vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

55 επισκέπτες, 9 χρήστες
Tem, patz, πολυς, manoslykos, amdnikos, SEB, maprix, atsirtsis, ZoeM

Twitter

Eleaf iStick Pico (προεπισκόπηση)

Απ: Eleaf iStick Pico (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #180 στις: Μαρτίου 31, 2016, 12:01 »
Μηπως μπορεις να συγκρινεις με καποιο τριτο μοντακι ή με καποιο μετρητη αντιστασεων για να μας πεις πιο μοντακι τελικα ειναι εσφαλμενο?

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Eleaf iStick Pico (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #181 στις: Μαρτίου 31, 2016, 12:05 »
Ναι θα το κανω μολις επιστρέψω.  ;)

Huawei & Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eleaf iStick Pico (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #182 στις: Μαρτίου 31, 2016, 13:05 »
Stepeha, ανάψαμε όλοι μαζί τον προβολέα και σε ανακρίνουμε!
Αφήστε τον βρε, να κάνει την παρουσίαση... θα λυθούν όλες μας οι απορίες. 

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Eleaf iStick Pico (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #183 στις: Μαρτίου 31, 2016, 13:14 »
Λογικό είναι να συμβαίνει... :)
Τα παιδιά αγωνιούν για να δουν αν αξίζει να το παραγγείλουν.
Γι αυτο κι εγώ ήδη αναφέρω τα πρώτα συμπεράσματα.
Πάντως για τα λεφτά του είναι λαβράκι πράγματι...

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #184 στις: Μαρτίου 31, 2016, 13:36 »
Οντως, κι εγώ περιμένω πώς και πώς, για να βάλω παραγγελία.
Από άποψη στιβαρότητας κατασκευής πώς το βλέπεις ? Ανθεκτικό ή θα το ψάχνουμε ?
Πάντως αν βγει καλό πιστεύω θα σαρώσει, λόγω μεγέθους και νομίζω πληρότητας λειτουργιών.
Φτάνει να δουλεύει και σωστά.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Eleaf iStick Pico (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #185 στις: Μαρτίου 31, 2016, 13:49 »
Ανθεκτικότατο φαίνεται. Σαν τα πρώτα istick. Πάντως δεν θα κάτσω ούτε να το γρατζουνίσω, ούτε να το πετάξω κάτω για να δω τι θα πάθει. :D

Αποσυνδεδεμένος dimef

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #186 στις: Μαρτίου 31, 2016, 16:36 »
Καμιά καλή μπαταριά έχουμε για το pico . Στα specs η eleaf γράφει :
"Continuous discharge current should be above 25A". 
Αν του βάλω (με το καλό 'όταν έρθει )  20Α θα έχει πρόβλημα ? 

Αποσυνδεδεμένος Silas

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #187 στις: Μαρτίου 31, 2016, 16:39 »
Stepeha
Καταλαβαινω οτι ειναι πολυ νωρις, αλλα
Ημουν ετοιμος να παρω το vtc mini - το οποιο δεν μου αρεσει καθολου εμφανησιακα - γιατι ειναι αυτο που ειναι. Ανθεκτικο και δουλευει καλα. 
Μηπως αντι του μινι να παρω το πικο? Τα κοβεις στην ιδια κατηγορια? Αν δεν παρω το μινι θα χασω κατι σημαντικο? 

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #188 στις: Μαρτίου 31, 2016, 16:52 »
Ανθεκτικότατο φαίνεται. Σαν τα πρώτα istick. Πάντως δεν θα κάτσω ούτε να το γρατζουνίσω, ούτε να το πετάξω κάτω για να δω τι θα πάθει. :D

Ακου να δεις τι θα κάνεις..

Θα κάνεις το τεστ της γρατζουνιας σε ένα διακριτικό σημείο.. Μόλις τους το επιστρέψεις, αν το δούνε , θα τους πεις , δεν πειράζει θα το αγοράσω.. Και μόλις πας στο ταμείο θα τους πεις, πως θα το πληρώσεις μόνο 15-20 το πού ευρώ, γιατί είναι δείγμα και είναι γρατζουνισμένο.. ;D :thumpup: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Eleaf iStick Pico (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #189 στις: Μαρτίου 31, 2016, 16:55 »
@ Stepeha
Θέλω κι εγώ να σου κάνω καμιά εικοσαριά ερωτήσεις...
Μήπως να στήσεις ένα 090 τηλέφωνο; Μάλλον θα οικονομήσεις τρελά! ;)


Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Eleaf iStick Pico (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #190 στις: Μαρτίου 31, 2016, 16:58 »
Το pico "δένει" με τον cubis ή καλύτερα με άλλον στην ίδια κατηγορία?

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Eleaf iStick Pico (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #191 στις: Μαρτίου 31, 2016, 17:00 »
@ Stepeha
Θέλω κι εγώ να σου κάνω καμιά εικοσαριά ερωτήσεις...
Μήπως να στήσεις ένα 090 τηλέφωνο; Μάλλον θα οικονομήσεις τρελά! ;)

Χωρίς πλάκα, κάντε μου μια λίστα με ερωτήσεις και θα απαντήσω με το ριβιού όσες περισσότερες μπορώ. Απλά όπως έχω πει και ξανά, μη με μπλέξετε με έλεγχο θερμοκρασίας.

Stepeha
Καταλαβαινω οτι ειναι πολυ νωρις, αλλα
Ημουν ετοιμος να παρω το vtc mini - το οποιο δεν μου αρεσει καθολου εμφανησιακα - γιατι ειναι αυτο που ειναι. Ανθεκτικο και δουλευει καλα.
Μηπως αντι του μινι να παρω το πικο? Τα κοβεις στην ιδια κατηγορια? Αν δεν παρω το μινι θα χασω κατι σημαντικο?

Προς το παρόν, θα χάσεις μόνο την εντυπωσιακή οθόνη του VTC MINI. Μια χαρά δουλεύει σε power mode που το δουλευω.
Αν θέλεις έλεγχο θερμοκρασίας, θα σε παραπέμψω σε ριβιούερς στο γιουτούμπ.
Όσο για την ανθεκτικότητα, ίσως είναι λίγο καλύτερο το pico γιατί δεν έχει τη βαφή του VTC MINI που είναι κάπως ευαίσθητη σε χτυπηματάκια.
Έχει τα κλασσικά υλικά των istick που στα προηγούμενα μοντέλα μου άντεξαν γερές πτώσεις.  
Το VTC MINI σαν πλακέτα έχει αποδειχθεί σκυλί. Έχουν περάσει πολλά τεμάχια απ τα χέρια μου και κανένα δεν έχει παρουσιάσει το παραμικρό μετά από καιρό χρήσης.
Για το Pico σαφώς και δεν θα μπορώ να ξέρω την αντοχή των ηλεκτρονικών του ούτε μετά από 2 μέρες...

Ακου να δεις τι θα κάνεις..

Θα κάνεις το τεστ της γρατζουνιας σε ένα διακριτικό σημείο.. Μόλις τους το επιστρέψεις, αν το δούνε , θα τους πεις , δεν πειράζει θα το αγοράσω.. Και μόλις πας στο ταμείο θα τους πεις, πως θα το πληρώσεις μόνο 15-20 το πού ευρώ, γιατί είναι δείγμα και είναι γρατζουνισμένο.. ;D :thumpup: :laugh1:


Χεχε... Μα για τα χρήματα που έχει, δε νομίζω να περιμένει κανείς να είναι αλεξίσφαιρο. Κάνει όμως μπαμ πως είναι τόσο γερό όσο τα προηγούμενα 20άρια ή 30άρια μοντέλα.


Το pico "δένει" με τον cubis ή καλύτερα με άλλον στην ίδια κατηγορία?

Δένει μια χαρά!

Αποσυνδεδεμένος SGACE

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #192 στις: Μαρτίου 31, 2016, 17:02 »
Καλησπερα σε ολους, μολις χτες εκανα εγγραφη στο site. Ειμαι κανονικος καπνιστης και σκεφτομαι σοβαρα να το γυρισω σε ηλεκτρονικο.
Ψαχνοντας ειδα το Pico και μου εχει κεντρισει το ενδιαφερον σαν εμφανιση και ως προς τις δυναντοτητες του.
Μια ερωτηση εχω να κανω. Το βρηκα προπαραγγελια σε site του εξωτερικου (source....) με τον ατμοποιητη MELO III με 4ml στα 35,70 $.
Μηπως παιζει κατι υποπτο και ειναι τοσο φτηνα?

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #193 στις: Μαρτίου 31, 2016, 17:06 »
Όχι δεν παίζει.. Αυτή είναι η τιμή του στα κινέζικα μαγαζιά.. Προχώρα άφοβα.. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος SGACE

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #194 στις: Μαρτίου 31, 2016, 17:12 »
Ευχαριστω για την απαντηση Psitgr, απλα η τιμη τα σπαει και ας περιμενω τις κλασσικες 40-50 ημερες παραλαβης.

Για την ερωτηση που εγινε σχετικα με τι μπαταρια μπορει να παρει, διαβασα σε ενα αρθρο της eleaf οτι προτεινεται η παρακατω μπαταρια,
Sony VTC4 2100mAh High Drain Battery

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1877 247954 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:28
από supad
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 181192 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:12
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 250 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 226 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572865 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2185 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8324 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122986 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 833 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 532 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327641 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8981 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis