vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

222 επισκέπτες, 2 χρήστες
Sergios, athmichalop

Twitter

Eleaf iStick Pico (προεπισκόπηση)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eleaf iStick Pico (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #15 στις: Μαρτίου 23, 2016, 02:30 »
Εχω παρει 10 ρι 20ρι 30ρι 40 ρι.
Θεωρω το 10ρι λιγο αδυναμο για δεκα βατ.
Αυτο ειναι ολο το θεμα μου με τεσσερα μοντ. Ειδικα το 30ρι ειναι αστερι. Φιλη και ενας συνεργατης εχουν απο τα πρωτα που κυκλοφορησαν...ακομη δουλευουν αψογα.

Οχι οτι δεν υπαρχουν αστοχιες...αλλα φαινεται οπως τα λες οτι εσυ πηρες τα προβληματικα που αντιστοιχουσαν σε μενα κι εγω τα καλα που αντιστοιχουσαν σε σενα... 

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #16 στις: Μαρτίου 23, 2016, 09:37 »
Ελπίζω όχι. Το χάρισα μετά από 2 βδομάδες συμβίωσης μαζί του κι ακόμη με στοιχειώνει η εικόνα και το βάρος του στο χέρι μου. Τόσο άσχημο μοντ μονής μπαταρίας δεν ξαναματάπιασα.
Σχεδιαστικά πολύ ενδιαφέρον το "καρούμπαλο" για το εξτρά μήκος της μπαταρίας, ώστε να "βυθίζεται" λίγο μέσα στο μοντ ο ατμο και να μειώνεται το συνολικό ύψος του σετ. Λίγο το πλάτος του με χάλασε, για τα ρεύματά του δεν έχω απαιτήσεις με τα χρήματα που ζητάνε.

Ε καλα γουστα ειναι αυτα...Για μενα το VTC ειναι απ τα ομορφοτερα μοντακια για σενα απαισιο που ακομα σε στοιχειωνει...
Οσο για τουτο δω, πολυ κοντοχοντρο μου φαινεται (ας το δουμε βεβαια κι απο κοντα) και περισσοτερο "γυναικειο" αν μου επιτρεπεται η εκφραση!
Οψομεθα τοσο για το TC του οσο και για τα upgrades του, εφοσον εχει θεματα ποσο γρηγορα και ποσο καλα θα ανταποκρινεται η μαμα εταιρια! Παντως η Eleaf μετα την ελευση της Joyetech και ιδιως του VTC εφαγε τη σκονη της, γι αυτο ισως προσπαθει τωρα να κανει το come back...Καλο για τους καταναλωτες οποτε εχουμε ελπιδες!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eleaf iStick Pico (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #17 στις: Μαρτίου 23, 2016, 11:07 »
Eίναι όπως τα λες περίπου. 
όντως είναι λίγο κοντόχοντρο - αλλά και πάλι θα προσθέσω ότι το vtc είναι ψηλόχοντρο.  :))
Η eleaf δεν έφαγε ακριβώς τη σκόνη του vtc, αλλά με πολύ εύσχημο τρόπο η joyetech, που ελέγχει και την eleaf και την wismec, άπλωσε το χέρι της σε μεγάλο κομμάτι της πίτας, δίνοντας στον καταναλωτή διαφορετικά προιόντα, ώστε να καλύψει όλες τις ανάγκες. Τα μονής μπαταρίας μοντάκια της eleaf απευθύνονται στο γυναικείο κοινό και σε άνδρες ατμιστές που θέλουν κάτι διακριτικό. Tα VTC/cuboid καλύπτουν ατμιστές που θέλουν μια πιο σοφιστικέ συσκευή, χωρίς τον περιορισμό του ultra mini μεγάθους, τα 100ρια της eleaf καλύπτουν την αγορά του οικονομικού μοντ διπλής μπαταρίας και η wismec μπαίνει στην αγορά των μηχανικών κουτακιών διπλής μπαταρίας και συμμαζεμένου μεγέθους, αλλά και σ΄αυτή των θηριωδών μοντ για βαρύ subohm άτμισμα. 

Μια χαρά ακολουθεί τον παλμό της αγοράς. Μετά την είσοδο των θηριωδών μοντ και την τεχνολογική εξέλιξη στα τσιπάκια, ποιο είναι το επόμενο βήμα; Η ίδια τεχνολογία σε πιο κομπακτ μέγεθος. 

Να κάνω μια πρόβλεψη και για τα ρεύματα του pico; 
Συμπαθητικά ως συμπαθέστατα θα είναι, όχι όμως κορυφαία. Mόνο του το μοντ, χωρίς τον ατμοποιητή, θα βγει οσονούπω σε μια τιμή κοντά στα 30$ στην Κίνα. Ε, ας μην είμεθα πλεονέκτες.  ;)

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Eleaf iStick Pico (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #18 στις: Μαρτίου 23, 2016, 11:42 »
Είναι πολύ πιο παχουλό από το 10άρι? Το ζαχάρωνα καιρό και δεν το έπαιρνα λόγω της μικρής (για μένα) αυτονομίας του. Σε αναμονή, έτσι κι αλλιώς των πρώτων σχολίων...Επίσης, τι σημαίνει ότι είναι ενσωματωμένη η μπαταρία, ότι στην πράξη δουλεύει όπως και τα παλιά στικάκια? Αδαής γαρ στα μοντάκια. :-[

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Eleaf iStick Pico (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #19 στις: Μαρτίου 23, 2016, 11:57 »
Το μοντ έχει βγει ήδη στο FT με τιμή κοντά στα $27. Θα το στοκάρουν στις 6/4.
Το τσίμπησα ήδη για απαλλαγώ από τη γκουμούτσα το VTC mini μιας και κάνω μόνο vw και μάλιστα σε χαμηλά w. Αν βγει καλό θα πάρω και δεύτερο. Καλοκαίρι έρχεται, θέλω stealth καταστάσεις...

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Eleaf iStick Pico (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #20 στις: Μαρτίου 23, 2016, 12:23 »
Βουλα στο μυαλό μου είσαι!Το ασπρακι είναι ήδη στη wish list και αν βγει απροβλημάτιστο βλέπω και το ροζακι να του κάνει παρέα...

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #21 στις: Μαρτίου 23, 2016, 12:31 »
Το σκεφτομαι και εγω για αυτο μιας και ειναι πιο μικρο απο τα vtc mini που εχω,το θεμα ειναι οτι το vtc mini εχει αποδειξει οτι για λεφτα του ειναι αψογο και δυσκολα θα φας φολα απο vtc mini ,αυτο ομως ειναι καινουργιο και μενει να αποδειξει αν ειναι εστω ισοδυναμο του vtc mini ,τοτε πολλοι πιστευω θα στραφουν σαυτο λογω μικροτερου μεγεθους.τιμης και  18650 μπαταριας.
Αναμενουμε λοιπον...

Απ: Eleaf iStick Pico (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #22 στις: Μαρτίου 23, 2016, 12:36 »
απροβρηματιστο το vtc στο power mode γιατι σε ελεγχο θερμοκρασιας εχει θεματακια ο πολος και δεν διαβαζει σωστα

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Eleaf iStick Pico (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #23 στις: Μαρτίου 23, 2016, 12:36 »
Αληθεια υπαρχουν ατομα που να μην  θελουν  το μοντ τους να εχει  τις οσο το  δυνατον μικρότερες διατσαεις  και παραληλα να προσφερει  μεγαλη αυτονομια και πολλα watt?
Eγω εχω και  ένα τετοιο https://www.fasttech.com/products/3342202 που είναι περιπου στις ιδιες  διαστασεις ενός  vtc Mini (αλλα είναι και 90γραμ ελαφρυτερο) και μου είναι γκουμουτσα,δεν βολευει με τιποτα στη τσεπη του παντελονιού στην δουλεια(σηκω-κατσε-σκυψε)ουτε καν στο μπουφαν,πηγα προχθες στο βουνο και ουτε αυτό ουτε το istick 40 με τον κοντο (5cm μαζι με το drip tip)ατμο δεν μπορεσα να βολεψω στις τσεπες που εχουν τα μανικια  του μπουφαν,αν ειχα έναν pico όμως πιστευω ότι θα χωρουσε ανετα και όπως ειπα με μια 30q μπαταρια δεν θα φοβομουν μην μεινω και από μπαταρια!
Καλα και κατι  Mini Volt  από θεμα διαστασεων αλλα  εχει περιορισμους αρκετους σε σχεση  με το pico ,με λιγα λογια δεν συγκρινονται από specs μερια ,1300mah μπαταρια  και μονο 40w χωρις tc  με ενσωματωμένη μπαταρία και μη δυνατοτητα αναβαθμισης λογισμικου ,τι να συγκρινουμε δηλ.?
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 23, 2016, 12:54 από valsam »

Απ: Eleaf iStick Pico (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #24 στις: Μαρτίου 23, 2016, 17:00 »
Είναι πολύ όμορφο και σε λογική τιμή. Αυτό που με προβληματίζει είναι το κατά πόσο το καπάκι της μπαταρίας θα περιορίζει τις επιλογές των ατμοποιητών. 

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #25 στις: Μαρτίου 23, 2016, 17:15 »
Πιστεύω ατμοποιητες μέχρι 23αρα διάμετρο θα τους δέχεται άνετα.
Εγώ περιμένω τον πρώτο που θα κάνει την πατέντα να φτιάξει επίπεδο καπάκι για να δουλεύει με 18500 μπαταρία. 75W δε θα τα πιάνει φυσικά, αλλά πιστεύω πως για μέχρι 15W θα είναι άψογο.
Αυτό το "καρουμπαλο" καθόλου δε μου αρέσει αισθητικά.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Eleaf iStick Pico (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #26 στις: Μαρτίου 23, 2016, 17:37 »
Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα. Αυτό το καρούμπαλο είναι που με χαλάει κι εμένα...  :-\

Αποσυνδεδεμένος john@kis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #27 στις: Μαρτίου 23, 2016, 17:38 »
Η πλειοψηφία των ατμοποιητων όμως δεν είναι 22mm και κάτω;;;

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Eleaf iStick Pico (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #28 στις: Μαρτίου 23, 2016, 17:47 »
Ναι, έτσι είναι. 

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Eleaf iStick Pico (προεπισκόπηση)
« Απάντηση #29 στις: Μαρτίου 23, 2016, 17:51 »
Είναι πολύ όμορφο και σε λογική τιμή. Αυτό που με προβληματίζει είναι το κατά πόσο το καπάκι της μπαταρίας θα περιορίζει τις επιλογές των ατμοποιητών.
η φωτο ειναι δικη σου?
μπορεις να το βαλεις διπλα σε κανενα αλλο?
επισης να δουμε και την διαχειριση της μπαταριας στο tc
παντως φαινεται πολυ καλο και το καρουμπαλο δεν με χαλαει τοσο.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 23, 2016, 18:20 από antonelos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Hashtag Shake and Vape 2 1553 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7479 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120670 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 541 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 287 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 325912 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8398 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296985 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827121 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 510774 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9471 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 156574 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi