vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

77 επισκέπτες, 6 χρήστες
treloneritis, th3ofilos, grag, Doubt, manoslykos, john67

Twitter

Ενοχλήσεις, δυσανεξίες ή αλλεργίες σε αρώματα (γεύσεις)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Αν κάποιος έχει παρατηρήσει κάποια ενόχληση με κάποιο συγκεκριμένο άρωμα, ας το καταθέσει εδώ μήπως τυχόν και ομαδοποιήσουμε κάποιες αναφορές ώστε να ξέρουμε να τα αναφέρουμε.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Μην σπεύδετε να δημοσιεύσετε την ενόχλησή σας με την πρώτη εμφάνισή της. Προσπαθήστε να το διασταυρώσετε σε διάστημα τουλάχιστον μιας βδομάδας με διακοπή χρήσης της συγκεκριμένης γεύσης και επανέναρξή της όταν τα συμπτώματα θα έχουν υποχωρήσει.
Μόνο έτσι σιγουρευόμαστε για κάτι. Αλλιώς μπορεί οι όποιες ενοχλήσεις μας να οφείλονται σε χίλιους δυο άσχετους παράγοντες που δεν έχουν καμία σχέση με τη γεύση ή το η.τ. γενικότερα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 24, 2012, 01:47 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος VirusPlus

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενοχλήσεις, δυσανεξίες ή αλλεργίες σε αρώματα (γεύσεις)
« Απάντηση #1 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2011, 17:52 »
Προσωπικά το Desert Ship Blend τησ Flavor Art μου προκαλεί έντονο βήχα το έχω τεστάρει για περισσότερο από μηνά (με PG-VG, σκέτη PG, σκέτη VG) και μόνο να μυρίσω το άρωμα από το μπουκαλάκι (χωρίς να το ατμισω) μου έρχεται βήχας.

Αποσυνδεδεμένος Darky

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενοχλήσεις, δυσανεξίες ή αλλεργίες σε αρώματα (γεύσεις)
« Απάντηση #2 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2011, 19:55 »
γενικως εχω πολλες αλλεργιες και εχω κανει αρκετα ιατρικα τεστ. ακομη και το πλαστικο λουρακι απο τα παλια casio ρολογια (αυτα με την αριθμομηχανη πανω) μου δημιουργουσε προβλημα στο λυκειο..  :(

τριτη ξεκινησα το η.τ. και κατα την πεμπτη βραδυ ειδα συμπτωμα που μαλλον ωφειλοταν στο η.τ.

και το λεω αυτο γιατι εμφανιστηκε στο σημειο ακριβως που ακουμπα το φιλτρακι στο άνω χείλος. για την ακριβεια μια πολυ μικρη περιοχη στα χείλια σκλήρυνε και μου εδινε την εντυπωση "ψημένου απο αλατι", αν με καταλαβαινετε.
δεν θεωρώ οτι ηταν απ το υγρο, γιατι αν ηταν ετσι θα εμφανιζοταν σε ολη την στοματικη κοιλοτητα, και οχι μονο στο ανω χειλος..
ηταν πολυ ενοχλητικο και κρατησε μεχρι σημερα. το ευχαριστο ειναι οτι υποχωρει σταδιακα (ή εγω το εχω συνηθησει και δεν το καταλαβαινω πια..)  ;D

αν τελικα ηταν θεμα πλαστικου και οχι υγρου, φανταζομαι οτι στο μελλον κι αλλοι θα το παρουσιασουν, οπότε καποια στιγμη θα βγουν και υποαλλεργικα φιλτρακια και.. τελος.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Ενοχλήσεις, δυσανεξίες ή αλλεργίες σε αρώματα (γεύσεις)
« Απάντηση #3 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2011, 20:05 »
Με επιστομιο drip tip πλαστικο το εχω παθει και εγω,
οταν ξεκινησα με dripping.
Εμφανιζοταν και εφευγε περιοδικα,
ενω αλλες φορες ηταν πιο εντονο και αλλες παλι λιγοτερο.
Μολις πηγα σε πλατυ επιστομιο τυπου Α2 δεν ειχα κατι παρομοιο.

Αποσυνδεδεμένος TzinIs

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενοχλήσεις, δυσανεξίες ή αλλεργίες σε αρώματα (γεύσεις)
« Απάντηση #4 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2011, 02:23 »
οινοπνευματακι,και καθαρισμα καλο στο επιστομιο,γτ μπενει σε τσεπες,τσαντακια..κ.λ.π(για οσους δεν το εχουν κρεμασμενο στο λαιμο)  και ολες οι σκονες κ.λ.π κολανε πανω του..

(δεν ειπα να ειμαστε με ενα οινοπνευμα στη τσεπη ολη μερα...μη τρελαθουμε κιολας) :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενοχλήσεις, δυσανεξίες ή αλλεργίες σε αρώματα (γεύσεις)
« Απάντηση #5 στις: Οκτωβρίου 05, 2011, 00:13 »
Να ρωτησω κατι...φταιει κατι που δεν εχω γευση στην γλωσσα μου?μαλλον η πολυ πιπιλα που το εχω συνεχεια κ την εχει ξερανει? :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος bazexa

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενοχλήσεις, δυσανεξίες ή αλλεργίες σε αρώματα (γεύσεις)
« Απάντηση #6 στις: Οκτωβρίου 05, 2011, 02:17 »
Μην αγχώνεσαι και εγώ τις πιο πολλές φορές "δεν την ακούω"...όλες οι γευσεις τις έχω για ίδιες...είτε γλυκές είτε καπνικές..... :idiot1: :dontknow:
μόνο στο καμένο την "ακούω".... ;D :))

Απ: Ενοχλήσεις, δυσανεξίες ή αλλεργίες σε αρώματα (γεύσεις)
« Απάντηση #7 στις: Οκτωβρίου 07, 2011, 17:26 »
Ηθελα να ρωτησω, γιατι οταν δοκιμαζω ητ μετα την δευτερη τζουρα μου ξερενη ο λαιμος?
Περυσι το φεβρουαριο 2010 ειχα αγορασει το nobacco classic (χαλια ηταν και ο λαιμος μου ηταν σε πολυ ασχημη κατασταση)  αλλεργιες δεν εχω καθολου, απλα τηελω να κανω μια 2η προσπαθεια και απλα φοβαμαι μην το παθω ξανα.

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενοχλήσεις, δυσανεξίες ή αλλεργίες σε αρώματα (γεύσεις)
« Απάντηση #8 στις: Οκτωβρίου 07, 2011, 18:46 »
Να ρωτησω κατι...φταιει κατι που δεν εχω γευση στην γλωσσα μου?μαλλον η πολυ πιπιλα που το εχω συνεχεια κ την εχει ξερανει? :wall: :wall:
ειχα ακριβως το ιδιο στην αρχη!! σκεψου οτι δεν καταλαβαινα αρωμα στο tribeca!! :o :o
χαλαρωσε το λιγο και νομιζω οτι με τον καιρο περναει. δοκιμαζε και αλλες γευσεις βοηθαει!!

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Ενοχλήσεις, δυσανεξίες ή αλλεργίες σε αρώματα (γεύσεις)
« Απάντηση #9 στις: Οκτωβρίου 07, 2011, 20:23 »
Και επίσης, χωρίς το τσιγάρο σιγά-σιγά θα αρχίσει να ξανάρχεται η αίσθηση της γεύσης.

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Ενοχλήσεις, δυσανεξίες ή αλλεργίες σε αρώματα (γεύσεις)
« Απάντηση #10 στις: Οκτωβρίου 08, 2011, 02:06 »
Στην περίπτωση του ξηρού λαιμού, έχω και εγω το ίδιο θέμα, πάρε αρκετά υγρα.
Εγω κανε τζουρα η.τ. και τζουρα νερού ή καφε. :)) :))

Αποσυνδεδεμένος steliost

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
  • SteamMachine VV by SEB the perfect combination
Απ: Ενοχλήσεις, δυσανεξίες ή αλλεργίες σε αρώματα (γεύσεις)
« Απάντηση #11 στις: Οκτωβρίου 08, 2011, 14:25 »
...Εγω κανε τζουρα η.τ. και τζουρα νερού ή καφε. :)) :))

Έτσι ακριβώς με καφέ, χυμό, αναψυκτικό λειτουργεί μια χαρά στις ξηρασίες...

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Το παρόν θέμα είναι στον πίνακα των ιατρικών θεμάτων.
Παρακαλώ, διατηρείστε το νήμα καθαρό.
 Επίσης, δεν έχει νόημα να ποστάρετε ότι "δεν είχατε πρόβλημα", γιατί το ζητούμενο είναι το αντίθετο:
Αν κάποιος έχει παρατηρήσει κάποια ενόχληση με κάποιο συγκεκριμένο άρωμα, ας το καταθέσει εδώ μήπως τυχόν και ομαδοποιήσουμε κάποιες αναφορές ώστε να ξέρουμε να τα αναφέρουμε.
...


Μηνύματα που είναι εκτός θέματος, θα διαγράφονται χωρίς άλλη ειδοποίηση

Απ'το συντονισμό του φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ενοχλήσεις, δυσανεξίες ή αλλεργίες σε αρώματα (γεύσεις)
« Απάντηση #13 στις: Αυγούστου 01, 2012, 00:27 »
υπάρχει περίπτωση η γλυκερίνη  (είτε φυτική είτε προπυλενική) να προκαλεί πόνο στα δόντια?
μετά από λεύκανση. το άκουσα απο μια κυρία η οποία μου είπε πως ο πόνος ήταν φρικτός, και η κόρη της, η οποία σπουδάζει στο λονδίνο οδοντίατρος, τη διαβεβαίωσε πως είναι από τη γλυκερίνη.

έπειτα διέκοψε το άτμισμα...

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενοχλήσεις, δυσανεξίες ή αλλεργίες σε αρώματα (γεύσεις)
« Απάντηση #14 στις: Αυγούστου 01, 2012, 00:33 »
Έκανα λεύκανση με μασελακια και δεν είχα πρόβλημα ευαισθησίας στο ατμισμα
Ίσως να φταίει και το τι υλικό χρησιμοποίησε

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2331 240831 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:39
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4690 500767 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 20:49
από Xameno_Skli
Hashtag Shake and Vape 0 171 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12486 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 561 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7658 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21313 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195619 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2012 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5155 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1110992 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181839 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan