vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

455 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, manoslykos, paiktaras, Manitou, Buliwyf, goran, Jorge

Twitter

Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #405 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 01:14 »
Αυτό το passthrough δεν παίζεται, ρε παιδιά!
Δεν είχα μέχρι τώρα αλλά αγόρασα ένα από φίλο. Στα πόσα βολτ δουλεύει; Το έχω με κάρτο Giant 1,6.

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 15, 2011, 13:47 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #406 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 06:24 »
φιλαρακο ακου να δεις τι παιζει ο  1.6 dual coil ειναι απαιχτος στη πρασινη συσκευασια το προηγοθμενο μηνα πηρα ενα απο αυτον και τον εβαλα στον  γιγαντα  στο πασθρου σε λειτουργια και να ατμιζεις μπορει να στο κανει αυτο..χωρις στο πασθρου δεν εχεις προβλημα εμενα που διερκεσε 25 μερες
 τι καταλαβα σημερα που πηρα παλι 1.6 στη διαφανη συσκευασια ..πολλα τεχνικος της νομπακο μου ειπε πωε ειναι ο ιδιος και βελτιωμενος συγκριτικα με τη πρασινη. . μουφες η ιστορια στη πραξη που το  δουλευω σαν 2 ωμ και χειροτερα μπορω να πω...απογοητευτικα.....κριμα..

με λίγα λόγια είτε πάρεις στα 2 ohm, είτε στα 1.6 ohm η συσκευασία είναι σε διάφανο σακουλάκι... πλέον ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 15, 2011, 15:37 από DonVito »

Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #407 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 18:23 »
Μια παρατήρηση μετά από δυο τρεις μέρες τα σκασίματα σταματάνε στα cartomizer και το passthrough οταν το αφήνεις στον υπολογιστή παίρνει τη θέση του δίσκου που εκκινεί τον υπολογιστή.

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #408 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 18:48 »
ποσα παιδια "ιους" εννοω!!! εχει ο υπολογιστης σου? τα σκασιματακια θα τα εχεις, ετσι ειναι και το υγρο και η υγρασια τα δημιουργουν που ακουμπανε στην αντισταση!

Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #409 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 18:58 »
χαχαχαχα.πάντως αν και βγαίνει εκτός,το κάνουν και άλλα usb αυτό το πράγμα.Πάντως για το δεύτερο το αναφέρω δε ρωτάω.

Αποσυνδεδεμένος ensor

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #410 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 02:00 »
Πριν 2 εβδομαδες εγινα και εγω κατοχος του Γιγαντα.
Ειχα ενα προβληματάκι με τον φορτιστη USB που καηκε στην πρωτη χρηση του και επεσε η ασφαλεια του σπιτιου.Μαζι του δυστυχως χαλασε και η φορτιση μεσω passthrough(δεν φορτιζει και καηκε το λαμπακι).Μεσω του ανταπτορα φορτιζει κανονικα αλλα η μπαταρια κραταει βαρια μιση ωρα ατμισματος(χρησιμοποιησα τον usb φορτιστη του κινητου).
Σημερα την εστειλα για έλεγχο στην Νομπακο
Εις αναμονη

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #411 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 13:31 »
Ξερει κανεις που μπορω να βρω τα στρογγυλα επιστομια που εχει μεσα το πακετο; Αθηνα, κατα προτιμηση να μη πληρωνω μεταφορικα για κατι τοσο ασημαντο....

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #412 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 18:15 »
@ Teodor

εγώ που χρειάστηκα κάποια στιγμή το πήρα από Nobacco στο Βύρωνα ... αλλά λογικά θα έχει και σε οποιοδήποτε άλλο σημείο πώλησης...

http://www.nobacco.gr/content/11/shmeia-polisis

Αποσυνδεδεμένος apoplous

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • DD+ODYSSEUS -dual coil-mini&more-egoT-want-titan
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #413 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 20:14 »
Ξερει κανεις που μπορω να βρω τα στρογγυλα επιστομια που εχει μεσα το πακετο; Αθηνα, κατα προτιμηση να μη πληρωνω μεταφορικα για κατι τοσο ασημαντο....
Teodor αν δεν βρεις ευκολα τα στρογγυλά παρε ενα φιλτρακι για egoT type B βγαλε απο κατω το καπακι και χωστο μεσα στον γιγαντα .
Θα δεις  διαφορα στον ατμο σου προς το καλυτερο ...και τα βρισκεις παντου

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #414 στις: Δεκεμβρίου 22, 2011, 00:00 »
@ Kris
Και εγω ετσι φανταστηκα κ ρωτησα σε ενα στη περιοχη μου...αλλα δεν....

@ Apoplous
Χμμμμμ, θα ερευνησω για τη πατεντα αυτη, thanks. Προς το παρον εχω κανει κατι παρομοιο με το πλαστικο στομιο του want....Το εχω σφηνωσει σαν extension στο λαστιχενιο πλακε στομιο του Giant. Εχω πετυχει πιο "σταθερο" τραβηγμα τζουρας κ λογω εσωτερικης κοιλοτητας του στομιου, τερμα τα σταγονιδια υγρου στο στομα, με εσωσε.

Thanks και στους δυο - εχω αρχισει κ τη καταβρισκω με αυτον τον 1.6Ohm Giant.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #415 στις: Δεκεμβρίου 22, 2011, 08:40 »
Έχω τα "πλατιά" επιστόμια κ δεν έχω κανένα πρόβλημα με υγρό να ανεβαίνει στο στόμα αν κ τα καθαρίζω αρκετά συχνά κατά την διάρκεια της μέρας ναι? Το μόνο λίγο απίστευτο που συνέβει .....ήταν όταν εχτές με έκαψε στα χείλια μια σταγόνα από το υγρό που πετάχτηκε όπως όταν τηγανίζουμε  :o :o !! Άκουγα τον γνωστό ήχο από τον ατμοποιητή μου κ με τίποτα δεν περίμενα κάτι τέτοιο να μου συμβεί.... ::) ::) ::) ::) ::)

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #416 στις: Δεκεμβρίου 22, 2011, 09:21 »
@DARK

Μου φαινεται απο τη φοβια σου μη στεγνωσει ο καρτο, τον παραγεμισες, βρηκε σε καποια φαση αρκετο συγκεντρωμενο υγρο ωστε να το βρασει να στο στειλει α λα "τηγανιστο" στο στομα!  :)) :)) :)) :)) :))

Σορρυ που γελαω, δε γελαω με το πονο σου....Σοβαρα μιλωντας, ελπιζω να ηταν ενα μεμονωμενο περιστατικο κ να μη σου ξανασυμβει!

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #417 στις: Δεκεμβρίου 22, 2011, 09:24 »
πολλες φορες, αν δεν κανουμε που κ που λιγο καθαρισμα, δημιουργειτε και υγρασια με συνεπεια να εχεις ακομη περισσοτερα σκασιματα, αλλα η Αγγελικη ηδη ειπε πως συχνα καθαριζει το πιπακι της....

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #418 στις: Δεκεμβρίου 22, 2011, 09:30 »
@DARK

Μου φαινεται απο τη φοβια σου μη στεγνωσει ο καρτο, τον παραγεμισες, βρηκε σε καποια φαση αρκετο συγκεντρωμενο υγρο ωστε να το βρασει να στο στειλει α λα "τηγανιστο" στο στομα!  :)) :)) :)) :)) :))

Σορρυ που γελαω, δε γελαω με το πονο σου....Σοβαρα μιλωντας, ελπιζω να ηταν ενα μεμονωμενο περιστατικο κ να μη σου ξανασυμβει!
Δεν φαντάζεσαι τι έγινε........ειλικρινά τι γέλιο έπεσε όταν οι συνάδελφοι μου με είδαν να πετάγομαι ξαφνικά  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: μιλάμε ότι ο Giant με απειλεί ε?  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

@ Dio 13 ακριβώς το καθαρίζω κάθε μια ώρα!!! Κ όμως μου την "έκανε" .......... :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #419 στις: Δεκεμβρίου 22, 2011, 11:43 »
Τα "σκασίματα" γιατί τα κάνει? λόγω του υγρού? επειδή το τιγκάρω full? Γνωρίζει κανεις? Από περιέργεια ρωτάω δεν με ενοχλεί καθόλου το 'τηγάνισμα;D
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 22, 2011, 11:54 από Kris »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102489 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176703 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 516 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 353 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22317 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285330 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209550 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68705 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315665 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126879 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95253 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem