233 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 16:37 »
Εχω ακριβως την ιδια εκδοση Α2 με το ιδιο επιστομιο  :D Με το φαλτσο καπακι στο precise θα εδειχνε ισως καλυτερα αλλά θα ηταν ασχημο με τον οδυσσεα.
Σωστός... :yes: και ακόμη καλύτερο με ατμοποιητή 16 χιλιοστών πάχους...

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Precice plus by Super T Manufacturing
« Απάντηση #234 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 16:39 »
Πράγματι με με 0,2 βόλτ διαφορά, αλλά 2 λεπτά πριν είχε πάρει με 0,3βόλτ ένα άλλο GGTS...αυτά δε τα λέμε Μιχάλη;   :tongue_2: :tongue_2:


Sent from my iPhone using Tapatalk
αυτο που ιδα λεω 3.54 με 3.74 με ιδιο ατμο και ιδια μπαταρια και οπος ιδες το δικο μου μέτραγε το ιδιο με του θανου ρρ διπλα μου και αν ειχα καθαρο το ggtς μου γιατι το ιδες πως ήταν η διαφορά θα ήταν  ακομα μεγαλύτερη  :yes:

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Precice plus by Super T Manufacturing
« Απάντηση #235 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 16:43 »
Παιδια, συγνωμη, αλλά με τοση φασαρια με τις επαφες και τα πολυτιμα μεταλλα κλπ κλπ, θα περιμενε κανείς λιγο μεγαλυτερες διαφορές. Και σιγουρα οχι να κερδισει το ενα gg εστω και για λιγο.
Ποιο το οφελος πέρα απο το οτι δεν χρειαζεται το σπαστικο και βαρετο καθαρισμα που θελουν τα GG?
Ομολογω οτι και μονο για να γλυτωσω το καθαρισμα θα σκεφτομουν για precise, αλλά τετοια τιμη για ενα μηχανικο μοντ που παιρνει μονο εναν τυπο μπαταριας?
δεν το κερδιζει ουτε για λιγο οσα εχω μετρισει μεχρι τωρα ηταν στην καλητερη περιπτοση 0.15 κατο απο το ggtς μου υπο φορτιο ακομα κατο και απο την πιπα μου μετραγαν .... αυτο που ειναι λυπιρο σε αυτην την χορα ειναι οτι κανουμε το ακρηβος αντιθετο απο ολους τους αλους λαους το καλητερο μοντ ειναι Ελληνικο με μετρισεις και εμεις προσπαθουμε να βγαλουμε να Βγαλουμε ενα ξενο καλητερο με το ζορι ...  :idiot1: φαντασου να ηταν τι θα λεγαμε  :(

Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
Απ: Precice plus by Super T Manufacturing
« Απάντηση #236 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 16:45 »
Τη επόμενη φορά να είσαι καθαρούλης...και το GGTS μαμά και όχι με άλλους πόλους και δε ξέρω με τι ελατήρια στο κουμπί... :tongue_2: :tongue_2: :tongue_2:

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Precice plus by Super T Manufacturing
« Απάντηση #237 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 16:46 »
Τη επόμενη φορά να είσαι καθαρούλης...και το GGTS μαμά και όχι με άλλους πόλους και δε ξέρω με τι ελατήρια στο κουμπί... :tongue_2: :tongue_2: :tongue_2:
το διπλα ηταν μαμα ματακια μου και μετραγαμε  το ιδιο αν θιμασε  ;) την επομενη φορα θα το εχω ετιμο καθαρο και ετιμασου να κλαψης με μαυρο δακρι και με βιντεο και θα μετρισουμε και την πιπα μου μαζι για να βγει τριτο το πρεσιζ να γελασουμε  ;)

Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
Απ: Precice plus by Super T Manufacturing
« Απάντηση #238 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 16:49 »
το διπλα ηταν μαμα ματακια μου και μετραγαμε  το ιδιο αν θιμασε  ;)
Σωστός... :thumpup:
Αλλά το άλλο έφαγε τσούνα 2 λεπτά πρίν...ρώτα Δημήτρη και Στέλιο....-0,3

Αποσυνδεδεμένος thanos_rr

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
    • Δρομοκρατία
Απ: Precice plus by Super T Manufacturing
« Απάντηση #239 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 16:50 »
Το δικό μου είναι μαμά όπως λέει ο Μιχάλης αλλά είναι αλανιάρικο και έχει όμορφο ιδιοκτήτη γι αυτό και δεν  έχασε στις μετρήσεις  :laugh_cool_jump: :sign_kiallo:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8841 1151508 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:15
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 53 10911 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:56
από BigRed
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345618 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147286 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8085 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208944 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545150 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32952 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52473 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600470 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360883 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13351 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos