vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

157 επισκέπτες, 5 χρήστες
camber, tsiv, bloodlessz, PsykieG, Buliwyf

Twitter

[ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #360 στις: Απριλίου 12, 2016, 23:08 »
Θεωρώ και λίγο επικίνδυνες αυτές τις λέξεις που είναι πολύ ασαφείς και χωράνε τα πάντα.
Μας κάνουν να πιστεύουμε πως συμφωνούμε, ενώ το νόημα που δίνει ο καθένας στο κεφάλι του συχνά είναι τελείως διαφορετικό από του διπλανού του. Κάποιες φορές έχουν τεράστια δύναμη να ενώσουν κόσμο αλλά αυτή η ένωση μπορεί να είναι επιφανειακή.
Τουλάχιστον οι παλιότεροι θυμούνται και την "Αλλαγή". Εκπληκτικά δυνατή. Μπορεί να σημαίνει τα πάντα και τίποτα. Πολιτικά χρησιμοποιήθηκε ξανά μέχρι και πριν ένα χρόνο αν θυμάμαι σωστά.
Τελικά προτιμώ πιο συγκεκριμένες έννοιες, με λιγότερη σαγήνη.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #361 στις: Απριλίου 12, 2016, 23:19 »
Ακρως επικινδυνες!
οι λεξεις αυτες εκλαικευτηκαν και χρησιμοποιουνται καθημερινα απο πολιτικα αποστηματα.


Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #362 στις: Απριλίου 13, 2016, 01:00 »
Ναι και αυτα τα μαχαιρια πολυ επικινδυνα, σου κοβουν τα δαχτυλα, τις φλεβες, το λαιμο, σου καρφωνονται πισω απο τη πλατη O0 . Καταργηση των μαχαιριων τωρα! :laugh1:
Αφηστε τις λεξεις ησυχες, μια χαρα σαφεις ορισμους εχουν :yes:  Σας φταιει ο γαϊδαρος και χτυπατε το σαμαρι. Οριστε μας! 8)

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #363 στις: Απριλίου 13, 2016, 01:06 »
Όντως το σαμάρι... :D
Αλλά ο "γάϊδαρος" είμαστε εμείς οι άνθρωποι με τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματά μας, οπότε τι να κάνεις, δεν αλλάζουμε!

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #364 στις: Απριλίου 13, 2016, 01:10 »
 :laugh1: Aς μου πει καποιος,
ποιος ειναι ο γαιδαρος στην προκειμενη,
δηλωνω εθελοντης για ''σαμαρι''.

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #365 στις: Απριλίου 13, 2016, 01:33 »
Παιδεία.Χμμμμμμμμμμμμμμμμ μια λέξη άγνωστη για πολύ κόσμο και δυστυχώς και για κάποιους εκπαιδευτικούς.Δυστυχώς έγινα ατμιστής σε δύσκολη εποχή αλλα δεν μετάνιωσα ούτε μια στιγμή.Τα λεφτά είναι πολλά από το κ.τ και δύσκολα μια Ελληνική κυβέρνηση θα τα αγνοήσει πόσο μάλλον σε μια τέτοια στριμόκ@λη κατάσταση.Ο πολύ κόσμος που δεν γνωρίζει γιατι δεν έχει παιδεία ούτε κάν ενημέρωση θεωρεί τον ατμό το ίδιο με το κ.τ.Σε αυτή την περίπτωση τι κάνει ο ατμιστής??
Α)Αγνοεί??
β)Τσατίζεται??
Γ)Εξηγεί??
Δ)Τίποτα??
Ε)Βλέποντας και κάνοντας??
Μάλλον το τελευταίο γιατι όλα τα προηγούμενα δεν έχουν νόημα όταν μιλάς σε τοίχο.Ενημέρωση δεν υπάρχει δυστυχώς στα ΜΜΕ όπως για άλλα VS.Οι εντεταλμένοι κατήγοροι του ατμού έχουν συμφέροντα και αυτά δυστυχώς είναι οικονομικά και μέσα σε όλο αυτό το σύννεφο του έλα μωρέ τα ίδια είναι υπάρχει ένας Ελληνας που αντιστέκεται και υπερασπίζεται τον ατμό ο κ.Φαρσαλινός και ο Κάμερον που δεν το φανταζόμουν ποτέ.Ισως και γω να ήμουν στην μεριά του έλα μωρέ τα ίδια είναι αν δεν το αποφάσιζα να αλλάξω εγώ.
Ψυχραιμία αδέρφια ατμιστές είμαστε όλοι επειδή θέλουμε να έχουμε βελτίωση της υγείας μας και όχι επειδή είναι της μόδας όπως ήταν κάποτε το κ.τ

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #366 στις: Απριλίου 13, 2016, 01:39 »
ωραία...η ένταση εκτονώθηκε....ρεζουμέ έχουμε;
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 13, 2016, 01:58 από nikosallos »

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #367 στις: Απριλίου 13, 2016, 01:51 »
Για μένα το ρεζουμέ είναι πως πρέπει να δώσουμε μια μάχη για το καλό όλων μας αλλα χωρίς να φτάνουμε στα άκρα

Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #368 στις: Απριλίου 13, 2016, 04:24 »
Δεν διαβασα ολο το θεμα αλλα αν ποτε γινοταν κατι οργανωμενα θα επρεπε να μαθει τροπους σε μερικους απο εμας πρωτα και μετα να διεκδικησουμε οτι ειναι δικαιο..

Εχω βαρεθει να βλεπω ατμιστες να ατμιζουν στα πιο "ηλιθια" μερη.. Μεσα σε σουπερμαρκετ με παιδια, σε καταστηματα λιανικης (ρουχαδικα, παμπλικ, κτλ).. Δεν σημαινει οτι επειδη (ακομα) επιτρεπετε ειμαστε χυμαδιο.. Πριν ολοι αυτοι καπνιζαν σε αυτα τα μερη? Δεν αντεχουν μια ωρα μαξ στο σουπερμαρκετ?

Κι εγω εχω παρει 1-2 τζουρες στα κλεφτα σε αεροπλανα, κτλ αλλα οχι επιδεικτικα με βαριες γευσεις (που λογικο ειναι να μην αρεσουν σε ολους) και συννεφα καπνου..

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #369 στις: Απριλίου 13, 2016, 09:50 »
Εγώ πιστεύω ότι επιβάλλεται να ατμίζουμε σε δημόσιους χώρους και αυτό κάνω. Πάντα διακριτικά όμως, όχι υπερβολές με τεράστια σύννεφα ατμού ή επιδεικτικά. Με αυτόν τον τρόπο περνάμε και το μήνυμα ότι το άτμισμα δεν είναι κάπνισμα, δεν θα το περιορίσουμε εμείς οι ίδιοι που ξέρουμε τις διαφορές ΗΤ με ΚΤ.
Στο αεροπλάνο αντιθέτως θα το σκεφτόμουνα 2 φορές αν θα έκανα έστω και μια τζούρα γιατί ο χώρος είναι περιορισμένος και ο διπλανός μου μπορεί να  φρικάρει άσχημα...

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #370 στις: Απριλίου 13, 2016, 10:06 »
Θα παρακαλουσα στο παρον νημα να γινονται αναφορες σχετικες με τον τιτλο του. Για πιο συγκεκριμενα ζητηματα υπαρχουν αναλογα νηματα εδω, εδω και αλλου.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 19, 2022, 04:36 από Tem »

Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #371 στις: Μαΐου 20, 2016, 16:02 »
Αν και ειμαι απο επαρχια αν αποφασιστει να γινει τετοια ενωση θα βοηθησω οικονομικως και οπως αλλιως μπορω. Ας αφησουμε διαμαχες που μονο κακο κανουν...

Αποσυνδεδεμένος panpan267

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
    • Panagioths Panagiotou
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #372 στις: Μαΐου 20, 2016, 16:27 »
απο την πρωτη σελιδα αμεσως εδω.δεν ξερω αν το ανεφερε κανενας αλλα δεν νομιζω ο γιατρος να εχει αντιριση να μας εκπροσωπει.γνωμη μου και μην βαρατε   (( ΑΤΜΙΣΤΕΣ  ΕΛΛΑΔΑΣ))

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #373 στις: Μαΐου 20, 2016, 16:31 »
Η ένωση , εμάς τους απλούς χρήστες, σε τι θα μας βοηθήσει?
Οι περισσότεροι εχουμε σκοπό να ελατώσουμε την νικοτίνη και αν είναι δυνατόν να την μηδενίσουμε , όπως επισης φροντίζουμε να μην είμαστε προκλητκοί κατά την χρηση του η.τ σε δημόσια μερη , η , και οπου απαγορευεται το κ.τ
Μαλλον , κατά την γνώμη μου πάντα, ,κινδυνεύουμε να χρησιμοποιηθούμε σαν ένα επιπλέον βοήθημα των επαγγελματιών του χώρου...

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #374 στις: Μαΐου 20, 2016, 16:47 »
Η ένωση, spykal1, κατά τη γνώμη μου, θα μας βοηθήσει να προστατέψουμε τα δικαιώματά μας. Σίγουρα, για πολλούς ο στόχος είναι και η διακοπή του ατμίσματος, αλλά δεν πιστεύω ότι είναι αυτοσκοπός. Άσε που, άλλη «φωνή» έχει μία ένωση και άλλη ένας απλός πολίτης - ατμιστής. Επίσης, είναι πολύ πιο εύκολο να συνασπίσεις ανθρώπους από διάφορες κοινωνικές ομάδες κάτω από μια ένωση, συντάσσοντας επιστολές και ημερίδες για την ευαισθητοποίηση του κοινού κτλ από το απλά να γράφεις σε ένα φόρουμ για το «τί θα μπορούσε να γίνει εάν... / είδατε οφέλη από το η.τ?». 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1865 246055 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:02
από camber
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572128 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1898 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8035 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121755 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 689 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 403 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326780 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8609 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297837 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827620 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511711 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios