vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

356 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, Jorge, camber, manoslykos

Twitter

Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #330 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 14:27 »
'Oχι φυσικά οχι μα αν το παρακάνεις τότε μόνο ναι?  ;) το ητ θέλει να το προσέχεις για να σου δείνει τον καλύτερο του ευατό  :)

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #331 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 14:28 »
εφ οσον δεν θα εχει υγρο η αντισταση, θα καιει τον πολυεστερα !!! φυσιολογικο ειναι το αισθημα καμενου που σου ηρθε στο στομα :yes:

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 558
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #332 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 14:36 »
'Oχι φυσικά οχι μα αν το παρακάνεις τότε μόνο ναι?  ;) το ητ θέλει να το προσέχεις για να σου δείνει τον καλύτερο του ευατό  :)

Ε εντάξει εμένα μόνο μία τζουρα ήταν!! Σ ευχαριστώ!!

εφ οσον δεν θα εχει υγρο η αντισταση, θα καιει τον πολυεστερα !!! φυσιολογικο ειναι το αισθημα καμενου που σου ηρθε στο στομα :yes:

Ναι αυτό λογικό και το κατάλαβα! Απλά νόμιζα πως και με μία κάνεις ζημιά

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 558
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #333 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 14:54 »
Και κάτι άλλο ε παιδιά! Με την εγγύση τί κάνουμε? Πρεπει να κανουμε κάτι για να ισχύει? Κάπου διάβασα για εμαιλ με το barcode ....τί παίζει ακριβώς?

Αποσυνδεδεμένος Pstelios

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #334 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 15:17 »
Μετά το γέμισμα και μόλις στάξει πάνω στο χαρτί, σκουπίζω, κάνω κόνους τις 4 γωνίες και "στεγνώνω" και το σωληνάκι που φτάνει στην μπαταρία.
Μέχρι τώρα, ιδρώτα στον πόλο της μπαταρίας είδα μία φορά!

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 558
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #335 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 15:20 »
Εγώ έστειλα ένα εμαιλ στην Nobacco σήμερα για το θέμα και μου απάντησαν (γρήγορα οφείλω να πώ!) τα εξής :

Σχετικά με το ερώτημά σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι οι νέες μπαταρίες 900mAh Pass through του “Giant” είναι τώρα συμβατές με όλους τους τύπους LR Cartomizer με μίνιμουμ αντίσταση τα 1.25ohm. Συνεπώς συνεργάζονται άριστα (και κατά την λειτουργία Pass through) με τα “Giant” Cartomizers 1.6ohm καθώς και με τα “TITAN DCT 6.0ml” και “TITAN DCT-V2 3.5ml” αντίστασης διπλών πηνίων 1.5ohm.

Επίσης τα αρχικά πακέτα περιλαμβάνουν τώρα, ατμοποιητές 1.6ohm.

Ο λόγος που μπορεί και συμβαίνει αυτό, είναι εξαιτίας της νέας τεχνολογικής δομής των νέων “Giant” μπαταριών.

 

Προτρέπουμε  τους χρήστες των (προηγούμενης γενιάς) Giant” Pass through μπαταριών, να χρησιμοποιούν τους ατμοποιητές 2.0ohm, λόγω του ότι οι πρώτης γενιάς μπαταρίες αυτού του τύπου, συνεργάζονται  άριστα με τους ατμοποιητές 1.6ohm κατά την «νορμάλ» λειτουργία τους, όχι όμως όταν αυτές χρησιμοποιούν το Pass through.

 

Παραμένουμε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε επιπρόσθετη πληροφορία, πιθανόν χρειαστείτε.

Απλά συμπλήρωση με νέα στοιχεία! Αφού με το παραπάνω καταλάβαμε πως οι νέου τύπου μπαταρίες Giant  παίζουν και με τους 2 τύπους ατμοποιητές (αλλα και με τους υπολοιπους συμβατούς) ΚΑΙ μέσω Pass through, απλά να συμπληρώσω.
Μόλις μίλησα με τη Nobacco θέλοντας να μάθω αν ο Giant που πήρα είναι νέου ή παλαιού τύπου (με λίγα λόγια πώς μπορούμε να ξεχωρίζουμε τις μπαταρίες) και αυτό που με ρώτησε ο τεχνικός στο τηλέφωνο ήταν αν το κουμπάκι της μπαταρίας είναι σκούρο ή ανοιχτό(χρώμα). Εμένα είναι σκούρο και μου είπε πως είναι νέου τύπου. Απλά κάποιος αν εχει παλαιού τύπου ας μας πεί (επιβεβαιώσει) οτι το χρώμα στο κουμπί του είναι κάποιο άλλο ωστε να δούμε αν όντως διαφέρουν και αν ειναι ασφαλής τρόπος αυτός να τις ξεχωρίζουμε

Αποσυνδεδεμένος Ares

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #336 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 15:44 »
Εχω τον γιγαντα αλλα το κουμπι του δεν μπορεις να το πεις και ανοιχτοχρωμο. Τον αγορασα πριν 1,5 μηνα και σιγουρα δεν παιζει με LR. Μπορεις να δειξεις φωτο του δικου σου?

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 558
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #337 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 16:23 »


« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 05, 2011, 16:42 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος makhs

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #338 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 16:28 »
3 ωρες που ατμιζω κ δεν μου χει λειψει το τσιγαρο. Ουτε καν ζοριζομαι!!
Μια ερωτηση μονο παιδια. Αυτο το συστημα με τα 5 κλικ κ κλειδωμα της μπαταριας πρεπει να το χρησιμοποιω? Κραταει περισσοτερο η μπαταρια ετσι?

Αποσυνδεδεμένος alexos

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #339 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 16:32 »
Κάτοχος του Giant κι εγω εδω και μια εβδομαδα και απολυτα ευχαριστημενος.
Αν και μερικες φορες μου ελειψε το τσιγαρο το αντιμετωπισα με απανωτες ρουφηξιες!!
Να σας ρωτησω το εξης
Οταν μου βγουν off τα carto που εχω με την αγορα του giant,θα πρεπει να παραγγειλω νεα.
Οκ. Ας πουμε οτι αγοραζω αλλα 3(τα οποια εχουν εγγυηση απο 3 μερες εκαστο), πως θα καλυφθω απο την εγγυηση για τα αλλα 2 carto που θα μεινουν σφραγισμενα για καποιο χρονικο διαστημα?
Εσεις πως το αντιμετωπιζετε? Το ρισκαρετέ παιρνοντας τα σε ποσοτητα ή Τα αγοράζετε ενα-ενα  (με κίνδυνο να ξεμεινετε + περισσοτερα εξοδα σε μεταφορικα)? :hmmm:
ΥΓ: Προς Θεού καλά κάνει η Nobacco και εχει τέτοια πολιτική στα προιόντα της.Θα ηταν παραλογο εξάλλου να εμπιστευεται τα λεγομενα του καθενος για το ποτε ανοιχτηκε το carto.

Αποσυνδεδεμένος pineza

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #340 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 16:36 »
3 ωρες που ατμιζω κ δεν μου χει λειψει το τσιγαρο. Ουτε καν ζοριζομαι!!
Μια ερωτηση μονο παιδια. Αυτο το συστημα με τα 5 κλικ κ κλειδωμα της μπαταριας πρεπει να το χρησιμοποιω? Κραταει περισσοτερο η μπαταρια ετσι?

οχι δεν εχει καμια διαφορα το μονο που κανει ειναι αν το στριμωξεις πουθενα ( τσεπη ,τσαντα κλπ) να μην
 πατηθει χωρις τη θεληση σου και σου αδειάσει η μπαταρια
να σου καει το καρτο ειναι δυσκολο γιατι στα 10 δευτερολεπτα συνεχομενου πατηματος κοβει η μπαταρια

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #341 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 16:43 »
Ατμιζω πανω απ 2 μηνες με giant.
Ειχα προβλημα με καποιους ατμοποιητες κυριως 2ohm,
τους πηγα στην NOBACCO και μου τους αντικατεστησαν ολους,
χωρις καμμια αντιρηση.
Τους ειχα αγορασει επιπλεον μαζι με το πρωτο πακετο και μεσολαβησε
περισοτερο απο ενας μηνας.
Εχουν την εμπειρια βλεποντας τον ατμοποιητη
να ξερουν αν ειναι αστοχια του υλικου
η κακη χρηση.

Αποσυνδεδεμένος alexos

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #342 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 16:53 »
Α, μπράβο τοτε στη Nobacco. Επαγγελματιες
 :bye:

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #343 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 16:59 »
Κάτοχος του Giant κι εγω εδω και μια εβδομαδα και απολυτα ευχαριστημενος.
Αν και μερικες φορες μου ελειψε το τσιγαρο το αντιμετωπισα με απανωτες ρουφηξιες!!
Να σας ρωτησω το εξης
Οταν μου βγουν off τα carto που εχω με την αγορα του giant,θα πρεπει να παραγγειλω νεα.
Οκ. Ας πουμε οτι αγοραζω αλλα 3(τα οποια εχουν εγγυηση απο 3 μερες εκαστο), πως θα καλυφθω απο την εγγυηση για τα αλλα 2 carto που θα μεινουν σφραγισμενα για καποιο χρονικο διαστημα?
Εσεις πως το αντιμετωπιζετε? Το ρισκαρετέ παιρνοντας τα σε ποσοτητα ή Τα αγοράζετε ενα-ενα  (με κίνδυνο να ξεμεινετε + περισσοτερα εξοδα σε μεταφορικα)? :hmmm:
ΥΓ: Προς Θεού καλά κάνει η Nobacco και εχει τέτοια πολιτική στα προιόντα της.Θα ηταν παραλογο εξάλλου να εμπιστευεται τα λεγομενα του καθενος για το ποτε ανοιχτηκε το carto.

Αυτό που λες με τα carto τα παίρνω και γω δυο - δυο αλλά δεν τα χρησιμοποιώ αμέσως.
Απλά για να έχω την καβάντζα μου.
Τώρα αν τύχει κάποιο και δεν λειτουργεί λόγω αστοχίας υλικού ή οτιδήποτε άλλο για το οποίο δεν ευθύνομαι εγώ και έχουν περάσει και κανα 20αριά μέρες όντως δεν μπορώ να αποδείξω πότε το άνοιξα και το χρησιμοποίησα απλά ξέρω πως
τα παιδιά στην NOBACCO είναι επαγγελματίες με όλη την σημασία της λέξης και πιστεύω πως με την εμπειρία τους θα καταλάβουν ποιος είναι η αιτία του κακου...  :D

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ 52

  • **
  • 191
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #344 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 17:08 »
Ετσι είναι.Μακράν το καλύτερο καταστημα(απόσα έχω επισκεφθεί)

Γνωρίζεται κανένα να ΣΑΣ παίρνει τηλ. στο κινητό σας για τεχνικά

θέματα και συμβουλές -οχι για πώληση;;;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102171 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176636 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 511 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285202 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209525 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68656 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315560 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126827 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem