vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

66 επισκέπτες, 9 χρήστες
Harris, chkontog, th3ofilos, highland, Jamesheica, Milarepa, camber, maprix, Sergios

Twitter

ΖΩΝΤΑΝΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΝΕΑ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ με συμμετοχή ΔΡ.ΦΑΡΣΑΛΙΝΟΥ & Δ.ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ

Αποσυνδεδεμένος spitha

  • *
  • 41
  • Φύλο: Γυναίκα
    • MyFilms-In

Επίσης, εγώ πριν από 14 μήνες, κάπνιζα 2,5 πακέτα Lucky Strike την ημέρα, και έκανα προσπάθεια για να φτάσω στο σημείο ένα χρόνο μετά να μπορώ να κόψω την νικοτίνη όποια στιγμή θέλω.. Εσύ τι έκανες για τον εαυτό σου και πως τον βοήθησες πριν με κρίνεις και "απαιτήσεις" την στήριξη μου..??

φιλε δεν απαιτω τιποτα, τη βοηθεια σου μονο ζηταω δεν την απαιτω
αν μπορεις, αν δεν μπορεις δεν πειραζει.
ουτε και εχω διαβασει τα σχολια σου.
αυτο το οποιο ομως ξερω ειναι οτι σε ενα αστειο κρυβεται η μιση αληθεια


Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
ελπιζω να εχουμε καποια πραγματα τωρα κατανοητα λιγο περισσοτερο ..   .. αυτο που πρεπει να μας διακρινει απο εδω και περα ειναι η ομονοια και η αλληλοβοηθεια και  θα βρουμε την ακρη ..  αρκει να μην βλεπουμε το εγω αλλα το εμεις ... ετσι εχουν νικηθει πολλες μαχες ...

καποιος ειπε οτι εχουμε τοσα προβληματα γυρω μας το ατμισμα το καναμε προβλημα ?  και εδω λεω αν το δεις επιφανειακα ναι δεν ειναι και τοσο προβλημα σε σχεση με ολα τα αλλα .. αλλα αν το δεις πιο καλα .. ειναι απο τα μεγαλυτερα ... .. δηλαδη κατι εκατομμυρια θανατοι σε ολο το κοσμο που προσπαθουμε  να τους εξαλυψουμε .. και αν το θελετε αλλιως ειναι σαν να πεθαινουν καθε χρονο ολοκληρες πολεις .. οποτε ναι .. αν αυριο δεν ατμιζουμε με ασφαλεια και ελευθερια και να μπαινουν και αλλοι καπνιστες στο κυκλο αυτο .. θα εχουμε και αλλες πολεις που θα αδειαζουν (μεταφορικα ετσι ε?  :tongue_smilie: ).. δεν νομιζεται οτι ειναι συμαντικο οτι εχει να κανει με την υγεια  αυτο το προβλημα .. ειναι σημαντικο ?  Εγω λεω ναι εσεις ?

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Σημαντικότατο είναι Κώστα, αλλά στην βάση που το θέτεις, μην ξεχνάμε , πως η αρρώστια και ο θάνατος είναι πολύ μεγάλη μπίζνα.. Και ειδικά ο δεύτερος, με σίγουρα λεφτά.. Εκατομμύρια κόσμος ζει από αυτά και κατ επεκταση από αυτούς που αρρωσταίνουν και πεθαίνουν.. Οπότε τα συμφέροντα είναι τιτανοτεράστια..

Αποσυνδεδεμένος aenaos

  • **
  • 220
  • Φύλο: Άντρας
οπως σε ολα τα πραγματα που γινονται στην Ελλαδα τωρα και πριν ολοι μας ψαχνουμε .....απο τον καναπε μας.....τον ....ηγετη... που χωρις εμεις να κανουμε κατι να μας ..σωσει με το μαγικο ραβδι του.Προφανος στο λεξικο ηγετης ειναι αυτος που κανει κατι για το δικο μας καλο χωρις νας μας ενοχλησει....χωρις να του πουμε κατι...και χωρις να μας ζητησει την βοηθεια μας.
μηπως πρεπει να κανουμε απο μια μικρη κινηση ολοι μας?
πια ειναι αυτη.........αν το ηξερα θα ειμουν ..ηγετης ;)
αλλα βοηθαω οποιον ξερει αυτος την κινηση ...ειμαι μεσα

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Mπράβο Κώστα για την πρωτοβουλία και χρόνια πολλά για την ονομαστική σου εορτή.
 Σύμφωνα και με τα δρώμενα της Αμερικης,τα πράγματα είναι πιο σοβαρά απ ότι νόμιζα.  

Θέλω να ζητήσω μια δημόσια συγνώμη απ όλους τους reviewers που νόμιζα ότι κυρίως εσείς θα ήσασταν οι χαμένοι σε εισαγωγικά με το να μην κάνατε παρουσιάσεις. Δεν αναφέρομαι σε σένα προσωπικά που τόσο μας έχεις βοηθήσει με την εμπειρία σου και την συνεισφορά σου στο χώρο, αλλά είχα μια εντύπωση αναστάτωσης στο κομάτι αυτό.  

Πρέπει να υψώσουμε λιγάκι τη φωνή μας όσο μπορούμε ο καθένας γιανα μην έρθουν προς τα δω τα όποια χειρότερα εκ δύσης.
Αν και το ποτάμι δεν γυρίζει πίσω και η ατμιστές ολοένα και θα πληθαίνουν, και επειδή τα κοράκια το αντιληφθηκαν αυτό, και επειδή μας αγαπάνε και θέλουν να ζήσουμε πολλά χρόνια ακόμα, πιστευω ότι με αυτή την νέα τάξη πραγμάτων αν όντως μαμηθούν οι καταστάσεις και περάσουν όλα αυτά και χειρότερα, τότε θα ελέγχουν τα πάντα οι φαρμακοβιομηχανίες κυρίως, και σωτηρία καμιά για εμάς. Εδώ η μοσάντο θέλει να ελέγξει την τροφή του πλανήτη, στον ατμό θα κολήσουν ? Εύχομαι μη χειρότερα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 22, 2016, 01:19 από savo »

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Μπράβο στον Κώστα & συγχαρητήρια για την πρωτοβουλία και πολύχρονος  :thumpup:

Φάρσάλίνός-->Respect  :respect:

Αποσυνδεδεμένος cho oyu

  • **
  • 175
  • Φύλο: Άντρας
Θα σταθω μονο σε ενα σημειο των λεγομενων του Κου Πετροπουλου. Το σημειο εκεινο στο οποιο αναφερει "η ελληνικη Πολιτεια θα επιβαλλει Penalty στις Κινεζικες εταιρειες που παραβαινουν το νομο''
Ειλικρινα και χωρις καμμια διαθεση αντιδικιας ή εμπαιγμου αν πιστευει οτι η ελληνικη Πολιτεια θα επιβαλλει οποιασδηποτε μορφης ''τιμωριας΄΄ σε κινεζικες επιχειρησεις ιδιαιτερα μετα τη πωληση του ΟΛΠ και ωσονουπω των ΕΛΤΑ ωστε η χωρα να ειναι κομβος για τις κινεζικες επιχειρησεις , μαλλον πλαναται πλανην οικτρα.
Ολα τα υπολοιπα δεν θα τα σχολιασω γιατι ειλικρινα βρισκομαι ακομα υπο καθεστως θυμου
Να τονισω και γω με την σειρα μου οτι στο Δρ. Φαρσαλινο αξιζει ο απεριοριστος σεβασμος μας

Κωστη Πολυχρονος  :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Μήπως εκτός από τον ΟΛΠ , τα ΕΛΤΑ, να τους δώσουμε και το τελωνείο (έστω μόνο του αεροδρομείου) .. Θα είμαστε απόλυτα safe μετά πως θα έρχονται τα πάντα.. :yes: :yes: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος thekal

  • **
  • 272
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι κάθε ένας κοιτάει το συμφέρον του και το καταλαβαίνω κιόλας.
ΚΡΑΤΟΣ, έσοδα, φορολογία λοιπόν γιατί αρκετά χάνουν από τη μείωση των τσιγάρων.
ΜΑΓΑΖΙΑ, περισσότερους πελάτες, ελεύθερο ατμισμα παντού, το βασικότερο όμως, κλείσιμο της αγοράς, έστω και αν αυτό απαιτεί επιβολή φόρου καπνικών προϊόντων, ώστε να μείνει όλη η πίτα δίκη τους. Κοντόφθαλμο βέβαια γιατί δε βλέπουν ότι έτσι μειώνεται η πίτα...
REVIEWERS , Όλα ελεύθερα αλλά το βασικότερο, μη πειράξετε τη πληροφόρηση.
ΚΑΠΝΟ-ΦΑΡΜΑΚΟΒΙΟΜΗΧΑΝΙΕΣ απαγόρευση ολα η έστω ελεγχόμενα από τις ίδιες.
ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ (θετικά προσκημενοι), ελεύθερα όλα αλλά πάνω από όλα αυστηροί έλεγχοι.
Και όλα αυτά στη πλάτη μας, γιατί φυσικά χωρίς ατμιστες δεν υπάρχει αντικείμενο. Κάποιες φορές τα συμφέροντα μας συμβαδίζουν με τα συμφέροντα των ανώτερων,κάποιες όχι, κάποιες έν´μερη. Δε μπορούμε πάντως να απαιτούμε άλλοι να μας εκφράζουν απόλυτα, δεν θα ήταν λογικό 

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Όταν γυρίζω τον διακόπτη αριστερά και παίρνω ανάποδες στροφές τις παίρνω απότομα και άγρια.
Και μόνο με το ΑΔΙΚΟ.Και είναι άδικο μαμότο μέσα, για κάποιο πουρό σαν και μένα,αφού είδα τον δρεπανοφόρο να μου κάνει κόρτε και την σκαπούλαρα με το άτμισμα ,τώρα να πάνε να με στείλουν αδιάβαστο.Δεν έμαθα ποτέ να κρύβομαι και δεν έχω τίποτα να ντρέπομαι.
Ας πω κάτι λοιπόν και εγώ.Δεν έχω κάνει μήνυση στην ζωή μου ,λύνω τα προβλήματα μου με άλλους τρόπους.Αλλά εδώ παίζετε η υγεία η δικιά μας,και των παιδιών μας.Έχει σκεφτεί κανείς να τους μηνύσουμε για προμελετημένη ηθική αυτουργία σε απόπειρα δολοφονίας εξαρτημένων ατόμων τα οποία βαίνουν προς απεξάρτηση,με τεκμηριωμένα στοιχεία ,προσωπικά ιατρικά δεδομένα,κλπ πριν την έναρξη του ατμίσματος,και μετά από αυτό ,από άτομα που κάπνιζαν 30 χρόνια και βάλε.Εγώ βάζω τις βρογχοσκοπήσεις,και φώτο των πνευμόνων μου πριν και μετά.Αν είμαι υπερβολικός αγάπη στους σωστούς ,και γράψιμο στους βλεπωδαχτυλάκιδες και όχι το δάσος.Αν υπάρχει νομικός στην παρέα μας και έχει κάποια νομική υπόσταση η παράνοια μου με χαρά θα ακούσουμε την γνώμη του.
Να είστε καλά φίλοι συνατμιστές και τα σκουλήκια δεν μπορούν να μας φάνε όσο ΥΠΆΡΧΟΥΜΕ.Άντε και καλές Τεκίλες.( Εγώ το έκοψα και αυτό)

Αποσυνδεδεμένος thekal

  • **
  • 272
  • Φύλο: Άντρας
Μπράβο kostas44,
Ο κ. Φαρσαλινος, τεκμηριωμένη άποψη, σωστή σκέψη, χωρίς να πλατιαζει, υπερασπιστής όχι της ατμιστικης κοινότητας, αλλά του σωστού, του δικαίου, του εφικτού και της δημόσιας υγείας. Μακάρι να είχαμε μερικούς ακόμη.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Είδα ολόκληρο το δίωρο βίντεο με προσοχή και διάβασα όλο το δισέλιδο νήμα με τις απαντήσεις και τις σκέψεις των συνατμιστών μου, που οι περισσότερες με εκφράζουν.

Γι αυτό θα ήθελα να αρκεστώ μόνο στο να δώσω συγχαρητήρια στον αγαπητό φίλο Κώστα για την πρωτοβουλία που πήρε σε ένα τόσο σοβαρό θέμα που απασχολεί την ατμιστική μας κοινότητα και τα σέβη μου στον αξιότιμο γιατρό μας Κο Φαρσαλινό μαζί με τις καλύτερες ευχές μου για την ονομαστική τους εορτή.

Επίσης εύγε και στην Βούλα για την επάξια εκπροσώπιση του φόρουμ μας με τις εύστοχες ερωτήσεις που υπέβαλε.

Εύχομαι καλό κουράγιο στα φαινομενικά δύσκολα που έρχονται με τους πολιτικούς που μπλέξαμε.

Εγώ πάντως σκάβω "χαρακώματα" και συντηρώ τον "οπλισμό" μου. ;)

Διαβλέπω μάχες σώμα με σώμα στον ορίζοντα και ας είμαι αισιόδοξος από τη φύση μου. :yes:

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Καλά όλα αυτά και εξαιρετική η συζήτηση (μπράβο στον Κώστα και στα παιδιά του φόρουμ και στους συμμετέχοντες) αλλά ποιος νοιάζεται αλήθεια?
Από 10Κ + μέλη παρακολουθήσαμε κάτω από 200 (έφτασε 192 κάποια στιγμή) ::) :-[

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Μπράβο Κώστα για την πρωτοβουλία αλλά και για την όλη οργάνωση. Μπράβο και στα δύο παιδιά του forum που συμμετείχαν στη συζήτηση. Ανεξάρτητα με το τι θα συμβεί τελικά, σημείο κλειδί της συζήτησης για εμένα, είναι ότι οι προμήθειες από "μαύρη" αγορά, θα απαιτήσουν μεγάλη προσοχή από τους χρήστες.

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ:
« Απάντηση #89 στις: Μαΐου 22, 2016, 11:00 »
Εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι κάθε ένας κοιτάει το συμφέρον του και το καταλαβαίνω κιόλας.
ΚΡΑΤΟΣ, έσοδα, φορολογία λοιπόν γιατί αρκετά χάνουν από τη μείωση των τσιγάρων.
ΜΑΓΑΖΙΑ, περισσότερους πελάτες, ελεύθερο ατμισμα παντού, το βασικότερο όμως, κλείσιμο της αγοράς, έστω και αν αυτό απαιτεί επιβολή φόρου καπνικών προϊόντων, ώστε να μείνει όλη η πίτα δίκη τους. Κοντόφθαλμο βέβαια γιατί δε βλέπουν ότι έτσι μειώνεται η πίτα...
REVIEWERS , Όλα ελεύθερα αλλά το βασικότερο, μη πειράξετε τη πληροφόρηση.
ΚΑΠΝΟ-ΦΑΡΜΑΚΟΒΙΟΜΗΧΑΝΙΕΣ απαγόρευση ολα η έστω ελεγχόμενα από τις ίδιες.
ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ (θετικά προσκημενοι), ελεύθερα όλα αλλά πάνω από όλα αυστηροί έλεγχοι.
Και όλα αυτά στη πλάτη μας, γιατί φυσικά χωρίς ατμιστες δεν υπάρχει αντικείμενο. Κάποιες φορές τα συμφέροντα μας συμβαδίζουν με τα συμφέροντα των ανώτερων,κάποιες όχι, κάποιες έν´μερη. Δε μπορούμε πάντως να απαιτούμε άλλοι να μας εκφράζουν απόλυτα, δεν θα ήταν λογικό
Σωστος!
Και εκει που ελεγα "εχω καβαντζα νικοτινης για 2 χρονια και  είμαι ωραιος"για κατσε  να στοκαρω και γλυκερινες και αρωματα γιατι αυτοι τελικα είναι τρελοι!
ΚΡΑΤΟΣ-ΜΑΓΑΖΙΑ και το "μιλαμε συνεχος" που ακουσα  με τρομαζει,ο ενας σκέφτεται τα εσοδα φορολογιας ο άλλος πως να αυξησει τα εσοδα της επιχείρησης του με το κλεισιμο της αγορας απ'εξω  και το κρατος φυσικα του συμφερει αυτό γιατι αυξηση του τζιρου του επιχηρηματια= αυξηση εσοδων από φορολογια,δηλ.win-win και για τους 2 με μεγαλο χαμενο το κοροιδο τον ατμιστη!
Μονο προσεξτε και οι 2 μην φατε την μεγαλη ουτσα από το λαθρεμποριο και την μαυρη αγορα,γιατι πρεπει και να τα'εχει ο άλλος τα λεφτα για να σας τα σταξει!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ARTEMIS MINI BRASS GUS TELESCOPIC [Μηχανικά mods] 6 7764 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:00
από Jamesheica
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2332 241038 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:38
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4693 501190 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:42
από anetost
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3240 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Hashtag Shake and Vape 0 248 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12632 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 652 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7757 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195817 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2089 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5233 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos