vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

91 επισκέπτες, 5 χρήστες
anetost, trabaman, gstamatos, Buliwyf, e-akapnos

Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)

Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #225 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 19:52 »
Αν κατάλαβα καλά υπάρχουν 2 είδη, ένας μπλε και ένας διάφανος. Ποιος από τους 2 θεωρείται ο καλύτερος, έχει κανένας εικόνα?

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #226 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 02:20 »
ο διάφανος δεν ραγίζει με τίποτα ... αλλά περνάει λίγο γεύση πλαστικού στο υγρό ....ο μπλε οχι .. αλλά ραγίζει... κατά τα άλλα είναι ίδιοι ... ανάλογα την παρτίδα.. :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 15, 2011, 15:16 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος john@kis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #227 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 12:01 »
Εδώ και μία βδομάδα μου έχει έρθει το Ego-W από Vapormania, και δεν έχω βάλει κ.τ. στο στόμα... Ένα μεγάλο ευχαριστώ στα παιδία του φορούμ που με βοηθήσατε στην επιλογή μου. Εντυπώσεις.... Συνεχές άτμισμα, και τεράστια ευκολία στη χρήση. Μου αρέσει το χτύπημα στο λαιμό που δίνει, καθώς και ο πλούσιος ατμός. Έχω όμως και δύο προβληματάκια να αναφέρω. Αφενός, κάποιες φορές μου έρχεται πικρό υγρό στο στόμα(επειδή είμαι καινούργιος δεν μπορώ να ξεχωρίσω αν είναι το "καμμένο" που περιγράφετε στο φόρουμ ή απλά υδρατμοί που υγροποιούνται), πράγμα με το οποίο έχω συμβιβαστεί καθαρίζοντας συνεχώς το εσωτερικό του επιστομίου και το πάνω μέρος της σιλικονούχας τάπας του άτμο. Σημειοτέον ότι το υγρό που χρησιμοποιώ είναι το Nobacco Vanilla στα 16mg. Αφετέρου από τους δύο άτμο που είχε μέσα το kit που αγόρασα, ο ένας στις πρώτες τρεις τζούρες σταμάτησε να λειτουργεί τελείως... Δεν κάνει τίποτα. Γι' αυτό και θέλω να μου προτείνετε κάποιο κατάστημα εξωτερικού(καθ'ότι στα ελληνικά καταστήματα δεν βρίσκω πουθενά απόθεμα) να παραγγείλω μερικούς σκέτους άτμο, μην μου χαλάσει και μείνω άνευ η.τ.

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #228 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 12:10 »
Αφενός, κάποιες φορές μου έρχεται πικρό υγρό στο στόμα(επειδή είμαι καινούργιος δεν μπορώ να ξεχωρίσω αν είναι το "καμμένο" που περιγράφετε στο φόρουμ ή απλά υδρατμοί που υγροποιούνται), πράγμα με το οποίο έχω συμβιβαστεί καθαρίζοντας συνεχώς το εσωτερικό του επιστομίου και το πάνω μέρος της σιλικονούχας τάπας του άτμο.
ο ένας στις πρώτες τρεις τζούρες σταμάτησε να λειτουργεί τελείως...
Για τους υδρατμούς δες λίγο παραπάνω τι έχει γράψει ο Αρης...το καμένο να είσαι σίγουρος ότι θα το καταλάβεις από την αηδία που θα νιώσεις  :yes:
Κάποιοι W ατμό έχουν θεματάκι με τον πόλο..Ανέβασε προσεκτικά λίγο τον πόλο της μπαταρίας με κάτι αιχμηρό από το πλάι..ελάχιστα

Αποσυνδεδεμένος zaf

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #229 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 12:27 »
.....Γι' αυτό και θέλω να μου προτείνετε κάποιο κατάστημα εξωτερικού(καθ'ότι στα ελληνικά καταστήματα δεν βρίσκω πουθενά απόθεμα) να παραγγείλω μερικούς σκέτους άτμο, μην μου χαλάσει και μείνω άνευ η.τ.
Ψάξε στο internet για "ego-w F1 atomizer", ή απλά "F1 atomizer". Από Κίνα θα βρεις πάρα πολλά μαγαζιά τα οποία πουλάνε atomizer είτε με το κομμάτι, είτε πεντάδες, εννιάδες κλπ.. Η τιμή τους γύρω στα 4,5 Ευρώ, αλλά είναι μαζί με το κάλυμμα και με πιπάκι. Έχεις τη δυνατότητα να τους αγοράσεις και με το καπάκι. Ενδεικτικά σου παραθέτω...

http://www.vaporhawk.com/auction_details.php?auction_search=1&auction_id=101359&option=basic_search&basic_search=ego%20w%20%20f1&keywords_search=ego%20w%20%20f1&limit=10&item_type=all&order_fld=order_recently_listed&form_order_fld=Go

http://www.esmokerworld.com/f1-series-atomizer-p-210.html 
Ελπίζω να βοήθησα :)
Καμμένο θα νοιώσεις μόνο αν σου τελειώσει εντελώς το υγρό, αλλά και πάλι πρέπει να ξεχαστείς πολύ για να γίνει αυτό.

Αποσυνδεδεμένος greekfury

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #230 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 02:34 »
παιδια SOS μετα απο 7 μερες ασταματητου ατμισματος με το ego-w παρατηρησα πως σταδιακα ενω εβαζα  αγνο παρθενο υγρο  :idiot1: :laugh1: μετα απο 5 λεπτα γινοταν αυτο το χρωμα (δεξια) θελει καθαρισμο,πεταμα, ή κατι αλλο τελος παντων?Παντως χανει και σε γευση απο τον φρεσκο ατμοποιητη

Αποσυνδεδεμένος saxo_29

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS #937 & Iatty, GG Stealth #568, GGTB...
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #231 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 02:48 »
Καλημερα

Βγαλε την λαστιχενια "ταπα" και κανε ενα Dry Burning και καθαρισε τα υπολοιματα, ξαναβαλε την ταπα και εισαι ΟΚ.

Αποσυνδεδεμένος JohnnyT

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #232 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 13:37 »
Καλησπέρα,

Από Ευρώπη ανταλλακτικό για EGo-W σε στοκ βρήκα μόνο εδώ:

http://www.toscanamall.com/en/13__esco

Παρήγγειλα 4 κομμάτια και περιμένω...

Αποσυνδεδεμένος greekfury

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #233 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 13:42 »
γιατι ρε φιλαρακι,.,....,.,εχει και το vapeshop.5 -5.50 ευρω το ενα

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #234 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 13:56 »
Έψαξα στο vapeshop και
1. έχει όλο τον ego-w στα 11€ και όχι μόνο τις δεξαμενές
2. είναι out of stock.

Αποσυνδεδεμένος JohnnyT

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #235 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 14:01 »
Ευχαριστώ Geraki... γιατί άρχισα να ψάχνω που ήταν τα ανταλλακτικά σε στόκ και δεν τα είδα!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #236 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 14:13 »
Στο vapormania φαίνεται να έχει σε στοκ σκέτους ατμοποιητές (χωρις πιπακι και καλυμμα)
http://www.vapormania.gr/index.php?route=product/product&product_id=176
αν αυτό εννοείτε


και με πιπακι και καλυμμα
http://www.vapormania.gr/index.php?route=product/product&path=60_69&product_id=170


Αποσυνδεδεμένος greekfury

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #237 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 14:48 »
Αύριο ερχοντε στο vapeshop . :D

Αποσυνδεδεμένος john@kis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #238 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 22:08 »
Panos ευχαριστώ για την επισήμανση, μόλις το είδα παρήγγειλα 4 για να έχω και το προσωπικό μου στοκ...  ;D Ποτέ δεν ξέρεις πότε θα ξαναέχει έλλειψη.
Μάλλον σήμερα προστέθηκαν όμως γιατί χθες και προχθές που έμπαινα στο site τους έλεγε οτι δεν υπήρχαν διαθέσιμα...

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #239 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 00:25 »
Πηρα και εγώ ένα eGo-W (ατμοποιητή + πιπακι + θήκη) για δοκιμή και παραθέτω τις εντυπώσεις μου


Γενικά είναι ένα αρκετά καλό σύστημα.
Πρακτικά όπως και άλλοι συνατιμστές έχουν πει είναι ένα clearomizer με πιο καλή λειτουργία απο τα CE2.
Την καλύτερη λειτουργία την αποδίδω στο ότι έχει παχύ φιτίλι, μικρότερο μηκος (αρα το υγρό έχει να διανυσει μικρότερη απόσταση ως την αντίσταση)
και μεγαλύτερη διάμετρο δεξαμενης (για να μη χάνει σε ποσότητα υγρού).
Η κατασκευή του είναι καλύτερη απο του CE2, τουλάχιστον στο πλαστικό μέρος.


Τα θετικά. :thumpup:
● Καλό κτύπημα,
● αρκετός ατμός, σχετικά ζεστός
● λιγότερα υλικά (όχι πολυεστέρας),
● καλό φιτίλι και κατασκευή.
● Δεν είδα διαρροές τουλάχιστον κάτι αξιόλογο
● Καθόλου καμένο όσο και να προσπάθησα. Τεράστιο συν


Τα αρνητικά (και πως ξεπέρασα κάποια απο αυτά) :thumpdown:
● Η γεύση. Ξεκινά πολύ καλά για clearomizer, στο τέλος του πρώτου γεμίσματος έχει γίνει ουδέτερη, μεταξύ 7 και 10 ml
αρχίζει και βγάζει μια "βοθρίλα".
Αυτό ξεπερνιάται με τις γνωστές μεθόδους που ισχύαν και για τα CE2 (και έχει αναφερθεί και από άλλους συνατμιστές)
δηλαδή
1) φάρδεμα των εγκοπών του καπακιού σιλικόνης που εφαρμόζει στο κεραμικό με την αντίσταση.
Αυτό δίνει καλύτερη ροή υγρου και καλύτερη γεύση
2) Dry burning. Περίπου στα 10Ml τον αποσυναρμολογώ (όπως  εναν CE2) και καίω την αντίσταση με την μπαταρία
μέχρι να καθαρίσει εντελώς (και το φιτίλι να γίνει άσπρο) και είναι πάλι σαν καινούριο η σχεδόν...

● Σχετικά μεγάλη κατανάλωση
● "Ειδικό" γέμισμα (με μπουκαλάκι με βελόνα ή με συριγγα)

Το καινούριο που έκανα, δοκιμάστε το
Μετά το πρώτο dry burning παρατήρησα ότι ενώ ξεκίναγε πολύ καλά, η "βοθρίλα" ερχόταν πιο γρήγορα, και
άρχισε να μου δημιουργείται η υποψία ότι το φιτίλι σιγά σιγά "καταρρέει" και η αντίσταση δεν υγραίνεται όπως θα έπρεπε.
Δεν ήθελα να μπλέξω με αλλαγή φιτιλιου και γι αυτό μου ήρθε μια ιδέα που μεχρι στιγμής αποδίδει θαυμάσια.
Πήρα ένα μικρό μήκος φιτίλι του Cetin (Μου έχει μείνει 1 μέτρο) και το πέρασα απο επάνω απο την αντίσταση, μεσα στο "αυλάκι" του κεραμεικού ώστε
να την καλύψει και το κρέμασα στα πλάγια όπως και το δικό του. Δεν στηρίζεται πουθενά απλά κάθεται μεσα στο αυλάκι μάλλον χωρίς
κίνδυνο να φύγει.
Τώρα η αντίσταση υγραίνεται και απο επάνω και μέχρι στιγμής η γεύση είναι θαυμάσια (το τραβηγμα είναι λίγο σφικτότερο)
Το δοκιμάζω εδώ και μερικές ώρες. Αν εχετε φιτίλι περισσευούμενο δοκιμάστε το και εσείς.

Τα ουδέτερα
● Το σύστημα "καπάκι στυλό" προσωπικά δεν με ενθουσίασε θα προτιμούσα φαρδύτερο και μεγαλύτερο πιπάκι.
Αλλοι όμως ορκίζονται σε αυτό, οπότε το βάζω στα ουδέτερα και όχι στα αρνητικά.

Τελική εντύπωση
Μέτριο προς καλό χωρίς πείραγμα, σχεδόν άριστο μετά τις απλές επεμβάσεις που έκανα

Θα ήθελα
●Μεγαλύτερο πιπάκι
●Να βιδώνει και σε απλό 510 σπείρωμα χωρίς αντάπτορα (βιδώνει μόνο σε σπείρωμα eGo)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 14, 2011, 00:54 από panos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 142 41189 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 23:55
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1882 249685 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 22:08
από Tem
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2916 420649 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:48
από Tem
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158480 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15801 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131334 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 192 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 213 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 217 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 318 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 199 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767735 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966