vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

67 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

eGo AIO by Joyetech

Αποσυνδεδεμένος bluefinikas

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #180 στις: Απριλίου 24, 2016, 21:18 »
Καλησπερα και απο μενα...Ειναι η πρωτη μου επαφη με τον χωρο.Εχω παρει το εν λογο μηχανηνα σαν πρωτη ατμιστικη μηχανη και οφειλω να ομολογησω πως με βοηθα παρα πολυ στο να κοψω το τσιγαρο, αν και μια βδομαδα το χρησιμοποιω
Τωρα εχω καποιες αποριες...
Πρωτη πολλες φορες ρουφαω υγρο στο στομα ποιος ειναι ο λογος που γινεται αυτο;
Δευτερη απορια ειχα βαλει της αντιστασεις 0,6 και σε δυο μερες ειχαν νιωσει την αισθηση του καμενου...τωρα εχω βαλει μια 0,5 και βλεπουμε
Τριτο ξερει καποιος που θα βρω drip tip με την σπειρα γιατι εχω χασει αυτο που ειχε η συσκευασια δυστυχως;
Τεταρτο πολλες φορες ζεστενεται παρα πολυ το drip tip ο λογος ειναι η μικρη αντισταση;

Αποσυνδεδεμένος GgM

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #181 στις: Απριλίου 24, 2016, 21:43 »
Αναφορικά με το υγρό, μπορεί να οφείλεται σε πολλούς λόγους αλλά πιθανότατα είναι είτε από μια μικρή υπερτροφοδοσία που έχει το ΑΙΟ ή από ατμό που έχει υγροποιηθεί στο επιστόμιο σου....το γεγονός ότι δεν έχεις και το σπιράλ επιστόμιο, βοηθάει αυτή τη κατάστασή και δεν ξέρω αν θα βρεις ανάλογο επιστόμιο εύκολα.
Η 0,5 αντίσταση έχει εντελώς διαφορετική φιλοσοφία από την 0,6 και δεν ξέρω αν θα σε βολέψει......καλύτερα δοκίμασε την 1ohm. Σε 2 μέρες πόσα ml έκανες και σου ήρθε γεύση καμένου??? επίσης καμιά φορά η 0,6 χάνει λίγο στην τροφοδοσία της και φέρνει γεύση καμένου..'Ισως από υπερβολικό σφίξιμο στο κλείσιμο - πιστεύω...δοκίμασε να σφίγγεις χαλαρά όταν το κλείνεις....θέλει λίγο εμπειρία να βρεις το sweet spot...Πάντα να θυμάσαι να στάζεις μερικές σταγόνες στην κεφαλή πριν ατμίζεις και να περιμένεις 4-5 λεπτά να "ποτίσει" σωστά. 
το drip tip δεν ξέρω που θα το βρείς...
Η θερμοκρασία είναι και αυτό δείγμα υποτροφοδοσίας της κεφαλής, κατά τη γνώμη μου. 

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #182 στις: Απριλίου 24, 2016, 21:47 »
1) Δοκίμασε μήπως και σου "κάτσει" καλύτερα η 1,0Ω κεφαλή...

2) Δούλεψέ το με το δεύτερο επιστόμιο που είχε μέσα ή κάποιο άλλο plexiglass (πλαστικό) ή derlin και κάπως πιο μακρύ σε μήκος για να μην σου έρχεται ζεστός ο ατμός, καθώς και για να μην ζεσταίνεται και πολύ το ίδιο το επιστόμιο...

Αποσυνδεδεμένος bluefinikas

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #183 στις: Απριλίου 25, 2016, 00:41 »
Ευχαρηστω παρα πολυ για τις αμεσες απαντησεις...
Παντα πριν να βαλω καινουργια αντισταση ριχνω 4-5 σταγονες μεσα και την αφηνω 5 λεπτα πριν την χρησιμοποιησω...
Ποια ειναι η διαφορα δλδ σε φιλοσοφια της 0,5 απο την 0,6;
Τι εννοεις οταν λες να σφιγγω λιγο την αντισταση, δεν πρεπει να σφιγγει τελειως;
Την 1,0 θα την δοκιμασω μετα απο την  0,5 και θα σας πω αμα συνεχιζει...

Αποσυνδεδεμένος GgM

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #184 στις: Απριλίου 25, 2016, 01:10 »
Η 0,5 είναι φτιαγμένη για πνευμονικές τζούρες και επιτρέπει περισσότερο αέρα κατά την τζούρα. Δεν ξέρω κατά πόσο θα βολέψει κάποιον χωρίς μεγάλη εμπειρία σε αυτό το είδος ατμισμάτος.
Την κεφαλή να την σφίγγεις. Απλά όταν βιδώνεις το καπάκι - που έχει την κεφαλή πάνω - στο υπόλοιπο σώμα του ΑΙΟ, μόλις βιδώσεις τέρμα, πιάσε το επιστόμιο και ξέσφιξε το μισό χιλιοστό.....αυτό βεβαία μπορεί να είναι και ιδέα μου :hmmm: απλά έτσι σε μένα δεν μου έχει ποτέ θέματα υποτροφοδοσίας με την 0,6 - την οποία θεωρώ την καλύτερη κεφαλή.

Αποσυνδεδεμένος NIKKAPS

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #185 στις: Απριλίου 25, 2016, 03:01 »
Συμφωνώ με τον φίλο από πάνω που λέω για το λιγότερο σφίξιμο...νομίζω πως δουλεύει!!!

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #186 στις: Απριλίου 25, 2016, 10:07 »
καλημερα και καλη μεγαλοεβδομαδα!
το εχω στα χερια μου 6 μερες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος σε σχεση με την τιμη,διρκεια μπαταριας και ευχαριστηστη στο ατμισμα (γευση και ντουμανι με την 0.6)
θα δοκιμασω και την 1.0 για ακομα καλυτερη γευση και λιγοτερο ζεσταμα στο επιστομιο.
ενα απο τα αρνητικα του ειναι τα παχυρευστα υγρα και η υποτροφοδοσια σε αυτα.
δεν θελει πολυ vg γιατι αρχιζει και μπουκονει η αντισταση με αποτελεσμα να δινει καμμενο στα απανοτα πατηματα στις απανοτες τζουρες..
τουλαχιστον αυτο εχω παρατηρηση εγω.

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #187 στις: Απριλίου 26, 2016, 20:43 »
εχει κανεις χρησημοποιηση την rba κεφαλη?


Αποσυνδεδεμένος xristakos2006

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • ΟΧΙ η.τ αλλά συσκευή ατμίσματος PLEASE
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #189 στις: Απριλίου 27, 2016, 23:51 »
Την καλησπέρα μου
Προκαταβολικά ζητάω συγνώμη εαν είμαι off-topic
Ψάχνω να βρω ατμοποιητή ο οποίος να μοιάζει με το AIO για να τον συνδιάσω με το MAS30.
Σε κατάστημα μου πρότειναν τον GS AIR 2, τον οποίο αγόρασα αλλά δεν μου πολυφέρνει/
Μου πρότειναν σε άλλο κατάστημα τον CUBIS που μπορεί να πάρει και και την 0,6 αντίσταση του AIO.
Θα φέρνει καθόλου σαν γεύση και ένταση ???
Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #190 στις: Απριλίου 28, 2016, 00:01 »
Ο Cubis είναι ο ίδιος με το Aio, παίρνει ακριβώς τις ίδιες αντιστάσεις, άρα πιστεύω είναι ότι πιο κοντά μπορείς να βρεις. 

Αποσυνδεδεμένος xristakos2006

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • ΟΧΙ η.τ αλλά συσκευή ατμίσματος PLEASE
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #191 στις: Απριλίου 28, 2016, 00:06 »
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση
το mod που έχω ( MAS 30w) λογικά δεν πρέπει να έχει πρόβλημα
να τον "σηκώσει"
Έτσι δεν είναι ??

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #192 στις: Απριλίου 28, 2016, 00:09 »
Δε θα έχεις. Το mod σου παίζει ατμοποιητες με αντιστάσεις από 0.5Ω και πάνω και δίνει μέχρι 30W.
Η 0.6Ω του Aio (μπορεί να την παίξει) θέλει 20-25W για να δουλέψει σωστά, ισχύ που μπορεί να τη δώσει η συσκευή σου. Απλα θα αδειάζει σχετικά γρήγορα η μπαταρία. 

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #193 στις: Απριλίου 30, 2016, 16:21 »
Έχετε παρατηρήσει το φαινόμενο σε κάποια φάση να μην έχετε καλή γεύση η σχεδόν καθόλου αλλά από ατμό και ποιότητα ατμισματος να είναι όλα καλά;
Με 0.6ωμ φουλ μπαταρία και καινούργια αντίσταση. Εκεί που είχα τρελή γεύση τώρα καθόλου. Κάπου κάπου σαν να φτιαχνει αλλά μετά πάλι το ίδιο.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #194 στις: Απριλίου 30, 2016, 16:38 »
Είσαι σίγουρος ότι ΔΕΝ φταίει η δική σου γεύση;
(αρχή κορεσμού γεύσης ή κάτι τέτοιο)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4696 501565 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:55
από anetost
Hashtag Shake and Vape 1 312 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:18
από chkontog
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2333 241193 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 06, 2024, 13:43
από Sergios
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3291 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12716 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 686 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7803 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195930 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2121 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5270 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1111781 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan