vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

206 επισκέπτες, 4 χρήστες
maprix, Sergios, kurtz, lagoudakis

Serpent Mini (by Wotofo)

Αποσυνδεδεμένος iaponas

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #135 στις: Ιουνίου 30, 2016, 09:31 »
Έχω λύσει ελάχιστα την βίδα για να πατάει στο kbox που δεν εχει αυτορυθμιζόμενο πόλο.
Το oring υπάρχει.

Στάλθηκε από το GT-I9506 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #136 στις: Ιουνίου 30, 2016, 09:37 »
Ρε παιδιά για να καταλάβω: Εάν στήσω τον sherpent και έναν klp+ με το ίδιο σύρμα, ίδιες σπείρες, την ίδια ποσότητα βαμβακιού, βάλω την ίδια ποσότητα υγρού, τραβήξω ακριβώς τις ίδιες τζούρες με την ίδια ακριβώς διάρκεια, θα φάω καψούλι την ίδια ακριβώς στιγμή και στους 2???

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #137 στις: Ιουνίου 30, 2016, 10:14 »
1. Γιατο σου χανει απτον πολο και γιαυτο εχει και oring αλλιως δεν θα ειχε,θα παταγε κατευθειαν στο μονωτικο.

2.  Αμα καταφερεις να σφιξεις τον serpent σαν τον klp ,το ιδιο πραγμα ειναι.
Ο αερας που περναει παιζει ρολο στην καταναλωση.
Απλο ειναι ...αμα πατησεις 3 δευτερολεπτα το fire button χωρις να τραβηξεις τζουρα θα βγει απο μονο του κανα ντουμανι εξω?


« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 30, 2016, 10:24 από thomasprevere »

Αποσυνδεδεμένος iaponas

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #138 στις: Ιουνίου 30, 2016, 10:55 »
Θα δοκιμάσω πιο μεγάλο o-ring.

Στάλθηκε από το GT-I9506 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #139 στις: Ιουνίου 30, 2016, 11:32 »
[justify]@caros, καλημέρα. [/justify]
[justify]Το πιστεύω πως δεν είχες καμία πρόθεση για χαρακτηρισμούς, απλώς διάβασα περί φαιδρότητας και ήθελα να δω ακριβώς τι εννοείς. Αυτό, τίποτα περισσότερο.[/justify]

Για το θέμα κατανάλωσης. Εδώ απλά έχουμε διαφορετική άποψη, σωστό και υγιές σε κάθε διάλογο που πρέπει να συμβαίνει ώστε να βγαίνουν και σωστά συμπεράσματα. Αν καταλαβαίνω σωστά λοιπόν, είσαι της άποψης πως: ό,τι συμβαίνει σε έναν ατμοποιητή οφείλετε στον χρήστη, ενώ εγώ για παράδειγμα λέω πως οφείλετε στα χαρακτηριστικά του ατμοποιητή. Δεν χρειάζεται να αναλύσουμε πολλά γιατί δεν είναι πυρηνική φυσική, όπως σωστά λες παραπάνω. Το να πιω ένα ποτήρι νερό απευθείας δεν είναι το ίδιο εάν το πιω με καλαμάκι, ούτε σε χρόνο ούτε σε λήψη ποσότητας. Υπάρχει τρόπος να έχουμε το ίδιο αποτέλεσμα όμως θ' αλλάξω χαρακτηριστικά στη διαδικασία. (συγγνώμη που κλείνω απότομα την κουβέντα όμως είμαι απίστευτα πιεσμένος). 

@Joe Μη βαζεις λογια στο στομα μου, δεν χαρακτηρισα κανεναν προσωπικα αστειο ή φαιδρο, ουτε ειχα τετοια προθεση και αν παρεξηγηθηκα απο το συνατμιστη (που δε νομιζω) ζητω και συγνωμη. Οπως και εσυ φανταζομαι δεν με χαρακτηριζεις ως απολυτο, αδιαλλακτο και ουγκ στις πρωτες σειρες του ποστ σου. Τωρα στην ουσια, περι καταναλωσης δυστυχως δε δινεις σαφη απαντηση. Το α) πολυ σωστο που ειπες, το β) ομως δεν ιχυει. Στο β λοιπον οταν τηρεις ολους τους παραγοντες που προανεφερα ιδιους, ο σχεδιασμος του ατμοποιητη παει περιπατο και σιγουρα δεν θα ευχαριστηθεις τον ενα απο τους δυο λογω του α).  Οταν λες επισης "κατι περισσοτερο" τι εννοεις ακριβως;

Μακη η εισαγωγη αερα δεν μπαινει στην εξισωση. Οταν εχεις φουλ αερα ανοιχτο το περισσοτερο ντουμανι που βγαζεις ειναι ακριβως αυτο που ειπες, αερας κοπανιστος καθοτι το μειγμα που παιρνεις εχει μεγαλυτερο ποσοστο αερα ενω η ποσοτητα ατμου απο το υγρο παραμενει η ιδια.

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #140 στις: Ιουνίου 30, 2016, 11:39 »
Είπα να πω την αποψη μου και έγινε χαμός
Δεν ήξερα ότι είναι 2ml γιατί και εγώ διάβαζα 3.
Μικρό το κακό γιατί γεμίζει εύκολα.

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #141 στις: Ιουνίου 30, 2016, 12:07 »
Καλημερα σε ολους :bye: . Burku κανενας χαμος, μια χαρα συζητηση κανουμε και λεμε τις αποψεις μας. Αν το θεωρεις αυτο χαμο, δεν εχεις περιηγηθει αρκετα στο φορουμ να δεις τι εστι χαμος ;) .
Joe νομιζω φαινεται ξεκαθαρα πως ο,τι ειπα, αφορα την καταναλωση υγρου και οχι γενικως "ο,τι συμβαινει σε εναν ατμοποιητη".

Επισης να επισημανω πως καταναλωση υγρου και ποσοτητα ντουμανιου δεν ειναι το ιδιο πραγμα. Μπορει να εχεις περισσοτερο ντουμανι με λιγοτερη ποσοτητα υγρου οπως και περισσοτερη ποσοτητα υγρου με λιγοτερο ντουμανι. Και αυτο γιατι το ντουμανι που εισπνεουμε ειναι μειξη αερα και ατμοποιημενου υγρου. Οσο περισσοτερο αερα επιτρεπουμε να περασει απο την αντισταση τοσο περισσοτερο ειναι και το ντουμανι. Σε αυτη την περιπτωση η συσταση του θα ειναι σε μεγαλυτερο ποσοστο αερας και λιγοτερο ατμοποιημενο υγρο, ενω το αντιστροφο θα συμβει αν κανουμε το αντιθετο. Γι αυτο και οσο περισσοτερο ανοιγουμε τον αερα (στα ιδια βατ) τοσο μειωνεται η γευση που παιρνουμε, αλλα και η πυκνοτητα του ντουμανιου, ειναι πιο αραιο, ενω στην αντιθετη περιπτωση αυξανεται η γευση και το ντουμανι ειναι πιο πλουσιο/πυκνο αν και λιγοτερο.

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #142 στις: Ιουνίου 30, 2016, 13:17 »
Το υγρό και η σύσταση του δεν μπαίνει στην εξίσωση?

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #143 στις: Ιουνίου 30, 2016, 13:31 »
Ναι μπαινει και αυτο κυριως η αναλογια VG-PG. Απλα θεωρησα οτι αναφερομαστε στο ιδιο υγρο. Αλλα ναι τα υγρα με μεγαλη περιεκτικοτητα σε PG καταναλωνονται γρηγοροτερα λογω του χαμηλοτερου σημειου ατμοποιησης της PG απο τη VG. :)

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #144 στις: Ιουνίου 30, 2016, 15:12 »
Ξαναλεω αυτο που ειχα πει πριν μερικες μερες πριν παραλαβω..
Βλεπω εχει πολλα προβληματα αυτος ο ατμοποιητης.. ;D

Για να μεινει ζωντανο το νημα ,θα πρεπει να ασχοληθουμε μονο με την καταναλωση,αφου δεν μενει κατι αλλο να ασχοληθουμε..μαλλον γιαυτο υπαρχει και η αντιπαραθεση :tongue_smilie:

Τον στηνεις για πλακα,δεν εχει πολλα κομματια ,καλη ποιοτητα κατασκευης ,καλη τιμη  ,γεμιζει απο πανω ,δεν εχει διαρροες εχει γευσαρα,παιζει και με χοντρα και με ψιλα συρματα,ειναι μικρος κ ομορφος  ;)
Ειναι στον δρομο και ο δευτερος.. ::)



Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #145 στις: Ιουνίου 30, 2016, 15:43 »
Ελπιζω να βγαλει συντομα η FT ανταλλακτικα γυαλακια γιατι (και αυτο ισως ειναι απο τα ελαχιστα αρνητικα) το γυαλι του ειναι αρκετα λεπτο και το κοβω να γινεται θρυψαλα με το πρωτο πεσιμο.

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #146 στις: Ιουνίου 30, 2016, 16:02 »
Aφου εχει κ δευτερο μεσα στην συσκευασια.
Δεν μου φαινεται κ λεπτο παντως...αλλα αμα πεσει κατω,δυσκολο να μην σπασει και πιο χοντρο να ηταν ,σκεψου οτι με πιο χοντρο μπορει να επεφτε η χωρητικοτητα του στο 1,5 ml  η θα πρεπε να γινει πανω απο 22χιλιοστα και δεν θα μπαινε στο pico που ταιριαζει απολυτα.

Για να βρουμε κανα αλλο αρνητικο...  :hmmm:

Τα  γραμματα ειναι λιγο μικρα δεν τα βλεπω καλα το βραδυ και τον μπερδευω με αλλον   :))

Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #147 στις: Ιουνίου 30, 2016, 16:22 »
Τον έχω σε μαύρο εδώ και 2 εβδομάδες και παρατήρησα μετά από μερικά πλυσίματα ότι αρχίζει και φεύγει το χρώμα του. Επίσης το drip tip του φαίνεται ότι δεν πατάει καλά και αφήνει ένα κενό, ίσως θέλουν αλλαγή τα ring του αν και δεν χρησιμοποιώ το δίκο του πλέον λόγω θερμοκρασίας. 
Κάτι τελευταίο αν μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί έχω τόσα "σκασίματα" με στήσιμο γύρω στο 1 ohm με ανοιχτές σπείρες σε φυσιολογικά watt και με τον αέρα ανοιχτό στο 1/3 του μόνο ??  :confused1: Παρατήρησα αν τον ανοίξω τέρμα τον αέρα δεν έχω σκασίματα αλλά δεν τον θέλω τέρμα αεράτο καθώς με βολεύει το πολύ μέχρι την μέση, οπότε αν υπάρχει κάποια συμβουλή ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #148 στις: Ιουνίου 30, 2016, 16:46 »
Νατα και τα αρνητικα...
Για το χρωμα τι να σου πω ,δεν παιρνω βαμμενους γιαυτο τον λογο,παιζει ρολο και με τι τον πλενεις..
Οντως το ντριπτιπ και εμενα δεν παταει καλα ειναι λιγο πιο χοντρα τα oring, βαλε λιγο υγρο και κουμπωσε το ,το παρατηρησα και εγω.

Πολυ ανοιχτες σπειρες η δεν εχεις βαλει σφιχτα το βαμβακι.
Δοκιμασε πιο σφιχτο το βαμβακι αν δεν φτιαξει ,αλλαξε και αντισταση με πιο κλειστες σπειρες.

Αποσυνδεδεμένος lusiferinos

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #149 στις: Ιουνίου 30, 2016, 18:57 »
Τον έχω σε μαύρο εδώ και 2 εβδομάδες και παρατήρησα μετά από μερικά πλυσίματα ότι αρχίζει και φεύγει το χρώμα του. Επίσης το drip tip του φαίνεται ότι δεν πατάει καλά και αφήνει ένα κενό, ίσως θέλουν αλλαγή τα ring του αν και δεν χρησιμοποιώ το δίκο του πλέον λόγω θερμοκρασίας.
Κάτι τελευταίο αν μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί έχω τόσα "σκασίματα" με στήσιμο γύρω στο 1 ohm με ανοιχτές σπείρες σε φυσιολογικά watt και με τον αέρα ανοιχτό στο 1/3 του μόνο ??  :confused1: Παρατήρησα αν τον ανοίξω τέρμα τον αέρα δεν έχω σκασίματα αλλά δεν τον θέλω τέρμα αεράτο καθώς με βολεύει το πολύ μέχρι την μέση, οπότε αν υπάρχει κάποια συμβουλή ευχαριστώ.

Με ξενέρωσες. Περιμένω τον μαύρο αν και φαινόταν στην φωτογραφία πως δεν είναι ανοδιωμένο αλλά βαμμένο. Οι μ@λακίες πληρώνονται  :(

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342063 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206325 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541123 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30935 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50023 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597045 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357541 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11402 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192889 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1214 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1181 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591551 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios