vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

171 επισκέπτες, 0 χρήστες

Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)

Αποσυνδεδεμένος ako

  • ***
  • 831
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #360 στις: Μαΐου 15, 2016, 12:50 »
Δηλαδή παιδιά, αν παραγγείλω σήμερα από Κίνα πχ. ένα μοντάκι, το πιο πιθανό είναι να μην το παραλάβω; Ό,τι πήραμε, πήραμε;

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #361 στις: Μαΐου 15, 2016, 13:03 »
Να ξαναγυρίσω στο τσιγάρο δεν παίζει με την καμία, να κόψω αυτό εδώ το βλέπω ευκολότερο. Όταν έμεινα άνεργος μια χαρά το παράτησα και το αμάξι και τη μοτοσυκλέτα, ποδηλατάκι και άγιος ο θεός και καλύτερη ποιότητα ζωής απέκτησα. Τον πούλο απ'όλα αφού το πάνε έτσι, καθαρές κουβέντες. Να με καθοδηγήσεις εσύ στο τι θα σου πληρώσω λυπάμαι αλλά με έχασες. Ήδη πολύ νταβατζηλίκι πληρώνουμε τσάμπα και βερεσέ για μλκιες άλλων, συγνώμη κιόλας αλλά σ'αυτή τη χώρα το κακό παράγινε. Μια κwλολίστα μας τσαμπουνάνε χρόνια τώρα και κανείς τους (λέμε τώρα ) δεν κράτησε ένα backup, ούτε καν η γαλλίδα που την έφτιαξε δηλαδή.
Ξεφτίλα κόσμος και τη ζωή που μου ανήκει σκοπεύω να τη ζήσω όπως θέλω εγώ, έχω κάθε δικαίωμα σε αυτό.
Στα νεύρα λέμε μεγάλες κουβέντες ναι, αλλά κι οι πράξεις δεν είναι τόσο δύσκολες αν το σκεφτεί κανείς. Λυπάμαι για τα μαγαζιά, για τους ανθρώπους που επένδυσαν εδώ, λυπάμαι όμως και για τη χώρα που ζω, γι'αυτά που συμβαίνουν και μας περιβάλλουν καθημερινά, λυπάμαι γενικώς. Αλλά η ζωή είναι δική μου και δεν σκοπεύω να τη ζήσω μέσα στη στεναχώρια μέχρι να αφήσω τον μάταιο τούτο κόσμο, ότι θέλετε. Όμως ότι θέλω κι εγώ για μένα. ;)

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #362 στις: Μαΐου 15, 2016, 13:18 »
Δηλαδή παιδιά, αν παραγγείλω σήμερα από Κίνα πχ. ένα μοντάκι, το πιο πιθανό είναι να μην το παραλάβω; Ό,τι πήραμε, πήραμε;

Ακόμα δεν ξέρουμε σίγουρα τίποτα. Πάντως ο νόμος ακόμα δεν έχει τεθεί σε εφαρμογή. Αν η παραγγελία σου σταλεί τώρα, το πιθανότερο είναι πως δεν θα έχεις κανένα θέμα αφού η αγορά σου θα έχει γίνει πριν την εφαρμογή του νόμου.

Η (educated) υπόθεση που κάνω μετά από όσα έχω διαβάσει είναι πως αν το κινέζικο κατάστημα δέχεται τις παραγγελίες από Ελλάδα, τότε δεν θα αλλάξει απολύτως τίποτα. Δεν θα γίνουν ξαφνικά επιμελείς στα ΕΛΤΑ να ψάχνουν κάθε παραγγελία από το εξωτερικό να δουν αν έχει μέσα ατμ ιστικά είδη. Εδώ περνάνε άλλα κι άλλα. 
Ουσιαστικά ο ενδελεχής έλεγχος είναι αδύνατος με το πλήθος των δεμάτων που έρχονται κάθε μέρα. Και φυσικά όταν σε όλες τις δημόσιες υπηρεσίες έχουν μειωθεί οι υπάλληλοι, το ίδιο έχει γίνει και σε ΕΛΤΑ/Τελωνεία, κάτι που το κάνει ακόμα πιο δύσκολο. Άσε που δεν έχω πάρει ποτέ παραγγελία που να αναγράφει πάνω κάτι σε σχέση με άτμισα. Όλα λένε "electronics" ή κάτι αντίστοιχο.

Το πρόβλημα θα είναι αν αποφασίσουν οι Κινέζοι να απαγορέψουν τις πωλήσεις ατμιστικών ειδών προς Ευρώπη από μόνοι τους για να είναι νομότυποι. Υποψιάζομαι πως δεν θα το κάνουν, τουλάχιστον όχι όλοι.

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #363 στις: Μαΐου 15, 2016, 13:24 »
Δυστυχώς έφτασε η εποχή που θα θιχτούν και αυτά που έδιναν μια επίφαση σταθερότητας στην καθημερινότητα. Ο καφές, το διαδίκτυο, το νερό, το ρευμα, η ελευθερη πρόσβαση στις παραλίες, το άτμισμα στην περίπτωσή μας, και τα ρέστα.
Οταν φτάσουμε στο παρα ενα να βγούμε στους δρόμους θα αλλάξει η Κυβέρνηση και θα ζητήσει χρόνο να φτιάξει αυτα ΄χαλασαν οι προηγούμενοι για να φτιάξουν αυτα που χάλασαν οι προ-προηγούμενοι, θα τσακωθούμε μεταξύ μας, και μετά το γνωστό Ντίλι ντίλι ντίλι, ντίλι το καντήλι που έφεγγε και κένταγε η κόρη το μαντήλι, ντίλι ντίλι ντίλι.
Οπως εχει γίνει η κατάσταση, και 100.000 να βγούνε στο δρόμο δεν θα γινει τιποτα. ΑΝ θέλετε να διαμαρτυρηθείτε να πάτε στο βουλευτή τις περιοχής σας, αυτός ειναι υπευθυνος και εχει υποχρέωση να σας ακούσει. Αν δεν σας ακούσει δεν προτείνω να τον φτύσετε γιατί θα τρέχετε στα δικαστηρια όπως εγω και δεν θα ξεμπερδέψετε ποτέ.
Καλή τύχη νέοι μου.


Αποσυνδεδεμένος sertikos

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #364 στις: Μαΐου 15, 2016, 13:29 »
"Απαγορεύονται οι διασυνοριακές εξ αποστάσεως πωλήσεις ηλεκτρονικών τσιγάρων και περιεκτών επαναπλήρωσης στους καταναλωτές."

Αυτό είναι από τα τραγικότερα σημεία του νόμου. Το κράτος βοηθάει την ντόπια επιχειρηματικότητα αφαιμάζοντας τους καταναλωτές, που στην γραικυλεία πρέπει να είναι κοροίδα και να τα πληρώνουν όλα διπλά. Τζιμάνι ο νομοθέτης. Γιατί να αγοράζει ο καταναλωτής απο κίνα; Ας αγοράζει ο έμπορος και αυτός να τα πουλάει στον καταναλωτή. Να σου το κέρδος. Να ο μήνας που θρέφει τους 11. Να και οι μ@##κες τις υπόθεσης: ΕΜΕΙΣ!


Απο την άλλη ένας τόσο ηλίθιος νόμος που είναι κατάφωρα ενάντια στα συμφέροντα μας, δύσκολα  θα είναι εφαρμόσιμος.
Δεν καταλαβαίνω γιατί να βαφτίσουμε εμείς - ή οι κινέζοι - τον ατμοποιητή μας ως ηλεκτρονικό τσιγάρο ή περιέκτη αναπλήρωσης.Υπάρχουν αλλα πράγματα που μπορεί να είναι ή να γίνει ή να αποκαλείται ένας άτμο. ΠΧ:


  • Βάζο είναι ρε μάγκα για μαργαρίτες μπονζάι. 
  • Προσωπικός ατμοποιητής. 
  • Συναρμολογούμενο 3D Παζλ.
  • Fog machine για σκηνές.


Υγ: Θεωρητικά η φορολογία χρησιμοποιείται όχι μόνο για να μαζέψει έσοδα αλλα για να σμηλέψει και τις προτιμήσεις των καταναλωτών. Για αυτό ο φόρος στα τσιγάρα θεωρείτο "ηθικό" να αυξάνεται στον θεό. Τώρα που στο ηλ. τσιγάρο το κράτος έχει καθήκον να σπρώξει για λόγους δημόσιας υγείας τους καπνιστές στον ατμό αυτοι τι κάνουν;
Σου λέει καλά σε είχαμε εσένα μ@##κα σαν καπνιστή να μας δίνεις τα λεφτά σου. Δεν συνεχίζεις και σαν ατμιστής μια που μας καλόμαθες γιατί χάνουμε λεφτά με το άτμισμα και δεν μας αρέσει; ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ.




Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #365 στις: Μαΐου 15, 2016, 13:32 »
Να ξαναγυρίσω στο τσιγάρο δεν παίζει με την καμία, να κόψω αυτό εδώ το βλέπω ευκολότερο. Όταν έμεινα άνεργος μια χαρά το παράτησα και το αμάξι και τη μοτοσυκλέτα, ποδηλατάκι και άγιος ο θεός και καλύτερη ποιότητα ζωής απέκτησα. Τον πούλο απ'όλα αφού το πάνε έτσι, καθαρές κουβέντες. Να με καθοδηγήσεις εσύ στο τι θα σου πληρώσω λυπάμαι αλλά με έχασες. Ήδη πολύ νταβατζηλίκι πληρώνουμε τσάμπα και βερεσέ για μλκιες άλλων, συγνώμη κιόλας αλλά σ'αυτή τη χώρα το κακό παράγινε. Μια κwλολίστα μας τσαμπουνάνε χρόνια τώρα και κανείς τους (λέμε τώρα ) δεν κράτησε ένα backup, ούτε καν η γαλλίδα που την έφτιαξε δηλαδή.
Ξεφτίλα κόσμος και τη ζωή που μου ανήκει σκοπεύω να τη ζήσω όπως θέλω εγώ, έχω κάθε δικαίωμα σε αυτό.
Στα νεύρα λέμε μεγάλες κουβέντες ναι, αλλά κι οι πράξεις δεν είναι τόσο δύσκολες αν το σκεφτεί κανείς. Λυπάμαι για τα μαγαζιά, για τους ανθρώπους που επένδυσαν εδώ, λυπάμαι όμως και για τη χώρα που ζω, γι'αυτά που συμβαίνουν και μας περιβάλλουν καθημερινά, λυπάμαι γενικώς. Αλλά η ζωή είναι δική μου και δεν σκοπεύω να τη ζήσω μέσα στη στεναχώρια μέχρι να αφήσω τον μάταιο τούτο κόσμο, ότι θέλετε. Όμως ότι θέλω κι εγώ για μένα. ;)

1000like


αδελφε  ειπες  ολο  το  ζουμι  ......... :thumpup:



Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9648
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #366 στις: Μαΐου 15, 2016, 13:33 »
Λογικά θα δούμε ανακοινώσεις των διαδικτυακών καταστημάτων τις αμέσως προσεχείς ημέρες. Υποψιάζομαι ότι είμαστε λίγο πριν από το τέλος εποχής για τις φθηνές αγορές.....Είναι προφανές ότι τα καταστήματα αυτά δεν θα δέχονται πλέον παραγγελίες με προορισμό την Ελλάδα και όχι μόνο....Το νέο νομοθετικό πλαίσιο δεν αφήνει περιθώρια.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #367 στις: Μαΐου 15, 2016, 13:34 »
α) Καλό θα ήταν να μην σπέρνουμε τον πανικό. Ακόμα δεν τον είδαμε Βρασίδα τον βαφτίσαμε...

β) Καλό θα ήταν επίσης να μην βγάζουμε συμπεράσματα κοιτώντας μόνο την πάρτη μας. Το ότι "εμείς" θα το κόψουμε πιο εύκολα από τους καπνιστές, ή το "φάγαμε το γάιδαρο, η ουρά έμεινε" αφορά ΜΟΝΟ μεμονωμένες περιπτώσεις. Δεν έχουν κάνει όλοι οι ατμιστές τον κύκλο τους για να θεωρούμε ότι φάγανε τον γάιδαρο, άλλος ατμίζει πέντε χρόνια, άλλος πέντε μήνες κι άλλος πέντε μέρες...

γ) Εμένα προσωπικά το "στοκάρισμα" σε προσωπικό επίπεδο, βάσεων, υγρών, συρμάτων, βαμβακιών κλπ. για δύο και τρία χρόνια που ακούω συνέχεια, μου θυμίζει χοντρά το άδειασμα των ραφιών των σούπερ μάρκετ από μακαρόνια, αλεύρια και γκότζι μπέρι όταν επιβλήθηκαν τα κάπιταλ κοντρόλς (και σε πολλές άλλες ανάλογες περιπτώσεις). Δηλαδή ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ κατάλαβαν όσοι το έκαναν; Μόλις τους τελείωσαν τα μακαρόνια στο σπίτι δεν αγόρασαν κι άλλα; Τελείωσαν από τα σουπερ μάρκετ; Ακόμα έχουμε κάπιταλ κοντρόλς αλλά μακαρόνια βρίσκουμε! Και γκότζι μπέρι.

δ) Η Ευρωπαϊκή Ένωση ΔΕΝ μπορεί να απαγορέψει στους Κινέζους να στέλνουν προϊόντα στην Ελλάδα. Δεν είναι μπακάλικο. Υπάρχουν διακρατικές συμφωνίες, συμφωνίες εμπορίου. Εκτός αν απαγορέψει ΟΛΕΣ τις εισαγωγές από την Κίνα. Χα! Λέτε να το κάνουν; Με τον κίνδυνο οι Κινέζοι να αποσύρουν τις επενδύσεις τους από την Ευρώπη; Ακόμα και ο Ντάισελμπλουμ δεν είναι τόσο ηλίθιος (άλλο τί φαίνεται...)

ε) Ψυχραιμία. Υπομονή. Σύνεση. Ακόμα ΔΕΝ έχει ψηφιστεί καν το νομοσχέδιο. Ας μην βγάζουμε ερμηνευτικές εγκυκλίους μόνοι μας εδώ μέσα.

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #368 στις: Μαΐου 15, 2016, 13:37 »
"Απαγορεύονται οι διασυνοριακές εξ αποστάσεως πωλήσεις ηλεκτρονικών τσιγάρων και περιεκτών επαναπλήρωσης στους καταναλωτές."

Αυτό είναι από τα τραγικότερα σημεία του νόμου. Το κράτος βοηθάει την ντόπια επιχειρηματικότητα αφαιμάζοντας τους καταναλωτές, που στην γραικυλεία πρέπει να είναι κοροίδα και να τα πληρώνουν όλα διπλά.
Καλά μη το τραβάμε κιόλας :))
Δεκαράκι δεν δίνει το κράτος για την ντόπια επιχειρηματικότητα. Κόβει τις διασυνοριακές πωλήσεις για να ελέγξει και να εισπράττει τους φόρους που θα επιβάλλει στο η.τ.

Αποσυνδεδεμένος Αράπης

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #369 στις: Μαΐου 15, 2016, 13:38 »
Να ξαναγυρίσω στο τσιγάρο δεν παίζει με την καμία, να κόψω αυτό εδώ το βλέπω ευκολότερο. Όταν έμεινα άνεργος μια χαρά το παράτησα και το αμάξι και τη μοτοσυκλέτα, ποδηλατάκι και άγιος ο θεός και καλύτερη ποιότητα ζωής απέκτησα. Τον πούλο απ'όλα αφού το πάνε έτσι, καθαρές κουβέντες. Να με καθοδηγήσεις εσύ στο τι θα σου πληρώσω λυπάμαι αλλά με έχασες. Ήδη πολύ νταβατζηλίκι πληρώνουμε τσάμπα και βερεσέ για μλκιες άλλων, συγνώμη κιόλας αλλά σ'αυτή τη χώρα το κακό παράγινε. Μια κwλολίστα μας τσαμπουνάνε χρόνια τώρα και κανείς τους (λέμε τώρα ) δεν κράτησε ένα backup, ούτε καν η γαλλίδα που την έφτιαξε δηλαδή.
Ξεφτίλα κόσμος και τη ζωή που μου ανήκει σκοπεύω να τη ζήσω όπως θέλω εγώ, έχω κάθε δικαίωμα σε αυτό.
Στα νεύρα λέμε μεγάλες κουβέντες ναι, αλλά κι οι πράξεις δεν είναι τόσο δύσκολες αν το σκεφτεί κανείς. Λυπάμαι για τα μαγαζιά, για τους ανθρώπους που επένδυσαν εδώ, λυπάμαι όμως και για τη χώρα που ζω, γι'αυτά που συμβαίνουν και μας περιβάλλουν καθημερινά, λυπάμαι γενικώς. Αλλά η ζωή είναι δική μου και δεν σκοπεύω να τη ζήσω μέσα στη στεναχώρια μέχρι να αφήσω τον μάταιο τούτο κόσμο, ότι θέλετε. Όμως ότι θέλω κι εγώ για μένα. ;)

Καλά τα λες και έχεις 1000 % δίκαιο.
Με τη διαφορά μόνο να λυπάσαι για τον Έλληνα (μεγαλύτερη μερίδα) που τα δέχεται όλα αδιαμαρτύρητα. Και όχι τη χώρα που ζεις ,αυτή εμείς την φτιάχνουμε!!!!


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9648
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #370 στις: Μαΐου 15, 2016, 13:48 »
Καλά μη το τραβάμε κιόλας :))
Δεκαράκι δεν δίνει το κράτος για την ντόπια επιχειρηματικότητα. Κόβει τις διασυνοριακές πωλήσεις για να ελέγξει και να εισπράττει τους φόρους που θα επιβάλλει στο η.τ.
Έτσι ακριβώς. Απλά η απαγόρευση των διασυνοριακών πωλήσεων μπορεί να βοηθήσει βραχυπρόθεσμα την ντόπια επιχειρηματικότητα. Αλλά μέχρι εκεί......

Αποσυνδεδεμένος sertikos

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #371 στις: Μαΐου 15, 2016, 13:49 »
Καλά μη το τραβάμε κιόλας :))
Δεκαράκι δεν δίνει το κράτος για την ντόπια επιχειρηματικότητα. Κόβει τις διασυνοριακές πωλήσεις για να ελέγξει και να εισπράττει τους φόρους που θα επιβάλλει στο η.τ.

Πάντως αυτή ήταν μέσα στις προτάσεις του συνδέσμου... Το αναφέρει αναλυτικά λίγες σελίδες πριν φίλος, παραθέτοντας τα σχετικά αποσπάσματα...

Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #372 στις: Μαΐου 15, 2016, 15:13 »

γ) Εμένα προσωπικά το "στοκάρισμα" σε προσωπικό επίπεδο, βάσεων, υγρών, συρμάτων, βαμβακιών κλπ. για δύο και τρία χρόνια που ακούω συνέχεια, μου θυμίζει χοντρά το άδειασμα των ραφιών των σούπερ μάρκετ από μακαρόνια, αλεύρια και γκότζι μπέρι όταν επιβλήθηκαν τα κάπιταλ κοντρόλς (και σε πολλές άλλες ανάλογες περιπτώσεις). Δηλαδή ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ κατάλαβαν όσοι το έκαναν; Μόλις τους τελείωσαν τα μακαρόνια στο σπίτι δεν αγόρασαν κι άλλα; Τελείωσαν από τα σουπερ μάρκετ; Ακόμα έχουμε κάπιταλ κοντρόλς αλλά μακαρόνια βρίσκουμε! Και γκότζι μπέρι.


Δεν φοβήθηκαν τα cc, τη δραχμή ή το κούρεμα φοβήθηκαν. Μαζί με αυτούς κι εγώ.
Καλα, ούτως ή αλλως ειχα σκουπίσει απο μήνες τους τραπεζικούς μου λογαριασμούς, αλλα οταν διαπιστωσα οτι ο πατερας μου ειχε αφήσει κάτι ψιλα, τα σκουπισαμε κι αυτα αγοράζοντας οτιδήποτε αγοράζουμε ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ.

Και σιγά δηλαδη τι πάθαμε, εχω ακόμα σερβιέτες και δεν προκειται να χαλάσουν. Ανέκαθεν φυσικα έχω στο σπίτι μου τρόφιμα για 4-5 μήνες, και τωρα εχω 100-150 μλ νικοτίνης.

Στα υπολοιπα που έγραψες συμφωνω.

Αποσυνδεδεμένος CyberCr33p

  • **
  • 170
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #373 στις: Μαΐου 15, 2016, 15:14 »
Η πιστοποίηση των mods , ατμοποιητών και υγρών πώς θα γίνεται; Θα πρέπει να γίνει σε κάθε χώρα ξεχωριστά ή θα μπορεί κάποιος σε οποιαδήποτε χώρα της ΕΕ να βγάλει την πιστοποίηση και μετά θα μπορούν να τα εισάγουν τα καταστήματα κανονικά; Το πιο λογικό θα ήταν να υπάρχει μια φορά πιστοποίηση και να ισχύει για όλη την ΕΕ.

Αποσυνδεδεμένος webm0nst3r

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #374 στις: Μαΐου 15, 2016, 15:36 »
Ξερουμε πότε θα παει στην βουλη το νομοσχέδιο ; (με τα γνωστά "κατ'επείγον" για να μπει και να φυγει μπαμ μπαμ :P )

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 190869 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1152181 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11353 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345992 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147575 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8317 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209269 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545684 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33143 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52806 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600844 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361353 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed