vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

[ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #120 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 18:58 »
Δε βλέπω κίνηση από κανένα απ τους "παλιούς" και έμπειρους του forum...
Προβληματίζομαι... :hmmm:
Και γω μέσα,πάντως! :thumpup:

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 13, 2011, 18:59

1) tornado
2) Νικος
3) alexmach
4) crisx
5) DHMIOS
6) ΣΟΚ
7) Discordia
8 ) Dio13
9) Steamboy

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #121 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 19:03 »
παιδιά το θέμα είναι να συμφωνήσουμε σε πολύ βασικά πράγματα. Το πως θα είναι και τι θα αντιπροσωπεύει τα βλέπουμε στην πορεία. Είναι πράγματα που διαμορφώνονται. Δεν θα ανακαλύψουμε ξαφνικά την Αμερική. Υπάρχει ιστορικό κ σε ξένα forum.
Την βοήθεια δικηγόρου θέλουμε και αν κάποιος είναι δικηγόρος και διατίθεται να βοηθήσει ας το δηλώσει

Αποσυνδεδεμένος ΣΟΚ

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #122 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 19:08 »
Ο καθένας μπορεί να προσθέσει τις αρμοδιότητές στις οποίες μπορεί να συνεισφέρει 



1) tornado
2) Νικος
3) alexmach
4) crisx
5) DHMIOS
6) ΣΟΚ
    Επικοινωνιακά και οργανωτικά ζητήματα με αγγλόφωνα φόρουμ και οργανώσεις  Παροχή προϊόντων που μπορούν να βοηθήσουν στην υλοποίηση των στόχων μας.
7) Discordia
8 ) Dio13

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #123 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 19:10 »
θα το πω αγγλοφωνα, all around  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #124 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 19:12 »
Παιδιά όπου με βάλετε και οτι μου ζητηθεί θα προσπαθήσω να ανταποκριθώ με όσο το δυνατό καλύτερο τρόπο. Είμαι επαρχία αλλά όπου μπορώ να βοηθήσω θα το κάνω με χαρά γιατί τα έχω πάρει στο κρανίο με τους ηλίθιους που αποφασίζουν, διατάζουν και δεν ξέρουν τι τους γίνεται

Αποσυνδεδεμένος ΣΟΚ

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #125 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 19:18 »
Δεν υπαρχει καποιος που θα οργανώσει.  Πιστεύω οτι καλό θα ήταν να πούμε σε τι μπορούμε να συνεισφέρουμε για να διαπιστώσουμε τι μας λείπει και αν είναι εφικτό. 



Παιδιά όπου με βάλετε και οτι μου ζητηθεί θα προσπαθήσω να ανταποκριθώ με όσο το δυνατό καλύτερο τρόπο. Είμαι επαρχία αλλά όπου μπορώ να βοηθήσω θα το κάνω με χαρά γιατί τα έχω πάρει στο κρανίο με τους ηλίθιους που αποφασίζουν, διατάζουν και δεν ξέρουν τι τους γίνεται

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #126 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 19:21 »
Πρώτα από όλα μας λείπει χώρος. Μπορεί να έχει έδρα σε οικεία ή πρέπει να βρεθεί ξεχωριστός χώρος; Γνωρίζει να το απαντήσει αυτό κανείς;

Αποσυνδεδεμένος ΣΟΚ

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #127 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 19:39 »
Στην πορεία αυτά…..  πιστεύω εγώ.  Όποιος μπορεί όμως ας συνεισφέρει και σε αυτό τώρα.


Πρώτα από όλα μας λείπει χώρος. Μπορεί να έχει έδρα σε οικεία ή πρέπει να βρεθεί ξεχωριστός χώρος; Γνωρίζει να το απαντήσει αυτό κανείς;

Αποσυνδεδεμένος TzinIs

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #128 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 19:50 »
Παιδιά, κι' εγώ θέλω να γίνει κάτι.
Αλλά πρώτα θέλω να μάθω τι θα είναι αυτό και μετά να δηλώσω εάν θα συμμετέχω.
Απόψεις υπάρχουν πολλές και αντικρουόμενες.



Mεσα και εγω παιδες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #129 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 19:54 »
Βαλτε τα στην σειρα,.
1   Συγκεντωση ιδρυτικων μελων
2   Συζητηση για το καταστατικο
3   Συλλογη 20 υπογραφων για την ιδρυση της ενωσης
5   Προσωρινη Διοικηση με εκλογες μεταξυ των ιδρυτικων μελων.
     η προσωρινη διοικηση ειναι νομιμη, εως την δημοσιευση του καταστατικου.
6   Δικηγορος για καταθεση του καταστατικου στο Πρωτοδικειο.
7   Μετα την δημοσιευση του καταστατικου, εκλογες για την αναδειξη διοικησης.
8   Εφορια για να εχει η Ενωση ΑΦΜ.

Αυτα


Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #130 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 19:55 »
Παιδιά από ένα ψάξιμο γρήγορο που έκανα στο ecf βρήκα την αντίστοιχη ένωση στις USA που λέγεται CASAA - Consumer Advocates for Smokeless Alternatives Association.

Παραθέτω ένα μικρό τμήμα που βρήκα πρόχειρο και ήταν τότε υπό διαμόρφωση ακόμα
Mission:

The mission of the The Consumer Advocates for Smokeless Alternatives Association is to inform, educate and promote and preserve the consumer's right to choose safer and more effective alternatives to smoking. It is an unbiased, non-profit organization dedicated to the advocacy of its members and their rights.

Objective:

CASAA is a non-profit coalition of consumers and industry professionals working together to educate the public about the real risks and potential benefits of smokeless alternatives. It is the group’s goal to publicize research and support harm reduction technologies, as well as provide and support political and legal causes that preserve consumer freedom.

Organization Goals:

   1) To inform and educate the general public as to the available options for tobacco alternatives and provide documentation to reputable medical and news items.
   2) To maintain a web-based community for individual users and their shared experiences with these products by testimonials, photos and multimedia clips.
   3) Formation of a collective voice for the urging of more positive political, medical and legal representation of the electronic cigarettes and smoking alternative community in congress, the medical community and the media.
  4)  Serve as User’s Advocate in efforts to discourage the sale of personal vaporizers and supplies to minors as well as joining existing efforts to discourage the use of nicotine products by minors.
   5) Support manufacturers and suppliers who adhere to stringent standards such as:
        Providing documentation and safety information to their customers.
        Fair and legal advertising or marketing claims on packaging, and web sites
        Requirements that purchases be conducted using appropriate identification
        Reporting attempts of illegal sales to minors to the proper authorities.
   6) Establish guidelines for responsible, fair and ethical business practices that manufacturers, suppliers, and retailers are required to maintain in order to receive group approval.
   7) Act as a clearinghouse for information about products and services that adhere to ethical practices, high standards of quality and demonstrate true representation of products intended for consumers.
   
Να κάνω και μια πρόταση: Τι θα λέγατε να γινόταν το αντίστοιχο CASAA-Greece; Υποθέτω είναι εύκολο να έρθουμε σε επαφή με τα ιδρυτικά μέλη και να ζητήσουμε περισσότερες πληροφορίες. Η CASAA υπάρχει από το 2009 οπότε σίγουρα έχει παραπάνω πείρα θεωρώ σε αρκετά πράγματα

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #131 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 19:56 »
Νικος βλέπω και έχεις μια οικιότητα με αυτά. Προσωπικά είμαι παντελώς άσχετος, δεν ξέρω καν ποια είναι τα βήματα. Ότι γνώσεις έχεις σε παρακαλώ να τις μεταδώσεις.

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #132 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 19:57 »
Εχουν πειρα οι Αμερικανοι για ιδρυση ενωσεων
και δεν εχουμε εμεις.
Εχουμε ιδια νομοθεσια με τους αμερικανους.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 13, 2011, 20:01
Παιδια αν δεν μασζευτουμε να συζητησουμε δεν γινεται τιποτε.
ΤΟ FORUM ειναι χρησιμο για επικοινωνια αλλα οχι για ενωσεις,
Ηλεκτρονικες υπογραφες δεν μπαινουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 13, 2011, 20:01 από zalaros »

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #133 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 20:01 »
Ε πως θα μαζευτούμε; Μπορεί να γίνει ηλεκτρονικό meeting;

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
[ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #134 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 20:04 »
Βάλτε κ εμένα μέσα θα βοηθήσω όπως μπορω αρκεί ο Κοσμος να μην ξαναβαλει τι κολωτσιγαρο στο στόμα του

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2331 240880 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:39
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4690 500869 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 20:49
από Xameno_Skli
Hashtag Shake and Vape 0 189 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12523 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 586 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7681 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21337 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195671 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2032 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5169 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1111107 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181894 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan