vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

120 επισκέπτες, 1 χρήστης
manoslykos

Twitter

ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟΙ VS ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΙΜΟΙ 2015-2016

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟΙ VS ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΙΜΟΙ 2015-2016
« Απάντηση #60 στις: Μαΐου 29, 2016, 21:50 »
Εργοστασιακοί γιατί βαριέμαι να μπλεξω με συρματα στησιματα τσουμπλεκια κλπ. Επιπλεον ατμιζω σκετη βαση και κρατανε αρκετα ωστε το κοστος να ειναι λογικο. Οταν ημουν με τριμπεκα και λογκ καστρα ειχα δει τον ουρανο σφοντυλι. Τωρα τελος με σκετη βαση εχω ξενοιασει

Αποσυνδεδεμένος skordoman

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Τι δεν καταλαβαίνεις ;
Απ: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟΙ VS ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΙΜΟΙ 2015-2016
« Απάντηση #61 στις: Μαΐου 29, 2016, 22:19 »
Και οι δύο,
Επισκευάσιμοι για οικονομία, χαρά δημιουργίας, πειραματισμού ΑΛΛΑ όταν τρέχω και καίγεται ο λόκος μου πάρε έναν εργοστασιακό γιόμισε υγρό και φύγαμε!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Απ: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟΙ VS ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΙΜΟΙ 2015-2016
« Απάντηση #62 στις: Μαΐου 29, 2016, 22:26 »
Επισκευασιμοι...
Για τους λογους οπου ο φιλος geogan εγραψε παρακατω...Με καλυψε πληρως
Μετα απο την επαφη μαζι τους γυρισμος στους εργοαστασιακους δεν υπαρχει δεν υπαρχει

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟΙ VS ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΙΜΟΙ 2015-2016
« Απάντηση #63 στις: Μαΐου 29, 2016, 22:27 »
Επισκευάσιμοι φυσικά για όποιον θελει να ασχοληθεί από θέμα οικονομίας, γευσης, πληθώρα επιλογών στο στήσιμο και άλλα πολλά.
Προσωπικά εμένα η διαδικασία πλυσίματος και στησίματος του ατμοποιητή μου αρέσει και με κάνει να ασχολούμαι περισσότερο με το ηλεκτρονικό μου τσιγάρο και είναι ακόμα ένας λόγος που με κρατάει μακρυά από το κανονικό τσιγάρο. :thumpup:
Τέλος κάθε νέο στήσιμο του ατμοποιητή που δοκιμάζεις είναι και μια νέα πρόκληση επιτυχίας ή αποτυχίας. :yes:

Τα ειπες ολα συμφωνω σε ολα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟΙ VS ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΙΜΟΙ 2015-2016
« Απάντηση #64 στις: Μαΐου 29, 2016, 22:28 »
Εργοστασιακοί γιατί βαριέμαι να μπλεξω με συρματα στησιματα τσουμπλεκια κλπ. Επιπλεον ατμιζω σκετη βαση και κρατανε αρκετα ωστε το κοστος να ειναι λογικο. Οταν ημουν με τριμπεκα και λογκ καστρα ειχα δει τον ουρανο σφοντυλι. Τωρα τελος με σκετη βαση εχω ξενοιασει

Σε χαίρομαι και σε ζηλεύω που ικανοποιείσαι με απλούς ατμοποιητές και σκέτη βάση! Εμείς που ξεφύγαμε, με τους περίτεχνους επισκευάσιμους και τις πολλές γεύσεις, έχουμε χάσει λίγο την ουσία, που είναι να μην καπνίζουμε. Αν το καλοδείς, τελικά περισσότερα ξοδεύουμε ίσως και αφιερώνουμε επίσης υπερβολικό χρόνο!
Πιο πολύ από έναν νέο ατμιστή που ατμίζει εργοστασιακούς χαίρομαι τον παλιό ατμιστή που τους επιλέγει έχοντας τις γνώσεις. 

Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟΙ VS ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΙΜΟΙ 2015-2016
« Απάντηση #65 στις: Μαΐου 29, 2016, 22:29 »
Ως επί το πλείστον επισκευάσιμους τώρα πιά. Αλλά και τους εργοστασιακούς μου δεν τους αφήνω παραπονεμένους, ειδικά όταν θέλω να φύγω για κάπου γρήγορα και δεν έχω προλάβει να στήσω απο τους άλλους.

Απ: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟΙ VS ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΙΜΟΙ 2015-2016
« Απάντηση #66 στις: Μαΐου 29, 2016, 22:38 »
Πλεον μονο επισκευασιμους αλλα επειδη παντα μπορει να γινει το αναπανταχο κ να πρεπει να φυγω γρηγορα η να ειμαι καπου μακρυα παντα εχω μαζι μου ενα στημενο μεν subtank mini αλλα κ μια καινουρια εργοστασιακη κεφαλη για τυχον προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟΙ VS ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΙΜΟΙ 2015-2016
« Απάντηση #67 στις: Μαΐου 29, 2016, 22:47 »
Σε χαίρομαι και σε ζηλεύω που ικανοποιείσαι με απλούς ατμοποιητές και σκέτη βάση! Εμείς που ξεφύγαμε, με τους περίτεχνους επισκευάσιμους και τις πολλές γεύσεις, έχουμε χάσει λίγο την ουσία, που είναι να μην καπνίζουμε. Αν το καλοδείς, τελικά περισσότερα ξοδεύουμε ίσως και αφιερώνουμε επίσης υπερβολικό χρόνο!
Πιο πολύ από έναν νέο ατμιστή που ατμίζει εργοστασιακούς χαίρομαι τον παλιό ατμιστή που τους επιλέγει έχοντας τις γνώσεις.
Οχι Βουλα! Εγώ σας ζηλεύω γιατί σιγουρα εχετε καταφερει απο την εμπειρια σας στα στησιματα να βρειτε τον τελειο συνδυασμο για το αγαπημενο σας υγρο καθε φορα και σε ποιον επισκευασιμο ταιριαζει :yes:
Πλην όμως πραγματικα βαριεμαι κατι τετοιο, ισως και λογω της τελειομανιας που με κατατρεχει θα εψαχνα καθε φορα κατι καλυτερο. Ας ειναι.... να μπορει ο καθενας να ειναι ευχαριστημενος απο αυτα που ξερει και μπορει. Peace of mind που λενε :)) και όλα καλά!

ΥΓ. πάντως για να σας βάλω φυτιλιές, σας σκίζουμεν στο σκορ προς το παρόν :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 29, 2016, 22:57 από atmistis »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟΙ VS ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΙΜΟΙ 2015-2016
« Απάντηση #68 στις: Μαΐου 29, 2016, 23:03 »
Πραγματικά θα χαιρόμουν αν περισσότεροι άτμιζαν εργοστασιακους. 
Θυμάμαι το καλοκαίρι του 13 που πήρα το πρώτο μου μοντ, αλλά ακόμη άτμιζα (καλούς) εργοστασιακούς. Πόσο τους ευχαριστιόμουν και πόσο τους ξαναδοκίμασα στη μετά ΚΛ+ εποχή και δε μου άρεσαν. Τότε όμως είχα ένα μικρό συρτάρι για την ατμοπροίκα μου και τώρα αυτή είναι παντού. Στο μικρό συρτάρι, σε ντουλάπι, πάνω στο γραφείο μου σε δυο σημεία, στο κομοδίνο μου και όλο και κάποιος ξεχασμένος ατμοποιητής/μπαταρία/υγρό βρίσκεται σε κάποια τσάντα. Το τσαντάκι με τα ατμιστικά πριν από κάποιο ταξίδι ήταν μια μεγάλη θήκη γυαλιών. Τώρα είναι η θήκη αυτή, φορτιστές, πλαινές τσέπες!!! 
Οσο για τη γνώση ποιο υγρό πάει με ποιον ατμοποιητή... ε, ας μην το κάνουμε θέμα. Παραείναι τρίβιαλ αν τη συγκρίνουμε με τις απαιτήσεις της καθημερινότητας. Αν μάλιστα κάποιος έχει απαιτητική δουλειά που χρειάζεται διαρκή επιμόρφωση(ανήκω στην ομάδα) η γνώση αυτή που λες είναι το τελευταίο που τον απασχολεί. 

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟΙ VS ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΙΜΟΙ 2015-2016
« Απάντηση #69 στις: Μαΐου 29, 2016, 23:18 »
Προσωπικά πέρασαν από τα χέρια μου πάρα πολλοί επισκευασιμοι ξεκινώντας τότε με τον steam machine μέχρι και τους πιο προσφατους πχ Τηλεμαχο v2 plus. Έχω όμως κατασταλαξει με εργοστασιακο uwell crown και με επισκευασιμο velocity για την βραδινή χαλάρωση. Όλα τελικά πιστεύω έχουν την θέση και την ώρα τους.

Sent from my SM-T810 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟΙ VS ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΙΜΟΙ 2015-2016
« Απάντηση #70 στις: Μαΐου 29, 2016, 23:45 »
Λιγο απ ολα... φτανει ο εργοστασιακος, να χει κ επισκευασιμη κεφαλη... :))
Θυμαμαι την εποχη με τα χειρουργεία στους c4 , στον apoloe, κ  σε αλλους φιξατους της τοτε πρωτογονης εποχης κ με πιανουν τα γελια...

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟΙ VS ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΙΜΟΙ 2015-2016
« Απάντηση #71 στις: Μαΐου 29, 2016, 23:48 »
Παγίδα η σύγκριση ως προς το οικονομικό κομάτι! 
Μπαίνουμε σε μια νέα εποχή με τις κεραμικές που κοντράρουν στα ίσα της επισκευάσιμες κατ εμέ τουλάχιστον.
Έκανα τις προάλλες αυτόν τον Vaporeso με την κεραμική και μου φύγε το σαγόνι με την απόδοση του!! Στα ίσα κοιτάει τους επισκευάσιμους.

ΌΠως επίσης με τα notch coils που άλλαξαν  λιγάκι την έννοια του επισκεύασιμου. Ασχολία μόνο με μπαμπάκια και βίδες και όλα καλά.
Πάνω που πήρα ένα σκασμό εργαλεία και σύρματα εμφανίστηκαν αυτά τα μαμούνια να ουμ.

Αν ήμουν δημότης Χόνγκ Κόνγκ μάλλον με εργοστασιακούς θα ασχολιομουν. Δημότης Αραχωβής και κάτοικος Μυκόνου, επισκευάσιμοι.

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟΙ VS ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΙΜΟΙ 2015-2016
« Απάντηση #72 στις: Μαΐου 31, 2016, 17:08 »
Επισκευάσιμους για πολλούς λόγους.

 
Καταρχήν είναι οικονομικοί.  -φατσούλα οπωσδήποτε-
Με 2-3 μέτρα σύρμα και λίγα γραμμάρια βαμπάκι ή φιτίλι, ατμίζουνε ένα χρόνο.  -φατσούλα θαυμασμός-
Έτυχε εμείς να έχουμε 30μετρες κουλούρες από 30 διαφορετικά είδη συρμάτων.  -φατσούλα τιειπεςτώρα-
30 διαφορετικά βαμπακοφίτιλα από κάνα κιλό έκαστο.  -φατσούλα δεμπαςκαλά-
Κόφτες πένσες παπαγαλάκια κατσαβίδια κεραμικούς καβουρογαμόσαυρους σφυροκάλεμα πλήρη σειρά Facom πιεσόμετρα αντιστασόμετρα παχύμετρα τουλουμπακιοκατασκευαστές κοϊλοκατασκευαστές φλογοβόλα ρουκετοβόλα εξολκείς διαφόρων διαμετρημάτων και κάποια ακόμη που ξεχνάω να χρησιμοποιήσω.  -φατσούλα απροσδιόριστη-
Μην λησμονήσω και το πλήρες σετ ανταλλακτικών.  -φατσούλα παειστοδιάλο-
Δεν λησμονώ και τις αναβαθμίσεις ανεξάρτητων κατασκευαστών από ανοδιωμένη μηχεσώσκονη.  -φατσούλα απορία-
Ντριπτίπ από αδρανές εμπλουτισμένο ισότοπο του Ουνουνσεπτίου Τ5 ελικοπτερικού τύπου ευλόγησον.  -φατσούλα καπνίζω-
 
Καταμέσην μπορούμε να τους στήσουμε με διάφορους τρόπους, αλλάζοντας τον χαρακτήρα τους.  -φατσούλα ενδιαφέρον-
Παραδείγματος χάρη, μπορούμε να στήσουμε με σύρμα και βαμπάκι, για να ατμίσουμε.  -φατσούλα εμειναμ@##κας-
 
Κατατέλος είναι ανώτεροι σε γεύση και χτύπημα.  -φατσούλα έκπληξη-
Άσχετο που εμείς έτυχε να μην βρίσκουμε ποτέ αλλά ποτέ όμως λέμε την επακριβώς γεύση που θέλουμε.  -φατσούλα 8πακεταασσοσκετοκαιτοπλειμποϊτώρα-
Άσχετο που εμείς έτυχε να μην θέλουμε χτύπημα και ταυτόχρονα κυκλοφορούν εργοστασιακοί για 3ψήφια Βατ.  -φατσούλα τοκ-τοκ-τοκ-
 
Καταδιαόλου ανακαλύψαμε καινούργιο χόμπι.  -φατσούλα στοσπιτιολακαλά;-
Α να γεια σου! Τώρα μπορούμε να συζητήσουμε.  -άνευ φατσούλας-
 
 
Διότι πως είναι δυνατόν να ατμίζεις όμορφα και ωραία, αν δεν στήσεις ένα clapton, tidal, alien, helix, zipper, pisocoiloto, tiger, hive, fuzed, juggernaut  και μερικά που δεν έχω προλάβει να χρησιμοποιήσω  coil;
Τι θάχεις να λες στην ατμοσύνταξη;
Πως θα εκτιμήσεις αν δεν ιδρώσεις την φανέλα;
Αν δεν μουσκέψεις ρούχα τσάντες αυτοκίνητο;
 
Και πούσαι, μην παίρνεις στα σοβαρά κάποιους παλιούς που θεωρούν φυσική εξέλιξη τους επισκευάσιμους.
Αυτοί στα νιάτα τους επισκεύαζαν τους εργοστασιακούς.

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟΙ VS ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΙΜΟΙ 2015-2016
« Απάντηση #73 στις: Μαΐου 31, 2016, 17:23 »
 :lotpot: :lotpot: pisocoiloto :heat:  :heat:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟΙ VS ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΙΜΟΙ 2015-2016
« Απάντηση #74 στις: Μαΐου 31, 2016, 17:40 »
[justify]Ας βάλω κι εγώ όλα τα ηχομιμητικά, χα χα χα! Απολαυστικές κειμενοσκέψεις, τύπου mad max με καταιγιστικό ατμό. [/justify]

[justify]Πέρα απ' τη χιουμοριστική διάθεση, εγώ σαν JoeBarTeam, θα ψηφίσω με απόλυτη βεβαιότητα: Εργοστασιακούς. [/justify]

[αν με ρωτήσουν, με τη μέχρι τώρα ατμιστική μου διαδρομή, θα πω: 1 eGo ΑΙΟ είναι ό,τι χρειάζεσαι. Όλα τ' άλλα είναι πλεονασμός. Αν φύγεις απ΄ το μονοπάτι τότε χάθηκες. Πρέπει να είσαι έτοιμος για: πολλά χρήματα που θ' αφήνεις βήμα βήμα, ή μεγάλη σαβούρα, ή ακόμα και συνδυασμό των δύο. Δεν σταματάς ούτε για μια ανάσα, αναζητάς κάτι που όλο ξεφεύγει, και στο τέλος της μέρας ζηλεύεις αφάνταστα τον χαλαρό ατμιστή που κρατάει ένα στιλό].  

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4687 498890 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:35
από Tem
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 74 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7258 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20809 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1567 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4710 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108790 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180313 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1966 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1402 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy