vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

108 επισκέπτες, 6 χρήστες
bloodlessz, Parolos, manoslykos, Mimhsdr, lagoudakis, Doubt

Twitter

ALD ego-808, Funstore ICE

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέο ηλεκτρονικό τσιγάρο ICE από funstore.gr...!!!
« Απάντηση #45 στις: Αυγούστου 24, 2011, 18:06 »
Δεν βγαίνεις έξω χωρίς δεύτερη μπαταρία.  ;) Το πακέτο έχει 2 μπαταρίες

Αποσυνδεδεμένος bazexa

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέο ηλεκτρονικό τσιγάρο ICE από funstore.gr...!!!
« Απάντηση #46 στις: Αυγούστου 24, 2011, 18:11 »
Δεν βγαίνεις έξω χωρίς δεύτερη μπαταρία.  ;) Το πακέτο έχει 2 μπαταρίες

και στο περίπτερο ακομα να πάω (οχι για κτ.   :laugh1: :laugh1:) με την 2η γεμάτη στην τ΄σεπη είμαι.. δεν ξέρεις που θα καταλήξης μετά...Γιατί κάποτε είχαμε 2-3 πακέτα μαζί??

Τέλος πάντων...επειδή είμαι έτοιμος να πατήσω-ολοκληρώσω την παραγγελία...αυτοί που το είδαν-δοκίμασαν τελικά αξίζει??  (έχω το hybrid) θα έχω διαφορά αισθητή ??  χτύπημα--ντουμάνι--παρελκόμενα...

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Νέο ηλεκτρονικό τσιγάρο ICE από funstore.gr...!!!
« Απάντηση #47 στις: Αυγούστου 24, 2011, 20:11 »
υπαρχει καποιο νεο , ποτε θα κυκλοφορησει , ποσο θα κοστιζει? ;D :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος heritsa

  • *
  • 48
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Νέο ηλεκτρονικό τσιγάρο ICE από funstore.gr...!!!
« Απάντηση #48 στις: Αυγούστου 24, 2011, 20:18 »
καλησπέρα! υπάρχει ήδη στη σελίδα της funstore, αλλά δεν βλέπω πολλά σε φοτο και περιγραφή :confused1:

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Νέο ηλεκτρονικό τσιγάρο ICE από funstore.gr...!!!
« Απάντηση #49 στις: Αυγούστου 24, 2011, 21:32 »
οκ
ευχαριστω ;D

Αποσυνδεδεμένος grigoris_a

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέο ηλεκτρονικό τσιγάρο ICE από funstore.gr...!!!
« Απάντηση #50 στις: Αυγούστου 24, 2011, 22:13 »
Θα με ενδιέφερε να μάθω αν περνει ¨χειρουργειο¨ ο ατμοποιητης¨.Λογικά η διάρκεια του θα ειναι όσο και του ego.

Αποσυνδεδεμένος bazexa

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέο ηλεκτρονικό τσιγάρο ICE από funstore.gr...!!!
« Απάντηση #51 στις: Αυγούστου 24, 2011, 23:00 »
Θα με ενδιέφερε να μάθω αν περνει ¨χειρουργειο¨ ο ατμοποιητης¨.Λογικά η διάρκεια του θα ειναι όσο και του ego.

Αν μιλάμε φια την ίδια διάρκεια, για πόσο δηλαδή??

Αποσυνδεδεμένος billypapa

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
  • Take it easy !!!
Απ: Νέο ηλεκτρονικό τσιγάρο ICE από funstore.gr...!!!
« Απάντηση #52 στις: Αυγούστου 24, 2011, 23:02 »
Παιδιά εγώ το είδα σήμερα απο κοντά απο τον Αντιπρόσωπο Funstore της Σαλαμίνας,
και ειναι απλα για πεταμα !!!  ;D ;D ;D
Οχι οχι, πλακα κανω ενοειται !!!  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:
Το τσιγάρο αξίζει πραγματικά ! είναι πολύ όμορφο και λειτουργικό ειδικά με τον ρυθμιστή τζούρας !!!
Το ζήλεψα με την καλή έννοια.
 ;)

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Νέο ηλεκτρονικό τσιγάρο ICE από funstore.gr...!!!
« Απάντηση #53 στις: Αυγούστου 24, 2011, 23:09 »
Eγώ πάλι... θα έχω μια ολοκληρωμένη εικόνα μετά το τρίτο τανκ..
Ακόμα είμαι στο πρώτο.. ::) ::)

Αποσυνδεδεμένος dimX

Απ: Νέο ηλεκτρονικό τσιγάρο ICE από funstore.gr...!!!
« Απάντηση #54 στις: Αυγούστου 24, 2011, 23:35 »
Παιδιά εγώ το είδα σήμερα απο κοντά απο τον Αντιπρόσωπο Funstore της Σαλαμίνας,
και ειναι απλα για πεταμα !!!  ;D ;D ;D

Πετάει θάθελες να πεις μάλλον, και τα μπέρδεψες billypapa  :)
Μαλλον θα έσφιξες πολύ την τζούρα, και τα έχεις χάσει  :D :D :D


Αποσυνδεδεμένος dimX

Απ: Νέο ηλεκτρονικό τσιγάρο ICE από funstore.gr...!!!
« Απάντηση #55 στις: Αυγούστου 24, 2011, 23:36 »
Eγώ πάλι... θα έχω μια ολοκληρωμένη εικόνα μετά το τρίτο τανκ..
Ακόμα είμαι στο πρώτο.. ::) ::)
Ακόμα ?

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Νέο ηλεκτρονικό τσιγάρο ICE από funstore.gr...!!!
« Απάντηση #56 στις: Αυγούστου 24, 2011, 23:37 »
Σήμερα ήμουν στην δουλειά μου πολύ άνετος με το ICE.
Το είχα στο τσεπάκι του πουκαμίσου μου με ασφάλεια και όποτε ήθελα το άτμιζα.
Οι περισσότεροι στο γραφείο το νόμιζαν για στυλό :))

Ένα άλλο που διαπίστωσα (σύμφωνα με την δικιά μου χρήση) είναι ότι σήμερα άτμισα λιγότερο διότι δεν το είχα συνέχεια στα χέρια μου όπως τα προηγούμενα ατμιστικά μου καλούδια που τα είχα συνέχεια στα χέρια και πιπίλα.

Ατμιστικά είμαι πολύ ευχαριστημένος, πολύ χαρούμενος.

Το γέμισμα παιχνίδι :thumpup:
Το απόγευμα η στάθμη του υγρου ήταν λίγο πιο κάτω από την μέση, και απλά το ξεβίδωσα... συμπλήρωσα με υγρό και τέλος. Έφυγα για βόλτα 8)

***Θυμάμαι το πως ξεκίνησα με το η.τ. και πως γέμιζα...
είχα χαλάσει όλους τους συνδετήρες(συραφίδες) του γραφείου :))
πάρε το φίλτρο... βγάλε το υποφίλτρο με την βοήθεια κάποιου σιδεράκι. Πόσες φορές το έψαχνα το σιδεράκι στην τσάντα μου, πόσες φορές δάνειζε ο ένας ατμιστής στον άλλον το σιδεράκι του :)) και πόσες φορές η γυναίκα μου που έβαζε πλυντήριο έβρισκε στις τσέπες διάφορα σπρωχνωσιδεράκια ... :))
Ή που μετράγαμε το πόσες σταγόνες χώραγε το φίλτρο.... ή αν πετύχαμε καλό φίλτρο.... με τον σωστό πολυεστέρα.... ή που μέχρι στα φίλτρα για ενυδρείο φτάσαμε.
Οι παλαιότεροι τα θυμούνται... :)

Ακόμα και τα νεότερα μοντέλα.... βγάλε την αμπούλα, βγάλε καπακάκια... φύσα να φύγει το περιττό υγρό, φτιάξε το φυτίλι....

Όλα αυτά για μένα... ανήκουν στο παρελθόν :bye: :bye: :bye:

Τέλος μία μικρή ανασφάλεια που είχα με το θέμα μπαταρίας (λόγω που το ICE έχει δικιές του μπαταρίες), την ξεπέρασα και νομίζω ότι η αυτονομία του είναι ικανοποιητική :thumpup: Από το πρωί έως αργά το απόγευμα είχα την μία μπαταρία, και χωρίς να φτάσει στην κόκκινη ένδειξη(κάτω του 10%).
Σε κάθε πάτημα του διακόπτη έχεις άμεσα ντουμάνι από τον ατμοποιητή :thumpup:  Δεν έχεις καμία καθυστέρηση και σπατάλη ενέργειας ;)

Πάμε καλά.... είμαι πολύ ευχαριστημένος :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Νέο ηλεκτρονικό τσιγάρο ICE από funstore.gr...!!!
« Απάντηση #57 στις: Αυγούστου 24, 2011, 23:46 »
Μπραβο βρε Φωτη !! Ακουγεσαι σαν να " εκλεισες σαν ατμιστης " ετσι οπως μας τα περιγραφεις , αλλα επειδη εχεις δυνατο παρελθον σε παρουσιασεις , βλεπε ( GGTS + AVS - fog - βουβουζελα ) θα περιμενω λιγο καιρο ωστε να δουμε τις δικες του " παιδικες ασθενειες "  Δεν κουμπωνουν και οι e-go...  :( Aντε φτου κι απ,την αρχη νεες μπαταριες , φορτιστες . Μακαρι να,ναι οπως τα λες και μετα απο 1-2 μηνες .

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Νέο ηλεκτρονικό τσιγάρο ICE από funstore.gr...!!!
« Απάντηση #58 στις: Αυγούστου 25, 2011, 00:03 »
Ενα πολύ μικρό και συνοπτικό βιντεάκι.

[youtube]VQQMVAa3gr0[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Νέο ηλεκτρονικό τσιγάρο ICE από funstore.gr...!!!
« Απάντηση #59 στις: Αυγούστου 25, 2011, 00:11 »
Μπραβο βρε Φωτη !! Ακουγεσαι σαν να " εκλεισες σαν ατμιστης " ετσι οπως μας τα περιγραφεις , αλλα επειδη εχεις δυνατο παρελθον σε παρουσιασεις , βλεπε ( GGTS + AVS - fog - βουβουζελα ) θα περιμενω λιγο καιρο ωστε να δουμε τις δικες του " παιδικες ασθενειες "  Δεν κουμπωνουν και οι e-go...  :( Aντε φτου κι απ,την αρχη νεες μπαταριες , φορτιστες . Μακαρι να,ναι οπως τα λες και μετα απο 1-2 μηνες .

Σωστά.
Το σίγουρο είναι ότι θα πάρω και τρίτη μπαταρία για σιγουριά, όπως και δεύτερο σετ φορτιστή (έτσι έκανα πάντα με όλα τα προηγούμενα μοντέλα που είχα).
Λές ο craven.gr να κάνει κανά θαύμα με κανα ανταπτοράκι  :laugh1: :laugh1: :laugh1: Έτσι για να μην πάει χαμένος ο παλιός μου εξοπλισμό... ;) 'Εστω για χρήση εντός σπιτιού.
Για εκτός σπιτιού προς το παρόν έκλεισα με την πένα πολυτελείας :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Πάντος το πακέτο  ICE (2 μπαταρίες) καλύπτει άνετα έναν μέσο ή και κάποιον απαιτητικό ατμιστή για ημερήσια χρήση :thumpup:

Μπράβο craven.gr για τις φώτο και το βίντεο με το σχετικό θέμα :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 25, 2011, 01:15 από fotis67 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4687 498964 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:35
από Tem
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 89 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20815 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194438 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1571 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4714 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108845 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180354 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1969 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy