vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

438 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, manoslykos, vsotos, camber, Buliwyf, goran

Twitter

Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #180 στις: Οκτωβρίου 27, 2011, 23:18 »
Τα carto με διπλή αντίσταση θέλουν προσοχή γιατί η μία απο τις 2 αντιστάσεις είναι ψηλά και το υγρό έχει την ταση να κατεβαίνει κάτω και η πάνω αντίσταση να λειτουργεί με λιγότερο υγρό (οπότε το "καρβουνιάζει" πιο εύκολα) αν δεν το προσέξει κανείς.
Τα μαυρα κομάτια δεν νομίζω να είναι πολυεστέρας, μάλλον για υγρό που "καρβουνιασε" γύρω απο την αντίσταση, στερεοποιήθηκε και παρασύρθηκε προς τα κάτω. Αυτό το έχω δει σε όλα τα carto που έχω χρησιμοποιήσει.
Μη διστάζεις να ρίχνεις που και που μερικές σταγόνες υγρό στον carto.
Οταν έχει αρκετό υγρό είναι άπαιχτος!

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #181 στις: Οκτωβρίου 27, 2011, 23:45 »
+1 στο μήνυμα του Πάνου :thumpup: κι από δική μου εμπειρία.
Σωστό σε όλα.

Αποσυνδεδεμένος Andreass

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #182 στις: Οκτωβρίου 28, 2011, 01:04 »
Σας ευχαριστώ ειλικρινά όλους για την άμεση βοήθεια και τις απαντήσεις σας για την επίλυση της απορίας μου.   :respect: :respect: :respect: :respect:

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 01, 2011, 11:06
Γεια σας παιδιά . Μια βοήθεια ;
Στην τρίτη ημέρα ο καρτό έγινε πολύ σφιχτός στη τζούρα .  Τον έβρασα για 20 λεπτά , τον στέγνωσα για 10 λεπτά με ζεστό αέρα και τον άφησα για μία ημέρα . Τον γεμίζω ξανά αλλά η τζούρα ξανά σφιχτή . Τί μπορεί να φταίει ;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 01, 2011, 11:06 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος foxergr

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα, είναι ατμός....
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #183 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 00:01 »
καλησπέρα..... πιθανότατα να φταίει η τρυπούλα του ατμοποιητή....
όσο μικραίνει ( με τη χρήση μαζεύοντας κατάλοιπα απο καμένο υγρο) γίνεται πιο σφικτή η τζούρα και γενικά δεν τραβάει καλα...
δεν θα σου πρότεινα να προσπαθήσεις να την ανοίξεις γιατί είναι δύσκολο και το πιθανότερο είναι να τον χαλάσεις τελείως.
δοκίμασε να μην τον σφίγγεις πολύ πάνω στην μπαταρία....

Αποσυνδεδεμένος Kerveros

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #184 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 00:10 »
Εγώ έτυχα σε πολύ μάγκικο carto. 3 Εβδομάδες συνεχής λειτουργίας και προχωρά ακάθεκτος. Το μόνο περίεργο είναι ότι όταν τον γεμίζω και ξεκινήσω τις απανωτές τζούρες μαυρίζει ο πολυεστέρας. Αφού το ατμίσω για ώρα και φύγει το πολύ υγρό, επανέρχεται στα κανονικά γκρι επίπεδα. Από εκεί και πέρα απόδοση τέλεια για 3 εβδομάδων ατμοποιητή. :)

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #185 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 00:25 »
kerveros μπορείς να αναφέρεις σε παρακαλώ τι υγρό χρησιμοποιείς στο κάρτο;
Τι αναλογία περιέχει σε Vg και Pg και πόσα ml ατμίζεις ημερησίως;

Αποσυνδεδεμένος Andreass

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #186 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 01:53 »
καλησπέρα..... πιθανότατα να φταίει η τρυπούλα του ατμοποιητή....
όσο μικραίνει ( με τη χρήση μαζεύοντας κατάλοιπα απο καμένο υγρο) γίνεται πιο σφικτή η τζούρα και γενικά δεν τραβάει καλα...
δεν θα σου πρότεινα να προσπαθήσεις να την ανοίξεις γιατί είναι δύσκολο και το πιθανότερο είναι να τον χαλάσεις τελείως.
δοκίμασε να μην τον σφίγγεις πολύ πάνω στην μπαταρία....
Θα δοκιμάσω αύριο να καθαρίσω την τρύπα προσεχτικά με πολύ λεπτό σύρμα , μήπως και βγουν κατάλοιπα .

Αποσυνδεδεμένος Kerveros

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #187 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 02:00 »
kerveros μπορείς να αναφέρεις σε παρακαλώ τι υγρό χρησιμοποιείς στο κάρτο;
Τι αναλογία περιέχει σε Vg και Pg και πόσα ml ατμίζεις ημερησίως;

Χρησιμοποιώ 9mg σκέτη VG.

Ατμίζω σε κάρτο περίπου 2 ml την μέρα. Αναρωτιέμαι πως το κάνω αυτό όταν το έχω κάνει πιπίλα και παράγει και αρκετό ατμό. Καλές ρουφιξιές αλλά δεν περιμένω να αδειάσει η μπαταρία. Πιστεύω ότι φταίει η απότομη μεγάλη εισπνοή που κάνω. Ο καρτο δεν ζεσταίνεται ποτέ ακόμα και μετά από 5-10 απανωτές ρουφιξιές. Πιστεύω ότι απλά έπεσα σε καλό κάρτο γιατί οι άλλοι 3 ήταν χάλια. 1 εβδομάδα ο ένας, 5 μέρες ο άλλος και ο 3ος ήταν dead on arrival.

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #188 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 17:39 »
Μετά από 7 ημέρες δεν ξέρεις τι εισπνέεις με τα carto.
Καλό είναι να τα πετάμε.;)

Αποσυνδεδεμένος stoikov

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #189 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 19:22 »

 γεια σας
και εγω μετα απο εξη μερες ακαταπαυστης χρησης θα συμφωνησω
με τον jeke04
παντως μεχρι στιγμης ο GIANT με αφησε πολυ καλες εντυπωσεις

Αποσυνδεδεμένος maraki_17

  • *
  • 7
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #190 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 10:57 »
Καλημερα παιδια!!Ηθελα να σας ρωτησω κατι γιατι χθες παρελαβα το giant!!!Οταν παταω το κουμπι για να ατμισω μου κολαει κ μενει αναμμενο με αποτελεσμα απ'τον ατμιστη να ακουγεται κατι σαν να καιγεται...Δεν το κανει παντα βεβαια..Κανω κατι εγω λαθος??Μηπως ειναι ελλατωματικο?Τι να κανω?

Αποσυνδεδεμένος xiroxiyo

  • **
  • 366
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #191 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 11:00 »
Καλημερα παιδια!!Ηθελα να σας ρωτησω κατι γιατι χθες παρελαβα το giant!!!Οταν παταω το κουμπι για να ατμισω μου κολαει κ μενει αναμμενο με αποτελεσμα απ'τον ατμιστη να ακουγεται κατι σαν να καιγεται...Δεν το κανει παντα βεβαια..Κανω κατι εγω λαθος??Μηπως ειναι ελλατωματικο?Τι να κανω?
Μάλλον κάτι έχει η μπαταριά σου  :yes:

Αποσυνδεδεμένος foxergr

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα, είναι ατμός....
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #192 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 12:19 »
καλημέρα μαρία. αυτό που ακούς σαν να καιγετε όπως λες είναι γιατι λειτουργεί ο ατμοποιητής σου και ατμοποιει το υγρό.

αν μένει μεσα το κουμπακι στην μπαταρια εχει προβλημα αν σου κολλάει γενικά με αποτέλεσμα να ατμοποιεί μονο του χωρις να το πατας.

άτμιζε με την άλλη μπαταρία σου και παρε τηλ στην nobacco για να συνεννοηθείς για την αντικατάσταση.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #193 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 12:21 »
Καλημερα παιδια!!Ηθελα να σας ρωτησω κατι γιατι χθες παρελαβα το giant!!!Οταν παταω το κουμπι για να ατμισω μου κολαει κ μενει αναμμ.......................Τι να κανω?
.....παρε τηλεφωνο
Τηλ/Fax:            210-762 20 20       και ζητα αντικατασταση....ειναι δωρεαν .....μιλα με το τεχνικο τμημα.......επιλογη 3

Αποσυνδεδεμένος maraki_17

  • *
  • 7
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #194 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 13:02 »
μηπως μου το κανει γιατι ατμιζω συνεχομενα??μηπως κραταω το κουμπι πατημενο πολυ ωρα?(καλα μην φανταστειτε 2-3 δευτερα ε παραπανω κ να ηθελα δεν μπορω!!!) Σημερα εβαλα κ την αλλη μπαταρια κ μου το εκανε μια φορα, βεβαια η χθεσινη μου το εκανε συνεχεια!!! :'(

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102426 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176691 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 352 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22315 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285302 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209547 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68696 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315641 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126867 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95253 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem