vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

126 επισκέπτες, 3 χρήστες
lagoudakis, ZoeM, manoslykos

Twitter

Fodi F2 από την Hcigar

Αποσυνδεδεμένος Silisav

  • **
  • 325
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν κοιτας εκει που πας, πας εκει που κοιτας.
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1725 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 00:15 »
κι εγω watt

Αποσυνδεδεμένος Gatilaras

  • **
  • 230
  • Φύλο: Άντρας
  • Που πας ρε γιδα μες την καταιγιδα χωρις μπλοκε?
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1726 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 00:23 »
Λοιπον...

Το ss 316 εχει την ιδιοτητα να μεταβαλει την αντισταση του οσο θερμαινεται γι'αυτο κ βλεπετε την διαφορα στα ohm.Η διαφορα,στα mod που κλειδωνουν την αντισταση,ειναι οτι στον ελεγχο θερμοκρασιας επειδη κλειδωνει η αντισταση δεν μεταβαλεται στην ενδειξη οταν δεν παταμε το fire button(ισχυει στα περισσοτερα mod) αλλα την ωρα που ατμιζουμε ψιλομεταβαλεται.Με λιγα λογια ειναι απολυτα φυσιολογικο εκτος και αν η αντισταση ανεβαινει συνεχως,πραγμα που ειχα παθει εγω οπου ξεκιναγε απο τα 0.7 και εφτανε στα 3+ ωμ,ελυσα/επλυνα κ ολα κομπλε.Μην σας αγχωνει,δεν ειναι κατι,athan λογικα το clapton σου εχει κ ss μεσα,βεβαια εαν θελετε και οι 2,ετσι για την ψυχολογια,λυστε,πλυντε,προσοχη στο γκρι μονωτικο του πολου,και ξαναδεστε,στηστε κ βαρατε αραδα ντουμανια.Και προσοχη για τυχον hotspot :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1727 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 00:33 »
Οχι εμενα οι αποκλισεις ειναι μικρες δλδ στην τζουρα ανεβαινει 0.03 η πεφτει 0.02 πχ κ επανερχεται κατι που δεν συμβαινει αν στησω με κανθαλ,οποτε θεμα βρωμικου πολου δεν ειναι σιγουρα,ειναι θεμα θερμοκρασιας.

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1728 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 10:19 »
Παιδια ο φοντας εμενα στο VT75 καθε φορα που παταω το κουμπι για να ατμισω, αλλαζει η τιμη της αντιστασης, οταν την εστησα εχθες αυτη που εχω τωρα, ημουν στα 0.88 και τωρα ειμαι στα 1,02
Ειναι φυσιολογικο αυτο;
Δεν πρέπει να μεταβάλλει την αντίσταση τόσο πολύ.
Κανονικά δεν την μεταβάλλει καθόλου. Αν αρχίσουν οι μεταβολές, και μάλιστα τόσο έντονες όσο γράφεις εσύ, το άτμισμα πάει κατά διαόλου. Αν ήσουν σε έλεγχο θερμοκρασίας, θα σε έκοβε αμέσως, όπως κάνει και σε εμένα όταν το VT75 αρχίσει τέτοια κόλπα. Και εγώ με SS316 είμαι αλλά σε έλεγχο θερμοκρασίας.
Έχω αντίσταση 0,68 και παραμένει σταθερή όταν πατάω το fire. Πότε πότε καλά του καθουμένου, αρχίζει και ανεβάζει την τιμή και μόλις την πάει στα 0,78 μπαίνει ο κόφτης και δεν μπορώ να ατμίσω.
Τότε, ξεβιδώνω τον ατμοποιητή, πατάω κάνα δυο φορές το fire, μετά ξαναβιδώνω τον άτμο και διαβάζει πάλι την αντίσταση σωστά. Αν συνεχιστεί το κακό, τότε καθαρίζω τον πόλο του άτμο, τον πόλο στο μοντάκι και σφίγγω το δαχυτίδι του πόλου στο μοντάκι. 9 φορές στις 10, επανέρχεται. Την μία που δεν στρώνει, λύσιμο/καθάρισμα ο άτμο.

Γενικώς το VT75, πρέπει να έχει κάποιο πρόβλημα στην ηλεκτρονική υλοποίηση της DNA.
Μονώσεις, γειώσεις και τέτοια.

Αποσυνδεδεμένος gs85

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1729 στις: Ιανουαρίου 26, 2017, 02:27 »
Σήμερα παρέλαβα τον Fodi! Καταρχάς από εμφάνιση σκίζει.. Ανυπόμονος να τον δοκιμάσω, τον έπλυνα γρήγορα, έστριψα μία αντίσταση ss, τυχαία βγήκε 0,8 ohm (είπαμε ανυπόμονος...) και... τα είδα όλα... Τι γευσάρες είναι αυτές;;;
Είναι ο πρώτος ατμοποιητής που μπορώ να διακρίνω καλά γεύσεις.. Αισθάνθηκα πραγματικά το καπνικό κομμάτι του υγρού και στην μύτη το μπισκότο (diy υγρο).. δλδ αν κάτσω κι ασχοληθώ με σωστό στήσιμο τι θα γίνει; Πραγματικά δεν έχω λόγια.. Ατμίζω εδώ και κανά 3ωρο, τις τρύπες τις ρυθμίζω σε διαφορα σημεία, όλα μου αρέσουν...
Η προηγούμενη επαφή μου με επισκευάσιμο ήταν ο subtank mini. Και μετά μόνο εργοστασιακοί, αρκετοί.. με βασικό τον ναυτίλο μίνι.


Το μόνο αρνητικό που βρίσκω εγώ προσωπικά είναι το καπάκι του που δεν κλείνει με σπείρωμα αλλά είναι κουμπωτό. Αν πχ έχεις σε τσέπη το μοντ και πας να το τραβήξεις, τραβάς το καπάκι. Αλλά εντάξει, αυτό πιστεύω ότι είναι θέμα συνήθειας. Πταίσματα μπροστά σε αυτό που σου δίνει...
Έχω καταχαρεί με την αγορά, πραγματικά.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 26, 2017, 17:24 από gs85 »

Αποσυνδεδεμένος mike14

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1730 στις: Ιανουαρίου 26, 2017, 06:10 »
Εμένα δεν βγαίνει εύκολα είναι πολύ σφιχτό Δεν βγαίνει έτσι εύκολα άνετα τον σηκώνω από εκεί μαζί με το pico  και δεν κουνιέται καν 

Αποσυνδεδεμένος gs85

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1731 στις: Ιανουαρίου 26, 2017, 06:33 »
Ναι και σε μένα σφιχτό είναι, απλά έχω συνηθήσει από τον ναυτίλο και άλλους, που μέσα από πχ στενή τσέπη τζην τραβούσα όλη τη συσκευή πιάνοντας τον ατμοποιητή.

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1732 στις: Ιανουαρίου 26, 2017, 10:14 »
Εσείς σε λίγο, για να βγαίνει από την τσέπη, θα του κάνετε πσ πσ πσ σαν γάτα...  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος mike14

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1733 στις: Ιανουαρίου 26, 2017, 13:40 »
Χεχεχε fodi και ξέρω ψωμί να ουμ  :))

Αποσυνδεδεμένος Antonio_de_la_Svouras

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
  • να θυμηθώ να γράψω κάτι ψαγμένο εδώ
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1734 στις: Ιανουαρίου 26, 2017, 19:28 »
Εχθές ο κυρ-φόντης αποφάσισε να μου εξηγήσει ότι πρέπει να αλλαχτεί το βαμβάκι του.
Έτσι ενώ ήταν ατάραχος
ήρεμος
ωραίος
και ΟΡΘΙΟΣ πάνω στο γραφείο,


άδειασε μισό τανκ μέχρι να τον βλεφαρίσω.
Ας είναι έτσι λοιπόν, τριχοειδές φαινόμενο το λένε
και να μάθω να μην κουρεύω τόσο ψηλά.


Σήμερης κάναμε την ανατροπή και στρίψψαμε με 4αρι πυρήνα. Νομίζω -γιατί βαμβάκι βάζω ότι να'ναι και όπως να'ναι-
πως χάσαμε κάτιτις από γεύση σε σχέση με τον 3αρι πυρήνα.

ΤΕΛΟΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ, συνεχίστε το άτμισμα.

Αποσυνδεδεμένος slayer

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1735 στις: Ιανουαρίου 26, 2017, 20:16 »
Εγώ το θεωρώ πλεονεκτήμα που δεν είναι βιδωτό το καπάκι, βλέπεις το στήσιμο σου ανά πάσα στιγμή κ γρήγορα
Φοβερός ατμό,θα τον ευχαριστηθεις πολύ...
Είναι έτσι ξάπλα επίτηδες γιατί θέλει στήσιμο..Για 4μιση ώρες..

Καμμία διαρροή!

Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1736 στις: Ιανουαρίου 26, 2017, 20:59 »
μεχρι κ ντριπερ δοκιμαστηριο γινετε ρε.τι να λεμε για αυτον;τα λογια ειναι περιττά.ανεβασε κ καμια φωτο με στησιμο το ντεκ να μαζευουμε στεγανες ιδεες κ εμεις αλλα κ οι καινουργιοι.ηδη ο mike με εκανε μαγκα.  

Αποσυνδεδεμένος slayer

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1737 στις: Ιανουαρίου 26, 2017, 21:09 »


Αυτό έκανα μόλις τώρα
Αφού εστησα,είχα φτιάξει espresso diy,εσταξα πάνω στα βαμβάκια κ στην αντίσταση για να το δοκιμάσω χωρίς να βάλω στο τανκ..Δοκιμασα,δε μου έκανε κ συμπλήρωσα με άλλο..rdta ρεε

26ga kanthal.3πυρηνα..cotton bacon
0.88 ohms

Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 27, 2017, 14:29 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1738 στις: Ιανουαρίου 26, 2017, 21:28 »
αν κ φθηνος εχει πολλα καλα.κ πραγματι με 3αρι πυρηνα εχω παρει το χτυπημα του τσιγαρου που ηθελα. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος gs85

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #1739 στις: Ιανουαρίου 26, 2017, 21:49 »
Κι εγώ δεν έχω εντοπίσει καμία διαρροή. Τον χρησιμοποιώ από χθες το απόγευμα συνέχεια. Έχω κάνει 3 διαφορετικά στησίματα με πυρήνα 2 και 2,5mm και από 0,8 έως 1,4 ohms. Επιπλέον έκανα και το στήσιμο του mike, πολύ καλό δεν λέω αλλά δεν το προτιμώ γιατί με ίδιο σύρμα είχα πολύ περισσότερο χτύπημα, ίσως παράγεται πολύ περισσότερος ατμός, δεν ξέρω..
Αυτό με το καπάκι που είναι κουμπτωτό, έχεις δίκιο slayer, καθώς το συνειδητοποιώ τώρα, αφού το έχω χρησιμοποιήσει αρκετά και όντως έχω κάνει πολλές φορές αυτό που λες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246341 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572250 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1938 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8074 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122079 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 708 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 418 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326878 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8638 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298063 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827681 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511831 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios