vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

204 επισκέπτες, 1 χρήστης
lounik

Serpent Mini (by Wotofo)

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #90 στις: Ιουνίου 16, 2016, 22:44 »
Κι εγώ ακόμα δεν επιχείρησα, πάντως πιστεύω ότι θα αποδώσει πολύ καλά λόγω της μεγάλης εισόδου αέρα.. Θα το έχω υπόψιν σε νέο στήσιμο και θα αναφέρω, μην περιμένετε άμεσα όμως αφού τον απολαμβάνω με τη συρματάρα που έδειξα πριν λίγες μέρες.. :D

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #91 στις: Ιουνίου 16, 2016, 23:24 »
Ευχαριστώ και τους δύο σας που απαντησατε. Απλά με goblin mini παίζω με ατσάλι και θερμοκρασία και θέλω να δω πως συμπεριφέρεται και ο συγκεκριμένος να είστε καλά παιδιά

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #92 στις: Ιουνίου 19, 2016, 01:11 »
[justify]Να 'μαι κι εγώ.[/justify]
[justify]Λοιπόν. Προχθές, και κατά το πλύσιμο, έσπασα το ματ γυαλί του Avocado και μετά την πρώτη μου τσατίλα έτρεξα για έναν 2ο. Ε, κάπου εκεί μπήκε σφήνα ο μικρός Serpent. Έχω μόνο πρώτες εντυπώσεις για πολλά νέα πράγματα για μένα. [/justify]

[justify]Ανοίγω το κουτάκι και βλέπω πως περιλαμβάνει όλα αυτά που περιγράφει καλύτερα από μένα ο νηματοθέτης, οπότε προσπερνάω. Είναι κουκλάκι, το ξέρουμε, άρα το προσπερνάω κι αυτό. [/justify]


[justify]Λύσιμο, πλύσιμο, χτίσιμο, δέσιμο. Όλα καλά. Λίγα κομμάτια, παιχνίδι σε όλα του και ασφαλώς κουκλάκι. Clapton (24/32), 6 σπείρες, 3mm πυρήνας, αρκετά βατ για μένα, 0,92Ω (αν κάτι στα νούμερα είναι λάθος, παρακαλώ διορθώστε με).

Μου άρεσε το κόλπο στον σχεδιασμό του επιστομίου (που είναι κούφιο εσωτερικά), παρ' όλα αυτά πήρα αρκετή ζέστη, κυρίως σε απανωτές τζούρες. Επίσης, στις παρακάτω εικόνες έβαλα το 1ο στήσιμο που είχε αρκετά λάθη, που στη συνέχεια προσπάθησα να διορθώσω, όμως δεν είχα χρόνο να δείξω και τα καλύτερα (λιγότερες και πιο κοντά οι σπείρες, λιγότερο και πιο αφράτο, πιο κοντό βαμβάκι κ.λπ.).





Μέχρι τώρα, από τα ελάχιστα στησίματα: 1) τα λεπτά σύρματα έφαγαν μεγάλο Χ, 2) κουκλί, 3) πολύ ντουμάνι, με τις πρώτες δοκιμές που έγιναν με απλά υγρά (γλυκά, φρούτα), πλούσια σε vg 4) γεύση; Καλή, πολύ καλή, όχι όμως καλύτερη απ' τον Avocado 5) καμία διαρροή, κανένα καμένο ίχνος μέχρι τώρα, 6) παιχνιδάκι σε όλα του, 7) μεγάλη κατανάλωση, 8 ) αεράτος παντού (για εμένα πάντα μιλάω), 9) τιμιότατη αγορά για όλα αυτά που δίνει, ακόμα και τα 3mm 3ml χωρητικότητα δεν είναι πρόβλημα πιστεύω, γιατί γεμίζει πανεύκολα.

Πήγα μέχρι 25w και ζεματίστηκε ο τόπος, κατέβηκα κι έμεινα στα 20w κι όλα καλύτερα. Σίγουρα ο μικρός σηκώνει πολλά παιχνίδια κι ακόμα δεν είδα τίποτα. Θα επανέλθω στο νήμα γιατί αν κάπου τον αδίκησα με όλα τα παραπάνω δεν το έκανα με κακή πρόθεση. Η μεγαλύτερη ισχύς που ζητάει δεν είναι άτμισμα που εγώ κάνω μέχρι σήμερα.

Παρακάτω βάζω κι εγώ 3 μικρούς νάνους, σε περίπτωση που κάπου χρειαστεί σαν πρώτη εντύπωση για τα μεγέθη τους.  
[/justify]



« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 19, 2016, 01:29 από JoeBarTeam »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #93 στις: Ιουνίου 19, 2016, 02:42 »
Τα είπες όλα νομίζω, σίγουρα όσα διάβασα με βρίσκουν απόλυτα σύμφωνο. Να τον χαρείτε κύριε, από καρδιάς! :)

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #94 στις: Ιουνίου 19, 2016, 08:32 »
Ωραίο και αναλυτικό!
Ένας ακόμα συνατμιστής δέχθηκε το μοιραίο δάγκωμα του ερπετού! ;D
Με γειά και καλοάτμιστος νάναι.

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #95 στις: Ιουνίου 19, 2016, 12:15 »
Με ψιλά σύρματα τον δοκιμασατε παιδιά;

Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #96 στις: Ιουνίου 19, 2016, 12:59 »
Με ss316l, 30g, 1.2ohm και ελεγχο θερμοκρασίας, δουλεύει ωραιότατα!  :respect:

Αποσυνδεδεμένος anniv

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #97 στις: Ιουνίου 19, 2016, 13:10 »
Ψ
Με ψιλά σύρματα τον δοκιμασατε παιδιά;
Δεν ειναι και το πιο εύκολο πράγμα του κόσμου (ειδικά αν έχεις και λίγη πρεσβυωπία  :tongue_smilie:) να τα στήσεις, αλλα η απόδοση ειναι μια χαρά ...

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #98 στις: Ιουνίου 22, 2016, 00:32 »
[justify]Αυτές τις μέρες προσπαθώ να φέρω τον μικρό στα μέτρα μου. Δύσκολο αλλά το αξίζει πραγματικά να το ψάξει κάποιος. Πρώτα απ' όλα, ήθελα να είμαι σταθερός στο kanthal (για βασικούς λόγους), κατόπιν έψαξα σε σύρμα 0,3 και 0,36mm. Είναι λεπτά σε σχέση με clapton και θέλει μεγαλύτερη ακρίβεια στο βίδωμα (να μαγκώσουν σωστά οι ακροδέκτες).[/justify]

[justify]Τώρα ατμίζω με: kanthal 0,36mm, 3mm πυρήνα, 1,37Ω διάβασε το πικάκι, 12-13w. Από δικό μου λάθος είχα ελάχιστη διαρροή από την εισαγωγή αέρα. Έβαλα πιο αφράτο βαμβάκι και να κάθεται σωστά στα λούκια, καμία διαρροή και το τινάζω σαν θερμόμετρο...[/justify]

[justify]Τον έβγαλα βόλτα και πήρα απλόχερα υπέροχο ντουμανάκι, ενώ στις απανωτές τζούρες όλα μια χαρά χωρίς καμία ενοχλητική θερμοκρασία στο επιστόμιο. Πολύ καλή γεύση και πολύ καλό χτύπημα (με υγρό στα 6mg). [/justify]

Αποσυνδεδεμένος leondim77

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #99 στις: Ιουνίου 23, 2016, 18:44 »
Εμένα ήρθε το πρωί στη δουλειά. Αμέσως του έβαλα μια αντίσταση από αυτές που είχε μέσα και βαμβάκι από το δικό του.
Υπόψη ότι είναι ο πρώτος  μου επισκευάσιμος (αποτυχημένες προσπάθειες με την επισκευάσιμη του πρώτου egrip παλιότερα.)
τον έκλεισα, τον γέμισα και τον έβαλα πάνω στο vtc mini που είχα μαζί μου. Στα 20 watt αρχικά (βγήκε στα 0,70ohm η αντίσταση) και όλα καλά! Πολύ καλά θα έλεγα! 
Ωραία γεύση και κτύπημα αλλά μεγάλη κατανάλωση. Δούλεψε όμορφα και δροσερά και στα 15 watt. Στα 30 - 35 watt πάλι δεν είχε πρόβλημα. Πιο ζεστός φυσικά αλλά ανεκτά πράγματα (ο cleito στα ίδια είναι χειρώτερος).
Από εμφάνηση για εμένα είναι κουκλί.
όταν μάθω να φτιάχνω coils (δεν είμαι του σπορ καθόλου...... :-[ ), θα δοκιμάσω κάτι λίγω επάνω από το 1 ohm να δω αν θα πέσει η κατανάλωση. 

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #100 στις: Ιουνίου 23, 2016, 23:23 »
Δώσε στο ερπετό να πιεί όσο θέλει. Εσύ θα κερδίσεις τελικά (σε απόλαυση εννοώ)!  ;D
Εγώ τον έχω κολλημένο με logo στο μοντάκι μου  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #101 στις: Ιουνίου 23, 2016, 23:47 »
Βασανιστηριο.... 
 Εσενα κοληημενος στο μοντακι εμενα κολλημενος στο αεροδρομιο ο serpent... :wall:
Aπο τα νευρα μου παρηγγειλα και δευτερο  :angry_orange:
Να κλειδωσει το θεμα παρακαλω μεχρι να ερθει ο δικος μου  :))

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #102 στις: Ιουνίου 24, 2016, 00:38 »
Να σού πώ... Αν τελικά καταλήξεις με δύο και θελήσεις να απαλλαγείς από τον ένα, ξέρεις που να στείλεις μήνυμα! Περιμένω!  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος kostasfender

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #103 στις: Ιουνίου 26, 2016, 14:49 »
Καλησπέρα! Κάτοχος κι εγώ του Serpent Mini από χτες, και είμαι πολύ ικανοποιημένος με το μέχρι στιγμής αποτέλεσμα. Φοβερή γεύση και πολύ καλή παραγωγή ατμού!
Μια ερώτηση μόνο: Επειδή είναι η πρώτη φορά που ασχολούμαι με έλεγχο θερμοκρασίας και δεν ξέρω το "sweet spot" ας πούμε, μήπως μπορεί κάποιος να μου δώσει ένα πρώτο μπούσουλα ώστε από κει να αρχίσω να ψάχνω;
Έχω αντίσταση στα 0,61Ω με clapton. (μια εξ αυτών που είχε μέσα)

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #104 στις: Ιουνίου 26, 2016, 23:58 »
Για να παίξεις με έλεγχο θερμοκρασίας χρειάζεσαι ένα από τα παρακάτω σύρματα:
1) Τιτάνιο - Ti
2) Νικέλιο - Ni
3) Ανοξείδωτο ατσάλι SS316L, SS316 κτλ
Επίσης χρειάζεσαι μοντάκι που να υποστηρίζει τα παραπάνω. Επειδή έχουμε βγει off topic, υπάρχει αντίστοιχο νήμα για τον έλεγχο θερμοκρασίας όπου θα βρεις αρκετές πληροφορίες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342138 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206398 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541310 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30974 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50077 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597128 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357627 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11442 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192962 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1250 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1235 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591674 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios