vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

167 επισκέπτες, 2 χρήστες
camber, ZoeM

Twitter

Ισως οι απόλυτες γευστικές αντιστοιχίες των υγρών Halo Freedom/Smooth/Torque!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9598
  • Φύλο: Άντρας
Αν και δεν βρίσκω κάποιο κοινό σημείο ανάμεσα στην γκαμήλα και το περγαμόντο-τζίντζερ , όλα δείχνουν ότι τελικά είναι ίδια  ;)

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Άψογα, γιατί παράγγειλα 5 μπουκαλάκια με άρωμα Kamel και είχα το φόβο μήπως και δεν είναι Smooth 8 (είναι το αγαπημένο μου άρωμα της Halo)


για το tiki υπάρχει καμμια γνωστή αντιστοιχία? (είναι τό άλλο αγαπημένο μου)


Το tribeca πιθανώς να αντιστοιχεί με το Ryan 5 με περιγραφή A tobacco blend with very light caramel notes, αλλά δεν παίρνω όρκο

Αποσυνδεδεμένος nikpoth

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Για πείτε για το tribeca.Το αγγίζει έστω λίγο το ry4?

edit: το ry4 αν αγγίζει το tribeca! LOL!! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Μοιάζουν κάπως αλλά το tribeca είναι κοντά στο 100 στην κλίμακα "πολυτέλειας" ενώ το Ry4 κάπου στη μέση.
Λογικά αν σου αρέσει το RY4 θα σου αρέσει και το tribeca, το ανάποδο όμως δεν ισχύει αναγκαστικά...
Εγώ έχω ατμίσει και τα 2, κανένα δεν με κέρδισε ιδιαίτερα ενώ κάνω σαν τρελός για το smooth8 και το tiki τα οποία αρέσουν σε ελάχιστους, οπότε
τα παντα είναι υποκειμενικά...


Υ.Γ. Το Ryan 5 που αναφέρω είναι και αυτό στο Patriot Range της TW, δεν εννοώ το Ry4 άλλων εταιριών

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Το STATE EXPRESS 555 πάντως φέρνει σε PRIME 15...

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9598
  • Φύλο: Άντρας
μακρυά από STATE EXPRESS 555 επομένως  ;) 8)


Συγχώνευση μηνυμάτων: Σεπτεμβρίου 09, 2011, 14:13
.....Λογικά αν σου αρέσει το RY4 θα σου αρέσει και το tribeca, το ανάποδο όμως δεν ισχύει αναγκαστικά...
........
σωστός  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας

80-20 PG-VG
10%-11% TOBBACO AMERICANO
4 σταγονες ανα 10 ml MTS
θελει 3-4 μερες να ωριμασει

Όντως όσο περνάει ο  καιρός γίνεται και καλύτερο  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος jonybda

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
καλησπερα σας
τελικα το cherry cigar δεν εχει καμια σχεση με το bella valente.....δυστυχως :'( :'( :'(
ειναι ομως τσιγαρισια γευση αφηνοντας μια ελαφρια γευση κερασι
αρκετα καλη και ενδιαφερουσα για  τα γουστα μου τουλαχιστον

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9598
  • Φύλο: Άντρας
δεν αποκλείεται δηλαδή να θυμίζει Captain Jack

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Για το malibu έχουμε βρει τπτ ?

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Λοιπόν κατόπιν δοκιμής δύο ημερών δυσκολευτικα να φέρω το americano κοντα στο torque. Σημειωση οτι χρησιμοποίησα 30 PG / 60 VG και εφτασα περίπου 14% άρωμα και τίποτα άλλο. Ειναι πολύ καλό πολυ κοντα αλλα ακόμα πιστευω υποτονικό σε σχεση με το κανονικό. Εχει τη γευση το αρωμα ακόμα και τη μυρωφια στο χώρο αλλα σε πιο light μορφή.
Το δέ κάμελ είναι απόλυτa το smooth8. Με 5% άρωμα και χωρίς ωρίμανση στις παραπάνω αναλογίες vg/pg είναι παρα πολυ καλό.

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Εχω παραγγειλει και 'γω 3 μπουκαλακια americano για μενα και 2 για ενα φιλο. Ελπιζω να βγει κατι καλο, γιατι το Halo μου τελειωνει σε κανα 2 μερες.

Θα γραψω και 'γω τις εντυπωσεις μου, οταν με το καλο φτασουν. Παντως θελω να πιστευω πως το μυστικο ισως ειναι στο MTS και στην αναλογια pg-vg και οχι τοσο στην ποσοτητα αρωματος, γιατι 14% μου φαινεται υπερβολικα πολυ για ατμισμα.. Στο τελος θα λεμε αντι για mg νικοτινης, ποσα ml αρωμα ατμιζεις?  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Εχω παραγγειλει και 'γω 3 μπουκαλακια americano για μενα και 2 για ενα φιλο. Ελπιζω να βγει κατι καλο, γιατι το Halo μου τελειωνει σε κανα 2 μερες.

Θα γραψω και 'γω τις εντυπωσεις μου, οταν με το καλο φτασουν. Παντως θελω να πιστευω πως το μυστικο ισως ειναι στο MTS και στην αναλογια pg-vg και οχι τοσο στην ποσοτητα αρωματος, γιατι 14% μου φαινεται υπερβολικα πολυ για ατμισμα.. Στο τελος θα λεμε αντι για mg νικοτινης, ποσα ml αρωμα ατμιζεις?  :idiot1:
Μην σου φαίνεται υπερβολικά πολύ το 14% . Υπάρχουν αρώματα που παίζουν 10%-40% ( φυσικά δεν μιλάμε για τα ιταλικά που χρησιμοποιούνται  από 2%-5% )
Κάτσε να τα παραλάβει για να τα δοκιμάσεις  πόσο τις % θέλουν  ;)

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
επιβεβαιώνω και εγώ!
Το kamel είναι το Smooth 8
το m/borough είναι το Freedom
Και τα 2 είναι πιο αραιά αρώματα απο ότι μας έχει συνηθίσει πα η flavorart αλλά είναι ακριβώς τα ίδια.

Που είναι το Tiki???????

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
επιβεβαιώνω και εγώ!
Το kamel είναι το Smooth 8
το m/borough είναι το Freedom
Και τα 2 είναι πιο αραιά αρώματα απο ότι μας έχει συνηθίσει πα η flavorart αλλά είναι ακριβώς τα ίδια.


H Flavorart ή η TW ?? Με μπέρδεψες :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4689 500047 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 03, 2024, 20:04
από anetost
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12296 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 430 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7551 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21202 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195334 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1909 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5054 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1110376 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181601 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2308 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1590 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos