vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

112 επισκέπτες, 7 χρήστες
tsiv, Milarepa, treloneritis, Jorge, manoslykos, dallaskdp, antiklitos140

Twitter

[Ψηφοφορία] Τι σας "χαλάει" στο Ηλεκτρονικό τσιγάρο;

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: [Ψηφοφορία] Τι σας "χαλάει" στο Ηλεκτρονικό τσιγάρο;
« Απάντηση #150 στις: Μαΐου 05, 2012, 13:22 »
Με χαλάει που το γουστάρω τόσο πολυ!

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • atmiste giati xanomaste
Απ: [Ψηφοφορία] Τι σας "χαλάει" στο Ηλεκτρονικό τσιγάρο;
« Απάντηση #151 στις: Μαΐου 05, 2012, 13:30 »
Με χαλαει που συνεχεια βγενουν καινουρια πραγματα και δεν εχω λεφτα να τα αγορασω ολλα :idiot1: ;D

Απ: [Ψηφοφορία] Τι σας "χαλάει" στο Ηλεκτρονικό τσιγάρο;
« Απάντηση #152 στις: Μαΐου 05, 2012, 14:01 »
Αστοχία υλικού, υλικά με μη σταθερή απόδοση, καθώς επίσης και οι ανεξέλεγκτες
καταστάσεις με τα υγρά συμπληρώματος καθώς και οι διαφορετικότητα στη γεύση
από παρτίδα σε παρτίδα.
Κάτι που είναι επίσης θέμα ότι δεν υπάρχουν προδιαγραφές των υλικών χρήσης και
κατασκευής-ποιοτικός έλεγχος :)

Αποσυνδεδεμένος DASP

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Τι σας "χαλάει" στο Ηλεκτρονικό τσιγάρο;
« Απάντηση #153 στις: Μαΐου 05, 2012, 14:20 »
θα συμφωνήσω Γιάννη, ειδικά στο τελευταίο περί υλικών χρήσης θα προσέθετα και την παράμετρο της υγείας.

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Τι σας "χαλάει" στο Ηλεκτρονικό τσιγάρο;
« Απάντηση #154 στις: Μαΐου 05, 2012, 14:42 »
Αστοχία υλικού, υλικά με μη σταθερή απόδοση, καθώς επίσης και οι ανεξέλεγκτες
καταστάσεις με τα υγρά συμπληρώματος καθώς και οι διαφορετικότητα στη γεύση
από παρτίδα σε παρτίδα.
Κάτι που είναι επίσης θέμα ότι δεν υπάρχουν προδιαγραφές των υλικών χρήσης και
κατασκευής-ποιοτικός έλεγχος :)

Θα συμφωνήσω μαζί σου Γιάννη, όχι τόσο από προσωπική πείρα αλλά από τα τόσα γραφώμενα που το αποδεικνύουν και θα μου επιτρέψεις να προσθέσω η περίεργη έλλειψη, παρ' όλο που το "νέο" η.τ. κυκλοφορεί επίσημα από το 2003, μια παγκόσμιας αποδεκτής έρευνας με τις σφραγίδες της και τα όλα της για το τι εστί η.τ. είτε ως κάτι κακό είτε ως κάτι καλό είτε ώς κάτι ενδιάμεσο. Αυτή η τόσων χρόνων θολούρα στο τοπίο τον μόνο που εξυπηρετεί είναι αυτόν που έχει συμφέροντα σε όποια πλευρά και αν ανήκει. Όλοι όσοι ατμίζουν θεωρώ ότι ποιό πολύ πατάνε στις μαρτυρίες άλλων ατμιστών παρά οπουδήποτε αλλού..

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: [Ψηφοφορία] Τι σας "χαλάει" στο Ηλεκτρονικό τσιγάρο;
« Απάντηση #155 στις: Μαΐου 05, 2012, 15:02 »
Θα συμφωνήσω μαζί σου Γιάννη, όχι τόσο από προσωπική πείρα αλλά από τα τόσα γραφώμενα που το αποδεικνύουν και θα μου επιτρέψεις να προσθέσω η περίεργη έλλειψη, παρ' όλο που το "νέο" η.τ. κυκλοφορεί επίσημα από το 2003, μια παγκόσμιας αποδεκτής έρευνας με τις σφραγίδες της και τα όλα της για το τι εστί η.τ. είτε ως κάτι κακό είτε ως κάτι καλό είτε ώς κάτι ενδιάμεσο. Αυτή η τόσων χρόνων θολούρα στο τοπίο τον μόνο που εξυπηρετεί είναι αυτόν που έχει συμφέροντα σε όποια πλευρά και αν ανήκει. Όλοι όσοι ατμίζουν θεωρώ ότι ποιό πολύ πατάνε στις μαρτυρίες άλλων ατμιστών παρά οπουδήποτε αλλού..

Πρακτικά , πολύ φοβάμαι ότι κάτι τέτοιο είναι δύσκολο, αν όχι αδύνατο να γίνει . Δεν έχεις να κάνεις με ένα ΗΤ που το παράγει ένας κατασκευαστής με συγκεκριμένες προδιαγραφές και ούτε με ένα υγρό . Μόνο μεμονωμένες έρευνες είναι εφικτές

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Τι σας "χαλάει" στο Ηλεκτρονικό τσιγάρο;
« Απάντηση #156 στις: Μαΐου 05, 2012, 15:13 »
Πρακτικά , πολύ φοβάμαι ότι κάτι τέτοιο είναι δύσκολο, αν όχι αδύνατο να γίνει . Δεν έχεις να κάνεις με ένα ΗΤ που το παράγει ένας κατασκευαστής με συγκεκριμένες προδιαγραφές και ούτε με ένα υγρό . Μόνο μεμονωμένες έρευνες είναι εφικτές

Μα με το ίδιο σκεπτικό, έτσι δεν είναι και το τσιγάρο..; Πάρα πολλές εταιρείες, πάρα πολλά διαφορετικά είδη τσιγάρων αλλά κάποια στιγμή βγήκε ένας κοινός μπούσουλας που σου είπε ότι το τσιγάρο έτσι κι έτσι και κανείς δεν νομίζω ότι είπε ποτέ κάντε αυτή την μάρκα αλλά μην κάνετε εκείνη.. Όταν θέλει μια αρμόδια αρχή να βάλει όρους και να ελέγξει μία κατάσταση, όταν θέλει να θέσει κανόνες, προδιαγραφές και περιορισμούς θεωρώ ότι μπορεί να το κάνει. Το ότι δεν το κάνουν και το γιατί ελπίζω να το μάθουμε στην πορεία..

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: [Ψηφοφορία] Τι σας "χαλάει" στο Ηλεκτρονικό τσιγάρο;
« Απάντηση #157 στις: Μαΐου 05, 2012, 15:23 »
Δε θα είναι άδικο το αποτέλεσμα μιας μελέτης ενός  ΗΤ ή ενός υγρού με χαμηλής ποιότητας υλικά να τα ισοπεδώσει όλα ; Ή και το αντίστροφο

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Τι σας "χαλάει" στο Ηλεκτρονικό τσιγάρο;
« Απάντηση #158 στις: Μαΐου 05, 2012, 15:31 »
Δε θα είναι άδικο το αποτέλεσμα μιας μελέτης ενός  ΗΤ ή ενός υγρού με χαμηλής ποιότητας υλικά να τα ισοπεδώσει όλα ;

Δεν είμαι και πρωταθλητής στο η.τ. από άποψη εμπειρίας αλλά δεν είμαι και χαζός  ;) Απ' ότι καταλαβαίνω και διαβάζω υπάρχει μία κοινή συνιστώσα πάνω στην οποία στηρίζονται οι κατασκευές αν μη τι άλλο των εργοστασιακών μοντέλων και το ίδιο ισχύει και στα υγρά. Αυτά τα δεδομένα θα μπορούσε κάποιος να οριοθετήσει. Και οι δουλειά των αρμοδίων ελεγκτικών μηχανισμών αυτή είναι, να ελέγχουν αλλιώς ας γίνουν μανάβηδες. Δεν πιστεύω ότι δεν έχουν τρόπο να βρουν τι προδιαγραφές πρέπει να έχει ένα εργοστασιακό η.τ. και ένα υγρό ή μία βάση ή ένα άρωμα που κυκλοφορεί από κάποια εταιρία. Εδώ ελέγχουν και πιστοποιούν άλλα και άλλα και αυτό που εδώ και χρόνια έχει γίνει τόσος ντόρος, ..τίποτις;;  :confused1: :hmmm:

Tέλος πάντων, μεταξύ μας δεν θα βγάλουμε άκρη, με την έννοια ότι δυστυχώς δεν πρόκειται να αποδείξουμε τίποτα και απλά χαλάμε θερμίδες πληκρολογώντας..!!  :)

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: [Ψηφοφορία] Τι σας "χαλάει" στο Ηλεκτρονικό τσιγάρο;
« Απάντηση #159 στις: Μαΐου 05, 2012, 15:50 »
Μαζί σου είμαι . Έτσι θα ήθελα να είναι τα πράγματα . Απλά φοβάμαι ότι δε θα γίνουν ποτέ έτσι λόγο υψηλού κόστους .

Αποσυνδεδεμένος djjojo

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Τι σας "χαλάει" στο Ηλεκτρονικό τσιγάρο;
« Απάντηση #160 στις: Μαΐου 06, 2012, 20:10 »
Με χαλαει που παιρνω 15 υγρα για να καταληξω οτι μαρεσουν 1-2 απο αυτα και αν τα καπνισω για 2-3 μερες μετα δεν καταλαβαινω την γευση τους.Μονο σε μενα συμβαινει αυτο?

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: [Ψηφοφορία] Τι σας "χαλάει" στο Ηλεκτρονικό τσιγάρο;
« Απάντηση #161 στις: Μαΐου 06, 2012, 20:28 »
Δεν με χαλαει τιποτα μονο που πολλες φορες μπορει και να παρασυρθεις και να κανεις αγορες που ενδεχομενως να μην σου χρειαζονται εκεινη την στιγμη και στην τελικη να σου μεινουν και να μην εχεις τι να τα κανεις τελικα :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος supernova

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
  • Δύναμις μου, ο Θεός.
    • ΜΕΤΑΛΛΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ
Απ: [Ψηφοφορία] Τι σας "χαλάει" στο Ηλεκτρονικό τσιγάρο;
« Απάντηση #162 στις: Μαΐου 06, 2012, 21:22 »
Φίλε djjojo και εγώ χάνω την γεύση και είναι αρκετά ενοχλητικό, γι'αυτό έχω στα 2 elips διαφορετική γέυση μέσα, μια καπνική κ μια γλυκιά ωστε να καταλαβαίνω την διαφορά.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Τι σας "χαλάει" στο Ηλεκτρονικό τσιγάρο;
« Απάντηση #163 στις: Μαΐου 11, 2012, 14:50 »
Μου τη σπάει η διάρκεια ζωής των atomizer  :wall:

Δεν μπορούν οι κινέζοι να βρουν κάτι να κρατάει για πάντα. :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος t_vaso

  • *
  • 54
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: [Ψηφοφορία] Τι σας "χαλάει" στο Ηλεκτρονικό τσιγάρο;
« Απάντηση #164 στις: Ιουλίου 03, 2012, 18:31 »
Με χαλαει που συνεχεια βγενουν καινουρια πραγματα και δεν εχω λεφτα να τα αγορασω ολλα :idiot1: ;D

Κι εμένα!!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1870 246929 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:07
από treloneritis
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572428 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2036 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8156 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122438 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 752 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 462 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327130 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8759 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298263 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827793 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 512201 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios