vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

178 επισκέπτες, 2 χρήστες
Sergios, bloodlessz

Twitter

Le Mirage by Vaponaute

Αποσυνδεδεμένος RME

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλέυω εδω και 3 χρονια χωρις κτ
Απ: Le Mirage by Vaponaute
« Απάντηση #165 στις: Αυγούστου 21, 2017, 11:20 »
Παίδες μια επισήμανση. Ναι χρησιμοποιώ την ροζ τάπα άλλα δεν είναι η αυθεντική, Την αυθεντική την έχω χάσει και τις 2 για την ακρίβεια, και εχω παρει απο φιλο που τον εχει σε κλώνο την τάπα η οποία μπαίνει μέχρι μέσα και ερχετε πρόσωπο με το ντεκ γιαυτό φαίνεται έτσι στην φώτο

Απ: Le Mirage by Vaponaute
« Απάντηση #166 στις: Αυγούστου 21, 2017, 11:25 »
Και με την ορίτζιναλ δεν υπάρχει πρόβλημα. Απλά την κάνει το βαμβάκι μια μικρή παράκαμψη. Και χωρίς τάπα μια χαρά στήνεται, αρκεί το βαμβάκι να καλύπτει την τρύπα και να πιάνει το όποιο υγρό πάει ίσως να φύγει (μη σου πω ότι έτσι τροφοδοτείς και καλύτερα  ;D)

Γενικά χρησιμοποιώ πλέον το στήσιμό σου και μπορώ να ξαναπω ότι μου αρέσει πολύ

Αποσυνδεδεμένος infernity

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Mirage by Vaponaute
« Απάντηση #167 στις: Οκτωβρίου 29, 2017, 14:16 »
μπομπα το στησιμο

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Le Mirage by Vaponaute
« Απάντηση #168 στις: Δεκεμβρίου 19, 2017, 22:10 »
Ένα στησιματάκι κι από μένα, να ακούσω γνώμες από τους παλιότερους και από τους γκουρού των διπλότριπλων συρμάτων ([member=17746]paloukaros[/member]). Διπλή 30gaX2+38ga 6 σπείρες, 2,5mm πυρήνας στα 0,4 Ω και 40W.


Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Απ: Le Mirage by Vaponaute
« Απάντηση #169 στις: Δεκεμβρίου 19, 2017, 22:59 »
 :laugh1: :laugh1: Σαν ευχουληδες ειναι οι αντιστασεις μ'αυτο το βαμβακωμα

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Le Mirage by Vaponaute
« Απάντηση #170 στις: Δεκεμβρίου 19, 2017, 23:00 »
Ναι, γ@#ώτο... Γενικά ήταν προβληματικό αυτό το βαμβάκωμα και το άλλαξα με πιο αραιό. Δεν ήταν το πρόβλημα το κούρεμα, αλλά η τροφοοσία. Μην σου πω το κούρεμα μου αρέσει  ;D Punk for life!

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Le Mirage by Vaponaute
« Απάντηση #171 στις: Δεκεμβρίου 20, 2017, 07:16 »
Ρίξε βρε ένα καλό κούρεμα στο βαμβάκι :)) Το βαμβάκι κουρεμένο πρέπει να είναι στην μέση της βίδας του κεντρικού πόλου περίπου,άσε τον αέρα να κυκλοφορεί μάνα μου...
Ωραία coils [member=20916]Κώστας Άλεξ[/member] μπαίνεις στο σωστό δρόμο σιγά σιγά :thumpup:
Αφαίρεσε μια σπείρα απο τα coils και άνοιξε τες ελαφρά με ένα ίσιο κατσαβιδάκι και πες μου γνώμη μετά ;)

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Le Mirage by Vaponaute
« Απάντηση #172 στις: Δεκεμβρίου 20, 2017, 10:01 »
Σιγά σιγά τα 40W; Θες να πνιγώ;  :))

Άσε με παιδάκι μου, εμένα στα τσιγαρίσα μου. Παναΐτσαμ...

Ανοιχτές και στα σύρματα αυτά ε; Will try ;)

Αποσυνδεδεμένος RME

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλέυω εδω και 3 χρονια χωρις κτ
Απ: Le Mirage by Vaponaute
« Απάντηση #173 στις: Ιανουαρίου 14, 2018, 13:47 »
Παίδες με διπλές στα 0.3ωμ nichochrome 40αρι και τις 2 τρύπες full ανοιτες και περίπου 35 με 40 watt πραγματικά δεν έχει αντίπαλο παίζει μόνος του σε δικιά του κατηγορία. Ακριβώς έτσι έχει κατασκευαστεί να δουλεύει ο mirage απ' την vaponaute

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Mirage by Vaponaute
« Απάντηση #174 στις: Ιανουαρίου 30, 2018, 15:58 »
Τόσο καιρό τα διάβαζα, ήρθε και για μένα η ώρα του επιτέλους! Τον πήρα από συνατμιστή, πολύ ελαφρώς χρησιμοποιημένος πιο καθαρός από καινούργιο. Πολύ γρήγορο στήσιμο (σαν μικρό παιδί που πήρε πατίνι γύρισα σπίτι απ' την acs :D ), διπλή αντίσταση kanthal 26ga σε 2,5άρη πυρήνα και την ψάχνω με τα watts τώρα. Το "πράγμα" έχει όντως απίθανη γεύση, πολύ λυπάμαι που άφησα τόσο χρόνο να περάσει. Απ' την άλλη, εγώ πήρα σήμερα την ευτυχία που εσείς γευτήκατε με δαύτον και την έχετε ήδη ξεχάσει. :D

Στιγμή που μου αρέσει που ξεθάβω ένα τέτοιο νήμα (αν και δεν "κοιμάται" για καιρό ), στιγμή που απολαμβάνω απίστευτα το γεγονός ότι ο συγκεκριμένος ατμοποιητής μπήκε στην ζωή μου. Τον είχα άχτι από την ώρα που τον είδα, ποτέ όμως δεν έτυχε από κοντά. Ούτε δοκιμή εννοείται, απλώς άρπαξα μια ευκαιρία ενώ πέρασαν αρκετές στο παρελθόν.

Τέλος όλα αυτά από σήμερα όμως. Βρίσκεται πλέον εδώ, δίνει απλόχερα παράδεισο, και μόνο να τον κοιτώ μου φτάνει. Ευτυχία! :)

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Le Mirage by Vaponaute
« Απάντηση #175 στις: Ιανουαρίου 30, 2018, 16:19 »
Καλοάτμιστος, Μάκη, και εγώ με την σειρά μου να σε προτρέψω να στήσεις με διπλό superfine mtl fused clapton της Vandy Vapes. Πανκοστήσιμο δικό μου μπορείς να δεις παραπάνω σε φωτογραφία. Απίθανη γεύση και στον Le Mirage δεν γουργουράει κιόλας αυτό το σύρμα, όπως κάνει σε άλλους ατμοποιητές.

Βέβαια, η κατανάλωση είναι τέτοια, που σκέφτομαι να βρω τρόπο να του φορέσω BF.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Mirage by Vaponaute
« Απάντηση #176 στις: Ιανουαρίου 30, 2018, 16:32 »
Θα πέσουν σίγουρα δοκιμές αν και τον συγκεκριμένο θέλω να τον βάλω σε βιτρίνα να τον θαυμάζω μόνο :))

Απορώ πάντως, αν αποδίδει έτσι τις γεύσεις με το απλό kanthalάκι τι μπορεί να κάνει στα περίτεχνα. Πανάθεμά τον είναι τόσο γευστικός που δεν σταματάω να τραβάω τη μια τζούρα μετά την άλλη. Λες και θέλω σε μια μέρα να αναπληρώσω τους μήνες που άφησα να περάσουν. :D

Σας μερσώ κύριος!

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Le Mirage by Vaponaute
« Απάντηση #177 στις: Φεβρουαρίου 04, 2018, 14:10 »
[justify][member=4133]makis206[/member], καλημέρα και πάντα καλοάτμιστος! Είμαι βέβαιος πως θα έχεις για πάντα τον ίδιο ενθουσιασμό μαζί του, όπως κι εγώ βέβαια. Μακάρι να επαναλάβει στο μέλλον η Vaponaute την πρώτη σειρά επισκευάσιμων με νέους ίδιας φιλοσοφίας. Πιστεύω κι εγώ πως ο Mirage είναι από τα δυνατά χαρτιά, πολλές διαφορετικές δυνατότητες και εξίσου πολλά διαφορετικά γευστικά προφίλ. Προσωπικά πάντα, τον έχω βιτρίνα, όμως όταν θέλω π.χ. ν’ απολαύσω μοναχικά ένα βαρύ πολύπλοκο καπνικό, είναι μέσα στις πρώτες μου επιλογές, (χωρίς πολλά πολλά, συνήθως με μονή κάθετη αντίσταση, και ψηλό/στενό επιστόμιο). Γαλλικός απλόχερος πόνος. / Και πάλι, πάντα καλοάτμιστος![/justify]

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Mirage by Vaponaute
« Απάντηση #178 στις: Φεβρουαρίου 04, 2018, 14:49 »
Ρε Τζο ειλικρινά με πέτυχες στην ξεκούραση της Κυριακής και στην αναζήτηση για να κάνω μαζί του κάτι που δεν έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα, ότι που τον έχω καθαρό καθαρό και λυμένο δηλαδή μπροστά μου και σκέφτομαι με ποιο σύρμα να αρχίσω να κόβω κύκλους στο στριφτήρι. :))

Πραγματικά υπέροχος ατμοποιητής, δεν ξέρω για εσάς τους πολλούς εκλεκτούς εδώ μέσα όμως για εμένα ο συγκεκριμένος μου έδωσε άμεσα την ομορφότερη ανάλυση γεύσεων απ'οποιονδήποτε άλλον. Δεν έχω κάνει πολλά μαζί του ακόμα, δύο στησίματα μόλις με 27 και 26ga kanthalάκι πάντα σε διπλή. Και με πρόβλημα μάλιστα αν χρησιμοποιήσω πρόσθετο drip tip αφού με τις διπλές έχει την τάση να μαζεύει άμεσα περίσσιο υγρό κάτω απ' αυτό. Χωρίς drip tip απλώς δουλεύει τέλεια, απ' τις ομορφότερες τζούρες μαζί του. Τι κομμάτι όμως αυτό το κατασκεύασμα..

Σήμερα θα τον πάω σε μονή κι εγώ με το βαμβάκωμα που βλέπω παραπάνω για αρχή, εκείνο που καλύπτει τον θετικό πόλο δηλαδή και καταλήγει πάνω στη δεύτερη κενή τρύπα αφού δεν θα χρησιμοποιήσω και την σιλικονένια τάπα να την κλείσω. Μάλλον με 26άρι πάλι και σε πιο χαλαρό άτμισμα. Με τη επιθυμία να "δουλέψει" και το πρόσθετο drip tip πάνω του χωρίς πρόβλημα. Ωραίοι πειραματισμοί, ότι πρέπει τέτοιες ώρες.

Ευχαριστώ Τζο! :)


Edit: και ναι, με τη μονή αντίσταση και τα χαμηλότερα watts εκεί στα 18 το drip tip δεν μαζεύει το υγρό που μάζευε πριν, καμία σχέση και καμία ανάγκη για καθάρισμα απ' το πρωί. Αξιολάτρευτος!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 04, 2018, 22:43 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος legolas

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Mirage by Vaponaute
« Απάντηση #179 στις: Φεβρουαρίου 12, 2018, 12:11 »
Τι να πω κι εγώ που τον δοκίμασα από φιλο κ έπαθα πλάκα, αλλά δεν εκανα την κίνηση να τον αγοράσω... :'( :'( :'(

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115880 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824357 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507359 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8934 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154764 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568770 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243866 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294175 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1756 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762757 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1122 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4012 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem