vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

64 επισκέπτες, 3 χρήστες
I.P, Buliwyf, camber

Twitter

AVOCADO by Geek Vape

Αποσυνδεδεμένος alani-jm

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #135 στις: Μαΐου 17, 2016, 11:17 »
Ναι ομως ανεβαινω στην 1,38 αντισταση στα 19watt  παει 5,11 volt.Νομιζω οτι εχω διαβασει οτι αυτο δεν ειναι σωστο.Ειναι πολυ ψηλα τα βολτ σωστα η λαθος??

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #136 στις: Μαΐου 17, 2016, 11:24 »
Δηλαδή μετά το πρώτο πλύσιμο θα πρέπει να κάνω πατέντες για παίζει σωστά? :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #137 στις: Μαΐου 17, 2016, 11:38 »
Eχω απο εχθες τον avocado τον εστησα 3 φορες με clapton.Η 1η ηταν με 6 σπειρες στα 0,88Ωμ με πολυ βαμβακι,πολυ ωραια γευση αλλα αργουσε να μου ζεστανει την αντισταση στα 23watt και εβγαλα το βαμβακι και εβαλα λιγοτερο .Παλι τα ιδια.Μετα εστησα παλι με 8 σπειρες στα 1,32 με clapton ξανα 26+32 και παλι τα ιδια.Πολυ ωραια γευση αλλα αργει αρκετα.Τι δεν κανω σωστα γιατι σιγουρα κατι δεν κανω εγω σωστα
Με τέτοια σύρματα θέλεις παραπάνω W, εγώ το μονό clapton το παίζω στα 30-40W οπότε....

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #138 στις: Μαΐου 17, 2016, 11:43 »
Ναι ομως ανεβαινω στην 1,38 αντισταση στα 19watt  παει 5,11 volt.Νομιζω οτι εχω διαβασει οτι αυτο δεν ειναι σωστο.Ειναι πολυ ψηλα τα βολτ σωστα η λαθος??
Εαν δεν εχεις προβλημα με καμενο δεν βλεπω γιατι να ειναι λαθος.
Προσωπικα ανεβαζω παντα στα ορια ανεξαρτητου volt. Κοιταζω μονο watt και που με ευχαριστει.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #139 στις: Μαΐου 17, 2016, 11:45 »
Δεν είναι θέμα πατέντας, είναι το πως θα "δέσεις" ξανά τα κομμάτια μαζί. Αφού λοιπόν έχεις φτιάξει το τανκ και έρθει η ώρα να βιδωσεις τον χρυσό πόλο από κάτω, φρόντισε απλά να τον βιδωσεις μέχρι το τέρμα του και μετά να τον ξεβιδωσεις για περίπου μισή στροφή. Κράτησε τον λοιπόν εκεί σταθερό και κατόπιν βάλε το πάνω παξιμάδι ανάμεσα στους πόλους του deck, σφιξε το καλά (προσέχοντας να μην περιστρέφεται ο χρυσός πόλος από κάτω βέβαια ) και είσαι κομπλέ. Και αντίσταση θα σου διαβάζει (αν σφίξεις τέρμα τον χρυσό πόλο μάλλον check atomizer θα δεις ;) ) και όλα καλά θα είναι.

Αλλά ας έχουμε κάτι στα υπόψιν, πιθανότατα ο αβοκάντο δεν ταιριάζει σε όλα τα μοντς, παραδόξως -ξαναλέω- στο ipv d3 μου ανεβοκατεβαίνει συνεχώς η αντίσταση ενώ παράλληλα στο vtc και στο pico μένει σταθερή με πολύ μικρή απόκλιση ανάμεσα στα δύο αυτά μοντς. Εάν σφιξω τέρμα τη χρήση βιδα-πόλο όμως τότε κανένα από τα τρία δεν θα καταφέρει να διαβάσει αντίσταση.
Με τον παραπάνω τρόπο κατάφερα να τον κάνω να τη διαβάσουν και μάλλον τη διαβάζουν αρκετά κοντά (αν όχι το ίδιο ) σε αυτό που έστησα. Αλλά το d3 δεν θέλει, επιμονή. Διαβάζει βέβαια, δίνει ρεύμα κανονικά, σε μια αντίσταση όμως που τη μια διαβάζεται σαν 0.80 ας πούμε και την άλλη σαν 1.23 για παράδειγμα, μεγάλο "παίξιμο" σε κάθε πάτημα του κουμπιού. Σε vtc και pico ότι διαβαστεί στην αρχή αυτό παραμένει κιόλας. Τρελά πράγματα αλλά συμβαίνουν και με τον αβοκάντο ολίγον ανάποδα θα έλεγα μιας και το d3 διαθέτει τον καλύτερο πόλο απ'τα τρία κατ'εμέ.

Συμπέρασμα, δεν παίζουν όλα μεταξύ τους τι να κάνουμε. Ο subtank μου ας πούμε δεν βιδωνει με τίποτα μέχρι κάτω στο vtc λόγω "ρηχού" πόλου ενώ στο d3 κάθεται κουτί. Και στο pico μια χαρά. Εγώ ήθελα να τον δουλέψω με το vtc όμως απλά δεν μπορώ και αναγκάζομαι να τον βιδώνω στο d3, τέλος. Στο pico με τίποτα φυσικά, γελάει ο κάθε πικραμένος αν τα δει "δεμένα" αυτά τα δυο.. :D

Όσον αφορά τον αβοκάντο προσπάθησα αρκετά να βρω λύσεις, αποστάτες στην κάτω βίδα-πόλο, oringάκια.. τίποτα δεν δούλεψε σωστά. Μόνο ο τρόπος που περιέγραψα παραπάνω.. έκτοτε όμως λειτουργεί υποδειγματικά κι αυτό μου αρκεί για την ώρα.

Αποσυνδεδεμένος alani-jm

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #140 στις: Μαΐου 17, 2016, 17:05 »
Λυθηκε το θεμα,αντι για 3αρι πυρινα το κατεβασα σε 2,5αρι και πυρωνει αξιολογα με πολυ γευση.Ενα θεμα που εχω και μου ετυχε σημερα ειναι οτι οταν βαζω το μοντ στην τσεπη εχω συνιθησει να το πιανω απο τον ατμοποιητη και να το παιρνω στο χερι.Με τον avocdo 2 φορες μου εμειναν τα 2 πανω κομματια στο χερι και το μοντ στην τσεπη.Μικρο το κακο αλλα ειναι καπως.Ισως πρεπει να συνιθισω να το βγαζω αλλιως διοτι δεν τον αλλαζω.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #141 στις: Μαΐου 17, 2016, 17:18 »
Ίσως παίζει κάτι με τα δύο orings του κάτω δαχτυλιδιού, το δικό μου βγαίνει αρκετά δύσκολα από τη θέση του ενώ το πάνω καπάκι με το μόνο oring αρκετά πιο εύκολα..

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #142 στις: Μαΐου 17, 2016, 17:22 »
Το ίδιο κ μένα το κάτω με τα δυο κ βγαίνει κ μπαίνει δύσκολα το πανω κανονικά..
Σαν παπαγάλος έχω γίνει λέω τα ίδια με τον Μάκη  :))
Δεν απανταω ξανά αφού τα λέει ο Μάκης για μένα..
2.5 πυρήνα έχω πάντα σε ολους...

Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #143 στις: Μαΐου 17, 2016, 17:43 »
Ο ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΑΒΟΚΑΝΤΟ Ο 24 ΕΙΝΑΙ ΦΤΙΑΧΜΕΝΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΩΜ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΕΒΟΚΑΤΕΒΑΙΝΟΥΝ??

ο καινούργιος αβοκάντο ο 24 είναι φτιαχμενο το πρόβλημα με τα ωμ να μην ανεβοκατεβαίνουν??


Από το συντονισμό:
Παρακαλούμε: Όχι ολόκληρα μηνύματα με κεφαλαία. Ένα εύκολο εργαλείο μετατροπής, είναι το Melobytes.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 17, 2016, 19:11 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #144 στις: Μαΐου 17, 2016, 17:56 »
Το ίδιο κ μένα το κάτω με τα δυο κ βγαίνει κ μπαίνει δύσκολα το πανω κανονικά..
Σαν παπαγάλος έχω γίνει λέω τα ίδια με τον Μάκη  :))
Δεν απανταω ξανά αφού τα λέει ο Μάκης για μένα..
2.5 πυρήνα έχω πάντα σε ολους...
Στον 2.5αρη πυρήνα με πρόλαβες πάντως! :D

Για τον 24άρη δεν έχει αναφερθεί ακόμα κάτι τέτοιο.. :)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #145 στις: Μαΐου 18, 2016, 02:18 »
Ενημέρωση:

Για τον AVOCADO 24 έχει ανοιχτεί νέο θέμα εδώ:
AVOCADO 24 by Geek Vape
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 29, 2022, 03:26 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #146 στις: Μαΐου 19, 2016, 16:25 »
Μόλις παρέλαβα από fasttech. Δεν τον έχω στήσει αλλά είναι μέσα στη βρώμα και επίσης έιχε και υπολοίματα νερού μέσα απο το πλύσιμο που κάνουν στο εργοστάσιο μάλλον. Απαράδεκτο από την geekvape αλλά δεν θα σκάσω. Το βράδυ έχει στήσιμο με clapton και επανέρχομαι.

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #147 στις: Μαΐου 19, 2016, 16:32 »
Πράγματι και εμένα ήταν γεμάτος λάδι. Ο πιο βρώμικος άτμο που έχω παραλάβει. Η απόδοση του όμως με αποζημίωσε :D

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #148 στις: Μαΐου 19, 2016, 16:41 »
Για τα λεφτά που έδωσα δεν έχω παράπονο αλλά πραγματικά ούτε κλώνος των 5$ να ήταν :))

Αποσυνδεδεμένος frantic

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #149 στις: Μαΐου 19, 2016, 19:13 »
Σήμερα παρέλαβα και εγώ. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικότατες και απορώ με τά παραπάνω σχόλια, μάλλον φάνηκα τυχερός. Από fast tech μου ήρθε κι εμένα.
 Πολύ καλά καθαρισμένος, καμία μυρωδιά ή λάδι. Είναι πολύ όμορφος και μικρός. 

Εύκολο στήσιμο. Αυτό που μου άρεσε εξ αρχής στις πρώτες τζούρες, είναι ότι έχεις τον απόλυτο έλεγχο στο air flow.
 Εγώ προτιμώ κάτι σαν περιορισμένες πνευμονικές, αν και έχω παρατηρήσει ότι όσο περνάει η μέρα, θέλω πιο εύκολη τζούρα και προοδευτικά μέχρι το βράδυ, ανοίγω το airflow (Ρίχνω και νικοτίνη παράλληλα από εννιά στα έξι mg) . Το ίδιο έκανα και με Apollo, Veritas, Lemo2 αλλά με τον avocado έχω μεγαλύτερο εύρος επιλογών.
Γεύση καλή και μπροστά, σχετικά αναμενόμενο με το μικρό chamber ατμοποίησης και τη μικρή απόσταση από το στόμα. Ο ατμός είναι πυκνός, όχι το ίδιο πυκνός σαν γάλα που βγάζει ο Apollo και ο Veritas, αλλά πολύ κοντά.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116616 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824824 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507825 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9020 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155016 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569081 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244141 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294498 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1850 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763038 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1206 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4097 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem