vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

108 επισκέπτες, 3 χρήστες
lagoudakis, Milarepa, Christos Z

Twitter

Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)

Αποσυνδεδεμένος babylonx

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #330 στις: Φεβρουαρίου 03, 2012, 02:46 »
@Atmos,
Ευχαριστώ πολύ για το link και τις οδηγίες!

Τους δικούς μου τους έχω καμιά 10αριά μέρες και δε τους είχα καθαρίσει ποτέ. Ο ένας ειδικά είχε βαρύνει πολύ από γεύση αλλά το κυρίως πρόβλημα ήταν ότι μου έφερνε και λίγο βήχα, ασθματικός γαρ... Τον άνοιξα και εκτός από όλα τα υπόλοιπα, τράβηξα και λίγο το φιτίλι ώστε να αποδεσμευτεί το τμήμα που βρίσκεται μέσα στην αντίσταση και το καθάρισα από τις μαυρίλες κάτω από τρεχούμενο νερό. Έπειτα το ξανατράβηξα στη θέση του, και αφού τα στέγνωσα όλα, τον συμμάζεψα. Από απόδοση έγινε σαν καινούργιος! Κατευθείαν κατάλαβα αλλαγή συμπεριφοράς (πολύ πιο ελαφρύς και παράλληλα πλούσιος ατμός που δε μου δημιουργεί ερεθισμό).

Καλό είναι επίσης να επισημανθεί ότι η τοποθέτηση της σιλικονένιας τάπας είναι καλύτερα να γίνει πάνω σε μπαταρία! Εγώ πήγα να τη βάλω στη θέση της χωρίς να τον έχω βιδωμένο επάνω στη μπαταρία με αποτέλεσμα να υποχωρήσει το κεντρικό αξονάκι στο οποίο στηρίζονται όλα με κίνδυνο να κοπεί το καλωδιάκι της γείωσης και γενικά να καταστραφεί ο ατμοποιητής. Μετά το έβαλα στη θέση του και το βίδωσα σε μπαταρία για να κρατάει κόντρα οπότε και η τάπα μπήκε χωρίς πρόβλημα.

@BigSur,
Το carto.gr στη Θεσσαλονίκη έχει τους Apoloe στα 6 ευρώ και είναι πάρα πολύ καλή ποιότητα! Δεν έχω δοκιμάσει κάτι άλλο αλλά από τα παράπονα που ακούω στα φόρουμ για τους w αναρωτιέμαι αν δεν έχω w και έχω κάτι άλλο γιατί οι δικές μου εντυπώσεις είναι άριστες!

Το site δε δουλεύει ακόμα αλλά ο Σταύρος Δανάς (που έχει το carto.gr) έχει επίσημο νήμα εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,5718.0.html

Μπορείς να τον πάρεις τηλέφωνο και να σου στείλει όπου κι αν βρίσκεσαι με courier! Είναι πολύ εντάξει τύπος και μπορείς να το καταλάβεις κι από τα σχόλια στο νήμα του οπότε σου προτείνω να του δώσεις μια ευκαιρία!

Αποσυνδεδεμένος navas

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #331 στις: Φεβρουαρίου 03, 2012, 20:13 »
μου χάλασε ένας ego, από δική μου απροσεξία, οπότε βρήκα ευκαιρία να με τα ίδια υλικά να μειώσω την αντίσταση στα 2ohm, και κάνω drip δοκιμάζοντας καινούργια αρώματα. θα δοκιμάσω και σε έναν κανονικό με τα καινούργια αρώματα και θα σας πω εντυπώσεις και διαφορές!!!

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #332 στις: Φεβρουαρίου 03, 2012, 22:52 »
Το carto.gr στη Θεσσαλονίκη έχει τους Apoloe στα 6 ευρώ και είναι πάρα πολύ καλή ποιότητα! Δεν έχω δοκιμάσει κάτι άλλο αλλά από τα παράπονα που ακούω στα φόρουμ για τους w αναρωτιέμαι αν δεν έχω w και έχω κάτι άλλο γιατί οι δικές μου εντυπώσεις είναι άριστες!
Ευχαριστώ baylonx. Ήμουν ενθουσιασμένος με τους w αλλά τελευταία έχω γκαντεμιά! Θα επιμείνω, όμως, και μάλλον η επόμενη αγορά θα είναι από το carto.gr.
 :D

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #333 στις: Φεβρουαρίου 04, 2012, 05:23 »
Έτσι, babylonx.  :thumpup:
Όντως με το πλύσιμο φτιάχνει πολύ και η γεύση.
Πολύ καλή και η συμβουλή για την τοποθέτηση της σιλικονένιας τάπας. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #334 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 19:26 »
Τον ανοιξα τον καθαρισα με νερό κ τον έκαψα με οξυζονε.
Έγινε καινούργιος. Τον εχω 15 μέρες κ είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.
Εχω κ έναν για κάβα αλλά παρατήρησα ότι είναι άσπρος κ ότι τα σύρματα δεν είναι ντυμένα όπως σε αυτόν που καθαρισα.

Αποσυνδεδεμένος borelli_13

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #335 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 03:57 »
 Γειά σας παιδιά,θα ήθελα να κάνω μια ερωτηση.Εχω το ego-w περιπου 3 βδομαδες και όλα μια χαρα,το πήρα με τον μπλε ατμοποιητη,μετα απο 2 εβδομαδες περιπου αλλαξα ατμοποιητή και πήρα τον λευκό με τις γραμμές και όχι με τα σπειρωματα.
 Το καπάκι που κλεινει τον ατμοποιητη δυστυχως δεν κλείνει και δεν κανει το χαρακτηριστικό κλατς,ούτε και ο ατμοποιητης βιδωνει καλά στην μπαταρια, εχει ενα μικρο κενο αναμεσα στην μπαταρια και στον ατμοποιητη,επίσης η ταπα που εχει πανω ο ατμοποιτης ειναι πολυ βαθια και μετα απο 4 μερες που τον εχω αρχισε να ''ξερναει'' υγρο και να κανει σαν να βραζει το υγρο μεσα.
 Σώζεται καπως η κατάσταση ή θα χρειαστει αλλαγή?
Ευχαριστώ προκαταβολικώς!!!
:)

Αποσυνδεδεμένος navas

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #336 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 17:04 »
το πιο πιθανό είναι ότι έχει βγει από την θέση του ο κεντρικός άξονας. με ένα κατσαβίδι - στυλό, σπρώξτο προ τα πάνω...

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #337 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 01:58 »
Αγόρασα μερικούς ατμοποιητές (μόνοι τους, χωρίς καπάκι), πολύ φτηνά από zerobacco, αλλά:

1) Τρελάθηκα στις διαρροές (δυστυχώς είναι οι μπλε). Ο πρώτος πετάχτηκε σύντομα και τον δεύτερο δεν βλέπω να τον κρατώ πολύ. Το σκληρό μπλε πλαστικό δεν σε εμπνέει να τους ανοίξεις για καθάρισμα, νιώθεις πως θα σου σπάσουν στην προσπάθεια.

2) Είδα πως το σιλικονένιο προστατευτικό, αυτό με την τρυπούλα για το γέμισμα, έχει αλλάξει. Στους λευκούς είχε τρύπα από πάνω στη σιλικόνη και έβλεπες την αντίσταση. Αυτοί δεν έχουν αυτό το άνοιγμα αλλά μόνο μια κλειστή προεξοχή με 2 μικρές τρυπούλες τις οποίες δεν βλέπεις ("βλέπουν" προς τα πλάγια πλαστικά τοιχώματα). Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να λείπει ο χαρακτηριστικός ζεστός ατμός του ego-w! Ο ατμός είναι σαφώς ψυχρότερος και... απογοητεύτηκα.

Υπάρχει ελληνικό μαγαζί που να έχει τους λευκούς φτηνότερα από vapormania; Από εξωτερικό παίζει μόνο Κίνα;

με εναν νυχοκοπτη η ενα μαχαιρακι κοβεις το καλυμα λιγακι, κ ξαναγινονται οπως οι αυθεντικοι.... για να εχει ζεστο ατμο κ να βλεπεις την αντισταση.

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #338 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 17:25 »
σε καποιους ατμοποιητες που μου ειχαν ερθει σε πακετο απο κινα υπηρχε ενα λευκο σφουγγαρακι εσωτερικα του επιστομιου, το οποιο συγκρατουσε και το οποιο υγρο προεκυπτε απο συμπυκνωση του ατμου εκει. μετα απο πολλες χρησεις πρεπει να το αντικαταστησω, εχει κανεις καμια ιδεα για το τι υλικο θα μπορουσα να βαλω;  :hmmm:

ρωταω γιατι δεν κανουν ολα, δοκιμασα χαριν πειραματισμου βαμβακι και χαρτι και μυριζαν απιστευτα, ισως λογω και της θερμοτητας του ατμου.

δεν εχω βρει αναλογη απαντηση μετα απο αναζητηση, αν υπαρχει ζητω συγγνωμη προκαταβολικα  ;)

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #339 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 17:38 »
Φίλε μου εγώ ελυσα αυτό το θέμα βάζοντας μια τάπιτσα στο επιστομιο από ένα παλιό φίλτροτανκάκι που είχε μείνει όταν χρησιμοποιούσα τον Imist. Απλά μια δύο φορές την ημέρα φύσημα ή πλύσιμο στη βρύση κ θα ησυχάσεις.

Αποσυνδεδεμένος navas

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #340 στις: Μαρτίου 01, 2012, 00:09 »
σε καποιους ατμοποιητες που μου ειχαν ερθει σε πακετο απο κινα υπηρχε ενα λευκο σφουγγαρακι εσωτερικα του επιστομιου, το οποιο συγκρατουσε και το οποιο υγρο προεκυπτε απο συμπυκνωση του ατμου εκει. μετα απο πολλες χρησεις πρεπει να το αντικαταστησω, εχει κανεις καμια ιδεα για το τι υλικο θα μπορουσα να βαλω;  :hmmm:

ήταν από τα πρώτα πράγματα που έβγαλα από το συγκεκριμένο μοντέλο και ποτέ δεν κατάλαβα την χρηστικότητά του. δουλεύει καλύτερα χωρίς αυτό.

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #341 στις: Μαρτίου 01, 2012, 00:15 »
σε πολλα υγρα δε το χρησιμοποιω κι εγω.. αλλα οταν τον γονατιζω μου χρειαζεται.. ταπιτσες για τη λυση του drum δεν εχω, ειδωμεν.. καμια αλλη ιδεα;  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Sandbird

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #342 στις: Αυγούστου 06, 2012, 00:40 »
Καλησπέρα παιδιά,
ψάχνω και γω eGo-W cartomizer (το συλικονάτο τον ασπρο) απο εξωτερικό αν γίνεται...έχει κανείς υπόψιν κανα site ?
Για την ώρα παίρνω υγρά απο vaporbreak αλλά δεν έχουν εκεί cartomizer  :-\

Πάντως είναι το πρώτο μου e-cigarette και μπορώ να πω πως με έχει καλύψει απόλυτα. Κανένα πρόβλημα !


Αποσυνδεδεμένος Sandbird

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #344 στις: Αυγούστου 06, 2012, 02:20 »
Ευχαριστώ Tem, αλλα γι'αυτο έλεγα για κανα site του εξωτερικού :) εδω τα έχουν 5€ min...το θεωρώ λίγο κλεψιά όπως και με τα υγρά να έχουν τιμές 300% πάνω από την τιμή αγοράς.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8821 1114054 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 13, 2024, 11:56
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506045 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8770 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154150 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568098 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243240 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293431 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1549 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762189 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 970 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3866 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 13846 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios