vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

236 επισκέπτες, 3 χρήστες
gianniskouk, antiklitos140, kyrgiannis

EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #135 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 21:25 »
Δεν πειράζει. Η αλήθεια έλαμψε στο τέλος! Καλοάτμιστο!

Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #136 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 22:37 »
Καλησπερα....

Εχω τον EGO-W απο Vapormania και τον clearomazer τον χρησιμοποιω 2 μερες τωρα. Μετα το σημερινο μου γεμισμα (το γεμισα σχεδον μεχρι πανω) τον νιωθω μπουκωμενο... η τζουρα δηλαδη ειναι σφηχτη. Για να παρω κανονικη τζουρα το καπακι απο πανω δεν το κουμπωνω τελιως (να ακουστει το κλικ). Τι εχει γινει? Το εχω καθαρισει με χαρτι, δοκιμαζω να περιστρεφω και το καπακι και τιποτα.....

Ευχαριστω

Κι εγω το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπισα, αλλα όχι αφού το γεμισα. Χθες βγήκα έξω και πριν βγω γεμισα το tank. Μετα απο δυο ώρες στο μαγαζι και αρκετό ατμισμα, ο άτμο μπουκωσε, ζεσταθηκε υπερβολικά, και όταν ρουφουσα μου ερχόταν στο στόμα ελάχιστος και αρκετά ζεστός(σε σχέση με ότι έχω συνηθίσει) ατμος. Έβγαλα το tank, έβαλα το δεύτερο που εχω πάντα μαζι μου και το άφησα στην άκρη. Σήμερα το μεσημέρι ξανάδοκιμασα το προβληματικό tank και ήταν σχεδόν μια χαρα(πεσμένο χτύπημα και παραγωγή ατμου). Μήπως είναι ώρα να τον αποστρατευσω;

Φυσηξτε απο το επιστομιο με δυναμη και μετα καθαριστε το υγρο που βγηκε απο τις 2 τρυπες στο κατω μερος του ατμοποιητη και απο τον συνδεσμο 510 της μπαταριας.

Αποσυνδεδεμένος corduroy27

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
  • MARINALEDA Όταν η ουτοποία γίνεται πραγματικότητα
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #137 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 03:18 »
Λοιπόν παιδιά, πραγματικά χαίρομαι που το διάβασμα που έριξα τελικά με βοήθησε στο να κάνω μια πολύ καλή επιλογή, (ίσως την καλύτερη δυνατή).  :thumpup:
Οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι πραγματικά πολύ καλές. Με δεδομένο μάλιστα το γεγονός ότι σχεδόν ότι έχει γραφτεί εδώ, ισχύει, νομίζω ότι την έκανα "λαχείο" που λένε.
Το κακό στην περίπτωσή μου είναι ότι μη έχοντας προηγούμενη εμπειρία, ουσιαστικά δεν έχω μέτρο σύγκρισης.  :hmmm:
Το καλό είναι ότι είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ικανοποιημένος, τόσο από το άτμισμα γενικότερα, όσο από το συγκεκριμένο μοντέλο Η.Τ. ειδικότερα.
Και το τελευταίο νομίζω είναι αυτό που μετράει τελικά...  :D :D :D

Μπορεί το άτμισμα ως διαδικασία να μην έχει την... "χάρη" του καπνίσματος αλλά πραγματικά ΔΕΝ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΑΠΟΛΑΥΣΗ...  ;)
Ποτέ μου δεν σκέφτηκα την πιθανότητα να κόψω το κάπνισμα! Όπως έχω ξανά πει, είναι η διαδικασία αυτή καθ' αυτή που με έκανε να γουστάρω να καπνίζω.
Αν υποθέσουμε ότι εξαφανίζονταν τα Η.Τ. αυτή τη στιγμή, απλά θα συνέχιζα να καπνίζω...
Από τη στιγμή όμως που υπάρχει αυτός ο εναλλακτικός, (όπως πολύ σωστά γράφεται), τρόπος,
πραγματικά ΔΕΝ έχω λόγο να συνεχίζω να καπνίζω Κ.Τ. Η όποια "ιδιαιτερότητα" του να κρατάς στα χέρια σου ένα Η.Τ. αντί για Κ.Τ. αντισταθμίζεται (ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ) με την απόλαυση του πρώτου αλλά και (ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ) με το γεγονός ότι δεν επιβαρύνεις την υγεία σου με όλες αυτές τις γνωστές και μη ουσίες ενός Κ.Τ. Δε θα μακρηγορήσω περισσότερο σχετικά, αφού όποιος έχει φτάσει στο σημείο να διαβάζει αυτές τις γραμμές, προφανώς θα έχει ενημερωθεί για όλα τα θετικά του Η.Τ. Απλά είχα την ανάγκη να το σημειώσω, στο πρώτο μου ουσιαστικά σχόλιο για αυτό. Πάμε παρακάτω.

Το συγκεκριμένο μοντέλο, (vapormania eGo-W), το προτείνω κι εγώ με τη σειρά μου στους νέους ατμιστές, αφού ως νέος κι εγώ, δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα
στην μετάβαση από Κ.Τ. σε Η.Τ. αλλά και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα στη λειτουργία του, (διαρροές, καψίματα κλπ.)
Η γεύση, (επαναλαμβάνω, χωρίς να έχω μέτρο σύγκρισης), αποδίδεται μια χαρά. Έπρεπε να με βλέπατε στις πρώτες μου τζούρες. Δεν το πίστευα!
Το "χτύπημα" όπως το λέτε, είναι πολύ καλό επίσης, (με χρήση των υγρών Latakia & Μπισκότο, αμφότερα με 18ml νικοτίνη).
Σχετικά με τα υγρά, θα επανέλθω σε σχετικό με αυτά θέμα, αφού τα Latakia δε μου αρέσουν καθόλου και θα ήθελα γνώμη για αυτό που λέμε "καπνιστικό υγρό".
Το μπισκότο πάντως, (για αρωματικό), είναι σούπερ...  :thumpup:
Υγρό δεν μου έρχεται στο στόμα, (μόνο την πρώτη μέρα μου ήρθε, που ουσιαστικά το επιδίωκα ο ίδιος ;D).
Την αυτονομία και οικονομία του στα υγρά, δεν μπορώ να την κρίνω, αφού δεν είμαι καπνιστής του πακέτου αλλά πολύ πιο κάτω!!! (ως μέσω όρο πάντα).
Παρ' όλα αυτά και με καθημερινή σεβαστή χρήση, από την περασμένη Τρίτη που το πήρα, (5 μέρες), δεν έχει χρειαστεί να φορτίσω καμία από τις 2 μπαταρίες πέρα από την 1η φόρτιση. Να σημειώσω εδώ ότι με εξαίρεση μια μέρα, τις υπόλοιπες χρησιμοποιώ την ίδια μπαταρία...  :o

Από εμφάνιση, είναι πολύ... "στιλάτο". (το αλλάξανε σε Pen Style, σε σχέση με τις πρώτες παρτίδες) :tongue_smilie:



Μου άρεσε πολύ το γεγονός ότι διορθώσανε το θέμα με το επιστόμιο, προφανώς αφουγκραζόμενοι τις απόψεις των πελατών τους.
Τώρα πια έχει σκληρό πλαστικό επιστόμιο, το οποίο δεν βγαίνει, (πάει πακέτο με το μεταλλικό κάλυμμα του ατμοποιητή).
Βέβαια αυτό πήγε πακέτο με το μεγαλύτερο σπείρωμα για το καπάκι. Το τελευταίο χρειάζεται πλέων περισσότερο από 3 πλήρης στροφές για να βιδώσει-ξεβιδώσει.
Καμία σχέση δηλαδή με την αρχική τους παρτίδα που βίδωνε-ξεβίδωνε με μισή στροφή μόνο. Από όσο καταλαβαίνω,
οι Κινέζοι έχουν αυτές τις 2 εκδοχές, (ως καλούπια) και απλά διαλέγουν οι εισαγωγείς τι προτιμούν να φορούν πάνω.
Δε γίνεται δηλαδή κάποια 100% εξειδικευμένη παραγγελία από εδώ.



Πάντως σε αυτήν την εκδοχή, φαίνεται να υπάρχει μεγαλύτερη σταθερότητα-στιβαρότητα του eGo-W, καθώς και σημαντική μείωση,
(αν όχι εξάλειψη), της συγκέντρωσης υδρατμών που υγροποιούνταν στο στόμιο και κατ' επέκταση στο στόμα μας.
Για να το πετύχουν αυτό, έχουν αυξήσει και την οπή του επιστομίου.



Επειδή υπήρξε ένα μικρο μπέρδεμα σχετικά με τις ενδείξεις φόρτισης, (δείτε την προηγούμενη σελίδα)...
Εδώ βλέπετε τι ανάβει όταν φορτίζεται η μπαταρία



και εδώ όταν έχει φορτιστεί πλήρως



Τέλος, εδώ μπορείτε να βρείτε το ελληνικό Εγχειρίδιο Χρήσης, που παρέχεται με τη συσκευή,
με διορθωμένη από εμένα τη σχετική παράγραφο. Έτσι για να βάλω κι εγώ ένα μικρό λιθαράκι...  ::)

http://i40.tinypic.com/10qzyxi.jpg


Υ.Γ.: Επειδή η λεπτομέρεια μετράει. Φοβερό το φινίρισμά του...

Αποσυνδεδεμένος ego-witis

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #138 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 04:24 »
φίλε ''corduroy27'' καταρχάς μπράβο για τη παρουσίαση.

όσον αφορά για τα υγρά που αναφέρεις, εγω προσωπικά ατμίζω δύο εβδομάδες και δουλεύω μόνο καπνιστικά και είμαι ευχαριστημένος.

ερώτηση:με τη μπαταρία πήρες το σετ; 650 ή 1100 mAH και πόσο περίπου διάρκεια έχει;!

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #139 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 04:41 »
Πολύ καλή παρουσίαση για έναν νέο στο άτμισμα.  :thumpup:
Μπήκε και στα επιλεγμένα ανεπίσημα review: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3869.msg144477.html#msg144477

Αποσυνδεδεμένος corduroy27

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
  • MARINALEDA Όταν η ουτοποία γίνεται πραγματικότητα
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #140 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 19:48 »
Ευχαριστώ πολύ. Να είστε καλά...

όσον αφορά για τα υγρά που αναφέρεις, εγω προσωπικά ατμίζω δύο εβδομάδες και δουλεύω μόνο καπνιστικά και είμαι ευχαριστημένος.
Το θέμα είναι τι καπνιστικό να προτιμήσω, αφού τα Latakia που πήρα δε μ΄αρέσουν καθόλου  :wall:
Για να μη βγούμε εκτός θέματος όμως, μελετάω σιγά σιγά τα σχετικά με τα υγρά θέματα που υπάρχουν και αν χρειαστεί θα επανέλθω εκεί.

ερώτηση:με τη μπαταρία πήρες το σετ; 650 ή 1100 mAH και πόσο περίπου διάρκεια έχει;!
Την 1100mAh έχω αλλά πίστεψέ με δεν είμαι ο καλύτερος για να απαντήσει σε αυτό.
Όπως έγραψα και πιο πάνω, ο μέσος όρος καπνίσματος στο Κ.Τ. ήτανε πολύ λιγότερο από 1 πακέτο τη μέρα, (χοντρά χοντρά 1 πακέτο ανά 5 μέρες!)
Βέβαια τώρα ατμίζω περισσότερο από όσο κάπνιζα, (είναι και αρχή) αλλά και πάλι... Η χρήση, κάθε άλλο παρά σταθερή είναι.
Ακόμα πάντως δεν έχει χρειαστεί να φορτίσω την πρώτη μπαταρία, (που χρησιμοποιώ με εξαίρεση μια μέρα, από την περασμένη Τρίτη το βράδυ)!!!

Αποσυνδεδεμένος kostikos

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #141 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 00:00 »
Φυτίλι και καλωδιο αντίστασης  για επισκευη του ego-w που μπορω να προμηθευτω, ξερει κανεις;

Αποσυνδεδεμένος ego-witis

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #142 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 01:55 »

Φίλε δεν γνωρίζω που, ίσως κάποιος άλλος φίλος θα σε βοηθήσει, αλλα θέλω να ρωτήσω, αξίζει η επισκευή και ο κόπος για την όλη διαδικασία;
Γιατι σε κάποια βίντεο που φαίνεται η διαδικασία, δεν είναι και το πιο απλό πράγμα.
Βέβαια είμαι και περίεργος να μάθω πόσο στοιχίζει αντίσταση-φυτίλι... :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 16, 2011, 19:17 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #143 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 01:57 »
Φυτίλι και καλωδιο αντίστασης  για επισκευη του ego-w που μπορω να προμηθευτω, ξερει κανεις;

απο το e-smokeguru.gr τον βασίλη από σαλαμίνα

Αποσυνδεδεμένος kostikos

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #144 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 23:56 »
Ευχαριστώ, κορυφαίος!  ξέρει κάποιος τι αντίσταση να πάρω? 013 μμ η 0,16 μμ? να υποθεσω 0,16 μιας και ειναι mr το ego-w?
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 16, 2011, 19:18 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος npaolo

  • **
  • 237
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #145 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 06:50 »
Μετα απο το ego-c που είχα τεράστιες περιπέτειες :wall: :wall: :wall: αποφάσισα να αγοράσω το ego-w ,το έχω πεντε ημερες και ατμιζω αποκλείστηκα απο αυτό,οι εντυπώσεις μου άριστες καμια διαρροή :respect:,ζεστό ατμισμα ,το μοναδικό αρνητικό ειναι οτι δεν δίνει την έντονη γεύση του ego-c αλλα και αυτό το έλυσα με την σωστή επιλογή υγρού  ;)

Αποσυνδεδεμένος corduroy27

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
  • MARINALEDA Όταν η ουτοποία γίνεται πραγματικότητα
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #146 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 15:58 »
ξέρει κάποιος τι αντίσταση να πάρω? 013 μμ η 0,16 μμ? να υποθεσω 0,16 μιας και ειναι mr το ego-w?

Αυτό με ενδιαφέρει κι εμένα...
Αν μπορεί ας απαντήσει κάποιος.
Έστω και καθυστερημένα, αφού η επικαιρότητα στρέφει τα φώτα
αλλού αυτές τις μέρες και όχι σε αυτά τα θέματα...  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος nickma

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #147 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 16:10 »
Προτίμησε 0,16 η ακόμα καλύτερα 0,20. Μεγαλύτερη διάρκεια ζωής και χαμηλότερη αντίσταση.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #148 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 03:37 »
Αυτό με ενδιαφέρει κι εμένα...
Αν μπορεί ας απαντήσει κάποιος.
Έστω και καθυστερημένα, αφού η επικαιρότητα στρέφει τα φώτα
αλλού αυτές τις μέρες και όχι σε αυτά τα θέματα...  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος kostikos

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #149 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 17:30 »
Προτίμησε 0,16 η ακόμα καλύτερα 0,20. Μεγαλύτερη διάρκεια ζωής και χαμηλότερη αντίσταση.
Ευχαριστώ πολύ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342274 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206484 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541434 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31059 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50170 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597233 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357762 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11518 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193061 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1303 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591893 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios