vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές για τους λάτρεις της σφιχτής "τσιγαρίσιας" τζούρας!

Αποσυνδεδεμένος ekotas

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Κάτι σε 22ρη ίσως.

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος dazed

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
  • ... makes Jack a dull boy
Προς τους κατόχους Hastur:
Είμαι μόλις στο δεύτερο στήσιμο και ενώ την πρώτη φορά είχα χρησιμοποιήσει το δεύτερο μικρότερο restrictor, αποφάσισα να βάλω το μικρότερο.
Η διαφορά στο ερφλοου είναι τόσο χαώδης; Μου φαίνεται πολύ σφικτό. Επίσης έβαλα λίγο περισσότερο βαμβάκι. Μπορεί να παίζει ρόλο αυτό στην τζούρα;
Δεν παίρνω καμένο και η τροφοδοσία φαίνεται σωστή.
Το στήσιμο είναι ίδιο, 1 ωμ, 3mm πυρήνας, 316l, 28ga.   

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9598
  • Φύλο: Άντρας
Nαι, είναι μεγάλη η διαφορά. Από το 1.6mm στο 1.0mm. Τα ενδιάμεσα air flow resisters (1.2 και 1.4mm) πωλούνται δυστυχώς ξεχωριστά, δηλαδή δεν συμπεριλαμβάνονται στη συσκευασία του Hastur.

Αποσυνδεδεμένος dazed

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
  • ... makes Jack a dull boy
Ευχαριστώ. Νομίζω πως θέλω αυτό με τις 3 τρύπες. Θα το παραγγείλω από κίνα και αν περάσει πέρασε.
Ειναι λίγα τα λεφτά και νομίζω αξίζει το ρίσκο, από τη στιγμή που δεν το βρίσκω εδώ.

Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 756
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Κλαημέρα. Το μόνο θέμα για εσάς που έχετε τον hastur είναι το οτι δεν βγαίνει η βάση με γεμάτο ατμο; Είμαι ανάμεσα σε cthulhu και ares αλλά τα προβλήματα του δευτέρου με βάζουν σε σκέψεις.
Αυτος ειναι ο μονος λογος που διαλεξα τη σειρηνα και οχι αυτον.

Αποσυνδεδεμένος Paso

  • **
  • 137
  • Φύλο: Άντρας
Οποίος τον μάθει πιστέψτε με δεν χρειάζεται μετα καμία πρόσβαση στο deck !


Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος dazed

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
  • ... makes Jack a dull boy
Χωρίς να έχω εμπειρία με επισκευάσιμους (εκτός από ένα pulse 24 που στήνεται διαφορετικά από τον hastur), έχω 2/2 στησίματα με τέλεια απόδοση και χωρίς διαρροές.
Κάτι δάκρυα στο δαχτυλίδι του αέρα δεν το θεωρώ πρόβλημα. Ίσως τα προκαλώ εγώ, που μερικές φορές φυσάω ατμό από το af.

Αποσυνδεδεμένος bretsos

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Εγώ πάλι από τότε που τον πήρα τον εχω λιώσει, είπα να τον γκαζώσω λιγάκι όμως... ;D


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9598
  • Φύλο: Άντρας
Εντυπώσεις από το στήσιμο αυτό ?

Αποσυνδεδεμένος bretsos

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
το κλαπτον ειναι demon killer & το flat ειναι crazy wire και τα 2 n80.
Έκατσε σε εμενα το στήσιμο αυτο, εχει ζεστη τζουρα και πλουσια σφιχτή πνευμονική.
Οπως δήλωσα ειμαι ντριπεράκιας της φουλ αερατης τζουρας, ολοι ειναι ακατάλληλοι ας πούμε σε ενα εστιατόριο, ο hastur με αυτο το στήσιμο βγάζει την καλύτερη δυνατη γευση  και περνάει απαρατήρητος σε κλειστούς χώρους που δεν θέλω να προκαλώ.
Ειναι ενας παραμετροποιήσιμος ατμποιητης που καλύπτει μεγαλο εύρος ατμιστων εκει εξω.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 18, 2018, 13:41 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος reaper

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Εχει ερωτηθει σιγουρα αλλα δεν το βρισκω.

Ατμο που να μιμειται τζουρα εργοστασιακου τυπου fumytank, nautilus, gs air?

Fodi π.χ. δεν τον θεωρω mtl ουτε στην μιση τρυπα. 

Μ' αρεσει τραβηγμα διαρκειας, σφιχτο και κατα δευτερον χτυπημα και γευση.

Αποσυνδεδεμένος dazed

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
  • ... makes Jack a dull boy
[member=16273]bretsos[/member] στο προηγούμενο στήσιμο, τι περιοριστή έχεις χρησιμοποιήσει;

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Για κανονικό mtl και όχι αεράτο, ο επιμένων Ελληνικά, δηλαδή Eviva, Phenomenon Lite ή Zest. 

Αυτό με έμφαση την γεύση. 

Με έμφαση την πολυχρηστικότητα και την παραμετροποίηση: Skyline.

Τους εργοστασιακούς που είπες δεν τους ξέρω, αλλά υποθέτω μιλάς για σφιχτά.


Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
[member=19828]reaper[/member], μια και απ' ότι φαίνεται θα είναι η πρώτη σου προσπάθεια σε επισκευάσιμους, αν αυτοί που σου λέει ο Κώστας σου φαίνονται ακριβοί (ή δεν κυκλοφορούν), δοκίμασε τον hussar (της Coppervape) με το εξτρά 1.3mm pin. Είναι γενικά πιο αεράτος, αλλά με το 1.3 pin θα ρουφάς τα μάγουλά σου! :))
Επίσης, με το 2mm pin (το οποίο υπάρχει στην συσκευασία) μπορείς να τον σφίξεις αρκετά, αφήνοντας ελάχιστο αέρα ανοιχτό, τόσο ώστε να περνάει η μύτη της καρφίτσας.
Το πλεονέκτημα του hussar, για τον αρχάριο, είναι ότι είναι πανεύκολος στο στήσιμο και χωράει μεγάλη ποσότητα υγρού. Ρίξε μια ματιά στο νήμα του.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9598
  • Φύλο: Άντρας
Εναλλακτικά επίσης berserker ή berserker mini. Αποκλειστικά και μόνο mtl.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2331 240881 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:39
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4690 500870 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 20:49
από Xameno_Skli
Hashtag Shake and Vape 0 189 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12523 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 586 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7682 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21337 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195671 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2032 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5169 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1111107 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181894 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan